Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » LED pěstování od rachmana
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
rachman
Nový Člen

Karma uživatele rachman - 92% PěstitelskáKarma uživatele rachman - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 14  

LED pěstování od rachmana Příspěvek č. 1



Ahoj takže jsem s kamarádem rozjel skříň, kytky porostou pod led diodama. Aktualní konfigurace je:

3x led luxeon modrá 3W 470nm
LED-STAR-3W-B LXHL-LB3C
800x LED-5 R1500 D (L53SRDH) červená 660nm
2x ventilátor z PC (zatím nejedou makáme na tom)
100w topení ecosum100 + termostat rego z paneláku

skřiň je vystlaná polišem a diamantkou folií,kytky rostou ve 160 litrech kvalitní hlíny.panel je připevněn na sádrokatronářskej závěsech takže výška se dá nastavit po milimetru(dobrej nápad fotra).Panel je z pertinaxu a do něj jsou vsazeny diody ale tenhle způsob je hodně pracný - vrtání,pakárna.Dál plánuji řízení celé skříně procesorem PICAXE dá se jednoduše programovat takže teplotní, vlhkostní čidlo, ovládání ventilátorů, elektroventily na vodu a co2.....atd prostě všechno.to je zatim vše snad se ta fušeřina podaří foto pošlu.

Hardcore forever

LED pěstování od rachmana

Old Post 02-04-2010 v 16:18 PM
rachman je offline   Profil uživatele rachman   Find more posts by rachman   Foto galerie člena rachman   Click here to Send rachman a Private Message   Add rachman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ween
Stálý Člen

Karma uživatele ween - 18% PěstitelskáKarma uživatele ween - 18% PěstitelskáKarma uživatele ween - 18% PěstitelskáKarma uživatele ween - 18% PěstitelskáKarma uživatele ween - 18% PěstitelskáKarma uživatele ween - 18% PěstitelskáKarma uživatele ween - 18% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 478  

Příspěvek č. 2

ahoj. budu sledovat. zajima mne to velmi. a drzim palec a to nahoru! vac

Old Post 02-04-2010 v 19:03 PM
ween je offline   Profil uživatele ween   Find more posts by ween   Foto galerie člena ween   Click here to Send ween a Private Message   Add ween to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 3

Zdravim , to je ale moc pekna práce !!! Jestli jste to delali na kolene , měl bych dvě otázečky , nebylo by lepší mít tu desku s LEDkama mít uchycenou jeste uprosted , nejen na rozích , aby to svetlo spis smerovalo jako doprostred pestirny , jak klasicky stinitko . Tady to máš prohnuty na druhou stranu . Nevim jestli v tom bude rozdil tak je na tobě jestli to zkusiš . A ty LEDky jsou zapojeny seriově ?? , nejak na to nevidim , diky moc , budu sledovat tuhle DIY , domáci prácičku , K+ , Hlava


PS: Nepřesouval bych to do Galerie ale nechal tady v Experimentech.

Old Post 03-04-2010 v 03:09 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rachman
Nový Člen

Karma uživatele rachman - 92% PěstitelskáKarma uživatele rachman - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 4

Tak díky jsme rádi že se vám to líbí !!! Takže panel je takhle aby světlo pokrylo celou plochu aby se jakoby roztáhlo, nevím co by to udělalo kdyby to bylo naopak. Ale můžu to zkusit pak napíšu. Ledky jsou zapojeny sérioparalelně vždy 6 do série a pak všechny ty šestky paralelně a je to napájený 12v zdrojem z PC, ty modrý 5v přes srážecí odpor 1ohm.

LED pěstování od rachmana

Old Post 04-04-2010 v 09:18 AM
rachman je offline   Profil uživatele rachman   Find more posts by rachman   Foto galerie člena rachman   Click here to Send rachman a Private Message   Add rachman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rachman
Nový Člen

Karma uživatele rachman - 92% PěstitelskáKarma uživatele rachman - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 5

PS: jsme tady registrovaný od včera tak ještě nevím jak to tady chodí s tou Galerií, fotkama atd... Pročtu celej FAQ a pak s tím něco udělám.

LED pěstování od rachmana

Old Post 04-04-2010 v 09:24 AM
rachman je offline   Profil uživatele rachman   Find more posts by rachman   Foto galerie člena rachman   Click here to Send rachman a Private Message   Add rachman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rachman
Nový Člen

Karma uživatele rachman - 92% PěstitelskáKarma uživatele rachman - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 6


Ještě detail panelu. Zde ještě není prostřední modrá

LED pěstování od rachmana

Naposledy upravil rachman 04-04-2010 v 14:42 PM

Old Post 04-04-2010 v 12:33 PM
rachman je offline   Profil uživatele rachman   Find more posts by rachman   Foto galerie člena rachman   Click here to Send rachman a Private Message   Add rachman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Apartman
Goofer

Karma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 413  

Příspěvek č. 7

Ahoj, zajímavý, na youtubu jsem pár takovejch věcí sledoval ale ty výsledky tam většinou chyběly...chci se zeptat: Na kolik tě vyšlo celkem to světlo (světla) tedy-
3x led luxeon modrá 3W 470nm
LED-STAR-3W-B LXHL-LB3C
800x LED-5 R1500 D (L53SRDH) červená 660nm?

Začlo to pokusem, skončilo závislostí na pěstování. Rostlina je duch. Rostlina nemá duši. Duch je vyrovnanost. Rostlina je tedy také vyrovnanost. Nemá strach, za ničím se nehoní. Žije teď a tady. Rostlina dává jen to, co člověk potřebuje. Příroda potřeby lidí zná. Dělá to přirozeně a prostě, neboť ji nepřekáží rozum. Rostliny nám umožňují, abychom pochopili svůj vlastní život.

Old Post 09-04-2010 v 19:23 PM
Apartman je offline   Profil uživatele Apartman   Find more posts by Apartman   Foto galerie člena Apartman   Click here to Send Apartman a Private Message   Add Apartman to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Apartman! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rachman
Nový Člen

Karma uživatele rachman - 92% PěstitelskáKarma uživatele rachman - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 8



Celej panel vysel na cca 4000, jinak se zdá že se rostlinám daří. No uvidíme až začnu hnojit, přidám ofuk a mám objednanou bombu s co2.

LED pěstování od rachmana

Old Post 10-04-2010 v 09:14 AM
rachman je offline   Profil uživatele rachman   Find more posts by rachman   Foto galerie člena rachman   Click here to Send rachman a Private Message   Add rachman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 9

Kolik Watt je spotřeba osvětlení ?

Old Post 19-04-2010 v 13:18 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rachman
Nový Člen

Karma uživatele rachman - 92% PěstitelskáKarma uživatele rachman - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 10

Přibližně 70W, potom upřesním. Jó a všem co dali K+ díky

LED pěstování od rachmana

Naposledy upravil rachman 19-04-2010 v 16:54 PM

Old Post 19-04-2010 v 15:58 PM
rachman je offline   Profil uživatele rachman   Find more posts by rachman   Foto galerie člena rachman   Click here to Send rachman a Private Message   Add rachman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rachman
Nový Člen

Karma uživatele rachman - 92% PěstitelskáKarma uživatele rachman - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 11



Menší aktualizace.. rostliny jsou tedy 30 dní pod LEDkama, perioda 18/6. Nahoru moc zatím nejdou, výška je tak 30 cm, spíš se košatěj, panel je těsně nad nima (5 cm)... možná dát vejš... Hnojivo mají plagron alga-grow a foukáme jim co2. Měl bych otázku.. je nyní už vhodné přepnout na květ?

Dál jsem zjistil ze do krajních modrejch luxeonek pouštím menší proud než do prostřední tím pádem se mi zdá že mají jinou barvu... je možné ze by napětí ovlivňovalo vlnovou délku?.. nebo to je jenom halda že mají trochu menší intenzitu.

Bárt: tu watáž jsem pořád nezjistil.. naměřil jsem akorát kolik to chlastá i s PC zdrojem.. 340mA tj. 78,2W smotný světlo nevim...

LED pěstování od rachmana

Old Post 27-04-2010 v 21:34 PM
rachman je offline   Profil uživatele rachman   Find more posts by rachman   Foto galerie člena rachman   Click here to Send rachman a Private Message   Add rachman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WOLTERION
Stálý Člen

Karma uživatele WOLTERION - 90% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 39  

Příspěvek č. 12

každopádně by mě zajímala vůně

----------LETITROLL---------

Old Post 27-04-2010 v 22:13 PM
WOLTERION je offline   Profil uživatele WOLTERION   Find more posts by WOLTERION   Foto galerie člena WOLTERION   Click here to Send WOLTERION a Private Message   Add WOLTERION to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 13

barva se ti mění s napětim viz

Barva Úbytek napětí
Infračervená 1,6 V
Červená 1,8 V až 2,1 V
Oranžová 2,2 V
Žlutá 2,4 V
Zelená 2,6 V
Modrá 3,0 V až 3,5 V
Bílá 3,0 V až 3,5 V
Ultrafialová 3,5 V


edit: hoď sem nákres minulej rok jsem to chtěl taky stavět tak třeba chytnu inspiraci

Naposledy upravil 27-04-2010 v 23:24 PM

Old Post 27-04-2010 v 22:45 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od rachman
Menší aktualizace.. rostliny jsou tedy 30 dní pod LEDkama, perioda 18/6. Nahoru moc zatím nejdou, výška je tak 30 cm, spíš se košatěj, panel je těsně nad nima (5 cm)... možná dát vejš... Hnojivo mají plagron alga-grow a foukáme jim co2. Měl bych otázku.. je nyní už vhodné přepnout na květ?

Dál jsem zjistil ze do krajních modrejch luxeonek pouštím menší proud než do prostřední tím pádem se mi zdá že mají jinou barvu... je možné ze by napětí ovlivňovalo vlnovou délku?.. nebo to je jenom halda že mají trochu menší intenzitu.

Bárt: tu watáž jsem pořád nezjistil.. naměřil jsem akorát kolik to chlastá i s PC zdrojem.. 340mA tj. 78,2W smotný světlo nevim...

No já zrovna jedu první pěst , ale s kupovaným led světlem 144W na 1x1 M a po 21 dnech růstu jsem přepínal na květ, protože mám nejvyšší 50cm a jsou to indiky, tak se mi zdá, že máš pomalý růst, protože ty máš sice poloviční výkon, ale i plochu (pokud se nepletu). Já jen jestli to není tím, že tam máš jen dva druhy ledek, jestli to nemá vliv na rychlost růstu..

Old Post 28-04-2010 v 08:16 AM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rachman
Nový Člen

Karma uživatele rachman - 92% PěstitelskáKarma uživatele rachman - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 15

Ano je to možné, koukal jsem na to origo 144w světlo a je tam fakt hafo barev. No já jsem tenhle panel navrhoval ještě podle starších threadů na Groweru kde se doporučuje 470nm a 660nm světlo. Je taky možné že mám málo modré (když porovnám s kupovaným LED světlem). Přemýšlím tedy přidat další modré LEDky nebo po stranách panelu zářivky. Ale pomalý růst mohlo způsobit i něco jinýho.... např. ze začátku jsme vůbec nehnojili, nebyli ventilátory, topení, ofuk, dodnes nevím jaký je ph zálivky a půdy..... prostě taková fušeřina ...

LED pěstování od rachmana

Naposledy upravil rachman 28-04-2010 v 17:00 PM

Old Post 28-04-2010 v 16:47 PM
rachman je offline   Profil uživatele rachman   Find more posts by rachman   Foto galerie člena rachman   Click here to Send rachman a Private Message   Add rachman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rachman
Nový Člen

Karma uživatele rachman - 92% PěstitelskáKarma uživatele rachman - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 16



Greenere žádný nákresy nemám, ale házím nějaké fota z výroby.

LED pěstování od rachmana

Old Post 28-04-2010 v 16:49 PM
rachman je offline   Profil uživatele rachman   Find more posts by rachman   Foto galerie člena rachman   Click here to Send rachman a Private Message   Add rachman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:44 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-05-2019 - Pěstování v trubce - 29 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9611900 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív