Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Happy Box LED Vol.III
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 40% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 40% Pěstitelská

Obecné Happy Box LED Vol.III Příspěvek č. 1

Ahoj,

druhé kolo ještě nemám pořádně zvážené a ukončené a už pomalinku rozjíždím kolo třetí:). Třetí kolo bude spíše takové kolo testovací. Instraluju nové led moduly, které mají každý 15x Osram Oslon Black (celkově 90ks). Jsou napájené průmyslovým regulovatelným zdrojem, který všechny LED moduly dokáže rozzářit na 170W. Budu to mít rozvrhnuté na dvě větve po třech modulech. Jedna větev bude obsahovat 3 LED moduly seriově propojené. Napětí na nich bude asi dohromady +-42V kdy všichni tři budou odebírat nějakých 50-60W. Budu tedy do jednoho modulu tlačit asi 20W což vychází na maximálně 1,5A na modul. V LED modulu to mám propojené paralelně 3x5LED, tedy přes každou LEDku bude téct asi 0,5A.

Rozmístění je plánováno podle schématku. Plánuju možná, pokud bude třeba, doplnit boky HappyBoxu ještě dvěma LED modulama (12x Oslon Black) nebo LED čipy Oslon Black Flat S. Uvidím jak to bude nutné. LEDek i LED modulů mám velké kupky takže v tom problém nebude. Jen bych se chtěl držet na rozumné úrovni:).
Červený DIY panel osazený Cree LEDkama na květ zůstává a bude napájen 900mA proudovým zdrojem.

Obsazení do hlavních rolí boudou dva kloníci v airpotech, kteří jsou z mých kytek na balkóně. Už vůbec netuším jestli to jsou Jackiís Herer nebo Blue Dreamy. Ti další malí jsou kloníci z Jacka Herera pro kolegy. Třetí kolo jsem chtěl jet bílé vdovky ale když mám klony ze svých balkónovek, tak je toho škoda nevyužít.
Jsou zasazeni v kokosu s trochou hlíny a perlitu.
Hnojiva budou použita na růst POWDER FEEDING HYBRIDY, na květ ATAMI ATA P-K 13-14 a enzymy ATAMI ATA ATAZYME.

Dneska mám v plánu osadit skříň zbývajícíma LED modulama a zkusím to proměřit, kolik světla jsou ty moduly schopné vygenerovat.

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - in progress

Old Post 11-09-2017 v 12:41 PM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 40% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 40% Pěstitelská

Příspěvek č. 2

Ahoj,

včera jsem nainstaloval zbytek LED modulů a byl jsem překvapen po měření luxmetrem.

Ve skříni jsem měřil na 9 místech, kdy všechny moduly odebíraly 100W. Sonda byla umístěna na pivní kelímek, takže byla asi 10cm ve vzduchu. Průměrná vzdálenost LED modulů do středu skříně k sondě luxmetru je okolo 45cm. Naměřené hodnoty jsou v kLux.
|   19.6         20           19.9   |
|                                          |
|   20.7         23           20.8   |
|_______________________|

Co mě však moc potěšilo, při těch 100W (16,5W na jeden LED modul) odběru šesti LED modulů, tak jeden LED modul na vzdálenost 10cm dokázal vygenerovat 54kLuxů.
Když jsem zdroj trochu potočil na celkový odběr 168W (28W na jeden LED modul), tak jeden LED modul dokázal pálit na 10cm silou 77,8kLuxů.
Nové rozmístění světel mě moc těší protože homogenita svitu je velmi rovnověrná. Střední pruh je sice trochu méně světlý ale tam bude svítit červený DIY panel.
Když vezmu v potaz to, že můžu pálit do kytek až 150W bílého světla a 20W červeného světla, tak si myslím, že jsem konečně na finálním stavu spokojenosti jak se světly, tak s rozestavěním světel, tak i potěší regulovatelný zdroj. Myslím si, že tenhle setup mi nějakou chvíli vydrží než příjde automobilový průmysl s lepšíma LED modulama:).

Old Post 12-09-2017 v 08:22 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 65% PěstitelskáKarma uživatele odo - 65% Pěstitelská

Příspěvek č. 3

:-)
Tie svetlá tuším chceš vymakať k úplnej dokonalosti.
Samozrejme budem sledovať! Som zvedavý!

Old Post 12-09-2017 v 20:03 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Příspěvek č. 4

To víš, chci mít malý ale efektivní boxík pro své účely. Napadlo mě využít jeden pokoj a použít v něm třeba třicet takových LED modulů. Kdyby každý měl těch 20W, tak celkově by to bylo okolo 600W. Okna bych však musel zabetonovat pač i záře z těch tří modulů na 50W (+-poloviční svit) hravě přesvítí 75W žárovku, viz. obrázek mého skladiště. Moc se mi nesmějte, je to takové moje pracovní bordeliště. Jinak tam jde u HappyBoxu vidět ten pytel 2,36kg technického konopí.
Druhé kolo nedopadlo co se výnosu moc dobře takže doufám, že se v třetím kole trochu pochlapím

Old Post 13-09-2017 v 10:14 AM
Pixxel
Stálý Člen

Příspěvek č. 5

18.09. - Růst

Ahoj,

malý update jak to vypadá v HappyBoxu. Ty dvě holky co mám v airpotech, tak ty už naštěstí přeply z květu zpátky na růst. Měl jsem je ještě nedávno venku na balkóně zapomenuté a jaksi začli pomalu nakvétat. Jak jsem je dal do skříně, tak jsem zapl režim na 24h svitu aby se co nejrychleji zase přeply na růst. Včera jsem už přepl na klasických 18/6 on/off. Zatím se jim daří. Tak stejně jsem rád, že jsem přišel na to, jak celkem bezpečně udělat řízky. Z 5ti mi chcípl jenom jeden mojí blbostí.
Čtyři přeživší mám vplánu darovat kolegům. Ty dvě airpotovky si nechám a budu je tak dlouho roztahovat, až budu spokojený.
Včera jsem některé výhonky zaštípnul abych u kytek vyvolal větvení. Dále tam mám zavařovačku s kvasnicema, říkám jim rybičky, a ty každé ráno krmím cukříkem:).
Vůbec netuším jak moc CO2 mi to tam přidá ale když si k tomu čuchnu tak si myslím, že se tam něco děje a tvoří se. V jakých koncentracích, to vůbec netuším. Mám to tam jenom pro klid v duši:).
No na růstu budu asi ještě dlouho. Až se bude něco zajímavého dít, tak se jistě ozvu;).

Old Post Dnes v 10:51 AM
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:22 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu

Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
Včera - Happy Box LED Vol.II - 57 odpovědí

Hledat v Tématu:

Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás