Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Moje DIY LED sestava -
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
HydroBoy
Stálý Člen

Karma uživatele HydroBoy - 92% PěstitelskáKarma uživatele HydroBoy - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 50  

Hydroponie Moje DIY LED sestava - Příspěvek č. 1



Ahoj groweři,
Jsem tu s vámi od včerejška a mrzí mě že jsem se neregnul dříve. Takže můj první příspěvek do komunity.
Rozhodl jsem se vyzkoušet hydro a podělit se s vámi o mojí továrničku kterou jsem si udělal po svém dle článků zde na fóru. Kritiku uvítám, stejně tak jako nápady na vylepšení.

skříň: 60x90x130 (Lodge L90)
světlo: Mars Hydro LED grow 480W
odtah : ventilátor Kanlux WIR WK-12 + regulátor otáček
filtr : Prima klima K2600 + alu trubky
médium : RW kostky
vlhkost : Hydrostat z číny zapojený na zvlhčovačku vzduchu
vzduch : Ventilátor na 12V pro cirkulaci
vzduchování: BOYU S-4000B ( 4 výstupy, na každém jeden vzduchovací kámen)
čerpadlo : Neptun Hydroponics NH-600
další : plastový box z tesca 20L, hadičky, vzduchovací kameny, hydro košíčky, spínací hodiny, prodlužovačky, rozdvojky, alobal, PH metr, EC metr,


Fotky budu přidávat postupně

Osvědčilo se mi kupovat vodu v tescu 5L barýlek, protože má velmi nízké EC (oproti tomu co mam v kohoutku).
Momentálně fáze růstu (cca měsíc a týden od semínka)
Teplota ve skříni bez větších odchylek je 20°C, teplota vody také bez větších odchylek 19,5°C. PH 5,9 EC 1,15 vlhkost vzduchu udržuji momentálně na 70 - 80%. Uvítal bych radu jak zajistit udržení vlhkosti při zapnutém odtahu(všechno vysaje a to ho mám stažený skoro na minimum) takže zvlhčovač jede NONSTOP!!!
Papání používám CANNA aqua (AQUA VEGA A+B, AQUA FLORES A+B, CANNAZYM, RHIZOTONIC, CANNABOOST, PK 13/14)
Dávkuji pouze cca 33% předepsaného množství

Výměna zálivky cca po osmi dnech. Rosol ani zákal se mi netvoří. Je třeba tedy měnit zálivku tak často?
Jinak čerpadlo honí docela silně roztok v "bubbleru" dokola a pod každou rostlinkou je vzduchovací kámen který fouká nonstop.

Svítím 18/6, na květ je mám v plánu 12/12

Bohužel tedy jsem nevychytal otvory pro košíčky a díky nárustu velkých (snad zdravých) bílých kořenů a díky tomu již nejdou rostliny vyndat ven (čištění, výměna média) protože hrozí poškození kořenů. Taky bych uvítal radu jak toto v mém případě řešit.

Momentálně mám tři modely (TOO MUCH, GORILLA GLUE, CHOCOLOPE), abych vyzkoušel kterému modelu se bude v mém případě lépe dařit.

Veškerou údržbu a manipulaci provádím v jednorázových rukavicích!!!

Nevím jak přidat fotky ale přijdu na to.

Trápí mě ale jedna věc. Kytkám je týden přes měsíc a jsou pořád takhle malé, hlavní stonek je silný cca 1cm ale výška nejde přes 20 cm, je to normální při takovém stáří květiny? zkuste poradit

HydroBoy
Moje DIY LED sestava

Naposledy upravil HydroBoy 29-01-2019 v 13:06 PM

Old Post 29-01-2019 v 12:27 PM
HydroBoy je offline   Profil uživatele HydroBoy   Find more posts by HydroBoy   Foto galerie člena HydroBoy   Click here to Send HydroBoy a Private Message   Add HydroBoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HydroBoy
Stálý Člen

Karma uživatele HydroBoy - 92% PěstitelskáKarma uživatele HydroBoy - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 2



Další fotky

HydroBoy
Moje DIY LED sestava

Old Post 29-01-2019 v 13:07 PM
HydroBoy je offline   Profil uživatele HydroBoy   Find more posts by HydroBoy   Foto galerie člena HydroBoy   Click here to Send HydroBoy a Private Message   Add HydroBoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Just
Stálý Člen

Karma uživatele Just - 50% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 153  

Obecné Good luck Příspěvek č. 3

Držím palce :-)

Kdybych měl stejný problém, přidal bych asi druhý zvlhčovač.

20 stupňů vzduchu je relativně málo, mně Mars Hydro topí na rozumných 25, možná ten ventilátor ještě hodně ventiluje.

Proč jen třetinu hnojiva?

Vlhkoměr máš Sonoff?

Old Post 29-01-2019 v 13:43 PM
Just je offline   Profil uživatele Just   Find more posts by Just   Foto galerie člena Just   Click here to Send Just a Private Message   Add Just to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Just! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HydroBoy
Stálý Člen

Karma uživatele HydroBoy - 92% PěstitelskáKarma uživatele HydroBoy - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 4

Ventilátor jede skoro na minimum, snad po zimě se to zlepší :/
Vlhkoměr mám z alíku
https://www.aliexpress.com/item/220....55b84c4dEJzwEm

Spíš mě trápí ta výška rostlin, nevím co s tím

Teplotu mám takto samu od sebe ale když si šáhnu na svítidlo, vůbec nehřeje. Ale fakt vůbec. Zatím v růstové fázi, po přepnutí na květ (plný výkon) to snad něco ohřeje, nemám ještě vyzkoušené

Třetinu hnojiv dávám na doporučení z několika příspěvků. Kořeny jsou neustále namočené v roztoku, proto jen 33 pr.

Myslíš že by mohlo být více, případně navyšovat úměrně ke stáří rostliny?

HydroBoy
Moje DIY LED sestava

Naposledy upravil HydroBoy 29-01-2019 v 15:48 PM

Old Post 29-01-2019 v 13:48 PM
HydroBoy je offline   Profil uživatele HydroBoy   Find more posts by HydroBoy   Foto galerie člena HydroBoy   Click here to Send HydroBoy a Private Message   Add HydroBoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Just
Stálý Člen

Karma uživatele Just - 50% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 5

Díky za odkaz.

Zkušenější ti poradí líp, můj názor je, že možná je kytkám trochu zima a dostávají trochu míň najíst, než by chtěly :-)

A jestli nemají málo světla, kolik má teď příkon LED panel?

Old Post 29-01-2019 v 16:49 PM
Just je offline   Profil uživatele Just   Find more posts by Just   Foto galerie člena Just   Click here to Send Just a Private Message   Add Just to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Just! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
svijan
Stálý Člen

Karma uživatele svijan - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 6

Já teda s hydrop. pěstováním moc zkušenosti nemám, ale pod mars hydrem s příkonem 120 W (kterej vydávají za 300 W) sem po měsíci a půl přepínal na květ. Narostlý sem je měl myslim pěkně. Jestli to tvoje světlo vydávají za 480 W tak bude mít reálnej výkon sotva 200 W. I tak bys je podle mě měl mít už narostlý a možná i zralý na přepnutí. Myslim si že ty kořeny v tom košíku sou dost přiskrcený a kvuli tomu je třeba omezenej růst

Naposledy upravil svijan 29-01-2019 v 17:09 PM

Old Post 29-01-2019 v 16:51 PM
svijan je offline   Profil uživatele svijan   Find more posts by svijan   Foto galerie člena svijan   Click here to Send svijan a Private Message   Add svijan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od svijan
Nemůže ten růst byt omezenej těma uškrcenýma kořenama v tom košíku ?


Nie to nebude tým. To bude svetlom - to MarsHydro sa dá porovnať s tak 70w sodíkom. Skus ho znížiť bližšie k rastlinám. Mal som doma 3 takéto rôzne čínske mrdky (50W UFO, 400W a 2000W - ako to označujú Číňania) a tie svetlá sú proste oničom

Old Post 29-01-2019 v 17:08 PM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anon383596
Stálý Člen

Karma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 642  

Příspěvek č. 8

Vyhoď tu zkurvenou zvlhcovacku je to k hovnu neřeš to není to vůbec třeba a průser vydim ve světle porid si sodík nebo pořádný led a budeš mít po problému.

Old Post 29-01-2019 v 17:38 PM
anon383596 je offline   Profil uživatele anon383596   Find more posts by anon383596   Foto galerie člena anon383596   Click here to Send anon383596 a Private Message   Add anon383596 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anon383596
Stálý Člen

Karma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 642  

Příspěvek č. 9

Vyhoď tu zkurvenou zvlhcovacku je to k hovnu neřeš to není to vůbec třeba a průser vydim ve světle porid si sodík nebo pořádný led a budeš mít po problému. A nekupuj vodu v tescu pokud máš upravenou z řádu je to kravina nech to odstat kvůli chloru a aspoň tam máš základní minerální prvky atd lepší jak tahle sračka bůhví z čeho, btw kořeny vypadají super.... A máš tam zimu vzduch cca 25 voda 21 ideál

Old Post 29-01-2019 v 17:42 PM
anon383596 je offline   Profil uživatele anon383596   Find more posts by anon383596   Foto galerie člena anon383596   Click here to Send anon383596 a Private Message   Add anon383596 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HydroBoy
Stálý Člen

Karma uživatele HydroBoy - 92% PěstitelskáKarma uživatele HydroBoy - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 10



A jaké LED panely bys doporučil? Jinak odběr tohoto panelu v růstové fázi je 162W (svítí jen spektra na růst) full nevím ještě. Je to hrozný teplotu jsem zvedl o 1,5 stupně, jak vodu tak skříň
Přikládám fotky ze dneška. Kytka tlustý stonek ale výška nic

Jinak koukal jsem na jiné výrobce mimo MARS HYDRO a zamlouvala by se mi tato lampička UNIT FARM LED UFO LITE 200. Co myslíte? (stan mám 90 x 60 x 130)

HydroBoy
Moje DIY LED sestava

Naposledy upravil HydroBoy 30-01-2019 v 18:59 PM

Old Post 30-01-2019 v 18:33 PM
HydroBoy je offline   Profil uživatele HydroBoy   Find more posts by HydroBoy   Foto galerie člena HydroBoy   Click here to Send HydroBoy a Private Message   Add HydroBoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JetiX
Stálý Člen

Karma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% Pěstitelská

Registrován: Nov 2017
Příspěvků: 608  

Příspěvek č. 11

Podľa mňa je 1,15 veľa, dal by som tak 0,7. Aj sú voláke dokrútené Aké ec má tá balená voda?

Keď nemáš čo húliť, niesi to ty.

You'll see how tough i am... after i defeat the Golden thief bug...

Old Post 30-01-2019 v 19:17 PM
JetiX je offline   Profil uživatele JetiX   Find more posts by JetiX   Foto galerie člena JetiX   Click here to Send JetiX a Private Message   Add JetiX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WeedBurger
Stálý Člen

Karma uživatele WeedBurger - 74% PěstitelskáKarma uživatele WeedBurger - 74% PěstitelskáKarma uživatele WeedBurger - 74% PěstitelskáKarma uživatele WeedBurger - 74% PěstitelskáKarma uživatele WeedBurger - 74% PěstitelskáKarma uživatele WeedBurger - 74% PěstitelskáKarma uživatele WeedBurger - 74% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 288  

Příspěvek č. 12

Já bych ti doporučil jedině COB led, napiš frynkovi, udělá ti ho nebo si kup po dílech .. já mám teď Mars hydro 300 na CBD techniku a je to takový nemastný ale nechci si zasirat velkej box tím senem ten Mars je takovej průměr světla prostě.. odběr 135W..


Chemdawg x MK Ultra, Blueberry x Critical Mass a White Russian - led FrYnk 650W hotovo 1,5g/W

CBD Hemp Scout Cookie mini grow

Elektronický herbář na vaporizaci bylin

Bylinné směsy a bylinky k vaporizaci

Old Post 30-01-2019 v 19:44 PM
WeedBurger je offline   Profil uživatele WeedBurger   Find more posts by WeedBurger   Foto galerie člena WeedBurger   Click here to Send WeedBurger a Private Message   Add WeedBurger to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 13

Mars je mrdka, cob sú v pohode ale podľa toho čo pozerám máš tu skriňu dosť nízku, takže tam by som ti skôr odporučil 2x LED PCB dosku so Samsung čipmi - pasívne chladenú:
http://grower.cz/forum/showthread....678#post1242678

Old Post 30-01-2019 v 19:56 PM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HydroBoy
Stálý Člen

Karma uživatele HydroBoy - 92% PěstitelskáKarma uživatele HydroBoy - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 14



Tak jsem na to asi kápnul. POZOR na mechanické spínací hodiny ze supermarketu. Po celou dobu svitu (1 měsíc) kdykoli hodiny "zhasly" tak i přesto šel přes ně slabý proud a diody co jsou v panelu malinko svítily. Jednak to holkám nesvědčí(tak jasně) ale hrozí poškození svítidla!!! Takže pozor na to. Přikládám fotky. Je jim měsíc a 10 dní. Po palicích ani náznak tak snad to dopadne nějak rozumě. už bych nejraději přepnul. Kořeny cajk, tak snad se to nepodělá.

HydroBoy
Moje DIY LED sestava

Old Post 31-01-2019 v 15:36 PM
HydroBoy je offline   Profil uživatele HydroBoy   Find more posts by HydroBoy   Foto galerie člena HydroBoy   Click here to Send HydroBoy a Private Message   Add HydroBoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HydroBoy
Stálý Člen

Karma uživatele HydroBoy - 92% PěstitelskáKarma uživatele HydroBoy - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 15


ještě kořínky

HydroBoy
Moje DIY LED sestava

Old Post 31-01-2019 v 15:39 PM
HydroBoy je offline   Profil uživatele HydroBoy   Find more posts by HydroBoy   Foto galerie člena HydroBoy   Click here to Send HydroBoy a Private Message   Add HydroBoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od HydroBoy
Tak jsem na to asi kápnul. POZOR na mechanické spínací hodiny ze supermarketu. Po celou dobu svitu (1 měsíc) kdykoli hodiny "zhasly" tak i přesto šel přes ně slabý proud a diody co jsou v panelu malinko svítily. Jednak to holkám nesvědčí(tak jasně) ale hrozí poškození svítidla!!! Takže pozor na to. Přikládám fotky. Je jim měsíc a 10 dní. Po palicích ani náznak tak snad to dopadne nějak rozumě. už bych nejraději přepnul. Kořeny cajk, tak snad se to nepodělá.


Ahoj, nějak si protiřečíš 😉 po pálících bude náznak až po přepnutí 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 31-01-2019 v 17:09 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:38 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0128950 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív