Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Zastřihování fimming vs topping
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Marttys18
Nový Člen

Karma uživatele Marttys18 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 1  

Dotaz Zastřihování fimming vs topping Příspěvek č. 1

Zdravím všechny, jsem začínající zelenáč v prvním týdnu růstu indoor a řeším dilema zda budu zastřihovat metodou fim nebo topp.

Pořídil jsem skříň homelab 150x80x200 a nacpal do ní 2x250w halogen na růst, 2x400w sodík na květ obojí Osram, stínidla awings s tepelným štítem odtah a pachový filtr plus nějaké větráky.na cirkulaci, zavlažování taky vyřešené a dohromady 15 květináčů 20x20..

Zasadil jsem Royal chees Fast flowering a už lezou, co jsem googlil zastřihování zjistil jsem že existují tyto dvě metody, nikde jsem třeba nedohledal jak vypadá vykvetlá kytka po fimmingu.. jsem bez zkušeností a nedokážu posoudit vzhledem k prostoru co bude lepší..

Tak prosím o vaše rady

Všem předem děkuji.

Old Post 30-01-2018 v 19:09 PM
Marttys18 je offline   Profil uživatele Marttys18   Find more posts by Marttys18   Foto galerie člena Marttys18   Click here to Send Marttys18 a Private Message   Add Marttys18 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 2

Doporučuju: http://www.growweedeasy.com/topping-fiming

TOPPING - ustřihneš 100% vršku .. dostaneš 2 nové hlavní větve a postraní začnou sílit

FIMMING - ustřihnes 80% vršku .. dostaneš 1-4 nové větve .. ( tato metoda není 100% , někdy se nepovede, někdy až na 2. pokus .. vždy když použijes FIM , mužeš to pak i TOPnout )

Old Post 31-01-2018 v 08:41 AM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 3

tak mam pocit ze si zasadil a ted nevis co s tim...
vzhledem k prostoru zastrihovani neres... procti si neco o kultivacnich technikach BUSH, SOG, SCROG atp. Rozmysli se jak to chces delat a podle toho pracuj s kytkama.

Za me si zkus bush a na vsech jednoduchej topping, je to asi nejjednodusii a neda se na tom skoro nic posrat. FIM si zkus na jedny zvlast at aspon vidis co to dela.

ale zacni ve FAQ

BTW. ja FIM moc nemam rad, zaprvy ne vzdy se mi povede, zadruhy nikdy nevis co to presne udela, zatreti se na muj vkus moc dlouho vzpamatovavaj, zactvrty a nakonec to casto ani neroste rovnomerne ty vetve. Za ty dve vetvicky navic mi to fakt nestoji.

FIM = Fuck Im Missed

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 31-01-2018 v 11:27 AM

Old Post 31-01-2018 v 10:49 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hugito
Stálý Člen

Karma uživatele Hugito - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 52 

Příspěvek č. 4

také se připojím s jedním odkazem http://www.pestujtejednoduse.cz/
spoustu užitečných rad

Old Post 16-02-2018 v 11:02 AM
Hugito je offline   Profil uživatele Hugito   Find more posts by Hugito   Foto galerie člena Hugito   Click here to Send Hugito a Private Message   Add Hugito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 5

Metoda FIM je podstatně takový lepší "Topping"... Ale jde o to, že si to musíš osvojit, a i po několika kolech si ti to většinou nepodaří vždy udělat správně.

Ale jak popsal Linkot výše. Topping - 2 větve , FIM - 4 větve.

Ale v tvým případě souhlasím s tím co napsal Crazy. Myslm že SCROG by byl pro tebe nejvhodnější

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

"Kids gonna cry"

Old Post 16-02-2018 v 11:38 AM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:08 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
26-12-2001 - zastřihování listů - 1 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5548150 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív