Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 46 47 48 49 50 »
Autor
Téma 
Hemp-raider
Stálý Člen

Karma uživatele Hemp-raider - 81% PěstitelskáKarma uživatele Hemp-raider - 81% PěstitelskáKarma uživatele Hemp-raider - 81% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 112 

Příspěvek č. 753


to mastifuk - pokial este nemas zakupene tieto Ceckove coby zvazil by som ci nepouzit Beckove coby maju nizsiu voltaz ale zas vyssi prud. Taktiez dobre sa daju pouzit Deckove coby maju 36-38V a na to su v pohode spinane zdroje. Cena HLG-320H-C1050B je 100ecok, ak by si pouzil spinane zdroje jeden 160W stoji 20ecok *2 za 40ecok mas zdroj 320W na D verziu 36V a Becko 48V. C verzia je skor na prudove zdroje kde sa ide na max vykon aby nebola taka prudova zataz. Pocet lediek zostava rovnaky len seria je o polovicu mensia zato paralelne je dvojnasobok takze pocet lediek je rovnaky co je 360 na jeden COB.
Musis viac rozviest o aky box ide lebo pri pouziti toho zdroja co uvadzas by si na svoj maly box mal 150w-320W regulacia takze Cecko 2x najlepsie 3x na tento zdroj co uvadzas. Pri osadeni 4cob na ten driver by podla pdfka mala byt +- regulacia 35w-80w jedneho cobu x4. Pri mensom pocte neviem nemam skusenost mozno niekto poradi.
Ak by si pouzil spinane zdroje tak tam by si mohol lepsie regulovat rozpetie od 0W po kolko len potrebujes. Pri spinanom zdroji si kontrolujes watty na wattmetry alebo v zapojeni cobu a zdroja kde merias prud pretekajuci a aktualnu voltaz ktoru vynasobis medzi sebou a dostanes vysledne watty, preto wattmetr je najjednoduchsi a vidis celkovy prikon spinane zdroje maju 90% ucinnost co je napriklad pri 50W prikone real +-45W.

foto vero29 Becko 18 lediek v serii x20 paralelne je uzasnych 360led do 3cm v priemere haluz

Naposledy upravil Hemp-raider 30-06-2017 v 14:42 PM

Old Post 30-06-2017 v 14:17 PM
Hemp-raider je offline   Profil uživatele Hemp-raider   Find more posts by Hemp-raider   Foto galerie člena Hemp-raider   Click here to Send Hemp-raider a Private Message   Add Hemp-raider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 754

citace:
Původní příspěvek od Hemp-raider
to mastifuk - pokial este nemas zakupene tieto Ceckove coby zvazil by som ci nepouzit Beckove coby maju nizsiu voltaz ale zas vyssi prud. Taktiez dobre sa daju pouzit Deckove coby maju 36-38V a na to su v pohode spinane zdroje. Cena HLG-320H-C1050B je 100ecok, ak by si pouzil spinane zdroje jeden 160W stoji 20ecok *2 za 40ecok mas zdroj 320W na D verziu 36V a Becko 48V. C verzia je skor na prudove zdroje kde sa ide na max vykon aby nebola taka prudova zataz. Pocet lediek zostava rovnaky len seria je o polovicu mensia zato paralelne je dvojnasobok takze pocet lediek je rovnaky co je 360 na jeden COB.
Musis viac rozviest o aky box ide lebo pri pouziti toho zdroja co uvadzas by si na svoj maly box mal 150w-320W regulacia takze Cecko 2x najlepsie 3x na tento zdroj co uvadzas. Pri osadeni 4cob na ten driver by podla pdfka mala byt +- regulacia 35w-80w jedneho cobu x4. Pri mensom pocte neviem nemam skusenost mozno niekto poradi.
Ak by si pouzil spinane zdroje tak tam by si mohol lepsie regulovat rozpetie od 0W po kolko len potrebujes. Pri spinanom zdroji si kontrolujes watty na wattmetry alebo v zapojeni cobu a zdroja kde merias prud pretekajuci a aktualnu voltaz ktoru vynasobis medzi sebou a dostanes vysledne watty, preto wattmetr je najjednoduchsi a vidis celkovy prikon spinane zdroje maju 90% ucinnost co je napriklad pri 50W prikone real +-45W.

foto vero29 Becko 18 lediek v serii x20 paralelne je uzasnych 360led do 3cm v priemere haluz

Já osobně bych zase čistě napěťové zdroje nedoporučoval. Je problém to správně a přesně regulovat vs teplota. A taky účinnost levnějších zdrojů bývá menší.

Ad Vero29 C - verze C má nejvíc čipů a tím pádem nejlepší účinnost při daném výkonu (oproti B a D).

a.

Old Post 30-06-2017 v 15:10 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 755

citace:
Původní příspěvek od Efendy
Ahoj, dá se někde sehnat samotný molex na vero29?


Dá, třeba na mouser, ale ta pošta se moc nevyplatí, já ho budu zařazovat do nabídky až někdy v září, mám radši pájení :-)

citace:
Původní příspěvek od Jurgiano
Fruddy odporucil by si mi ten Vero cip 3000K do 35x35x90 ? Jeden alebo dva a aky zdroj k tomu ? Chladic staci aj lepsi pc vetrak ? Dik za odpoved.


Ahoj Jurgiano, určitě stačí jenom jeden, ale klidně ti prodám i dva :-D, na ten prostor bych k tomu dal jeden zdroj LPC-100-1400b - je to stmívatelnej zdroj potenciometrem, max. výkon z toho budeš mít do 100w a stáhnout se bude dát až na polovinu. Nevím jak to bude s dostupností, kdyby si chtěl tak napiš, poptám ti to :-)


citace:
Původní příspěvek od alesh
Před časem jsme se tu bavili o pasivních chladičích - zkusil jsem pár kousků "pin heat sink" (jak tomu říkat česky, sakra?!) průměru 163 mm a jsem s tím velice spokojený. V pohodě to uchladí Vero29 B s příkonem někde okolo 85W. Tady foto už zkompletovanýho světla.

a.


Parádní, měřil si kolik máš stupňů na čipu? Já teď testuju 150mm a 120mm a jsem překvapenej účinností. Taky mě zajímá jestli máš dodavatele v EU nebo z číny, mám v číně dost dobrej kontakt ale je to prostě tak, že pošta tvoří skoro 50% ceny, hliník je lehkej, ale na leteckou přepravu z číny těžkej :-D


citace:
Původní příspěvek od mastifuk
Chci se zase zeptat ..
kdyz zapojim jednu BXRC-30G10K0-C-7X k HLG-320H-C1050B tak tu jednu ledku spalim ? nebo si vezme kolik potrebuje .. (kdyz potenciometr otocim na max tak si dioda vezme svejch +- 70V ?) nebo je to dobry zapojovan jen se 4rma .?

abych to vysvetlil .. chtel bych si koupit nejdriv jednu a zkusit malej boxik a kdyz se mi to bude libit tak bych to chtel rozjet na velky boxik kde bych chtel ty 4 ledky .. s tim zrojem bych myslel uz do budoucna..

snad jsem to napsal dost lidsky .. diky za odpoved


Ahoj, podle datasheetu mají zdroje minimální výstupní napětí, KAŽDOPÁDNĚ, už mám asi měsíc zaplej jedno Vero 29 D, který má vstupní napětí kolem 37v a mám to na zdroji HLG-240H-2100B, který má minimální výstupní napětí 59V a dává do čipu skutečně to, co čip potřebuje, takže doporučit ti to asi nemůžu, protože nevím proč to tak je, ale mě to funguje.


Hemp-raider: dovolím si s tebou nesouhlasit, k LEDkám patří prostě proudový zdroj, pro SMD se to dá řešit tak, že se před ně lupne odpor ale to pro COB nejde a je to jedině dobře - vzhledem k efektivitě. A to je taky ten rozdíl mezi cenami zdrojů, jedny mají efektivitu 94% a ty horší co zmiňuješ ty mají 85%, a to už si člověk rozmyslí jestli chce přijít o 6% světelnýho toku nebo o 15% ono když někdo hledá alternativu za 600w sodu, tak se mu nabízí LEDka s výkonem kolem 500W a tento rozdíl by už znamenal, že bude mít na zdrojích ztrátu 30w ( při použití high-end zdrojů) nebo bude mít ztrátu 75w (při použití low-end zdrojů).

Když si tedy spočítáme, že ten dotyčný si kupuje svítidlo aspoň na dva roky, tak se mu ten rozdíl během těch dvou let vyrovná ve spotřebované elekřině, nehledě na to, že se tímto krokem bude chovat velmi ohleduplně k LEDkám, které mu pak vydrží déle a ještě bude mít větší sklizeň, zároveň HLG má záruku 7 let. Takže ano jsou dražší a nyní si můžeme až položit otázku jestli se nám vůbec vyplatí na těch zdrojích šetřit :-)

edit: ještě mě zajímá jak si zjistil kolik má čipů C B a D? já mám teda všechny a nepočítal sem je (ale mohl bych to zkusit :-D) každopádně vizuálně to vypadá jasně že D má čipů nejmíň B trochu víc a D nejvíce - ona tomu odpovídá i cena samotných LED čipů kdy C je nejdražší a zároveň nejefektivnější :-)

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Naposledy upravil Fruddy 30-06-2017 v 15:44 PM

Old Post 30-06-2017 v 15:16 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hemp-raider
Stálý Člen

Karma uživatele Hemp-raider - 81% PěstitelskáKarma uživatele Hemp-raider - 81% PěstitelskáKarma uživatele Hemp-raider - 81% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 112 

Příspěvek č. 756

Skoda ze to nechapete komu to bolo smerovane ale budis. Ono je logicke ze pestovatel co ide 2000W pozera na kazde percento ked chce byt v zisku v spotrebe a hnojiv optimalizovat to beriem. Ale byt takto skepticky a odmietat v malom pestovani zdroj ktory ma 90% ucinnost a vnucovat ako je to nevyhodne troska nechapem co tym sledujete. Najlepsiu ucinnost ma spinany zdroj 48V 89% co je super na pc zdroj kde ma doma kazdy nejaky shit ja doma osobne EVGA G2 750W napriklad a ucinnost 90% je velmy dobra. Robite z komara slona ze nejde regulovat zdroj kazdy kto ma aspon troska cit v rukach to naladi na +-1W jak nic spravim z toho 40W 50W 60W co len chcem, potakom sa pohybuje jemne opatrne a ked chcem nieco presne staci to iste do druhej strany a skusit to znova a nastavim to velmy presne. Mam z tym skusenost pestujem mam panel uz tri roky vkuse slape a dava male sisky ale vaha je vaha a 1g/W je na hlinu a domace pomery slusne to uz je na tom horsie kde je ta mala zivotnost(china 1000hod-5000hod) kde su tie problemy ked u mna spinane zdroje do teraz slapu ani jeden sa nepokazil. A ohladom teploty pri zvisovani wattov to neni ziadny problem v tychto horucavach chladic za 5ecok uchladi 50w prikon vero tak ze je mierne vlazny a ku stredu cobu je teplejsie dotykom a wattmetr ukaze 51W max a zase klesne na 50w kde je ten problem vazi to do kopy 0,5kg udrzim to na dratiku ukazovakom a palcom . Tuto moznost nenutim profikom ale niekomu komu ide o dobru regulaciu 0w- kolko potrebuje, proste 50w-100w neni dobra regulacia pre micropestovatela. Vizualne to dost klame ja som to od oka napocital na 255 cipov a ejhla pri 41v na spinanom zdroji wattmeter ukazoval 0W prikonu a takto to svietilo pokial to vies napodobit aj s Deckom a Ceckom postni takto fotky su tam dratiky medzi cipmi vsimni si lepsie obrazok a pocitaj v strede su roztiahnute a je ich tam 18 a postupne sa to zuzuje aj shustuje ale stale napocitas 18lediek v serii. Nie som si isty, len som dedukoval ked som napocital a B ma 3600mA a C 1800mA tak to vychadza u Cecka na 36lediek v serii a 10 paralelne preto som tak uvazoval ale mysliet je hovno vediet. treba mat v tom prax a hned sa vie co je mozne a na spinaci zdroj davat odpor je zbytocne lebo ma perfektnu regulaciu napriklad 48v 160W zdroj 41V-55V a Vdrop tam neni ziaden max 0.1V co neni nic a take male vlnenie moze byt pre kitky aj uzitocne. Ja planujem spravit vero29 B 3000K 90cri 5x30-50w na plochu 44-55cm je to vela ale som nadsenec nejdem na efektivnost pozor na to! mne ide predovsetkym o zabavu nevadi mi znicene vero pride dalsie snazim sa najst tu najlahsiu cestu a nie vzdy sa dari. Nikomu nic nevnucujem len davam mozne napady ako si moze za par korun spravit vero doma kazdy sam a nepotrebuje na to kilogramove chladice ked pojde rozumne watty a viac cipov lebo co da do zdroju mohol dat do dalsich cobov a viac svetelnych bodov lepsie presvetlenie preto chcem docielit cob a vrsky tak 20-25cm vzdialenost aby to nespalovalo ako to teraz robi zltnu vrchne palice a listy pod cob asi uberiem na 40-45W a uvidim. Kto nechce kupovat apollo alebo nejake spectra discoteky a vyskusat vero tak moze mat za 160ecok=100e 4xvero 3K gen7 90cri,40e 4xchladic zapojeny na zdroj seriovo, 20e 180w zdroj ktory ked sa nahodou prehreje stupnu watty sa automaticky zdroj ochrany ho vypnu ma to iste ako pc zdroj proti skratu over curent atp.... alebo mat za 100ecok prud zdroj,60e vero 2x 3K gen.7 cri90 C. Super su aj ceny na nete za tie pin heatsinky tiez som nad tym uvazoval ale cakat sa mi nechcelo a koli rozmerom na micro moc to neni aj vaha je uz na optiaz preto radsej mensie chladice aktivne drahsie. Nejde o setrenie normalny pc zdroj 500W 60e cca tu 3x160W 60e proste cena sedi na dany produkt.

Old Post 30-06-2017 v 18:48 PM
Hemp-raider je offline   Profil uživatele Hemp-raider   Find more posts by Hemp-raider   Foto galerie člena Hemp-raider   Click here to Send Hemp-raider a Private Message   Add Hemp-raider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mastifuk
Stálý Člen

Karma uživatele mastifuk - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2015
Příspěvků: 45  

Příspěvek č. 757

Hoši tak jinak ..
Kombinace do BUDOUCNA 4x BXRC-30G10K0-C-7X a 1x HLG-320H-C1050B je doufam v poradku .. (chci videt jen ANO bez omacky)

Kombinace 1x BXRC-30G10K0-C-7X a 1x HLG-320H-C1050B je teda hovadina rikate ..
tak mi prosim doporucte optimalni nastavitelny zdroj pro 1x BXRC-30G10K0-C-7X..
Díky za srozumitelnou odpoved ..

Old Post 01-07-2017 v 11:02 AM
mastifuk je offline   Profil uživatele mastifuk   Find more posts by mastifuk   Foto galerie člena mastifuk   Click here to Send mastifuk a Private Message   Add mastifuk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 758

citace:
Původní příspěvek od mastifuk
Hoši tak jinak ..
Kombinace do BUDOUCNA 4x BXRC-30G10K0-C-7X a 1x HLG-320H-C1050B je doufam v poradku .. (chci videt jen ANO bez omacky)

Kombinace 1x BXRC-30G10K0-C-7X a 1x HLG-320H-C1050B je teda hovadina rikate ..
tak mi prosim doporucte optimalni nastavitelny zdroj pro 1x BXRC-30G10K0-C-7X..
Díky za srozumitelnou odpoved ..


Ahoj, kombinace 4x BXRC-30G10K0-C-7X a 1x HLG-320H-C1050B je naprosto v pořádku

pro jeden BXRC-30G10K0-C-7X je dobrou volbou ELG-100-C1050B pokud chceš dosáhnout výkonu kolem 70W.

Hemp-raider: Hele, chápu jak to myslíš ale stejně s tím nesouhlasím, ale to si neber osobně :-)

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 01-07-2017 v 11:19 AM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mastifuk
Stálý Člen

Karma uživatele mastifuk - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2015
Příspěvků: 45  

Příspěvek č. 759

Luxusní odpověď !!

Presne takovou jsem chtel .. Dekuju moc ..

asi si od tebe brzo koupim par světýlek .. Domluvil jsem i kamose co do toho pry asi pujde taky takze ti udelam jeste kseft :-)

Diky moc za odpoved :-)

Old Post 01-07-2017 v 11:46 AM
mastifuk je offline   Profil uživatele mastifuk   Find more posts by mastifuk   Foto galerie člena mastifuk   Click here to Send mastifuk a Private Message   Add mastifuk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hemp-raider
Stálý Člen

Karma uživatele Hemp-raider - 81% PěstitelskáKarma uživatele Hemp-raider - 81% PěstitelskáKarma uživatele Hemp-raider - 81% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 112 

Příspěvek č. 760


to Fruddy- Mas na to pravo nesuhlasit a nic s tym neurobim preto pohoda . Nemam chut ani cas to tu dookola tocit kto ma moznost si to precitat spravi si vlastny nazor.
Pacia sa mi micro pesty sledujem vsetke napriklad- sarumancz, alfonzito, pixxel, koles, murmur a pod. Chcel som niekoho inspirovat ako si spravit fakt za par shup panel a mohol sa tu na growery pokochat. Prepacte ze som tak to utocne zobral ale som chcel vyvratit bludy ak si niekto mysli ze potrebuje na spinany zdroj odpor. Odpor sa pouziva tam kde mame zdroj energie 12v a ledku 3v 1A tak idem na kalkulator a vypocitam potrebny odpor lenze pri spinanom zdroji regulujes celkovu voltaz preto odpor neni potrebny ale ako spominal alesh je tam skor problem s narastajucou teplotou zvisuju sa watty ale pri rozumnom chladeni je max +5W narast aj to ide nastavit pri starte - pozadovane watty a pri zahriati mate co potrebujete. A spotreba rozdiel 4% je pri microgrowe zanedbatelne 1000czk usetrime 40 korun no super. Taktiez si stojim za svojim a spinacie zdroje budem pouzivat aj nadalej ved posudte sami ako si rozumeju s ledkami aj cobami

foto 28dni 12/12, 15den kvetu na 90w china led + vero 50w pouzite posledny tyzden genetika hashberry krizena s mojou sativa prevazne.

Old Post 01-07-2017 v 15:23 PM
Hemp-raider je offline   Profil uživatele Hemp-raider   Find more posts by Hemp-raider   Foto galerie člena Hemp-raider   Click here to Send Hemp-raider a Private Message   Add Hemp-raider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hemp-raider
Stálý Člen

Karma uživatele Hemp-raider - 81% PěstitelskáKarma uživatele Hemp-raider - 81% PěstitelskáKarma uživatele Hemp-raider - 81% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 112 

Příspěvek č. 761


foto blizsie pri cobe

Old Post 01-07-2017 v 15:27 PM
Hemp-raider je offline   Profil uživatele Hemp-raider   Find more posts by Hemp-raider   Foto galerie člena Hemp-raider   Click here to Send Hemp-raider a Private Message   Add Hemp-raider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jrx
Stálý Člen

Karma uživatele jrx - 64% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 762

vcera som vyrobil aj odskusal vlastny prudovy radic pre nase ucely
zatial je to prototyp... idem to skreslit do final verzie a supnem do vyroby....
pouzijes napatovy zdroj+ radic
funkcie:
-regulcia pomocou trimra
-regulacia pomocou pwm
-tepelna ochrana cob ledky

cenovo to vyjde ovela lepsie nez predrazene HLG, ELG.....

moje diy LED

Old Post 04-07-2017 v 06:48 AM
jrx je offline   Profil uživatele jrx   Find more posts by jrx   Foto galerie člena jrx   Click here to Send jrx a Private Message   Add jrx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jrx
Stálý Člen

Karma uživatele jrx - 64% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 763


este foto Deckovej verzie vera

moje diy LED

Old Post 04-07-2017 v 07:40 AM
jrx je offline   Profil uživatele jrx   Find more posts by jrx   Foto galerie člena jrx   Click here to Send jrx a Private Message   Add jrx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 764

citace:
Původní příspěvek od jrx
vcera som vyrobil aj odskusal vlastny prudovy radic pre nase ucely
zatial je to prototyp... idem to skreslit do final verzie a supnem do vyroby....
pouzijes napatovy zdroj+ radic
funkcie:
-regulcia pomocou trimra
-regulacia pomocou pwm
-tepelna ochrana cob ledky

cenovo to vyjde ovela lepsie nez predrazene HLG, ELG.....

Když pomineme nízkou účinnost takového řešení, o kolik levnější to opravdu je? Rozdíl mezi kvalitním napěťovým zdrojem + buck a HLG o podobným příkonu je podlě mě minimální. Jasně - můžeš si koupit laciný napěťový zdroj. Ale stejně tak si můžeš koupit i laciný proudový zdroj.

Dej mi prosím konkrétní příklad řekněme okolo 200W. Schválně na jaký čísla se dostaneme.

a.

Old Post 05-07-2017 v 08:21 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jrx
Stálý Člen

Karma uživatele jrx - 64% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 765

ucinnost radica 97%

moje diy LED

Old Post 05-07-2017 v 08:31 AM
jrx je offline   Profil uživatele jrx   Find more posts by jrx   Foto galerie člena jrx   Click here to Send jrx a Private Message   Add jrx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 766

citace:
Původní příspěvek od jrx
ucinnost radica 97%


Ahoj,

zní to dost dobře (předpokládám teda že je to reálná naměřená hodnota), mně by třeba zajímaly tyto parametry:

Rozsah vstupního napětí (bude se dát použít i na nejefektivnější verzi C?)
maximální výstupní proud:
životnost:
krytí:

a bohužel to klíčové a to je cena.

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 05-07-2017 v 09:42 AM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 767

citace:
Původní příspěvek od jrx
ucinnost radica 97%

Jo, pokud je vstupní napětí blízký výstupnímu, dá se 97% dosáhnout. Jaká je ale účinnost toho spínanýho napěťovýho zdroje? Aby byl výrazně levnější než HLG, pochybuju, že se dostaneš přes 90%. Pravděpodobně okolo 85%.
0,97 * 0,9 = 0,873
0,97 * 0,85 = 0,8425

Opravdu rád bych viděl konkrétní případy. Neber si to prosím osobně. V některých případech je kombinace spínaný zdroj + DCDC měnič de facto nutnost - třeba když máš několik kanálů LED s různou barvou jako ty. Tam je to použití jednoznačně opodstatněný. Ale pro napájení COB jsou dle mého názoru lepší proudové spínané zdroje - z hlediska jednoduchosti, el. účinnosti a nakonec i ceny. Třeba se pletu...a proto bych ocenil opravdu konkrétní případ.

a.

Old Post 05-07-2017 v 11:17 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jrx
Stálý Člen

Karma uživatele jrx - 64% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 768

Cecko stym nepojde (to ide na cca70v)

je to na max 60volt
max prud 3A

zivotnosot, stare podobne radice co mam do 60v 1amper v praaxi cez 10rokov a furt idu.... 12hod za den svietia na akvaria

krytie nebudem studovat teraz aby som zadefinoval IP cisla
hlinikovy plosak a na nom suciastky....
cize slabe krytie

cenu som neratal este,
proste ma to bavi,
odhad cca 7eur
nikdy som ani nepocital kolko mi zozerie akvaristicky konicek,
ani ine veci ktore ma bavia....
uz by som z toho potom asi nemal taku radost keby som to musel prepocitavat na peniaze.....

a preco som toto navrhol?
pretoze pouzivam v mojom svetle i ine doplnkove ledky
violety, dva druhy modrej, cervene
a potreboval by som 4 riaditelne prudove zdroje
takto som si to poriesil s radicom + napatovy zdroj
dam 3stare radice a jeden novy radic + napatovy zdroj a mam vsetko poriesene

moje diy LED

Old Post 05-07-2017 v 11:23 AM
jrx je offline   Profil uživatele jrx   Find more posts by jrx   Foto galerie člena jrx   Click here to Send jrx a Private Message   Add jrx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:56 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 46 47 48 49 50 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
04-10-2016 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - 1018 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3485480 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív