Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 44 45 46 47 48 »
Autor
Téma 
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 721

Zdravím,taky to nějak nechápu. Mám v květovým stanu 120x120x200 6čipů Vero 29 2700K plus 24 červených čipů(diod) stejných co se montujou do panelů Vero29 Spider a krásně to pod tím kvete. A na růst mám panel se 3mi čipy Vero 29 5000K. Tak mi prosím někdo polopatě vysvětlete rozdíl mezi 3500K, 4000K a 5000K. Co je tedy nejlepší na růst aby to byli malé kompaktní keříky s malými vzdálenostmi mezi patry? To jsem zbytečně vyhodil peníze za ten panel 5000K? Díky moc

Old Post 02-06-2017 v 10:41 AM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sM0g
Stálý Člen

Karma uživatele sM0g - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 722

Ahoj. 5000k a 6500k je na rust 9000-9500K je na klony na zakoreneni a od 4000k dolu na kvet podle toho co ja znam

Old Post 02-06-2017 v 12:26 PM
sM0g je offline   Profil uživatele sM0g   Find more posts by sM0g   Foto galerie člena sM0g   Click here to Send sM0g a Private Message   Add sM0g to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomas285
Nový Člen

Karma uživatele tomas285 - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 7 

Příspěvek č. 723

ahoj vsichni ma vubec cenu kupovat a osazet reflektory na vera kdyz vyska boxu bude jenom kolem 60-70 cm? Diky

Old Post 02-06-2017 v 13:43 PM
tomas285 je offline   Profil uživatele tomas285   Find more posts by tomas285   Foto galerie člena tomas285   Click here to Send tomas285 a Private Message   Add tomas285 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 724

>frajtag: tohle by mohlo pomoci :]
http://ledgardener.com/cob-led-driver-selection-tool/

>sM0g: za prve bys musel odpojit to PIR cidlo, nebo hodne foukat ventilatorem, aby svetlo reagovalo na pohyb :] .. Co se tyce 'vykonu', je to podle popisu 20W epistar, takze bych to srovnal spise tak s 30-40W vybojkou (pokud by takova byla), na 150W zapomen. Realnych 1800lm ma i jedna z mych mene vykonnych svitilen do ruky, takze ne ze by to vubec nesvitilo, ale zvaz to. 5500K by mohlo byt pro rust mamin jeste v pohode, ale opet zadna velka hitparada.

>flyfish215: osobne si myslim, ze 3000K v CRI90 je uplne v pohode jak na rust, tak i na kvet. Osobne to odzkousene nemam, ale podle reportu lidi, co pod tim jedou, to vypada velmi, velmi slusne.
Takze z meho pohledu jsou svetla ciste na rust opravdu skoda penez ..

>tomas285: uz jsme to zde nejmene dvakrat resili, dle meho skromneho nazoru jsou refletory i optiky, krome specifickych pripadu, zcela zbytecne obecne.

Old Post 02-06-2017 v 20:22 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sM0g
Stálý Člen

Karma uživatele sM0g - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 725

Spachal: Dik za info prave jsem potreboval objasnit jak to stim reflektroem je. Tak alespon si ho necham na neco jineho.
Mohl bys mi poradit na co bych mel kouknout aby se jim mohlo darit? Aby se netahli, a pekne vetvili? Popripade doporucit jakou
vataz, pres 100w bych nechtel jit.

Old Post 02-06-2017 v 21:49 PM
sM0g je offline   Profil uživatele sM0g   Find more posts by sM0g   Foto galerie člena sM0g   Click here to Send sM0g a Private Message   Add sM0g to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 726

Mě šlo jen o to abych svým holkám dopřál to nejlepší co dnešní technologie může nabídnout a co je v mých finančních možnostech.Ten panel 5000K je čistě na růst ve skříni a na květovou fázi mám stan. Abych mohl jet souběžně na dvou frontách.Jen co ve skříni dosáhne výšky 40-45cm,zkontroluji škůdce(případně je zlikviduji) a přesunu do stanu na květ.Do stanu dám max.6 kytek aby měli dost prostoru a mohli využít svůj potenciál. Nejprve dám 2kusy,14dní na to dám další 2kusy,a za dalších 14 dní ty poslední. Potom když sklízím tak sklízím postupně jak jsem je tam dával. A když sklidím první 2kusy hned je nahradím dalšími z růstové skříně.Říkám tomu kontinuální sklizeň. Snad jsem to napsal srozumitelně pro všechny.

Old Post 02-06-2017 v 22:21 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 727

flyfish215 - myslím, že v tomto prípade máš svetlá dobre zvolené. Zaujímalo by ma, či pri tomto spůsobe pestu nenastáva situácia, že už rozkvitnuté a vačšie rastliny tienia tým menším, ktoré tam dokladáš. Nevadí im to? Alebo ich niečim na úvod podkladáš?

Old Post 03-06-2017 v 05:57 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 728

>sM0g: hele, 100 lidi, 100 nazoru .. nekdy Ti zase muze tvrdit, ze reflektor je to nejuzasnejsi pod sluncem :] .. Ja si proste myslim, ze tech cca 120° svetelny kuzel je vcelku idealni, v kombinaci s kvalitni odraznou folii na stenach. Nikomu to ale nebudu nutit jako univerzalni pravdu.

Jako svetlo bych doporucil bud jeden COB na 100W, pripadne lepe 2xCOB po 50W, pokud to finance dovoli. 3000K, CRI90. Asi v dnesni dobe nejlepe VERO29 gen7.

>flyfish215: pokud mas dve svetla na dva boxy, asi neni co resit :]

Old Post 03-06-2017 v 19:57 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sM0g
Stálý Člen

Karma uživatele sM0g - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 729

spachal: pravě něco takového jsem měl v hlavě jako že 2X VERO gen7 ale nevím co vše k tomu potřebuji, rád bych aby každá led šla posouvat nahoru a dolů, na mamky víš a na řízky níž. Jestli musím mít dva adaptéry nebo stačí jeden a bude to spojené delším drátem. a nikde jsem se nedočetl jestli potřebuji i pájku a nebo je to celé jako stavebnice. v elektrikařině se moc nevyznám. a tady se akorát hádají kterej číp je lepší :-D početl jsem toho hodně ale furt jsou nějaké mezery které jsem nevyčetl

Old Post 03-06-2017 v 21:20 PM
sM0g je offline   Profil uživatele sM0g   Find more posts by sM0g   Foto galerie člena sM0g   Click here to Send sM0g a Private Message   Add sM0g to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 730

pro oda: Ano správně jsi to pochopil na rozjezd květu kytky podkládám a pak postupně snižuji podložení tak, aby všechny vrcholy byly ve stejné rovině. Ještě jedna zajímavost: Co mám LEDky tak se mi kytky vůbec netáhnou do výšky. Max. povylezou o 10-25cm a začnou kvést. Nevím jestli je to genetikou nebo světelným spektrem.Co si o tom myslíte vy?

Old Post 04-06-2017 v 10:30 AM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 731

flyfish215 - máš tam tie dekor 2700K s minimom modrej - preto. Ešte k tomu červený booster - kvetové hnojivo, takže nič iné im nezostáva iba kvitnúť
Inak. máš to dobre vymyslené

Old Post 04-06-2017 v 12:10 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 732

pro oda: Ne nemám tam Vero Decor 1750K, mám tam Vero29 2700K plus ty červené čipy co montuje Ledideal do světel Vero29 Spider.Jinak krmení dostávají od Biobizz, a občas to proleju vodou s peroxidem kvůli okysličení a strávení všech uložených živin(aby to rozpustilo ty soli v médiu).Používám hlínu Light mix Biobizz.

Old Post 04-06-2017 v 23:59 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 733

Pozdravujem páni, podľa všetkého sa na trh dostali výkonné led čipy (nie cob):
https://www.digikey.com/catalog/en/...1c-series/57676
Bežia napr v tomto paneli https://www.ledgrowlightsdepot.com/...-led-grow-light


Nejaké názory tunajších odborníkov?

Veľká výhoda je, že ich uchladíte pasívne naozaj ľahko

Old Post 06-06-2017 v 11:08 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 734

citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon
Pozdravujem páni, podľa všetkého sa na trh dostali výkonné led čipy (nie cob):
https://www.digikey.com/catalog/en/...1c-series/57676
Bežia napr v tomto paneli https://www.ledgrowlightsdepot.com/...-led-grow-light


Nejaké názory tunajších odborníkov?

Veľká výhoda je, že ich uchladíte pasívne naozaj ľahko


SMD LED čipy už se dostali na trh nějáký ten pátek zpátky, dokonce s daleko větším výkonem i efektivitou. Celkem by mě zajímalo jak se takový panel uchladí, nejedná se totiž vůbec o to že by ty SMDčka hřáli míň než COBka, spíš je tam velší rozložení tepla do větší plochy, teplo to ale genruje téměř srovnatelný.

A názor? :-D S cenou se velmi obtížně dostaneš na podobnou úroveň jako s COB. Pokud vidím dobře tak SMDčka nejsou nižím zakrytý - hrozí mechanický poškození, stačí do toho špatně uhodit něčím ostřejším a naruší se jedna ze sérií SMDček (a věřte, není tak obtížný to vyřadit) Zdroj se nahřívá nad čipama, nemám ani tušení jak moc se ta hliníkvá deska zahřeje, to nejspíš záleží na tom jakej máš ofuk, vždy je ale lepší dát zdroj mimo svítidlo - má lepší efektivitu a delší životnost. A proč je to zavěšený jen na dvou lankách? Hodně lidem se ve stanu ofukovej ventilátor otáčí, vlivem toho že vzduch proudí nerovnoměrně, nebude se to hýbat? Mě třeba připadá smysluplnější tam dát místo takového kvanta SMD 5730 třeba Creečka XPL, ty už na sobě mají i silikonovou "optiku" neříkám že je odolnější, už se mi jí taky párkrát povedlo sundat ale rozložení světla je tařka stejný a myslím si že by se dalo i líp odladit barevný spektrum, každopádně netvrdím že je to špatná cesta, ba naopak, je to cesta která z pohledu větších firem je lepší, můžou investovat více peněz do vývoje těchto svítidel a nebýt omezený jenom na uživetelský COBky, zatím pro konečnýho zákazníka to asi nebude cenově zajímavý....

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 07-06-2017 v 22:58 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jurgiano
Stálý Člen

Karma uživatele Jurgiano - 42% PěstitelskáKarma uživatele Jurgiano - 42% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 74  

Příspěvek č. 735

Ahojte Groweri
Ake silne LED svetlo by ste odporucili do micro skrinky o rozmeroch 35x35x90cm. Uvazujem nad LED panelom
APOLLO 4 60x3w http://www.ledgrow.sk/www-ledgrow-s...ia/5/1-APOLLO-4
Neni to moc ?
CHladit chcem vykonym 140mm pc fanom. Rozmerovo by mi to tam sadlo akurat a jedina alternativa je potom ufo 25x3w to mi pride zasa malo. Prosim poradte mi niekto skusenejsi ake idealne svetlo zvolit.
Vopred moc dakujem za kazdu radu.

Old Post 17-06-2017 v 18:28 PM
Jurgiano je offline   Profil uživatele Jurgiano   Find more posts by Jurgiano   Foto galerie člena Jurgiano   Click here to Send Jurgiano a Private Message   Add Jurgiano to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Jurgiano! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 736

Zdravím Vás všechny, přemýšlím o stavbě LED světla s 2 čipy Vero 3000k ( na prostor 60*60 ) a nejlépe aby bylo efektivní jako 250 Hps, takže bych si představoval cca 30000 lm. Moc tomu nerozumím, a proto se obracím na Vás. Koupil bych DIY komplet s dvěma čipy na alucraftu a k tomu zdroj https://www.czech-meanwell.cz/meanw...100mA-d5259.htm
Mohlo by to tak být? Popřípadě poradili by jste jiný vhodnější zdroj, abych dosáhl požadovaných parametrů???
Díky a smějte se 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 23-06-2017 v 03:24 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:19 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 44 45 46 47 48 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
04-10-2016 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - 1018 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1404870 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív