Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Jak jsem zase jednou vařil....
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
benjichaouat
Stálý Člen

Karma uživatele benjichaouat - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 542  

Jak jsem zase jednou vařil.... Příspěvek č. 1






Což takhle zase jednou navařit? Napadlo mne jednoho krásného podzimního dne. Léto za námi, všechny kytky pod střechou, suchý a v množství, které nemám šanci upotřebit. Než to rozdat, nebo vyhodit, toto radši využit nějak smysluplně. Obešel jsem lékárny v okrese, poptal se po cenách vazelíny a v nejlevnější apatyce koupil 5kg žluté vazelíny.
Vaření probíhalo podle léta zaběhnutého způsobu. Našel jsem největší nádobu v kuchyni. Naložíl ji do půlky vazelínou, nechal povolit a přidal zhruba stejné množství mařenky. Použil jsem materiál z odrůd, které se moc kouřit nedají a mají spíš umrtvující a uspávající efekt a nějaký automaty, který jsem použil na opýlení. Všechno palice. Vařil jsem přerušovaně asi 3h denně 14 dní. To celé zopakoval s dalším množstvím ganji a poslední den přidal Měsíček lékařský. Teplota byla kolem 85 stupňů. Nechal celé uležet v lednici asi týden a přecedil. Toť vše. Mast je hotová. Já sám ji používám jen na popraskaný rty v zimě, na ruce proti vysoušení v práci a zřídka na klouby, kterým dávám občas dost zahulit, ale známí tím lečí neduhy všeho druhu, takže je můžu zas po nějaké době podarovat. I to byl vlastně důvod, proč jsem se do toho zase jednou pustil, protože pár známým už došly zásoby a dost na mě tlačili. Zbyla mi ještě půlka vazelíny a mrtě trávy takže si to během pár dnů zopakuju. Tak ještě přikládám nějaký fotky z vaření a všem vařičům přeji hodně zdaru.

Zatmívačka a jiná překvapení
Sweet seeds in the open air
Jak jsem zase jednou vařil....
benjiho chilli radovánky

Naposledy upravil benjichaouat 27-10-2012 v 18:04 PM

Old Post 27-10-2012 v 17:48 PM
benjichaouat je offline   Profil uživatele benjichaouat   Find more posts by benjichaouat   Foto galerie člena benjichaouat   Click here to Send benjichaouat a Private Message   Add benjichaouat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benjichaouat
Stálý Člen

Karma uživatele benjichaouat - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 542  

Příspěvek č. 2




Na poslední fotce je srajda, která zbyla po přecezení.

Zatmívačka a jiná překvapení
Sweet seeds in the open air
Jak jsem zase jednou vařil....
benjiho chilli radovánky

Old Post 27-10-2012 v 17:58 PM
benjichaouat je offline   Profil uživatele benjichaouat   Find more posts by benjichaouat   Foto galerie člena benjichaouat   Click here to Send benjichaouat a Private Message   Add benjichaouat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 3

Super.
Obdivuji, že jsi to vydržel vařit 14 dní + týden uležení a mám několik otázek.

Už jsi při této teplotě (85°) dělal mast a jak byli ostatní spokojení a na jaký nemoci pomáhala? (ptám se, protože já ji dělám při 110°C kvuli udajné dekarboxylaci a příště bych chtěl taky snížit teplotu )
V čem jsi to dělal - v pekáči v troubě, hrnci na plotně, s pokličkou?
Na kolik přišlo těch 5kg mastičky? (kupuji 900 gr za 190Kč)

Jinak K+

Old Post 28-10-2012 v 00:16 AM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pigi
Nový Člen

Karma uživatele Pigi - 91% PěstitelskáKarma uživatele Pigi - 91% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 4

http://www.lekarnaave.cz/eshop/Vase...7000g-Penta-556

Old Post 28-10-2012 v 01:57 AM
Pigi je offline   Profil uživatele Pigi   Find more posts by Pigi   Foto galerie člena Pigi   Click here to Send Pigi a Private Message   Add Pigi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
John.Mall
Stálý Člen

Karma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 296  

Příspěvek č. 5

110°C ano, ale jen poprvé, pak již 75-85°C, nejlépe v troubě, lépe se tam hlídá teplota, nehrozí připálení.
Dobré je po vypnutí nechat v troubě dojít třeba přes noc.

Já to jebu...


Jsou chvíle, kdy Ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.

Old Post 28-10-2012 v 08:18 AM
John.Mall je offline   Profil uživatele John.Mall   Find more posts by John.Mall   Foto galerie člena John.Mall   Click here to Send John.Mall a Private Message   Add John.Mall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kammo
Stálý Člen

Karma uživatele kammo - 38% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 6

mozem sa spytat aky zmysel ma mnohodnove varenie?...ucinne latky sa rozpustaju v tukoch velmi ochotne tak nechapem preco az 14dni opakovaneho carovania.

Old Post 28-10-2012 v 12:18 PM
kammo je offline   Profil uživatele kammo   Find more posts by kammo   Foto galerie člena kammo   Click here to Send kammo a Private Message   Add kammo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benjichaouat
Stálý Člen

Karma uživatele benjichaouat - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 542  

Příspěvek č. 7

Tak vezmu to postupne. Mast uz jsem pri tehle teplote varil nekolikrat viz link na konci tohoto textu, v kterem mi treba pise borec, ktery ji ode mne mel, ze mu pomohla po nekolika letech, kdy nic nepomohlo na seboretickou dermatitidu. Babicce pomaha pri artroze, pomohla pri pooperacnich bolestech kycelniho kloubu a pri hojeni operacni jizvy, pry se hojila lepe, nez ostatnim pacientum, ale kdo vi v cem to bylo. Kamaradka si ode mne bere a pouziva to pri bolestech pacientu, kterym dela osetrovatelku. segre pomaha na exem. Kamos tim mazal nohu, kde mel neco s nervy a lital po spitalech, po dobornicich a nic nepomohlo, az pry tahle mast a je fakt , ze od doby, co to mazal nekulhal. Plno lidi tim maze bolavy zada, ja klouby na prstech a zapesti, kterymu davam dost zabrat. nekdy svaly, kdyz to prezenu se cvicenim. V zime tim mazu rty atd. tech lidi s positivnim ohlasem by bylo povicero. Ja nevim na co vsechno pomaha, je snadny si to vygooglovat. neresim to. a uz nevim, kdo vsechno ji ode me mel a komu pomohla. negativni ohlas nemam ani jeden. I tady na Groweru ji ode mne melo dost lidi. Jmena si nepamatuju. kydybych pohledam ve zpravach, tak najdu, na co vsechno pomohla, ale takhle z voleje nevim. Az bude cas a koupim kelimky, tak jestli se do te doby nerozebere hodim inzerat do bazaru a muzes si ji ode mne koupit. uvidim.
Delal jsem mast vetsinou pri teplote tesne pod bodem varu, nikdy nevarila, ale byla citit nejak synteticky. posledni 3 varky jsem delal pri tehle teplote a musim rict, ze pri 80-85 je krasne vonavoucka po marence a pridanych bylinkach. Taky se prý pri nizsi teplote nenici tolik ucinnych latek, ale nepatral jsem po tom, jestli je to pravda, nebo jen domenka.
Varil jsem to v hlubokym pekaci se silnym dnem. Vazelina prisla na 140-150 KC za kilo, uz nevim presne.
14 dni jsem to varil pro to, ze jsem to delal z nedrcenych, dost tvrdych palic, takze se vsechnny latky krasne uvolnily a vsechna vazelina se promichala. Daval jsem 2 varky ganji a nechtel jsem, aby po cezeni zustala vsechna sila ve vazeline, ktera se z palic proste nedostane i po vymackaní. Taky jsem tam postupne pridaval cerstvej mesicek, kterej mi v tu dobu krasne kvetl a posledni den pridal i nasusenou zasobu. Jasne, ze na vyrobu masti , pokud je kvalitni matros staci 1 den a jen par hodin vareni. Proste jsem mel volnej byt a chtel si s tim vyhrat.

Tady je pak odkaz na thread, kterej jsem zalozil pred vic jak rokem pod jinym nickem.

http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=2

Zatmívačka a jiná překvapení
Sweet seeds in the open air
Jak jsem zase jednou vařil....
benjiho chilli radovánky

Old Post 02-11-2012 v 13:47 PM
benjichaouat je offline   Profil uživatele benjichaouat   Find more posts by benjichaouat   Foto galerie člena benjichaouat   Click here to Send benjichaouat a Private Message   Add benjichaouat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benjichaouat
Stálý Člen

Karma uživatele benjichaouat - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 542  

Příspěvek č. 8



Tady jeste fotka poslednich kvetu mesicku sklizeneho tento tyden a finalni podoby masticky.

Zatmívačka a jiná překvapení
Sweet seeds in the open air
Jak jsem zase jednou vařil....
benjiho chilli radovánky

Old Post 02-11-2012 v 13:56 PM
benjichaouat je offline   Profil uživatele benjichaouat   Find more posts by benjichaouat   Foto galerie člena benjichaouat   Click here to Send benjichaouat a Private Message   Add benjichaouat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

ja bych tu mastičku jedl jak ma krasnou barvu

Old Post 02-11-2012 v 14:15 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benjichaouat
Stálý Člen

Karma uživatele benjichaouat - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 542  

Příspěvek č. 10



Leží mi doma 2kg vazeliny, tak jsem se rozhodl udělat další várku. Postup bude stejnej, jen poslední den přidám do masti čerstvou Aloe Veru a větší množství kopřiv. Ty kopřivy jednak kvůli léčivým účinkům, ale hlavně kvůli chlorofylu. Možná přidám i kostival. Ještě se rozhoduju. Mám na to zhruba 14 dní, po který budu mast vařit. Ten kostival by přišel ke slovu až poslední den s těma kopřivama a aloe.

Zatmívačka a jiná překvapení
Sweet seeds in the open air
Jak jsem zase jednou vařil....
benjiho chilli radovánky

Old Post 27-11-2012 v 15:42 PM
benjichaouat je offline   Profil uživatele benjichaouat   Find more posts by benjichaouat   Foto galerie člena benjichaouat   Click here to Send benjichaouat a Private Message   Add benjichaouat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benjichaouat
Stálý Člen

Karma uživatele benjichaouat - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 542  

Příspěvek č. 11

Takže jak to probíhalo. Nutno podotknout, že ještě nejsem u konce. Zatím se vařila jen vazelína s konopím a měsíčkem. Dnes jsem se rozhodl, že přidám i propolis, který se momentálně rozpouští v 50% třešňovici a zítra přijde na řadu kopřiva a aloe vera. Kostival a heřmánek vynechám a použiji do jiné várky. Není potřeba tam toho prát tolik. Konopí je tam až přespříliš a ostatních složek taky tak. Nedělám švédské kapky.

Zatím jsem povařil několikrát po více dnech za sebou:

2kg bílé vazelíny
160g očištěných palic konopí (objemově to bylo stejně jako vazelíny)
40g měsíčku lékařského
30g propolisu

Kolik Aloe a kopřivy se zatím rozhoduji.

Zatmívačka a jiná překvapení
Sweet seeds in the open air
Jak jsem zase jednou vařil....
benjiho chilli radovánky

Old Post 09-12-2012 v 19:29 PM
benjichaouat je offline   Profil uživatele benjichaouat   Find more posts by benjichaouat   Foto galerie člena benjichaouat   Click here to Send benjichaouat a Private Message   Add benjichaouat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benjichaouat
Stálý Člen

Karma uživatele benjichaouat - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 542  

Příspěvek č. 12





.....

Zatmívačka a jiná překvapení
Sweet seeds in the open air
Jak jsem zase jednou vařil....
benjiho chilli radovánky

Old Post 09-12-2012 v 19:33 PM
benjichaouat je offline   Profil uživatele benjichaouat   Find more posts by benjichaouat   Foto galerie člena benjichaouat   Click here to Send benjichaouat a Private Message   Add benjichaouat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benjichaouat
Stálý Člen

Karma uživatele benjichaouat - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 542  

Příspěvek č. 13




Jak už jsem psal výše v příspěvku, tak propolis jsem rozpustil v 50% domácí třešňovici. Radši doporučuji čistý líh, protože v ředěném alkoholu se rozpouští i několik dní.

No a tak jsem vše postupně vařil a vařil při teplotě kolem 80 stupňů střídavě den za dnem :-). Dnes přidám zmiňovaný propolis a zítra Aloe s kopřivou.

Tyhle fotky jsou z prvního dne.

Zatmívačka a jiná překvapení
Sweet seeds in the open air
Jak jsem zase jednou vařil....
benjiho chilli radovánky

Old Post 09-12-2012 v 19:39 PM
benjichaouat je offline   Profil uživatele benjichaouat   Find more posts by benjichaouat   Foto galerie člena benjichaouat   Click here to Send benjichaouat a Private Message   Add benjichaouat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benjichaouat
Stálý Člen

Karma uživatele benjichaouat - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 542  

Příspěvek č. 14



A tady už z dnešního, těsně před přidáním propolisu. Ten už není třeba dlouho vařit. Jen se musí odpařit alkohol a vše důkladně promíchat.

Zatmívačka a jiná překvapení
Sweet seeds in the open air
Jak jsem zase jednou vařil....
benjiho chilli radovánky

Old Post 09-12-2012 v 19:49 PM
benjichaouat je offline   Profil uživatele benjichaouat   Find more posts by benjichaouat   Foto galerie člena benjichaouat   Click here to Send benjichaouat a Private Message   Add benjichaouat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benjichaouat
Stálý Člen

Karma uživatele benjichaouat - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 542  

Příspěvek č. 15


Jo a ještě jsem zapomněl dodat, že do půlky várky chci přidat šťávu z listů rostlinky, která se jmenuje Naduť. požívá se při léčbě vředů, abscesů, popálenin a těžce se hojících ran. Má hemostatické, protizánětlivé a hojivé účinky. Možná ji dám do celé, vlastně ještě nevím.

Zatmívačka a jiná překvapení
Sweet seeds in the open air
Jak jsem zase jednou vařil....
benjiho chilli radovánky

Old Post 09-12-2012 v 20:20 PM
benjichaouat je offline   Profil uživatele benjichaouat   Find more posts by benjichaouat   Foto galerie člena benjichaouat   Click here to Send benjichaouat a Private Message   Add benjichaouat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 16

.tí

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Naposledy upravil jestedman 11-03-2013 v 20:30 PM

Old Post 09-12-2012 v 21:29 PM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:30 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3112850 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív