Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » MIKRO jen pro silné povahy-Grow LED 12w
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 12 13 14 15 16 »
Autor
Téma 
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Hlína Tabáček Příspěvek č. 209



Obr. 1 Tentokráte sem malinko opět odbočil k pěstování tabáku, ale tímhle se chci pochlubit. Sazenice tabáku sem si udělal doma ze semínek za oknem, což byla legrace, neboť původně jsem si je zasel po jedné do starého pekáče na pečení buchet a zapomněl je na pračce, která zrovna máchala a samo, že mi to celé spadlo na zem. Nadšení teda zmizelo rychle. Nakonec vyklíčili a opatrně jsem je rozsadil do sadbováčku, což už na fotce vidíte. A je to tak 14 dní co jsem udělal na zahradě tohle pole pro těch pár kytek pro začátek, neboť jsem to letos dělal poprvé v životě a zasadil. Každá kytička pod sebe dostala lopatku koňského hnoje a okolo jsem ji přihrnul tak, aby se vytvořili tyhle rybníčky na zalévání, protože se v nich pěkně drží voda. Teď už tady týden prší, takže asi to vyletělo, Tyhle fotky jsou ze začátku června. Budu tam muset zajet.

Obr.2 Takže mílí vážení, tomuhle tomu se říká Pelmakultura. Ani nevim jak se to píše, ale už sem na tom nechal ruce, záda a všechno. Díry sice kopal bagr a to skoro 1m do hloubky a je jich 20:-) Celé se to od spodu plní střídavě vrstvami slámy, řepné mrvy, koňského hnoje, zeminy, perlitu, dřevěného uhlí a kamenným prachem. Čímž se do země zpět dostávají minerály, kterých už tam dnes moc není. Naplnit jeden ten záhon trvalo téměř 4dny a tahleta fotka je celkem aktuální:-). Nahoru se potom dají ještě dřevěné rámy do výšky 15cm jako záhony. Údajně snad se v tom kytky ani nemusejí zalévat, neboť si v tomhle vytváří přirozenou cestou vláhu. Já s tim pomáham, protože mam sílu :-)
Osobně bych to osázel krásnýma holkama a to by byla sklizeň jako Brno, ale mam smůlu, protože zákony hovoří jasně a za druhé tohleto mají majitelé na pěstování vlastní zeleniny pro celou rodinu, přísahám však, že na vlastní oči je to daleko šílenější než na fotce. A otrocká práce.

Tak se omlouvám, že jsem zase přispěl něčím trošku jiným, ale za zmínku to stálo, je to přeci jen také pěstování rostlin. Díky za pochopení přátelé

Jinak krasotinky se maj fajn,ale blbě sem si je přepnul, spí - když jsem vzhůru a svítim, když spim, takže jsem je od minulého příspěvku také neviděl :-)

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 17-06-2016 v 17:56 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sWei
Stálý Člen

Karma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% PěstitelskáKarma uživatele sWei - 58% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 1406  

Příspěvek č. 210

hlavně ho nenech vykvést nebo se ho už nezbavíš

Není větší poezie bez rýmů a strof, než když přátelé trávu kouří a rozumí si beze slov.

Můj microgrow 40w (hotovo) , Můj 2. microgrow , Outdoor 2012 , Kalfas grow 200w CFL , 3. Micro 72w , Balkon 2014 , Balkon 2016

Homebox 30x30x60cm 55w , Led 164w 60x30x80 , Micro 55w CFL + 70w HPS 2019 (Aktuální)

Old Post 18-06-2016 v 08:05 AM
sWei je offline   Profil uživatele sWei   Find more posts by sWei   Foto galerie člena sWei   Click here to Send sWei a Private Message   Add sWei to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

6.den na periodě 12/12 Příspěvek č. 211



Dobré ráno všem , fotim pořád tim Samsungem mobilem, ale snažil jsem se to dohnat alespoň zlepšením softwaru, takže jsem si na ty fotečky něco stáhnul a učim se stim dělat. Holky jsou na 6. dni a tohleto moje 2. kolo je specifické tím, že na ně šahám a upravuju je úplně minimálně. Listy netrhám (občas protrhnu), drátem je nemotám není-li to nezbytně nutné, někdo by mohl říci, že na ně kašlu, ale není to zase tak úplně pravda. Je míň času, venku je hezky. Teplotu mám tak nějak vyřešenou, stabilně mezi 20-23 stupni po celý rok, kolikrát až lituji těch kluků co tu mají teploty přes 30. Myslim, že největší rekord jsem tu zaznamenal u někoho okolo 38 stupňů. Ph zálivky radši neměřim, abych se nezděsil, nevědomost je někdy lepší. V mým případě je to však spíš lenost co mě odrazuje od měření Ph a jeho úpravy, kdo ví, třebas s tím taky začnu :-). Jenže, když to bude jako s tou instalací větráčku, tak se toho nikdy nedočkám. Jeden čas bylo poznat rozdíl mezi Herery a AK-47 , teď už mi to zase splynulo dohromady, ale ono se to zase projeví. Je vidět, že postřik fungoval bezvadně, od chvíle jeho účinku už ho nenazvu jinak než čpavek !!! Ty zkroucené listy jsou ještě z doby, kdy jsem je vehementně a s důvěrou postříkával. Hned poprvé jsem si hnědě zaneřádil celý piko-room, pak jsem ji stříkal už jen ve sprše a tu si zaneřádil taky, nemluvě o tom jaký smrádek to dokázalo vyvinout. Bože potrestej výrobce:-) Možná to vynalezli dobře, určitě však ne na to co popisují v návodu. Hihi. Jináč je vidět, že kytička se rozjela, ty vrcholky jsou krásně zelený a už se těšim až začnou kvést. Včera sem měl nachvilku pocit, že jsem zahlídl nejdřív samčí květ a potom dokonce bliznu naopak a pokaždé jsem si málem rozbil hlavu o skřínku jak sem strkal hlavu co to šlo dovnitř. Závěrem ještě uvažuji, že se podívám na nějaké to hnojivíčko v menším balení na ten květ od originálního výrobce, kdo ví, třebas ty paldy budou opravdu lepší, i když to mé maximum pod Grow LED 12w je nastavené a ovlivním tím max. kvalitu:-) Uvidíme, bude záležet hlavně na financích. Takže zatím a užijte si pohled se mnou na moje 3 krasotinky v jedné míse - teda květináči.

sWei - budu o toho tabáku stát s baterkou i v noci, jak se objeví byť jen jediný kvítek, okamžitě sekám, trhám, lámu - prostě likviduju.

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 20-06-2016 v 07:45 AM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cemus
Nový Člen

Karma uživatele Cemus - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 13  

Re: 6.den na periodě 12/12 Příspěvek č. 212

citace:
Původní příspěvek od slamacek
Včera sem měl nachvilku pocit, že jsem zahlídl nejdřív samčí květ a potom dokonce bliznu naopak a pokaždé jsem si málem rozbil hlavu o skřínku jak sem strkal hlavu co to šlo dovnitř.


Tohle znám, včera jsem taky kontroloval pohlaví (taky sem viděl náznak samce, blizničku ne) a tak to semnou hnulo až sem hlavou bouchnul do stínidla a to se na jedné straně pěkně vyháklo a spadlo na mně.. No já jsem v pořádku a kytky taky - z náznaku samce se vyklubaly další lístky)

Jinak to máš moc pěkné, něco takového je muj sen v oblastni mikrogrowingu

Old Post 20-06-2016 v 08:31 AM
Cemus je offline   Profil uživatele Cemus   Find more posts by Cemus   Foto galerie člena Cemus   Click here to Send Cemus a Private Message   Add Cemus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Příspěvek č. 213

Díky za pochvalu Cemusi!

Mě se zase náramně líbí tvůj outdoor balkonovej, to je hustá kytička:-)¨Kéž by se mi ta moje letošní taky tak povedla :-)

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 20-06-2016 v 18:19 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

SEN :-) Příspěvek č. 214


Ahoj , tak sem tak teď večer koukal do toho mýho pikoroomu, nebo pidi skřínky, jak to tu nazýváte a našel jsem fotky z té doby, kdy jsem tady popisoval, jak jsem s tou holkou blbnul. Dneska je všechno při starym, protože už je myslim si pozdě tohle řešit, holky začínají bliznit a už moc neporostou, ale dokumentace zůstala, takže se můžete podívat co jsem tu vyváděl a byl to můj první scrog, to bylo, když jsem přepínal na KVĚT. Teď mě mrzí, že jsem to celé vrátil zpět, asi po dvou dnech, protože když vidim ty vrcholky dneska jak se vytáhly, tak ty by určitě prorostly a bylo by to super. Neva, mohu si to nechat až na třetí kolo. Ale v klidu se podívejte, možná to nebylo zas tak zlý, jak jsem si pak myslel. Jenže ten přítah a odtah mě děsil a začalo to plesnivět a jak už ty kytky byly pod sítí, nevěděl sem jak zezadu vyřezat otvory a taky čim, pomalu si začínám shánět nářadí. Teď se to zase zlepšilo. No mám o čem přemýšlet. Tak čauky a ještě jednou - tahle skříň už neplatí! Pořád mam tu starou a hrnce jsou zase zpět. Čágobelo šílenci
Nakrklej sem dneska pořádně, byl to můj posun o kus vpřed, nebo ne? :-)

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Naposledy upravil slamacek 23-06-2016 v 23:09 PM

Old Post 23-06-2016 v 22:59 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Léčivé konopí Příspěvek č. 215

Vážení přátelé, pěstitelé , návštěvnící, tentokrát bych si rád dovolil pozvat Vás na tyto 2va pořady o léčivých účincích konopí a 1dnu přednášku, která trvá celé dvě hodiny. Tak je opravdu dobrá. Jde myslím o to, že ne všichni pěstují nebo užívají konopí jen kvůli stavu rauše, což je také dobré :-), ale také kvůli jiným léčivým účinkům a proto jsem se rozhodl sem dát tyto 3 odkazy. Hlavně pro ty, kteří zatím hledají a mají hodně otázek, také pro ty, kteří konopí zatím nevěří, ale i pro ty co hledají jeho léčivé účinky (možná i pro ty, co jen rádi sledují TV:-) atd.. Přeji pěkný zážitek. Slamacek

Konopná medicína

Fakta o konopí :-)

Léčebné konopí

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 26-06-2016 v 15:40 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Nápad 12.den periody 12/12 Příspěvek č. 216


Zdravim, dneska ještě jednou.Tentokráte se vracím k celému základu tohoto mého fóra a tím je mikropěstování. Kytičce se docela daří, tím, že ji zalevám pouze spodem tak už jí pěkně vylézají kořeny dírama z květníku, takže jsem klidnej. Stále jenom zalévám, občas protrhám několik lístečkú, které většinou orálně nebo kouřmo užiji, či je dávám svému morčákovi a ten se po listech může úplně zbláznit. Fakt mu jedou:-) Hnojim pořád kapalným hnojivem Agro, svítím stále Grow LED 12w, odtah a přítah je pasivní. Mechanické hodiny šlapou pomalu přesněji jak švýcarské :-) Občas si utrhnu nějaký ten lísteček, usušim ho na plotně a ubalím si ho, a je to docela příjemné pokouřeníčko, opravdu na klídeček a úsměv na rtu. Žádný strašný odpal, zřejmě se mi podařilo stanovit si svou vlastní míru užívání. Sám za sebe mohu říci, že s takovou to květinou se musí opravdu opatrně, a co se týká užívání tak také! Opravdu stačí drobeček :-) Pomalinku očekávám první blizničky, zdá se mi, že pod LED na rozdíl od jiných osvětlení náběh květu se drobátko opožďuje, ale v konečné fázi dojde ke sklizni ve stejnou dobu jako u jiných lamp. Fotky přidávám pro jasnější představu o svých počinech.

Já nevim, na to, že to žere 12 whatů, tak je to prostě dobrý a pro každého ( Snad i pro děti jako koníček, tedy pokud budou mít rozumnou rostlinu-ne konopí to se rozumí, protože je to nenáročné!). Rozhodně však pouze pro vlastní potřebu, z tohoto systému není možné ani zásobovat kamarády, ani si z toho dělat nějaký kšeft. Ale sám za sebe a pro sebe jsem bez potíží. A to jak účet za elektřinu, která není téměř znatelná oproti době, kdy jsem nesvítil, tak co se týká kvality materiálu, ačkoliv huliči jsou zvyklí na daleko vyšší dávky, no, radím vyzkoušet množství sám na sobě :-) Nyní jsem se začal více zajímat o léčivé účinky, takže samotný pěst malinko šel stranou, ale jediné co mě trápí je, že jsem se za poslední dobu setkal s tím, že se ke mě někdo přitočil a povídá mi, že jsem velice silně cítit trávou, ale, že mu to nevadí :-) Nevím zda to brát jako fakt, nebo pouze jako náhodu. Mě osobně je ta nasládlá vúně příjemná, ale je silná, občas ji cítím také. Projistotu se začnu zajímat i o legislativu.
Tak fotečka je Vám k dispozici. Nashledanou

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Naposledy upravil slamacek 26-06-2016 v 22:45 PM

Old Post 26-06-2016 v 22:35 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Windoor 2016 - AK47 + Tabák Příspěvek č. 217



Zdravim, milovníky kytiček :-) Posílám fotku mojí kytky AK47, vypěstované ze semínka od Naturalseeds.cz, která je určená pro outdoorové pěstování, je feminizovaná a tato banka ji nabízí jako rostlinu pro medical strain.. Mám ji takhle na parapetu a docela bych řekl, že se ji daří na ty podmínky. Jasně, že to není 7 metrový strom , ale mam ji rád. Jediný s čím mne trošku trápí je, že šíleně voní a to ještě ani nekvete. Kolikrát už mam tušení, že ji budu muset někomu dát, nebo vyhodit někam ven, protože je to kolikrát tak nasládle intenzivní až se mi z toho motá hlava, jak se jí dotknu voněj mi ruce, nejde to smejt, hrůza. No, pokochejte se, je-li čím.







Tady na té druhé fotečce, je taky vedle konopí i tabák, který mám v pidikvětníčku, ale do výšky si vůbec nebere servítky a pomalu už je jako okno. A která je ta správná, to jistě každý kdo chodí na Grower.cz pozná. Kouřit sem to ještě nezkoušel, ale jsem na to moc zvědavý. Je to taková momentka, za kterou budu rád až jednou budu vzpomínat, nebo mě zavřou. Windoory červen 2016.

Už mám připravené nové téma, ale s tím si budu muset malinko pohrát, to nepůjde jen tak halabala. Jen mohu řící, že půjde o fialky :-)

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 29-06-2016 v 10:17 AM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Virginie 2016 Příspěvek č. 218


Nazdar pánové, právě jsem se vrátil z políčka a protože dokumentuju občas už od začátku i růst tabáčku , tak si nemohu odpustit ho sem vložit, přeci jenom je to zajímavé. Rostliny jsou silné a začínají jít do růstu, akorát budeme muset vytrhat bodláky a pampelišky i s kořenem, aby je nedusili. Ovšem ostatní plevel alespoň zadržuje vodu. Mají pěkně silné stonky a šťavnaté listy, je to úplně jiné než rostlina za oknem. Kouknul jsem i na AK47 ve skleníku, daří se jí dobře, neuteče, ale nemohl jsem se k ní a přes ní dostat:-))) Jednou fotku určitě dodám :-) Holky v micru se maj taky fajn, dokonce jsem je musel trošku protrhat, to už se nedalo, něco sní Sezam a něco pokouřím :-) Dává to slušně. Takže:
Ať nám to roste.




Pro Alpine - Díky za radu, zkusím navrhnout a vyzkoušet Rostliny jsou od sebe po pul metru,

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Naposledy upravil slamacek 05-07-2016 v 06:38 AM

Old Post 04-07-2016 v 16:49 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alpine
Stálý Člen

Karma uživatele alpine - 61% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 184  

Příspěvek č. 219

Tabak ma velmi rad popel ze dreva,vyrostou ti krasne stromy,take jsem ho pestoval.Uzasna rostlina. Jenze to chce alespon metr od sebe.

alpine

Old Post 05-07-2016 v 02:45 AM
alpine je offline   Profil uživatele alpine   Find more posts by alpine   Foto galerie člena alpine   Click here to Send alpine a Private Message   Add alpine to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pioneer001
Stálý Člen

Karma uživatele Pioneer001 - 78% PěstitelskáKarma uživatele Pioneer001 - 78% PěstitelskáKarma uživatele Pioneer001 - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 597  

Příspěvek č. 220

taky sem ho mel ale kourit se to neda

Mazar 300W LED 250w prikon
Mazar 125W Led 144w prikon
Mazar 90w Led 81w prikon
COB MAZAR 200W 204NAMEŘENO
70x40x80 na predpest
140x140x200 na kwet
100x100x200 darkroom
110x120x200 homemade
Amazon 132.........
..................................pod LEDkama to vářně roste .........................

Old Post 05-07-2016 v 08:24 AM
Pioneer001 je offline   Profil uživatele Pioneer001   Find more posts by Pioneer001   Foto galerie člena Pioneer001   Click here to Send Pioneer001 a Private Message   Add Pioneer001 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Pro letní pohodu Příspěvek č. 221



Zdravíčko, říkal jsem si proč se nepodělit i jistý druh množení, ačkoliv bych radši řízkoval ganju, ale nemám na to prostory :-) Tak si doma alespoň z dlouhé chvíle hraji s těmito fialkami. Mateční rostliny jsem vyfotil, ještě mám vyhlídnutou bílou odrůdu :-). Těm uříznu lístek, jak jen je to možné dlouhý a vsadím ho do kořenáčku vlastní výroby, kde ve víčku jsou dirky na řapík a uvnitř je nádobka naplněna vodou. Za pár dní jsou tam už kořínky, tedy teď přes léto, v zimě to trvalo daleko déle a pak už je dávám do sadbováčku se substrátem. Holky pak do 3 týdnů už rostou a je nutné je přesadit. Až mi matky odkvetou, chystám se na velký zátah a udělám co největší možné množství. Zatím mi jich doma koření 22 kousků. Když už jsou veliké a kvetou, je to opravdu nádhera květů a barev.






Tady jsem si dovolil, dámy a pánové, jedna minutka a jak je vidět holky ve Slamáčkově Microroomu právě mají půlnoc! Takže LED 12w nesvítí!

Je to divné, ale pořád ani blizna, stejně jako minulé kolo. Mají spousty času. A to jsem ji neškubal. Takže se obávám, že třetí kolečko, které jsem chtěl mít na Vánoce a Nový rok nebude :-( /fotečka bude:-)/


Nakonec k tomu tabáku, já to zkoušel nedávno potáhnout, a skutečně nic moc, ale říkám si, že až uzraje a pokud správně usuším a vyfermentuju, tak to snad taková hrůza nebude, vždyť pradědové a dědkové to hulili normálka.

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 06-07-2016 v 14:42 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelená zahrada
Stálý Člen

Karma uživatele Zelená zahrada - 96% PěstitelskáKarma uživatele Zelená zahrada - 96% PěstitelskáKarma uživatele Zelená zahrada - 96% PěstitelskáKarma uživatele Zelená zahrada - 96% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 252  

Příspěvek č. 222

Ahoj slamáčku. Koukám jsi zahradník každým coulem na což se pěkně kouká
Ten tabák... I já se připojuji k tomu že pěstovanej mnou za moc nestál. Je tomu už asi 4 roky ale jak jsem to sušil no vzhledem k tomu že si cigára balím tak jsem si to přimíchal do kupovanýho tabáku a bylo vyřešeno. Víc už jsem tabák nezkoušel a ani neplánuju. Tobě držím palce mám pocit že s takovým úsilím by jsi to mohl dotáhnout hodně daleko Měj se a hlavně ať se daří

Ti kteří se bojí o svou identitu nechť spustí a zapnou v prohlížeči doplněk AnonymoX


1) 400w HPS 5x OG Kush (Hotovo 307,2g)
2) 250w CFL 3x OG Kush (Dokončeno 78,3g)
3) 2x 400w HPS 8x The Ultimate (Hotovo 613,4)
4) 2x 400w HPS 10x Power plant (Probíhá Tipovací Soutěž!!!)

Old Post 06-07-2016 v 19:58 PM
Zelená zahrada je offline   Profil uživatele Zelená zahrada   Find more posts by Zelená zahrada   Foto galerie člena Zelená zahrada   Click here to Send Zelená zahrada a Private Message   Add Zelená zahrada to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 223

Jo kolego, mě to trvalo asi rok, než jsem zvládl proces sušení tabákových listů a následné úpravy, aby se to dalo kouřit. Prvním předpokladem je to usušit pomalu (zejména první týden hodně pomalu) a pak to přejde přes žlutou barvu a dojede do hněda nebo do zlatova. Píšu pochopitelně o virginské odrůdě, selská je pro dělňasy s podrážkou v plicích. A pak když jsou listy dobře usušené, tak je potřebné je nastříkat vodou s příměsí octa a cukru, zabalit a dát na 3-4 dny do tepla 40C a pak nechat rozložené usušit. To navlhčení a fermentace odstraní zbylé nepříjemné látky z tabáku a je pak z něj slušný materiál. To první sušení dělám na rozkládacím věšáku na prádlo a kolem dám fólii, aby to schlo pomalu. Rychlé usušení vede k tomu že listy uschnou zelené a ten chlorofyl se pak už nedá moc efektivně odstranit :-(

Old Post 06-07-2016 v 22:32 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Nápad Technický příspěvek Příspěvek č. 224




Zdravím. úvodem se musim svěřit, jak došlo k tomuhle příspěvku. Dnes v noci bylo pěkné horko a tak jsem si nechal otevřené okno do ulice. Ráno se zrovna u mých oken zastavili nějací kluci, kteří byli totálně zbumbaní a tedy pořádně nahlas, vraceli se asi z diskotéky a parádně se jim podařilo mě vzbudit. Jejich družný hovor mě nakonec donutil otevřít alespoň jedno oko, což znamenalo, že už jsem neusnul a zjistil jsem, že právě svítá a jsou 4 hodiny ráno. A jak jsem tak mžoural, dostal jsem tenhleten nápad s fotkou celého mikra, páč jsem si uvědomil, že vlastně stojí za to ukázat jak takové pěstování v kuchyňské lince vypadá a sám jsem zjistil, když jsem si hrál u kafe s těma fotkama, jak to opravdu do toho interiéru zapadá a jsem na to docela hrdý. Uznávám, že tenhleten nápad se mi docela povedl a možná by stálo za to, najít na tohleto výrobce. Asi si pořídim pěkný křesílko a střídavě se budu dívat na kytičku a do trouby na pečení, to je také prima TV. Jinak, napadá mě, že ti opilci se možná zastavili právě proto, že mi koukali do oken a obdivovali moje kytky, protože je to vážně vyjímečný. Hm, to mi došlo až později, potom, co už jsem vzteky vzbudil celý dům a tahal cigáro za cigárem. Jenže to už tam ti kluci nebyli. Doufam, že se mi tu lidé nezačnou různě scházet pod okny a hulit tu a kalit, kdo tohleto někdy zažil, ví o čem mluvim.
Jak píši, tenhle příspěvek, by měl být jako podpora technické stránky věci. A víte co? Já jsem s tím opravdu spokojenej :-) Skutečně nezasvěceného člověka, by těžko napadlo, že v lince něco takového mám a je. To by se asi návštěvy divili a to kolem chodí denodenně - H a h a h a .


Komentáře: Včera jsem byl na políčku, vytahával jsem z tabáčku bodláky a mlíčí i s kořenem a asi si budu muset sehnat nějakýho černocha, protože okopávat ty rostliny byla docela dřina. No jo, udělat se to muselo. Začínají se jim dělat poupata. Shodli sme se, že je necháme vykvěst, protože mě jako kuřákovi nemůže být nic příjemnějšího, než když tu tabák začne zamořovat okolí planně :-))) Zelené zahradě děkuju za K+ a jeho uznání, však já tam k němu také chodim, mám kamaráda vyrábějícího homeopatika a nějak mi to připomíná ty jeho výluhy:-) Asi by jste si rozuměli. A na oplátku jsem jedno K+ šoupnul Mardovi, protože jeho rada ohledně sušení a fermentace mi přišla dost dost dobrá.

Jejda, zase sem se rozepsal a nevim kdy přestat, tak se loučím a příště. Krasotinky jsou 25 den na 12/12 a pořád nekvetou. Normálně nabírám podezření, že mi tam zadem tim pasivnim odvětráváním musí jít světlo a tim se mi to zdržuje. Jo, a až uvidíte ten kmen, co to má tentokrát, tak to sem se málem posadil i já.

Jo, včera jsem si přinesl 6 odnoží bílé odrůdy, paráda, stálo mě to jednu vypěstovanou kytku.

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Naposledy upravil slamacek 09-07-2016 v 05:32 AM

Old Post 09-07-2016 v 05:18 AM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:20 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 12 13 14 15 16 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4691200 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív