Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 14 15 16 17 18 »
Autor
Téma 
topyc
Nový Člen

Karma uživatele topyc - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 241



Zdravím,dá se ještě kytka zachránit a nebo je nenávratně pryč.Díky za odpověď.

Old Post 08-08-2017 v 15:07 PM
topyc je offline   Profil uživatele topyc   Find more posts by topyc   Foto galerie člena topyc   Click here to Send topyc a Private Message   Add topyc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TheGiver
Nový Člen

Karma uživatele TheGiver - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 242

Ahoj všem,

Prosím vás, chlapi, ženy, zkušení groweři, můžete mi prosím poradit, kde je chyba?
Asi tak tři týdny zpět mi 3 kytky z pěti začali světlat od krajů do středu listu, jako na první fotce.


- Model LSD v samozavlažovacích květináčích v substrátu Plagron GrowMix.
- Používám hnojky JiDB outdoor 1
- Na konci dubna zasazeny semínka
- Na konci května šli ven do květináčů

Zkontroloval jsem tedy PH které bylo 5,9 při EC 1,5 a upravil ho jedlou sodou na 6,4.
Poté jsem jel na dovolenou a kytky měl na starost záskok. Hnojeno stále stejným poměrem (EC 1,5, PH 6,2-6,5).

Po dvou týdnech jsem přijel a jedna z kytek extrémně zežloutla viz foto č.2 a č3.

Další dvě kytky zežloutly o něco více, než to vylo před odjezdem viz foto č.4

Dvě kytky stejné odrůdy s uplně stejnými podmínkami vypadají, že jsou tímto problémem netknuté.

Četl jsem o dusíku, fosforu a draslíku, nicméně ani tak nevím, jak to vyřešit.

Zalívám 2x denně živným roztokem do toho spodního patra květináče, ze kterého se nasákává substrát.

Dá se to ještě nějak zachránit? Před třemi týdny to byly krásné kytičky a myslím, že na první grow jsem mohl být více než spokojen.

http://imgur.com/a/3s2Zm

http://imgur.com/a/r0q3E

http://imgur.com/a/rkDzk

http://imgur.com/a/fhvQS

Old Post 08-08-2017 v 21:35 PM
TheGiver je offline   Profil uživatele TheGiver   Find more posts by TheGiver   Foto galerie člena TheGiver   Click here to Send TheGiver a Private Message   Add TheGiver to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Akrij82
Nový Člen

Karma uživatele Akrij82 - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2017
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 243


Zdravíčko zahrádkáři

Mám problém s listy na kytkách a absolutně netuším co to může být.
Růstu kytek to očividně nevadí, ale má zvědavost je větší.
Víte prosím co to má kytka s listy?
Díky za odpověď, radu.

Old Post 10-08-2017 v 05:57 AM
Akrij82 je offline   Profil uživatele Akrij82   Find more posts by Akrij82   Foto galerie člena Akrij82   Click here to Send Akrij82 a Private Message   Add Akrij82 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 244

TheGiver: vypadá to na nedostatek N, ale bude to pravděpodobně způsobeno nedostatkem prostoru v kvetniku. Kytka se zbavuje listu, aby mohla nasadit novy v horních patrech, radim presadit do většího a budeš mít po problému, jinak si myslim , ze to bude mít zásadní vliv na výnos.

Akrij82: Nevím co to je zač, ale je to nejakej hmyz. Hold to budeš muset něčím striknout. Dobře funguje biodefence od atami, nebo chemie třeba agrion delta.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 10-08-2017 v 10:01 AM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bubik
grandpappy

Karma uživatele bubik - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 245

citace:
Původní příspěvek od Akrij82
Zdravíčko zahrádkáři

Mám problém s listy na kytkách a absolutně netuším co to může být.
Růstu kytek to očividně nevadí, ale má zvědavost je větší.
Víte prosím co to má kytka s listy?
Díky za odpověď, radu.



http://grower.cz/forum/showthread.p...362#post1043362

xxyy

Old Post 10-08-2017 v 17:12 PM
bubik je offline   Profil uživatele bubik   Find more posts by bubik   Foto galerie člena bubik   Click here to Send bubik a Private Message   Add bubik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TheGiver
Nový Člen

Karma uživatele TheGiver - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 246

Znovu ahoj všem, prosím ještě zpět k mému příspěvku se žloutnutím listů.

Dnes jsem se byl na kytičky podívat. Byly zalejvány v pondělí a poté až středa odpoledne, abych nechal substrát trochu proschnout a zjistil, jestli to není přelitím.

Zdálo se mi, že žloutnutí stále pokračuje.

Dnes jsem vyndal celou kytku i s balem ven a objevil jsem uhnilé kořeny. Abych vám trošku přiblížil fungování květináče.

Přes díru ve vnější stěně se nalije 7l vody, která se dostává přes ty čtyři rohové podstavce a jeden látkový knot uprostřed květináče nahoru do substrátu. Substrát je tedy nasypaný i v tich čtyřech rohových podstavcích. To znamená, že kořeny, které prorostly až tam, jsou po tu dobu, než kytka nevypije vodu, stále v mokré hlíně.

Kořeny které prorostly až ven jsou uhnilé, předpokládám, že budou i v těch čtyřech podstavcích.

Myslíte, že to může být ten hlavní problém? Je mi tedy divné, že když jde živný roztok do celého substrátu, tak, že to nevyživí ty zdravé hezké kořeny.

Popřípadě, může mi někdo poradit, jak mám dále postupovat? Zásah je už na místě

http://imgur.com/a/xSMd1

http://imgur.com/a/11EE7

http://imgur.com/a/hsHik

Old Post 10-08-2017 v 20:51 PM
TheGiver je offline   Profil uživatele TheGiver   Find more posts by TheGiver   Foto galerie člena TheGiver   Click here to Send TheGiver a Private Message   Add TheGiver to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 247

Kvůli par uhnitejm kořenům to nebude. Jakej obsah ma kvetnik, porad si myslím ze to bude nedostatkem prostoru. Co mas za medium? Pokud je to substrát, tak pro takovou kytku by to chtělo minimálně 20l.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 10-08-2017 v 22:23 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TheGiver
Nový Člen

Karma uživatele TheGiver - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 248

Mam Plagron GrowMix a kvetinace jsou na 18l

Old Post 11-08-2017 v 05:35 AM
TheGiver je offline   Profil uživatele TheGiver   Find more posts by TheGiver   Foto galerie člena TheGiver   Click here to Send TheGiver a Private Message   Add TheGiver to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 249

Mas tam.deficit mineralu a mozna i trocha drasliku,zmer ph na vytoku .
Pokud je v cajku , resil bych to nejakym doplnkem
Dost mozna sou i poskozeny koreny .
Na ec se vyser , jakym pomerem hnojis ?
Edit. Nebal bych se to presadit do neceho vetsiho.

Old Post 11-08-2017 v 06:19 AM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Giraf
Nový Člen

Karma uživatele Giraf - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2017
Příspěvků: 2 

Příspěvek č. 250



Ahoj, začaly mi odumírat listy....mám dvě kytky v květu, před cca 10 dny jsem je postříkala výluhem z česneku, protože mi listy začaly žrát píďalky, byla jsem pár dní pryč a vrátím se a tohle...uměl by mi někdo poradit? je to listová plíseň nebo jsem to tím česnekem spálila? Případně dá se s tím něco dělat? Díky.

Old Post 17-08-2017 v 07:44 AM
Giraf je offline   Profil uživatele Giraf   Find more posts by Giraf   Foto galerie člena Giraf   Click here to Send Giraf a Private Message   Add Giraf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Panaczek89
Nový Člen

Karma uživatele Panaczek89 - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2017
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 251


Zdravim, prosim Vas o radu, cerne tecky na listech, jenom na jedne, na ostatnich hned vedle nic neni. Outdoor, rizky, kvetinace 20L, substrat 5,5 - 6ph, na dno jsem dal kaminky(asi keramzit)hnojka plagron alga groow, pred 2-3 tydny zacal kvet, ted hnojim plagron alga bloom. Ty tecky zacali uz pred zmenou hnojeni. Moc Vam dekuji za jakoukoliv radu.

Old Post 17-08-2017 v 19:19 PM
Panaczek89 je offline   Profil uživatele Panaczek89   Find more posts by Panaczek89   Foto galerie člena Panaczek89   Click here to Send Panaczek89 a Private Message   Add Panaczek89 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Volvo Fh 16 750
Nový Člen

Karma uživatele Volvo Fh 16 750 - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2017
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 252

Poradíte někdo. Dík

Old Post 20-08-2017 v 15:56 PM
Volvo Fh 16 750 je offline   Profil uživatele Volvo Fh 16 750   Find more posts by Volvo Fh 16 750   Foto galerie člena Volvo Fh 16 750   Click here to Send Volvo Fh 16 750 a Private Message   Add Volvo Fh 16 750 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lokokokomoko
Nový Člen

Karma uživatele lokokokomoko - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2017
Příspěvků: 1 

Zdraví žluté tečky na listech Příspěvek č. 253



Ahoj,
mám problém se žloutnutím listů. Koukal jsem na nějaké seznamy příznaků, ale nikde to nevypadalo že by to bylo úplně jednoznačně ono, tak bych rád poprosil zkušenější zahradníky o radu.
Vypadá to nějak takto:
http://imgur.com/OSPHtU0
http://imgur.com/XgrjzdD
Spodní listy jsou postiženější než listy vrchní. Rostlinka je umístěna ve foliáku a nedávno byla přihnojovaná. Jinak na ní nejsou žádné známky deformace listů, pavučinek, či něčeho podobného.
Děkuji za případné rady

Old Post 22-08-2017 v 11:51 AM
lokokokomoko je offline   Profil uživatele lokokokomoko   Find more posts by lokokokomoko   Foto galerie člena lokokokomoko   Click here to Send lokokokomoko a Private Message   Add lokokokomoko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kocab22
Nový Člen

Karma uživatele kocab22 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 254

Panaczek89 ahoj mám to samý, myslím z toho co jsem hledal na netu že by se mohlo jednat o deficit manganu.. Postihuje to od nejstarších listů postupně k mladším ne ? Já zkusím přihnojit něco s obsahem Mna uvidíme . . :/

Old Post 22-08-2017 v 19:13 PM
kocab22 je offline   Profil uživatele kocab22   Find more posts by kocab22   Foto galerie člena kocab22   Click here to Send kocab22 a Private Message   Add kocab22 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
furian
Stálý Člen

Karma uživatele furian - 95% PěstitelskáKarma uživatele furian - 95% PěstitelskáKarma uživatele furian - 95% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 100 

Příspěvek č. 255



Zdravím přátelé.

Mám tři ruzné problémy s listy, nic devastujícího, ale jsem zvědavý co je špatně.

První problém je pouze na odrůdě Cream Caramel Fast version od Sweet Seeds, ale pouze na některých jedincých. Nevím jak to nazvat, asi kropenatostí, lehkou deformací jakoby scvrkávání?
Medium je dost mix proleželého konského hnoje s pilinami, černozem, kompost a obyč. zahradnický substrát.
Dusíku asi dost, ješte jsem to prasil asi 2x jichou ze slepičinců a výluhem z heřmánku. Tento problém s listy na rostlině se táhne od jejích prvních lístečků.

Naposledy upravil furian 26-08-2017 v 22:32 PM

Old Post 26-08-2017 v 16:59 PM
furian je offline   Profil uživatele furian   Find more posts by furian   Foto galerie člena furian   Click here to Send furian a Private Message   Add furian to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
furian
Stálý Člen

Karma uživatele furian - 95% PěstitelskáKarma uživatele furian - 95% PěstitelskáKarma uživatele furian - 95% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 100 

Příspěvek č. 256



Při vyklíčení mě z jednoho semene vyrostli dvě kytky, nebo jsem kretén a dal jsem tam dvě semínka. :-D Každopádně jedna problém s listy nemá a druhá ano, přitom mají obě stejné podmínky

Old Post 26-08-2017 v 21:38 PM
furian je offline   Profil uživatele furian   Find more posts by furian   Foto galerie člena furian   Click here to Send furian a Private Message   Add furian to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:57 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 14 15 16 17 18 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí
26-04-2014 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam V. !!! - 1236 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6408910 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív