Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Happy Box LED Vol.III
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Obecné Happy Box LED Vol.III Příspěvek č. 1



Ahoj,

druhé kolo ještě nemám pořádně zvážené a ukončené a už pomalinku rozjíždím kolo třetí:). Třetí kolo bude spíše takové kolo testovací. Instraluju nové led moduly, které mají každý 15x Osram Oslon Black (celkově 90ks). Jsou napájené průmyslovým regulovatelným zdrojem, který všechny LED moduly dokáže rozzářit na 170W. Budu to mít rozvrhnuté na dvě větve po třech modulech. Jedna větev bude obsahovat 3 LED moduly seriově propojené. Napětí na nich bude asi dohromady +-42V kdy všichni tři budou odebírat nějakých 50-60W. Budu tedy do jednoho modulu tlačit asi 20W což vychází na maximálně 1,5A na modul. V LED modulu to mám propojené paralelně 3x5LED, tedy přes každou LEDku bude téct asi 0,5A.

Rozmístění je plánováno podle schématku. Plánuju možná, pokud bude třeba, doplnit boky HappyBoxu ještě dvěma LED modulama (12x Oslon Black) nebo LED čipy Oslon Black Flat S. Uvidím jak to bude nutné. LEDek i LED modulů mám velké kupky takže v tom problém nebude. Jen bych se chtěl držet na rozumné úrovni:).
Červený DIY panel osazený Cree LEDkama na květ zůstává a bude napájen 900mA proudovým zdrojem.

Obsazení do hlavních rolí boudou dva kloníci v airpotech, kteří jsou z mých kytek na balkóně. Už vůbec netuším jestli to jsou Jackiís Herer nebo Blue Dreamy. Ti další malí jsou kloníci z Jacka Herera pro kolegy. Třetí kolo jsem chtěl jet bílé vdovky ale když mám klony ze svých balkónovek, tak je toho škoda nevyužít.
Jsou zasazeni v kokosu s trochou hlíny a perlitu.
Hnojiva budou použita na růst POWDER FEEDING HYBRIDY, na květ ATAMI ATA P-K 13-14 a enzymy ATAMI ATA ATAZYME.

Dneska mám v plánu osadit skříň zbývajícíma LED modulama a zkusím to proměřit, kolik světla jsou ty moduly schopné vygenerovat.

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 11-09-2017 v 12:41 PM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 2

Ahoj,

včera jsem nainstaloval zbytek LED modulů a byl jsem překvapen po měření luxmetrem.

Ve skříni jsem měřil na 9 místech, kdy všechny moduly odebíraly 100W. Sonda byla umístěna na pivní kelímek, takže byla asi 10cm ve vzduchu. Průměrná vzdálenost LED modulů do středu skříně k sondě luxmetru je okolo 45cm. Naměřené hodnoty jsou v kLux.
________________________
|                                          |
|   20,7        22,2         19,8   |
|                                          |
|   19.6         20           19.9   |
|                                          |
|   20.7         23           20.8   |
|_______________________|

Co mě však moc potěšilo, při těch 100W (16,5W na jeden LED modul) odběru šesti LED modulů, tak jeden LED modul na vzdálenost 10cm dokázal vygenerovat 54kLuxů.
Když jsem zdroj trochu potočil na celkový odběr 168W (28W na jeden LED modul), tak jeden LED modul dokázal pálit na 10cm silou 77,8kLuxů.
Nové rozmístění světel mě moc těší protože homogenita svitu je velmi rovnověrná. Střední pruh je sice trochu méně světlý ale tam bude svítit červený DIY panel.
Když vezmu v potaz to, že můžu pálit do kytek až 150W bílého světla a 20W červeného světla, tak si myslím, že jsem konečně na finálním stavu spokojenosti jak se světly, tak s rozestavěním světel, tak i potěší regulovatelný zdroj. Myslím si, že tenhle setup mi nějakou chvíli vydrží než příjde automobilový průmysl s lepšíma LED modulama:).

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 12-09-2017 v 08:22 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 3

:-)
Tie svetlá tuším chceš vymakať k úplnej dokonalosti.
Samozrejme budem sledovať! Som zvedavý!

Old Post 12-09-2017 v 20:03 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 4


To víš, chci mít malý ale efektivní boxík pro své účely. Napadlo mě využít jeden pokoj a použít v něm třeba třicet takových LED modulů. Kdyby každý měl těch 20W, tak celkově by to bylo okolo 600W. Okna bych však musel zabetonovat pač i záře z těch tří modulů na 50W (+-poloviční svit) hravě přesvítí 75W žárovku, viz. obrázek mého skladiště. Moc se mi nesmějte, je to takové moje pracovní bordeliště. Jinak tam jde u HappyBoxu vidět ten pytel 2,36kg technického konopí.
Druhé kolo nedopadlo co se výnosu moc dobře takže doufám, že se v třetím kole trochu pochlapím

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 13-09-2017 v 10:14 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 5


18.09. - Růst

Ahoj,

malý update jak to vypadá v HappyBoxu. Ty dvě holky co mám v airpotech, tak ty už naštěstí přeply z květu zpátky na růst. Měl jsem je ještě nedávno venku na balkóně zapomenuté a jaksi začli pomalu nakvétat. Jak jsem je dal do skříně, tak jsem zapl režim na 24h svitu aby se co nejrychleji zase přeply na růst. Včera jsem už přepl na klasických 18/6 on/off. Zatím se jim daří. Tak stejně jsem rád, že jsem přišel na to, jak celkem bezpečně udělat řízky. Z 5ti mi chcípl jenom jeden mojí blbostí.
Čtyři přeživší mám vplánu darovat kolegům. Ty dvě airpotovky si nechám a budu je tak dlouho roztahovat, až budu spokojený.
Včera jsem některé výhonky zaštípnul abych u kytek vyvolal větvení. Dále tam mám zavařovačku s kvasnicema, říkám jim rybičky, a ty každé ráno krmím cukříkem:).
Vůbec netuším jak moc CO2 mi to tam přidá ale když si k tomu čuchnu tak si myslím, že se tam něco děje a tvoří se. V jakých koncentracích, to vůbec netuším. Mám to tam jenom pro klid v duši:).
No na růstu budu asi ještě dlouho. Až se bude něco zajímavého dít, tak se jistě ozvu;).

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 19-09-2017 v 10:51 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 6


09.11. - Stále růst

Stále a stále svítím 18/6h a snažím se ty dvě holky roztáhnout co nejvíce. Už teď vím, že to neroztáhnu ani kdybych další měsíc čekal. Dvě kytky na můj box jsou příliš málo. Tři by byly už celkem fajn ale ideál jsou 4 kytičky v 3l airpotech.
Kytky jsou zdravé ale už mám pocit, že se to moc netáhne z toho důvodu, že kytku už limituje ten 3l airpot. Kořenový bal je maximálně možně rozvětvený. Dva dny zpátky (z té doby je i fotka) jsem je mírně roztáhl do finální podoby. Teď už čekám jenom na to až se všechny vrcholky nasměřují směrem vzhůru a pak už to přepnu na květ. Jinak vrcholků je požehnaně, na začátku jsem kytky zastříhl několikrát a velmi hezky se větví a tvoří na větývkách patra velmi blízko sebe jako když jsem pěstoval Cannalopku v prvním kole. Uvidíme jak to bude vypadat v květu.

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 09-11-2017 v 11:31 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 7

CAf! nemáš tam mierku, tak neviem - neni to trochu malé na ten čas, čo to rastie???

Old Post 10-11-2017 v 06:40 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 8

Ahoj,
nato, že rostou už určitě dva měsíce, tak ano, jsou malé. On byl ze začátku problém ten, že jsem je měl na balkóně a tam už mírně začly kvést. Než se přeply zase do růstu tak to chvíli trvalo.
I když pak rostly, tak velmi pomalu. Navíc jsem je zastříhaval aby se pěkně větvili. Udělaly se pak neuvěřitelně husté keříky, které jsem pak dvakrát brutálně očesal abych to dostal pod kontrolu.
Pak to ohýbaní a klácení taky nepřidá na rychlosti růstu. Ty 3litrové airpoty taky není moc na tu plochu takže je to kombinace více aspektů proč se to tak dlouho táhne.
Vršky už však pomalu a jistě se točí nahoru, takže asi o víkendu to přepnu na květ. Dneska jsem to zahnojil silným koncentrátem růstových hnojiv+čajového výluhu aby měly co jíst po dobu začátku květu.
Jinak jsem k oběma kytkám zahrabal čajové lístky ze zeleného čaje asi před měsícem a holkám to nijak nevadí. Předpokládám, že se tam budou pomalu rozkládat a postupně doplňovat dusík. Možná to tam nastartuje i nějaký mikrobní život.

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 10-11-2017 v 08:56 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 9

...ahaaa, sorry - vlastne si to písal v predošlých príspevkoch,
pokiaľ to už bolo prepnuté na kvet a si to vrátil na 18 hod osvit, tak to už chápem. Je to docela šok pre rastlinu, ale snáď to bude ok a to rozdýchajú. Raz som to spravil aj ja pokusne na porovnanie, ale bol som nespokojný a som sa na to radšej vykašlal. Skús to ešte ošetriť, než to prepneš, by si nemal problém so škodcami. V tých airpotoch to býva docela masaker, keď to začne z tých dier hromadne vyletovať...minimálne tam daj lepové dosky!

Old Post 10-11-2017 v 16:18 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 10


27.11. - 14. den květu

Dne 13.11 jsem holkám ubral světla a už jsou ku dnešku na 12h světle už 14 dní. Celkem pěkně se to ještě roztáhlo a udělalo se hrozně moc vrcholových větviček. Oproti minulému kolu je to nebe a dudy ohledně počtu palic. Podle mého vliv na počet větviček má to, že se kytka zastřihne. Od teď budu kytky vždy v růstu zastřihávat aby se pěkně rozrostly a udělaly co nejvíce větviček. Ukočírovat však tu džungli listí je psycho ale výsledek je podle mého moc pěkný.
Holky jinak celkem pijí, takže zalívám co dva dny. Minulé kolo jsem dělal možná jednu fatální chybu a to tu, že jsem kytkám nedodával dusík. Na květ jsem hnojil jenom PKčkem a na dusík jsem zapomněl. Nyní to hnojím R-K-K-K-E.

R =Růstové hnojivo
K =Květové hnojivo, v mém případě PK13-14
E =Enzymy
- = +-dva dny pauza

Trochu do zálivky přidávám jedlé sody abych trochu zvýšil PHčko, podle ph papírků mám vodu okolo 5,5.
Velikost paliček je přibližně stejný jako v minulých kolech. Počet paliček je nyní však asi největší ze všech tří kol. Hodně palic ale jenom dvě kytky v 3l airpotech. Podle mého budu mít hromadu malých palic, ten omezený prostor pro kořeny se asi jistě projeví.

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 27-11-2017 v 09:44 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 11

"Podle mého budu mít hromadu malých palic, ten omezený prostor pro kořeny se asi jistě projeví." - myslím, že Tvoj úsudok je správny. Zastrihnutie jasne spôsobuje vznik ďalších rastových vrcholov a teda zárodkov kvetov. Každopádne všetko, čo neni pod svetlom by som nemilosrdne odstránil. Tá červená je dosť brutálna. Nedá sa to nejak lepšie rozložiť nad celý priestor? Nepoznám tú hnojku, ale 2 dňová pauza medzi hnojením - zalievaním sa mi zdá zbytočne dlhá, teda pokiaľ to neni nutné z dôvodu, že tam máš v kvetináčoch bahno.

Old Post 27-11-2017 v 10:28 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 12

To červené peklo je schválně. Bílé světla mám velmi blízko rostlin abych do nich pral co nejvíce světla bez úbytku na vzdálenosti. Nu a tím uprostřed vzniká tmavá oblast a to červené to doplňuje. Když mám odběr na bílých světlech 170W, tak pod jedním tím modulem na vzdálenost 18cm je světla okolo 36kLuxů. Mám to teď asi okolo 10cm k nejbližší větvičce takže tam to světlo bude hodně hutné.
Pod tím červeným je na 10cm světla 14,8kLux. Vršky větviček jsou blíže takže tam bude světla taky více než dostatek. To, červené světlo svítí všude ale to bílé světlo to úplně přebije. Navíc aspoň uvidím jaký bude rozdíl mezi palicema uprostřed a na krajích.
Častěji bych zalívat asi mohl ale zalívám podle toho jak je lehký květník. A vždy po dvou dnech je lehoučký, tak to zaliju. Zkusím častěji a uvidím jestli to bude k užitku.

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 27-11-2017 v 14:26 PM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 13


To častejšie zalievanie som myslel kvůli doplneniu živín. V tých malých kvetináčoch a pri veľkej intenzite osvetlenia je fotosyntetická aktivita dosť vysoká, prísun živín je potrebný pre rast poriadnych palíc a nakoľko v malých kvetináčoch je aj tých koreňov menej, tak to chce riadne živiť. Možno keby si zvýšil odťah, tak by sa to skůr presúšalo a častejší prísun živín by mohol viesť k masívnejšiemu rastu kvetov, minimálne k večšej hustotote a teda tvrdosti
palíc. Ku konzistentnému rastu palíc je potrebné čo najkonzistetntnejšie rozloženie svetla, inak tam bude nerovnomerný rast, čo vo výsledku znamená, že tie šišky budú možno okrem veľkosti rozdielne aj v obsahu aktívnych látok - takto som to myslel. Nechcem tým povedať, že sa mi Tvoj pest nepáči. Máš to ok. Je to špekulácia nad můžnosťami pozitívneho vplyvu na celkový výnos.
Na priloženej fotke je White Widow od RQS vypestovaná v mixe cocos+perlit na JIDB v kvetináči 15x15x20 cm. Vo vrchole to bolo krmené 2x denne sytémom ebb+floow. Zvýšením odťahu sa podarilo zvýšiť vysúšanie, zároveň vačší prísun CO2 a častejším krmením sa dosiahli vačšie palice. Spodky a nedosvietené vrchy sa nemilosrdne odstraňovali. Na fotke je palica odstránená od lístia, tesne po koseni.

Naposledy upravil odo 28-11-2017 v 06:43 AM

Old Post 28-11-2017 v 06:22 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 14

No jeden ten 3l airpot zalívám co dva dny 1l vody. Zkusím to zalívat každý den a uvidím jak se holky na to budou tvářit. Dneska snad budu mít více času tak to i prostříhám ty zbytečné spodky. Jinak některé bílé světla už budu muset dát trochu výše. Jedna větvička není moc nadšená, že je asi 5cm od bílého modulu. Teplota je u ní v pohodě pač na ní fouká ale asi toho světla už je asi na ní moc:). Na takovou krátkou vzdálenost ten modul pere do kytky možná už více než 100kLux. Praxí jsem si asi potvrdil teorii

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 28-11-2017 v 10:09 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 15


06.12. - 23. den květu

Ahoj,

Jenom zrychleně...kytičky se mají asi fajn. V úterý jsem to neskutečně prostříhal a všechny spodky jsem snad dal pryč. Místy to bylo neskutečně husté a některé listy měly už i na sobě plíseň. Teď je to mnohem vzdušnější a líbivější. Zalívám skoro každý den a přidávám podle oka hnojiva. Některé listy jsou žluté, takže buď mám problém s pH nebo málo hnojím. Dneska budu znova zalívat tak to proměřím papírky jak to na výtoku vypadá. Světla jsem dal trochu výše pač některé větvičky byly už moc blízko.

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 07-12-2017 v 09:28 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
j0hNy:h0ll4nD
Stálý Člen

Karma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% PěstitelskáKarma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% PěstitelskáKarma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 157  

Příspěvek č. 16

za me parada.

Jsem ledkař.

Old Post 07-12-2017 v 12:00 PM
j0hNy:h0ll4nD je offline   Profil uživatele j0hNy:h0ll4nD   Find more posts by j0hNy:h0ll4nD   Foto galerie člena j0hNy:h0ll4nD   Click here to Send j0hNy:h0ll4nD a Private Message   Add j0hNy:h0ll4nD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:08 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-09-2017 - Happy Box LED Vol.II - 94 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5215310 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív