Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » White widow - muj prvni indoor
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
lluuiissaa
Stálý Člen

Karma uživatele lluuiissaa - 93% PěstitelskáKarma uživatele lluuiissaa - 93% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 82  

White widow - muj prvni indoor Příspěvek č. 1




zdravim, jsem uplny novacek viz uvod do groweru (tak jsem do toho spadla)

26.08 jsem nechala naklicit 5 semen od banky, bohuzel jsem se nezeptala zda jsou feminizovane...to napravim v po, pujdu stejne do shopu pro ph-. Zavedla jsem si denik a rada bych prubeh pesteni vedla i zde.

Takze pestirna 60x60x160, svetlo sodik 250 w, odtah do komina, mala zvlhcovacka s minivodotryskem (zavlazuje). Puda royal mix predhnojena na 6-8 tydnu.

28.08 prvni sazba, 29.08 prvni rostlinka.

01.09 rostlinky se vytahly na 4 cm. Teplota v boxu stabilni 27st. vlhkost 62% Po omezeni odtahu.

Dnes 02.09 jsem vyndala rucnik z boxu, nekolikrat denne jsem rucnik musela vytahnout a znovu namocit, ackoliv konec rucniku byl namocen v nadobe s vodou. Ozarovani svetlem mi nedelalo dobre.
po dvou hodinach se stabilizovala teplota 25,7st., vlhkost 52%, snad to bude dobre.

konopi je ma laska, ktera ma muj respekt

Old Post 02-09-2012 v 10:14 AM
lluuiissaa je offline   Profil uživatele lluuiissaa   Find more posts by lluuiissaa   Foto galerie člena lluuiissaa   Click here to Send lluuiissaa a Private Message   Add lluuiissaa to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lluuiissaa! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stanton
Stálý Člen

Karma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 306  

Příspěvek č. 2

Ahoj

1) To jestli jsou semena femenizovane zjistis na obalu od semen.
2)Na jednu rostlinu a tak malou je zbytecne svitit sodikem navic SON_t nema moc vhodne spektrum na rust.
3)teplota je v poho a vlhkost bych zvysil na 60-70%
4)At se dari

Indoor 250W MH - 250W son-t - 400W son-t Sensi star v 6ti bubblerech

Mamkárna+rizkarna pro Sensi star od P.S. +2x OSRAM DULUX L 55W

Indoor 250w MH - 250w son-t - 400w son-t White rhino-Hlina

Indoor 250w MH - 250w son-t - 400w son-t Nebula v bubbleru na 60l

Old Post 02-09-2012 v 11:49 AM
Stanton je offline   Profil uživatele Stanton   Find more posts by Stanton   Foto galerie člena Stanton   Click here to Send Stanton a Private Message   Add Stanton to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Stanton! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lluuiissaa
Stálý Člen

Karma uživatele lluuiissaa - 93% PěstitelskáKarma uživatele lluuiissaa - 93% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 3

1) obal jsem vyhodila, ale zeptam se v po v shopu, kde jsem je kupovala

2) v pestirne je 5 rostlinek (svetlo bylo skoro zadarmo) finance uz brzdim.

3) vlhkost jsem resila, ale s rucnikem max 62%, perlitu se trochu bojim a rucnik jsem zrusila z vyse uvedeneho duvodu..takze??

4) dik :-)

konopi je ma laska, ktera ma muj respekt

Old Post 02-09-2012 v 12:16 PM
lluuiissaa je offline   Profil uživatele lluuiissaa   Find more posts by lluuiissaa   Foto galerie člena lluuiissaa   Click here to Send lluuiissaa a Private Message   Add lluuiissaa to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lluuiissaa! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stanton
Stálý Člen

Karma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 306  

Příspěvek č. 4

2)Tak svetlozadarmo je fajn ale elektrina hadam zadarmo neni . Na rust je vhodna treba MH vybojka nebo zarivky.Do zprav jsem ti poslal moje tema kde jedu pod zarivkama ze semen.
3) Na zvlhcovani vzduchu doporucuji koupit zvlhcovacku , dnes se da sehnad uz docela levne.Jinak se da pouzit plitka nadoba polozena v pestirne a pred privodem vzduchu.

PS: Zkus slunecni bryle ,vybojky sviti dost intenzivne .

Peace Stanton

Indoor 250W MH - 250W son-t - 400W son-t Sensi star v 6ti bubblerech

Mamkárna+rizkarna pro Sensi star od P.S. +2x OSRAM DULUX L 55W

Indoor 250w MH - 250w son-t - 400w son-t White rhino-Hlina

Indoor 250w MH - 250w son-t - 400w son-t Nebula v bubbleru na 60l

Old Post 02-09-2012 v 13:56 PM
Stanton je offline   Profil uživatele Stanton   Find more posts by Stanton   Foto galerie člena Stanton   Click here to Send Stanton a Private Message   Add Stanton to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Stanton! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madmax
Stálý Člen

Karma uživatele Madmax - 62% PěstitelskáKarma uživatele Madmax - 62% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 171  

Příspěvek č. 5

čau, ze semen se na zvlhčovačku vykašli, větší vlhkost se používá pro klony.naopak u semen ti hrozí že ti uhnije stonek od přílišné vlhkosti.Jen je občas oros ručně.
pokud svítíš 250w sodíkem který máš z growshopu určený na kytky ( je obohacený o modré světlo)tak nemá cenu řešit zářivky nebo mh, to je blbost. Prostě dáš o chlup víc za elektřinu,ale není to zas vražda.Jen si dávej pozor na vytahování kytek za světlem, zdá se mi že ta 250w je moc vysoko, tak aby se ti zbytečně nevytáhly a nelehli.Dával bych jí pomalu dolu co ti teplota u kytek dovolí .

Old Post 02-09-2012 v 14:19 PM
Madmax je offline   Profil uživatele Madmax   Find more posts by Madmax   Foto galerie člena Madmax   Click here to Send Madmax a Private Message   Add Madmax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lluuiissaa
Stálý Člen

Karma uživatele lluuiissaa - 93% PěstitelskáKarma uživatele lluuiissaa - 93% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 6

jj jedou moc rychle nahoru, takze snizit tak aby nepalila ruka v urovni kytky?

konopi je ma laska, ktera ma muj respekt

Old Post 02-09-2012 v 14:22 PM
lluuiissaa je offline   Profil uživatele lluuiissaa   Find more posts by lluuiissaa   Foto galerie člena lluuiissaa   Click here to Send lluuiissaa a Private Message   Add lluuiissaa to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lluuiissaa! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stanton
Stálý Člen

Karma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 306  

Palec dolů Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Madmax
čau, ze semen se na zvlhčovačku vykašli, větší vlhkost se používá pro klony.naopak u semen ti hrozí že ti uhnije stonek od přílišné vlhkosti.Jen je občas oros ručně.
pokud svítíš 250w sodíkem který máš z growshopu určený na kytky ( je obohacený o modré světlo)tak nemá cenu řešit zářivky nebo mh, to je blbost. Prostě dáš o chlup víc za elektřinu,ale není to zas vražda.Jen si dávej pozor na vytahování kytek za světlem, zdá se mi že ta 250w je moc vysoko, tak aby se ti zbytečně nevytáhly a nelehli.Dával bych jí pomalu dolu co ti teplota u kytek dovolí .


Nevim proc by mel uhnivat stonek kvuli zvlhcovacce , spousta zvlhcovacek jde regulovat. Vybojky jsou vybojky , to jestli ji koupis v growshopu neznamena ze jsou v necem jine jak kdyz je koupis v elektru nebo kdekoliv jinde . Podle svetla na fotce je to Son-t a ty pokud vim jsou vhodne predevsim na kvet.Lampu ma myslim tak akorat (mozna ji snizit tak o 15cm by jeste slo ,ale nevidim duvod ji davat moc nizko, to by vedlo jen k vyssi teplote a nizsi vlhkosti .

Indoor 250W MH - 250W son-t - 400W son-t Sensi star v 6ti bubblerech

Mamkárna+rizkarna pro Sensi star od P.S. +2x OSRAM DULUX L 55W

Indoor 250w MH - 250w son-t - 400w son-t White rhino-Hlina

Indoor 250w MH - 250w son-t - 400w son-t Nebula v bubbleru na 60l

Old Post 02-09-2012 v 14:29 PM
Stanton je offline   Profil uživatele Stanton   Find more posts by Stanton   Foto galerie člena Stanton   Click here to Send Stanton a Private Message   Add Stanton to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Stanton! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lluuiissaa
Stálý Člen

Karma uživatele lluuiissaa - 93% PěstitelskáKarma uživatele lluuiissaa - 93% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 8

mno rucnik je zpatky, lampa popojela dolu (cca 30cm nad rostlinama), zvlhcovacka jede. kontrola teploty a vlhka presunuta na uroven rostlin. Po 15 min. vlhkost 71%, teplota 21,8st. To se mi nelibi, co ted? Zatim vyndam rucnik.

konopi je ma laska, ktera ma muj respekt

Old Post 02-09-2012 v 14:56 PM
lluuiissaa je offline   Profil uživatele lluuiissaa   Find more posts by lluuiissaa   Foto galerie člena lluuiissaa   Click here to Send lluuiissaa a Private Message   Add lluuiissaa to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lluuiissaa! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madmax
Stálý Člen

Karma uživatele Madmax - 62% PěstitelskáKarma uživatele Madmax - 62% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 171  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Stanton


Nevim proc by mel uhnivat stonek kvuli zvlhcovacce , spousta zvlhcovacek jde regulovat. Vybojky jsou vybojky , to jestli ji koupis v growshopu neznamena ze jsou v necem jine jak kdyz je koupis v elektru nebo kdekoliv jinde . Podle svetla na fotce je to Son-t a ty pokud vim jsou vhodne predevsim na kvet.Lampu ma myslim tak akorat (mozna ji snizit tak o 15cm by jeste slo ,ale nevidim duvod ji davat moc nizko, to by vedlo jen k vyssi teplote a nizsi vlhkosti .


nebudu jí to tady zasírat, takže ti odpovím jen jednou. Protože zvýšená vlhkost se používá pro klony při nerovnováze zelená plocha vs kořenový systém kdy ten nestačí pro tak velkou odpařovací plochu. A je to součástí pěstební techniky, nikoliv potřeba rostliny jako takové, naopak tráva není orchidea ani bahení rostlina a proto při normálním procesu nepotřebuje vysokou vlhkost.Při vysoké vlhkosti trpí i sazeničky, které mohou být snadno napadeny plísněmi (nejčastěji fusarium a pythium). Pro klíčení a zdravý růst sazeniček by měl být vlhký pouze substrát či jiné použité médium, vlhkost okolí pod 50%

k těm výbojkám pokud výbojku koupíš v grow shopu s největší pravděpodobností ti prodají agro verzi, tedy pokud netrváš na květové. Oproti klasické výbojce v pouliční lampě jsou tyto grow verze obohaceny o modré světlo. Proto to mají tohle speciální označení i v názvu. Tak snad jsi pochopil rozdíl mezi výbojkou z pouliční lampy a výbojkou pro pěstování rostlin.Každopádně na člověka který z fotky uhodne o jaký druh konstrukce výbojky se jedná podle světla mne překvapuje že takovéhle základní věci nevíš.

Naposledy upravil Madmax 02-09-2012 v 15:35 PM

Old Post 02-09-2012 v 15:15 PM
Madmax je offline   Profil uživatele Madmax   Find more posts by Madmax   Foto galerie člena Madmax   Click here to Send Madmax a Private Message   Add Madmax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lluuiissaa
Stálý Člen

Karma uživatele lluuiissaa - 93% PěstitelskáKarma uživatele lluuiissaa - 93% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 10

kontrola mereni bez rucniku

teplota 23,5st, vlhkost 61%......asi dobry ne?

konopi je ma laska, ktera ma muj respekt

Old Post 02-09-2012 v 15:37 PM
lluuiissaa je offline   Profil uživatele lluuiissaa   Find more posts by lluuiissaa   Foto galerie člena lluuiissaa   Click here to Send lluuiissaa a Private Message   Add lluuiissaa to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lluuiissaa! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11

drzim palec nech to rastie .

Old Post 02-09-2012 v 16:48 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Genestealer
Stálý Člen

Karma uživatele Genestealer - 91% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 210  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od lluuiissaa
kontrola mereni bez rucniku

teplota 23,5st, vlhkost 61%......asi dobry ne?


Teplota je ideální, ta vlhkost v normě. Sice to máš ze semen, tudíž podle mého názoru by vlhkost mohla jít o trochu výš, ale co. Sleduj je a podle toho se zařiď. Pokud porostou spokojeně, nic nebude žloutnout/schnout, tak jim nic nechybí. Popř. mám trik, do rohů květináče zapichni špejle a na kytičky zvrchu položit sáček (a udělat jim tak mini pařáček).

Podívej se na moji skříň, mám podobnej setup (mrkni na 1. kolo in, když sem pěstil autoflower), tak snad Ti to pomůže. Jinak číst FAQ je taky užitečné, tak pokud si nečetla, předčti pořádně, ušetří to spoustu chyb.

Pro ostatní: Já svítím celou dobou na kytky jenom HPSkou (první 150W na růst, pak přepínám na 250W). A náramě se to do takové skříně osvědčilo, viz. moje pěsty. Jinak popovídat si o tom můžem přes PM, ať to tady slečně nezas*ráme...

Jinak budu sledovat vypadá to dobře.

G.


1. Balkdoor Hash Plant 09
1. Indoor Little Devil autoflowering 150W HPS 09/10
2. Indoor Chronická skříňka 150/250W HPS 2010
3. Indoor Ostružinová skříňka 150/250W HPS 2010
4. Indoor NL, AK47, Columbian Gold x El Niňo 150/250W HPS 2011
5. Indoor California Indica 150/250W HPS 2011/12
6. Indoor Sweet Tooth #3 150/250W HPS 2012
7. Indoor Magický mix Apollo 11, SMBOG, PEPR, UPP, Chronic 150/250W HPS 2013

Old Post 02-09-2012 v 17:10 PM
Genestealer je offline   Profil uživatele Genestealer   Find more posts by Genestealer   Foto galerie člena Genestealer   Click here to Send Genestealer a Private Message   Add Genestealer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stanton
Stálý Člen

Karma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 306  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od Madmax


nebudu jí to tady zasírat, takže ti odpovím jen jednou. Protože zvýšená vlhkost se používá pro klony při nerovnováze zelená plocha vs kořenový systém kdy ten nestačí pro tak velkou odpařovací plochu. A je to součástí pěstební techniky, nikoliv potřeba rostliny jako takové, naopak tráva není orchidea ani bahení rostlina a proto při normálním procesu nepotřebuje vysokou vlhkost.Při vysoké vlhkosti trpí i sazeničky, které mohou být snadno napadeny plísněmi (nejčastěji fusarium a pythium). Pro klíčení a zdravý růst sazeniček by měl být vlhký pouze substrát či jiné použité médium, vlhkost okolí pod 50%

k těm výbojkám pokud výbojku koupíš v grow shopu s největší pravděpodobností ti prodají agro verzi, tedy pokud netrváš na květové. Oproti klasické výbojce v pouliční lampě jsou tyto grow verze obohaceny o modré světlo. Proto to mají tohle speciální označení i v názvu. Tak snad jsi pochopil rozdíl mezi výbojkou z pouliční lampy a výbojkou pro pěstování rostlin.Každopádně na člověka který z fotky uhodne o jaký druh konstrukce výbojky se jedná podle světla mne překvapuje že takovéhle základní věci nevíš.




Zdar.
To ja si zase stojim za tim ze zvlhcovacku na zakorenovani klonu nikdy.Klony dat do sklenicku , dekl posprejovat vodou a hotovo,ony si uz vytvori vlastni klima.Zde ma male , nedavno vyklicene rostliny.Na kliceni semen je potreba 100% vlhkost okoli,jinak ti nikdy nevyklic.Pri 50% by spis jeste vic vyschly,si myslim./Klici se i ve vode a tam je 100% vlhkost. /

4:Genestealer: jj , dobrej napad s tim sackem a spejlema,to me poradit nenapado . K+

K vybojkam: Jo to mas recht , tyto vybojky neznam takze uznavam ze v tomto jsem asi celkem pozadu.Kazdopadne by me zajimalo jestli ma lluuiissaa Son-t nebo tu specialni .?

PS: Dotazy zitra smaznu at to tu ma cisty.

Peace

Indoor 250W MH - 250W son-t - 400W son-t Sensi star v 6ti bubblerech

Mamkárna+rizkarna pro Sensi star od P.S. +2x OSRAM DULUX L 55W

Indoor 250w MH - 250w son-t - 400w son-t White rhino-Hlina

Indoor 250w MH - 250w son-t - 400w son-t Nebula v bubbleru na 60l

Old Post 02-09-2012 v 17:23 PM
Stanton je offline   Profil uživatele Stanton   Find more posts by Stanton   Foto galerie člena Stanton   Click here to Send Stanton a Private Message   Add Stanton to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Stanton! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
myguláš
Stálý Člen

Karma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% PěstitelskáKarma uživatele myguláš - 98% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 274  

Příspěvek č. 14

Pořádně to tady pročti(ze zkušenosti pročítat víc témat z tvé hledané pomoci neb nabrání zkušenosti),, nad tim zvlhčovánim vůbec nedumej a všechno vyndej venku máš v letních měsících dost vlhkosti místnost máš větranou a už sem vyděl několik plísní v místnostech kde se bezhlavě požívala zvlhčovačka den co den,já osobně používám zvlhčovač v zimních měsících protože bydlim v panel.domě(jedna jede ve skřínce a jedna u postele)a stejně mi nepřesáhne vlhkost jako venku v létě ale furt lepčí než sahara.ale milion lidí milion názorů,budeš stejně muset najít vlastní střed..To vošaháš a půjde to samo,,ach jo, ženská ,a neschovává si účtenky.Jestl máš sodík bez šmrnclího modrýho spektra tak ti to pojede stejně jako stim šmrnclim já osobně dávám přednost MH na růst ale to zas záleží jestl pojedeš sog nebo křoví..

Dobrým,pěstovaní jen se daří - a čórkám,ať na prach ruce shoří
Pěstuj-Neprodávej-Sklízej-Nekraď
ToisHoolisCannabis

Old Post 02-09-2012 v 17:33 PM
myguláš je offline   Profil uživatele myguláš   Find more posts by myguláš   Foto galerie člena myguláš   Click here to Send myguláš a Private Message   Add myguláš to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stanton
Stálý Člen

Karma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% PěstitelskáKarma uživatele Stanton - 75% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 306  

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od lluuiissaa
mno rucnik je zpatky, lampa popojela dolu (cca 30cm nad rostlinama), zvlhcovacka jede. kontrola teploty a vlhka presunuta na uroven rostlin. Po 15 min. vlhkost 71%, teplota 21,8st. To se mi nelibi, co ted? Zatim vyndam rucnik.


Co se ti nelibi, vzdyt to je v pohode. 21,8°C je parada, a 71% vlhkost je taky supr.

citace:
Původní příspěvek od myguláš
Pořádně to tady pročti(ze zkušenosti pročítat víc témat z tvé hledané pomoci neb nabrání zkušenosti),, nad tim zvlhčovánim vůbec nedumej a všechno vyndej venku máš v letních měsících dost vlhkosti místnost máš větranou a už sem vyděl několik plísní v místnostech kde se bezhlavě požívala zvlhčovačka den co den,já osobně používám zvlhčovač v zimních měsících protože bydlim v panel.domě(jedna jede ve skřínce a jedna u postele)a stejně mi nepřesáhne vlhkost jako venku v létě ale furt lepčí než sahara.ale milion lidí milion názorů,budeš stejně muset najít vlastní střed..To vošaháš a půjde to samo,,ach jo, ženská ,a neschovává si účtenky.Jestl máš sodík bez šmrnclího modrýho spektra tak ti to pojede stejně jako stim šmrnclim já osobně dávám přednost MH na růst ale to zas záleží jestl pojedeš sog nebo křoví..


Pokud ma dobre odvetravani tak se plisne bat nemusi.Ja mam treba v mistnosti 40%vlhkost a v boxu kolem 70%, ale jasny ze pokud ma nekdo zvlhcovacku a nema odtah ven,ale jen do mistnosti tak se ta vlhkost kumuluje a vznika plisen,ale plisen vetsinou mivaji ti co maji neporadek v pestirne(otrhane listi valici se vsude po zemi atd.) .A jak rikas chce to zkouset a clovek na to casem prijde.Mozna by bylo priste lepsi pestirnu pripravit a otestovat jeste pred vysadbou,predejde se pak spouste problemu.

Indoor 250W MH - 250W son-t - 400W son-t Sensi star v 6ti bubblerech

Mamkárna+rizkarna pro Sensi star od P.S. +2x OSRAM DULUX L 55W

Indoor 250w MH - 250w son-t - 400w son-t White rhino-Hlina

Indoor 250w MH - 250w son-t - 400w son-t Nebula v bubbleru na 60l

Naposledy upravil Stanton 02-09-2012 v 17:50 PM

Old Post 02-09-2012 v 17:38 PM
Stanton je offline   Profil uživatele Stanton   Find more posts by Stanton   Foto galerie člena Stanton   Click here to Send Stanton a Private Message   Add Stanton to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Stanton! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 16

1. Madmax měl na mysli vyšší vlhkost u ne zcela dostatečně zakořeněných klonů po přesazení do hlíny a má pravdu..,tam je třeba na den-dva dovlhčit..
Při dostatečně prokořeněných RW se po přesazení nic dovlhčovat nemusí,klony nevadnou (pokud je ovšem po přesazení zalejeme,že.. )
2.Při kořenění klonů v pařníku se nic nestříká,zbytečné a může být i škodlivé..,vlhké RW a odpařování z listů kořenících klonů utvoří během chvíle dostatečnou vlhkost..jakákoliv další voda na víc je spíš na škodu,klonům pak žloutnou a odchází listy..,riziko plísní či uhnívání stonků..
3.Při klonování ve velkém(třeba 300ks a více) se běžně zvlhčovačky používají,v boxu či roomu,nikoli pařníčky,ty jsou na domácí klonování v menším množství..,mrkni třeba na youtube,je tam toho dost..
4.Právě rostliny ze semen nepotřebují žádné zvlhčování,protože semena v hlíně nejdřív pouští kořen,a teprv když je dostatečný na zásobení rostlinky vodou,vyjíždí nadzemní část,vlhkost 50-60% je naprosto v pohodě..,jejich zpočátku tenoučké stonky jsou na přílišnou vlhkost háklivé..Madmax má opět pravdu..
5. Sáčky,špejle a já nevim co ještě - na co..? Zbytečný věci,komplikace,motání hlavy začínající growerce..
Neblázněte jí hlavu všema těma zaručenejma nápadama...
Nechte ty kytky růst..,zalejt,proschnout,teploty ve dne mezi 22-28,v noci cca 20-22 a je to ..Nic víc neni třeba,přemíra všelijaký "speciální" péče spíše škodí,než prospívá..

Naposledy upravil EDA45 02-09-2012 v 18:11 PM

Old Post 02-09-2012 v 17:47 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:42 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
06-06-2020 - Můj PrvnÍ Indoor - 129 odpovědí
02-12-2019 - MŮj PrvnÍ Indoor - 3 odpovědí
18-02-2017 - Muj prvni indoor - 0 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4035170 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív