Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Pěstování v trubce
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Obecné Pěstování v trubce Příspěvek č. 1


Ahoj po dlouhé době,

letos pěstuji zatím jenom na balkoně a zase možná budu mít problém s výškou rostlin. Celkem hezky se táhnout nahoru i když jsem je hezky po roztahoval do šířky. Téměř každý balkonář se s tím jistě setkal. Velký květináč sebere na výšku hodně místa a na samotnou kytku, aby nebyla vidět, už moc nezbude. Napadl mě však malý experiment a trochu zvláštní styl pěstování.
Plánuji koupit tři kanalizační trubky 500x160mm a do těch zasadit tři klony jako je zobrazeno na obrázku.
Smysl je ten že ze začátku bude trubka ležet a kytka poroste dírou v boku trubky nahoru. Jak bude růst, tak kořeny se budou snad prorůstat celou trubkou. Jakmile kytka dosáhne požadované výšky, tak se trubka postaví a hlavní kmen bude při zemi a boční větve budou růst vzhůru a stanou se tak hlavními větvemi. Hlavní stonek bude přichycen k tyčce. Tímhle stylem grower ušetří výšku a může zkusit vypěstovat salámky.
Já to letos na balkoně už nevyzkouším vzhledem k tomu, že už se zkracuje den. Zkusím z balkonových medicínských odrud udělat tři řízky a hodim je s novým světlem do skříně a zkusím udělat jedno experimentální kolo. Trubky se mi vlezou do HappyBoxu.
Pro zalévání v leže udělám pár dírek v boku, budou fungovat i jako přísun kysliku ke kořenum. V postavené pozici budu lít vodu normálně skrz diru.

Myslite, že to bude fungovat?

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 26-07-2018 v 13:51 PM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keen
Stálý Člen

Karma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 272  

Příspěvek č. 2

Ne nebude, ta kytka se ti stejně zvedne za světlem, musel bys jí jedině nějak přidělat k zemi u vrcholku nebo něco podobnýho

Old Post 31-07-2018 v 14:21 PM
Keen je offline   Profil uživatele Keen   Find more posts by Keen   Foto galerie člena Keen   Click here to Send Keen a Private Message   Add Keen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 3

Ja sem neco podobneho uz videl u kamose ale bylo to normalne v zemi na zahrade.
Kamos mel tenkrat jen jedno seminko, tak ho naklicil a dal na zahradu do zeme , kdyz mela kyti skoro dva metry tak se ji snazil ohnout nakonec ji musel zlomil a takovejma 4-5 kramlema ji pribil k zemi , ve finale mu z toho vyrostlo cela rada cca 10-12 metr a pul dlouhych slahounu s topovkama.

Ale co se tyce vyteznosti tak nepocitej ze kazdy slahoun ti da urodu jako normalne jedna rostlina, to urcite ne.
Ale napad je to na ten balkon urcite skvelej !!!!

Old Post 31-07-2018 v 19:27 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Re: Pěstování v trubce Příspěvek č. 4


to Keen:
citace:
Původní příspěvek od Pixxel
...Hlavní stonek bude přichycen k tyčce....


to Madical-Strains: Vím o tom že celkový výnos z té jedné kytky se rozdělí do počtu hlavních větví;). Každopádně se výnos zvětší než kdybych nechal růst jenom jeden hlavní stonek.

Už mám trubky vytvořené a už mi v nich koření klony Royal Medic. Už před nějakým týdnem jsem udělal prototyp ve dvoulitrové petflaše a už jdou vidět konečně kořeny. Všechny směřují tím správným směrem, tedy za vetší masou zeminy. Pokud se trubka podloží pod kytkou, tak kořeny porostou stopro tím správným směrem. Řekl bych, že tohle pěstování bude velmi reálné. Uvidíme za pár týdnů, co to udělá v těch velkých trubkách.
Jinak jsem použil nakonec průměr 125mm, 160ka se mi zdála už moc velká na jednu kytku. Těch nynějších 6litrů bude na jednu kytku stačit. Výhoda může být i ta, že když se to dá do boxu, tak skříň pak nemusí být tak velká zbytečně. Klidně bude stačit širší skříňka s výškou něco málo přes pul metru. Uvidíme:)

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 01-08-2018 v 12:13 PM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Archi
Stálý Člen

Karma uživatele Archi - 42% PěstitelskáKarma uživatele Archi - 42% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 124  

Příspěvek č. 5

Zdar mozna jsem to prehledl, na stojaka to planujes zalivat vrchem? Nemas strach ze se tomu prehreji koreny az to otocis? Moc pekne k+

Váš Archi

Old Post 03-08-2018 v 06:28 AM
Archi je offline   Profil uživatele Archi   Find more posts by Archi   Foto galerie člena Archi   Click here to Send Archi a Private Message   Add Archi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 6

Ahoj,
ohledně té teploty by mohl být problém. Zkusím to dneska proměřit jehlovým teploměrem kolik stupní to má teď v těch hycech ve stínu. V HappyBoxu to bude ok ale na slunku to už problém být může. Teoreticky trubka může být postavenavá ve stínu zábradlí.
Na stojáka to budu prolívat tím místem kde teď je alobal.

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 03-08-2018 v 08:39 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Archi
Stálý Člen

Karma uživatele Archi - 42% PěstitelskáKarma uživatele Archi - 42% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 124  

Příspěvek č. 7

jsem moc zvědavej, doufám, že tu odfotíš celé kolo...
GL

Váš Archi

Old Post 03-08-2018 v 09:26 AM
Archi je offline   Profil uživatele Archi   Find more posts by Archi   Foto galerie člena Archi   Click here to Send Archi a Private Message   Add Archi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 8

Taky jsem zvědav jak to dopadne. Průběžně budu informovat. Díky

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 03-08-2018 v 09:54 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 9


Ahoj,

Tak jsem změřil teplotu v trubce a je +-stená jako v airpotu. Teplota dosahuje až 35°C v obou květináčích. Sice to asi není košér ale kytky rostou velmi hezky.
Teď ale trochu z jiného soudku. Mám dvě klonice royal medic na balkóně v 3l airpotech. Obě holky kořenily stejně a první měsíc a půl byly identicky stejné ve všech směrech. Jak byly dostatečně velké a boční větve už projevovaly chuť růst za sluníčkem, tak jsem zkusil jednu metodu, která nevím jak se jmenuje ale funguje perfektně. U jedné kytky, ta v levo, jsem u každé boční větvičky silně zmáčknul stonek kousek od hlavního stonku. Nyní tahle stresovaná kytka vypadá mnohem hustěji, je skoro o půlku mohutnější a celkově vypadá zdravěji i vitalněji. Asi to od teď už budu praktikovat na všech holkách.

Hezký zbytek víkendu všem

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 05-08-2018 v 09:53 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 10

Teplota 35 stupňů? Za chvíli se ti projeví sliz na kořenech. Kytky přijímají ve vyšších teplotách více živin, ale budeš mít nedostatek kyslíku a při tak velké teplotě ti během 14 dnů nastoupí patogeny co ti zničí kompletní kořenový systém.

Old Post 05-08-2018 v 17:26 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 11

Máš asi pravdu že něco takového může přijít ale předpokládám, že když ta hlína přeschne, tak se sliz nevytvoří. Pěstuji na balkóně už hodně let a předchozí kytky neměly žádný problém a to byly uzavřené celé v koši. Možná je to tím mým stylem pěstování. Zalívám, až kytka dá signál tím, že trochu svěsí listy během dne.

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 06-08-2018 v 07:38 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 12

35 stupňov nie je až taký masaker pokial nejdeš hydro či aero.

Aby som poopravil fikusa- kvety prijímajú viac živín pri vyššej teplote ,vyššej intenzite svetla- podmienkou je suplementacia CO2 na 1200-1400ppm, to na balkóne dosiahneš len ťažko, v skleníkoch na to používajú plynové co2 generátory.

Old Post 06-08-2018 v 10:55 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 13

Pixel, sory jsem si nevšiml, že tam máš substrát. Jsem myslel, že jedeš hydro. Zmatlo mě, že jsi napsal teplotu roztoku v trubce.

Old Post 07-08-2018 v 06:27 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 14

Ahoj! Samozrejme sledujem, Myslím, že to fungovať bude. Každopádne k+ za ochotu k ďalším pokusom, ktoré môžu posunúť.

"U jedné kytky, ta v levo, jsem u každé boční větvičky silně zmáčknul stonek kousek od hlavního stonku"
- som z toho jeleň, lebo podľa toho, že ako som to "pochopil" mi ten rozvoj nedáva zmysel. Môžeš prosím nakresliť tem postup???

Ja bežne mačkám hlavnú stonku kúsok od vrchu v prípade, že to moc prerastá. V tom prípade sa hlavná stonka prestane tak ťahať hore a posilní sa vačšina vetiev pod miestom zásahu. Diky!
Myslím, že sa tej teploty v substráte obávať nemusíš, akurát si ustráž, aby to úplne nevyschlo.

Old Post 08-08-2018 v 06:13 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 15


Ahoj Odo,

myšleno a praktikováno to bylo tak, že když se podíváš na skicu tak vidíš hlavní vodorovný stonek ze kterého leze 5 bočních větví. Každá tato boční větev výchází z hlavního stonku. U každé této boční větve jsem prsty zmáčknul stonek boční větve těsně u hlavního stonku, červeně označeno. Tak jsem to udělal u všech těchto bočních větví.
Mačkal jsem to jak stonek nebyl ještě dřevnatý a zároveň už větve byly dostatečně velké. Je to podobné jako supercropping jen stím, že jsem to neohýbal, pouze silně zmáčknul až jsem cítil jak se vevnitř stonku ta struktura bortí. Stonek v místě zmáčknutí je nyní silnější a dřevnatý. Tím stresem kytka asi vytvoří více cest kudy můžou téct živiny a celkově k tomu přizpůsobí celý stonek.

Jinak mi jeden kloník v trubce asi umřel, takže budu muset dneska udělat nový.

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Naposledy upravil Pixxel 08-08-2018 v 16:59 PM

Old Post 08-08-2018 v 11:29 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 16

:-) jj, diky! Teraz sa mi rozjasnilo!

Old Post 16-08-2018 v 20:34 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:05 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
11-02-2012 - LED pěstování od rachmana - 40 odpovědí
04-01-2010 - pestování na pyramide - 3 odpovědí
12-01-2010 - Pěstování ve vlhku! - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2755710 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív