Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Jak to šlo pod zářivkama 4x 18W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Jak to šlo pod zářivkama 4x 18W Příspěvek č. 1

Takže se mi konečně povedlo (po půl roce) převést fotky do jpeg, tudíž se je sem pokusim "vecpat". Myslim, že na nich je celkem pěkně vidět proč se zářivky celkem hodí na růst a nehodí na květ, je to sice jen pár fotek, ale taky dobrý ne?
Tak do toho.

Úplně sem zapoměl, že se jedná o NO NAME, žádná síla, ale už to pár lidí pěkně položilo.

Osvětlení: 4x18W zářivkové trubice, kombinace day light, cool white, interna (mírně lepší warm white)

Substrát: sem udělal na prd, teda je z kompostu min. 50%, substrát B, trocha kokosu nikdy neškodí, agroperlit, ale visledek se časem slepil, perlit odplavil a blě to propuštělo vodu-chce to písek-fůru písku a pak je to fajn bez problému

Hnojivo: Wuxal
Květník: malej tak 15x15x20-25
Zálivka: srudniční voda, překvapivě od 5,5 do 6 ph, tvrdost sem
neměřil, ale dost (studna)
Teplota: krásných 25-28, co chtít víc? zpočátku i přes 30, ale bez odtahu
Vlhkost: neměřena, používal se hadr a později jen misky s vodou
Odtah: Sunon 71m3 12V (cca 120,-)
Pěstírna: cca 60x80x40, vystlaná alobalem (blbě-lesklou dovnitř)

Fotoaparát: zrcadlovka Nikon F65 se standart objektivem 28-80mm, clona od 3,3 do 38 (podle ohniska), ale digiťák by bodnul.
No snad je to vše, zbytek se ptejte.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Naposledy upravil Kvetak 06-03-2003 v 23:58 PM

Old Post 06-03-2003 v 22:26 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 2


Takže tohle řezivo ze začátku prázdnin-trochu sem ořezával outdoory a řek sem si, že je zkusim "nařezat", jinak zdají zažloutlé, ale to je tim, že to bylo focené za poledne, na další fotce jsou již celkem zelené..

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 06-03-2003 v 22:30 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 3


Takže tady sou holky již zasazeny a bez modrého pozadí (špinavá myší podložka ), je na nich vidět jisté uvadání.

Substrát: kokos (málo), rašelina (dost), agroperlit a možná eště něco-už si to nepamatuju.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 06-03-2003 v 22:37 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 4


Tak a teď mávnutím kouzelné (konopné) hůlky přeskočíme X týdnů (opravdu nevim jak je stará-trestuhodné) a máme tady pěknou zelenou rozvětvenou rostlinu, která zbylé dvě (jeden řízek nechtěl zakořenit, tak šel pryč) vytlačila na outdoor vykvetení, jinak vlevo můj oblíbený šroubovák a vpravo kabely vedoucí ke skříňce (černý-větrák 12V DC, bílý 240V AC skříň)

Tady je celkem vidět, že ty zářivky v růstu sou dobré, připomínam, že je to 4x 18W (po 1150 lm na zářivku).

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 06-03-2003 v 22:46 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 5


Tak teď opět trochuu skočíme, ale až ke sklizni-takže tohle je výsledek mého "pokusného snažení", ty vrchní paličky měly kolem 6cm na výšku, pomocí pěstebních půlměsíců, provázku, drátu a lámání se mi povedlo dostat vrcholky do jedné roviny, díkž čemu, byly paličky téměř nalepeny na zářivkách a mezi nima. Jinak, je to horší fotka, mělo na to vliv počasí a hlavně já.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 06-03-2003 v 22:55 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 6


Tak a teď sem se k rostlině přblížil trochu více (fyicky) a oddálil (ohniskově), dal sem si trochu práce a výsledek je tahle palička, na které je přímo ukázkově vidět proč se zářivky nehodí na květ.
Palička je malá, neni pravidelná, řídká a taková nejaká divná-jinak ty listy žloutly a odpadávaly v důsledku měsíčního nehnojení (no asi by paličky byly lepší, kdybych hnojil, ale nechtěl sem riskovat hnojivovou příchuť-výsledek taková divná [ne nepříjemná] chuťnic moc, nutící kašlat, ale neškrábe)

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 06-03-2003 v 23:04 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 7


No a takhle vypadá sestřička palice (neni to vrcholová, jen boční, ale pěkná a dobře se fotila) rostliny ze stejné setby, ale pěstěná od dubna outdoor, jinak co si myslíte o té fialové barvě-byla takováhle kompletně celá rostlina-nedostatek fosforu, nebo prostě zfialověla? Jo to je prostě dostatek světla a ne 72W v zářivkách.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 06-03-2003 v 23:13 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 8



A zpět k indoor tady sem si dovolil předvést co sem s tim dělal a jak se to větvilo, bohužel ty největší švíky sou mimo záběr (lámání o více než 90°), řek bych, že ty "paličky" dole sem měl otrhat a nechat jen ty horní-no noc půl roku po sklizni to nevylepšim.

a na další minifotce je vidět, že pryskyřice byla i na nejmenších palicích o rozměrech pár blizen a několik pidilístků

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 06-03-2003 v 23:21 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 9

09.7.2002
odebrány klony

Dáno do skříně pod 24h osvětlení, po několika hodinách zjištěno, prudké vysichání řízků-
dány do 3l lahve na okurky, hrdlo opatřeno děrovanou potravinářskou fólií-na zvýšení
vlhkosti. Řízky znatelně oslabené, ale zatím živé, teplota mezi 28-35°C.

10.7.2002
Odstraněna potracinářská fólie cyklus 24h ponechán, čtvrtrek bez zvláštníchh opatření,
teplota kolem 26°C, pátek řízky jsou slabé spodní listy nažloutlé, teplota 25°C stabilně,
sobota přechod na 18h cyklus.

16.07.2002
Klony vypadají vysíleně, spodní listy u některých rostlinek jsou žluté až hnědé-odstraněny,
láhev je opětovně opatřena děrovanou potrav. fólií.

18.07.2002
Na rostlinách je již znatelný mírný přírustek a z několika květináčů již vylézají kořínky
skrz odtékací otvory. Klony jsou ponechány v 3l lahvi s potrav. fólií. Teplota stabilně
kolem 25°C (28°C max.).

25.07.2002
Rostliny přesazeny do větších květináčů, během přesazování zjištěno dobré prokořenění. Jeden
řízek vypadá dosti vysíleně-scvrklé listy (stále zelené), byl zlikvidován-při likvidaci
zjištěna malá bulka u řezu-pracděpodobně by se ještě uchytil, ale nedokázal by ostatní
rostliny dohnat.

26.07.2002
Ze skříně byla odebrána jedna zářivka COOL WHITE a byla nahrazena DAY LIGHT stejné značky
(Narva)

29.07.2002
Rostliny zastřiženy, znatelný rychlý růst rostliny.

30.07.2002
Již mírně reagují na zastřižení.

31.07.2002
Znatelný růst bočních větví podél celého stonku. Rostliny bez jakých koli potíží. Jedna
rostlina má velice dobré větvení, takže uvažuji, jestli ji nenechám ve skříni samotnou,
myslím, že za použití podpěrných půlměsíců, by se dala dobře "rozprostřít" po celé efektivní
velikosti skříně, také možná vyměním jednu nebo dvě zářivky COOL WHITE (Narva) za OSRAM
INTERNA (lepší WARM WHITE), aby rostlina příliš nezhoustla.

06.07.2002
Odstraněna jedna rostlina ze skříně (začaly si stínit). Někdy mezi 31.07.2002-04.07.2002
byly vyměněny dvě trubice NARVA COOLWHITE za OSRAM INTERNA (postupně, ne najednou).

07.08.2002
Odstraněna druhá rostlina-poslední pravděpodobně využije většinu místa pod zářivkama.
V pátek 09.08.2002 počítám s přepnutím na květ.

08.08.2002
Dána zpět trubice NARVA COOLWHITE. Rostlina je sice hustá, ale větve na vrcholu
rostliny zbytečně propouštějí světlo kamsi do vnitřku ke stonku-pokus o podporu rozvětvení.
Přepnutí na květ se asi o pár dní prodlouží, neboť raději počkám na zhoustnutí vrcholku, aby
světlo bylo využito co nejefektivněji. Momentální stav trubic-1x TUNGSRAM COOLWHITE,
1x OSRAM INTERNA, 1x NARVA DAYLIGHT, 1x NARVA COOLWHITE.

11.08.2002
Včera jsem přidal trochu zeminy, dneska jsem koukal do skříně a
zjistil jsem, že větve trochu poporostly, takže jsem je trochu ohnul a zafixoval pěstebním
půlměsícem-vzniklo mi jakési místo s málo listy (které jsem se pokoušel zaplnit příspěvkem
z 08.08.2002), tudíž jsem dolní větve přihnul ke středu a částečně sem s nimi vyplnil
"prázdné místo" (určitě lepší, než je nechat zevlovat pod listama ve stínu). Také jsem dnes
rostlinu poprvé pohnojil-hnojivo WUXAL SUPER, použitá koncentrace necelých 0,1 (0.25ml
Wuxalu na 300ml vody), doufám, že to není moc velká koncentrace. Přepnutí na květ odhaduji
na 18-25.08.2002

12.08.2002
Byla vyměněna zářivka NARVA COOLWHITE za OSRAM INTERNA. Kytka je v dobrém stavu, rychle
roste, přepnutí vypadá spíše na 18.08.2002.

13.08.2002
Udělán další zákrok na osvětlení-vyměněna trubice TUNSGRAM COOLWHITE za OSRAM INTERNA,
jelikož jsou vrcholky poměrně husté. Možná je to i správný krok k přechodu na květ-je-li
v květu lepší "červená" barva spektra tak jí rostlině dodám a postupné přivykání se mi zdá
lepší než, abych jí napral rovnou všechno "červené" světlo najednou (možná, že to houstnutí
bych spíše pozastavil odendáním trubice NARVA DAYLIGHT-přece jen má 6500°K, ale je zase
rostlinou lépe pohlcována než trubice COOLWHITE [teoreticky].). Momentální stav trubic
OSRAM INTERNA, OSRAM INTERNA, NARVA DAYLIGHT, OSRAM INTERNA. Zářivku NARVA DAYLIGHT vyměním
za OSRAM INTERNA až budou vidět první palice. plánované přepnutí by nemělo být déle než
18.08.2002 (spíš dříve).

14.08.2002
Všechny větve dány do roviny (pomocí pěstebních půlměsíců a provázku uchyceného přes
drátěnou spojku do květináče)-jakýsi SoG s jednou kytkou. Přepnutí pravděpodobně 16.08.2002

15.08.2002
K přepnutí na květ dojde dnes, prohlédl jsem si různé rostlinky (obrázky) a byly tam zhruba
takové jako mám já. Také by se mi mohlo stát, že by se mi nevešly do skříně (ikdyž přepl-li
bych je zítra tak by se taky nic nestalo). Hnojit budu zatím pořád WUXALem-má dostatek
dusíku i fosforu.

Úvaha byla přeuvážena a přechod na květ bude opravdu až zítra. Finančně
to bude měsíčně jen o necelých 7kč dražší, a proto jsem se rozhodl, že to takhle pozměním.
Využiji místo 6 hod. jen 5 hod. nočního proudu. Další změny by už by mít neměly.

Přeuvážená úvaha byla opět přeuvážena a ponechána asi z poloviny tak jak je. Přechod bude
krapet složitější, no ale během zítřka to už bude v pořádku.

23.08.2002 (asi)
Byla nahrazena zářivka OSRAM INTERNA za TUNSGRAM COOL WHITE, jelikož se mi zdálo, že se
rostlina příliš rozrostly do výšky, již na nich jsou vidět malé zárodky palic. Rostlina
je zdravá, jen občas odstraním nějaké spodní listy, ale to je zcela normální.

28.08.2002
Byla přemístěna zářivka NARVA DAYLIGHT z předposledního místa na poslední (viz. zápis níže).

29.08.2002
Byla dána zpět trubice OSRAM INTERNA místo TUNSGRAM COOLWHITE a odstraněna NARVA DAYLIGHT
za OSRAM INTERNA s tímto sleduji co největší objem červeného světla, které je potřebné na
květ, ale doufám, že rostlina teď v květu (po počátečním "zbrklém" růstu-což je asi
normální-místo na palice)se bude soustředit rostlina na květ, sice momentálně není spektrum
nijak vyvážené, ale ty trubice mají také nějajé modré světlo (dle katalogu). Již jsou
znatetelné palice cca 1cm. Trochu se obávám, že možná přeroste skříň, vyndat ven jí nechci-
mohla by dostat šok z prodloužení doby osvětlení, ale hlavně chci vyzkoušet jaký bude výnos
ze skříně se zářivkama s poměrně malým osvětlením (4x18W)-5400lm. MOmentální stav trubic-
všechny (4) jsou OSRAM INTERNA.

14.09.2002
Dnes jsem naposledy hnojil WUXALem SUPER-koncentrace 0,2; 0,5ml hnojiva na 250ml vody

15.09.2002
Rostlina se relativně (vůči množství světla) dobře vyvíjí, již na ní jsou pěkné paličky-cca
6cm dlouhé a cca 2cm široké pokryté malou vrstvou krytalků, ale jsou dost řídké. Listy
začaly dost žloutnout-to asi způsobuje "fáze kvetení", kdy rostlina z listů odčerpává
živiny v nich nashromážděné a předává je do palic, takže nijak proti tomu nezasahuji. Jen na
několika místech je rostlina popálena a to v důsledku dvoudenního nezalévání, kdy se z ní
odpařilo poměrně velké množství vody a zářivka popálila malou část paliček-nic vážného.
Sklizeň odhaduji na 12.10.2002-58 dní květu což by mělo stačit.

29.09.2002
Rostliny zkontrolovány, rostou (kvetou) dobře, je na nich od poslední "revize" znatelný
přírustek, pouze pod květináčem byly nalezeny nějaké bílé potvory, které byly průměrně 1-2mm
dlouhé-zákrok: pouze jsem je smyl čistou vodou a spodek květináče otřel novinami, ale zatím
to vypadá, že nemají na rostlinu žádný vliv. Sklízet budu asi déle než jsem předpokládal,
protože je na rostlině poměrně velké množství semen-nechám je vyzrát, takže sklizeň se možná
protáhne do druhé poloviny října a možná až na konec.

04.10.2002
Rostliny jsou bez problému, jen jsem oshříhal nějaké listy, což jsem měl udělat o dost dříve

11.10.2002
Rostliny jsou bez problému, jen některé stonky se ohýbají "tíhou", opět sem to trochu
prostřihal a už jen čekám na pátek až to sklidim-je to o něco déle, ale možná budou nějaká
semena, něco málo sem tam viděl.

18.10.2002
Rostliny jsou pěkné, žádný problém, jen opět otrháno listí (takové to zažloutlé bez živin).

20.10.2002
Nastal ten slavný den, kdy u mě byl odpojen elektrický proud=>úrodičku sem dneska sklidil-
voní zajímavě, ale úplně jinak něž outdoorová sestřička, kytka je poměrně slušně obalená
pryskyřicí (kupodivu), jenom ty paličky jsou krapet řidčí, po vyndání z kořenáče, jsem očistil kořeny
a zabalil do mokrého hadru, ale tak aby mohly kořeny dýchat(malá skulinka), uvidíme jestli
to viditelně zvýší produkci pryskyřice-je fakt, že nijak to porovnat nemůžu. Tak to je konec
jedné pěstitelské epizody.

after 20.10.2002 (kolem vánoc)
Tak si pročítam co sem to vůbec napsal a koukam,že jsem psal cosi o semenech-pravda 1 sem
našel, ale jinak je tam prdlačka-no skutečný hermík-1 semeno na kytku tomu říkám výkon!!!
Jo jestli ten mokrej hadr na kořenech měl vliv nevim, páč sem to viděl po tejdnu a nevim
jak to vypadalo před odjezdem. Jo a chuť je taková nic moc, neškrábe, ale nutí kašlat,
účinky normal na noname outdoor pěstovanej indoor.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 06-03-2003 v 23:28 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 10

Už se těšim na odpovědi "proč si nekoupíš sodík?"
Antwort: neměl sem moc financí a takhle to bylo jednodušší ve všech směrech, ale aspoň je vidět, že se takhle dá pěstovat, ale výsledek nic moc, jo bylo toho tak 1/2 svačinového papírového pytlíku, volně sypané celé paličky. a to je vše přátelé, tádydády dádydá-to je konec .

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 06-03-2003 v 23:51 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pako
Stálý Člen

Karma uživatele Pako - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 45 

Palec nahoru Příspěvek č. 11

No Kvetaku mas to moc pěkný ale docela by mě zajímalo jestli si při zastřihováni použil metodu FIM, chtěl bych vjedět jaký máš nato názor.

Old Post 09-04-2003 v 22:40 PM
Pako je offline   Profil uživatele Pako   Find more posts by Pako   Foto galerie člena Pako   Click here to Send Pako a Private Message   Add Pako to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 12

Huráááá někdo napsal
Pako:
FIM sem nepoužíval-ono se to větvilo krásně samo, jinak já osobně sem ho zkoušel nedavno na takové bonsai kyti (jen tak pro radost pidi kyti), ale ono nic (ufik sem toho dost).

Bohour:
No jo košťátka to jsou-sem tenkrát zkoušel řízkovat (prvně), tak sem to tam nechal a ono tohle-alespoň až to uvidí příznivci zářivek tak jim dojde, že na KVĚT nic moc, ale na růst to jde.
Jinak už mam taky sodík-150W a hádej, kde - v lednici zatim tam mam samé řízky na outdoor, ale tak za měsíc tam dam na květ Skunk#1 (teď přežívá za oknem )-je to paráda takovýho světla.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 10-04-2003 v 19:05 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pako
Stálý Člen

Karma uživatele Pako - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 45 

Příspěvek č. 13

to kvetak:
mysllis kdys mam 35w zarivku ze to je oK na zakoreneni rizku?
pak to pujde ven.

Old Post 25-04-2003 v 03:54 AM
Pako je offline   Profil uživatele Pako   Find more posts by Pako   Foto galerie člena Pako   Click here to Send Pako a Private Message   Add Pako to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 14

Pako
to myslíš tu 1,2m dlouhou (ta je 36W ), jestli jo tak by to pod ní jít mělo, ale dvě by byly lepší (víc světla víc rozloženého do prostoru), jinak taky záleží na spektru-standardně se prodává COOL WHITE (chladná bílá) a pod těma sem neměl zádné problémy-teď mam DAY LIGHT (denní světlo) a taky nemam problémy-měla by být lepší, ale nevim, nijak sem to neštudoval, jen bych řek, že matky dělaj rychleji nové výhonky, jestli je to nějaká úsporka, tak na ně bacha-dá se říct, že 100% běžně prodávaných je WARM WHITE (teplá bílá) a ta produkuje mnohem více tepla, ale co se spektra týče tak nevim, WARMku sem nezkoušel, ale mělo by to jít taky (pod sodíkem taky někdo koření), ale nejvíce se použ. ty COOL a DAY, jinak hlavně ať tam máš hodně vlhko (já použ. 3l lahev naležato s děrovanou potrav. fólií přes hrdlo-spousta vzdušné vlhkosti) a pozor na teplotu

hruucoon
Díky za pochvalu, s tim FAQem to potěší, ale nemělo by se k tomu vyjádřit více lidí, než to tam dáš?
Jinak čoveče tem tvuj stepní buvol pod nickem mě dycky dostane-dycky na něj čumim tak minutu v kuse, budu muset taky něco pořídit.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 27-04-2003 v 15:56 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
foxl
Nový Člen

Karma uživatele foxl - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 3 

2x18W Příspěvek č. 15

mel sem podobnou skrin ... byla asi 60x50x30 (mel sem dost problem udrzet ty kytky POD zarivkama), jenom 2x18W daylight osram a ty palicky byly na to, ze to byl outdoor, docela slusny ... sice taky ridky ale vzhledem k intenzivni hnojici kampani fosforovejma tycinkama (na jednu kytku podle navodu max.1, ja dal ctyri ) byly oblepeny az moc ... asi doma vystracham fotku

Old Post 20-05-2003 v 08:05 AM
foxl je offline   Profil uživatele foxl   Find more posts by foxl   Foto galerie člena foxl   Click here to Send foxl a Private Message   Add foxl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 16

Jojo tak vám děkuji pánové a dámy, abych tak řekl drazí spoluobčané.

Momentálně mam sodík 150W a jedu květ pod nim, vypadá to celkem dobře-né jako pod zářivkama, taže bude i srovnání v rámci jednoho pěstitele, i když momentálně mam více než dvounásobný příkon, tak bych řek, že dvakrát tolik toho (produktu) bude bez problémů a v mnohem lepší kvalitě, ale co bude nejlepší je to, že další zájemce odradim od "kvetení" pod zářivkama, ale jinak si stojim za tim, že na růst je to paráda. No a jestli to vyjde, tak sem postnu i fotky roomu se zářivkama (já je sice mam, ale ta kvalita stojí za prd, takže asi budu fotit)

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 19-06-2003 v 22:49 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:55 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-01-2012 - Trocha PUNKU pod zářivkama (2×18W) - 34 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2338320 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív