Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Jak to šlo pod zářivkama 4x 18W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
ooPs
Stálý Člen

Karma uživatele ooPs - 77% PěstitelskáKarma uživatele ooPs - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 78  

Příspěvek č. 17

Nadhera... konecne nekdo, kdo netvrdi, ze to pod 70 W nejde ... chci jet neco takovyho taky, takze skvela inspirace... K+

Naposledy upravil ooPs 30-08-2003 v 16:37 PM

Old Post 24-06-2003 v 08:58 AM
ooPs je offline   Profil uživatele ooPs   Find more posts by ooPs   Foto galerie člena ooPs   Click here to Send ooPs a Private Message   Add ooPs to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 18

Jít to de, ale inspirace? Moc z toho nebylo, aby si nebyl zklamanej, na růst je to celkem v poho, ale na květ to neni moc dobrý, tohle co sem vyfotil mělo sloužit spíš jako demonstrace nevhodnosti zářivek na květ. No uvidíš sám až "dokveteš".
NEJSEM ZATVRZELÝ ZASTÁNCE ZÁŘIVEK A NÍZKÉHO VÝKONU, JEN JSEM UKÁZAL, ŽE TO JDE, ALE VÝSLEDKY CO SE KVĚTU TÝČE NEJSOU VALNÉ!
ZÁŘIVKY JSOU VYNIKAJÍCÍ POUZE NA RŮST!!!

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 26-06-2003 v 18:37 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 19

Tak pro ty co chtěli fotografie skříně sem dneska tři kousky pořídil, ale dam je sem až dofotim film (cca 1-2týdny) a poté co ten film dam digitalizovat (cca 1-2 týdny) což znamená, že za cca 2-4týdny by tu měly být fotky, ale jen tak pro informaci připíšu stručný popis fotek:
1. Pohled na elektroinstalaci, která je umístěna zvenku na skříni (bez zářivek)
2. Pohled šikmo na rozsvícenou skříň-v záběru již zmíněná elektroinstalace, "vstup" do pěstírny a pohled, kde je umístěna (kousek stolu vedle). Na tomto snímku opět nejsou vidět zářivky.
3. Konečně pohled na zářivky (tušim, že clonu sem celkem přitáhl, takže by to nemělo být přeexponované.

+ můžu přidat (hned [téměř]) fotky ze stavby i provozu skříně, ale ty jsou tak nekvalitní, že myslim, že to asi nemá cenu.
Byly foceny starim foťákem s poškábanym (mírně, ale znát to je) objektivem (plastové čočky)+sem s nim moc neuměl (muselo se na něm všechno nastavim-čas expozice, clona s kterou souvisela vzdálenost od objektu-kvůli hloubce ostrosti. Ale stačí napsat a dam je sem
To je vše.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 28-06-2003 v 22:39 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Phyrius
Stálý Člen

Karma uživatele Phyrius - 88% PěstitelskáKarma uživatele Phyrius - 88% PěstitelskáKarma uživatele Phyrius - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 135  

Dotaz Příspěvek č. 20

Zdáreg, tak zaprvý K+ za tenhle určitě přínosnej pokus. No a pak ještě: Chtěl bych rozjet matkárnu a měla by bejt osvícená třema zářivkama velikosti 60cm. Přemýšlel jsem, jaké mám použít. Tak mě napadlo zeptat se Tebe, páč s tim budeš mít už nějaký zkušenosti. Já osobně tam chtěl dát samý cool white. Chci to hlavně na košatění, aby se netáhly moc do výšky. Takže co bys doporučil pro tyhle účely, nebo jakou kombinaci zářivek. No a jestli toho nebude moc, tak u těch specialních typů by mi bodla i přibližná cena.

Není tady někde náhodou přesně rozepsáno, jaký spektra mají a pro co jsou vhodné jaké typy zářivek???

Díky a czuss

Old Post 29-06-2003 v 14:26 PM
Phyrius je offline   Profil uživatele Phyrius   Find more posts by Phyrius   Foto galerie člena Phyrius   Click here to Send Phyrius a Private Message   Add Phyrius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 21

Díky za K (i když radši bych si dal Gěčko-bože už aby sme měli zase suda-no nic, to jen moje momentální pocity)
Jinak Cool White klidně použij, taky sem pod nima jel, ale lepší jsou Day light teplota kolem 6500°K (ty cool maj asi 4000-5000°K nevim), ale tydle Day se hůř shánějí, ale není to nemožný, jinak je třeba si dát pozor na Philipse-ne že by to nebyla kvalitní značka-to je, ale jejich daylight je "pouze" coolwhite, ty správný jsou pod jiným označením-už si to nepamatuju, ale psal sem to sem (doufam), jinak ty day light poznáš podle toho, že mají světlo mírně do modra (cool white jsou bílé) a co se ceny týče já mam trubice od Narvy a ty byly za 35,-.
Jinak ty speciály např. Osram fluora, biolux stojí cca 250,-/ks (podle mě jsou zbytečné, ale spektrum mají parádní-hodně modré a červené a málo zelené a těch ostat.)
Pokud nesežejneš ty day light nic se neděje, já mam pocit, že sem nijak zřetelnej rozdíl nepozoroval.
Jinak ty spektra tu jsou (FAQ-celkem pěkně udělaný)
No, ale jen tak orientačně
Cool white, day light-růst
Warm white-květ (nedoporučuju-nic moc výsledky a to jsem měl lepší warm white [Osram interna]).
Jinak dej tam 4 zářivky jako já a vejdou se ti tam 2 matky 32 (opravdu 32) řízků + sem tam měl ještě místo na 3 matku, ale ta nebyla, tak se tam opalovaly zakořeněné řízky, nebo feferonky, šalvěj atp.
Jinak v rámci úspor můžeš použít zapojení dvou zářivek na jednu tlumivku-viz ELEKTRICKÁ ZAPOJENÍ VŠEHO MOŽNÉHO od VIRIDISE-je to myslim první příspěvek.

Saprment to sem se nějak rozepsal. Zdar

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 29-06-2003 v 23:33 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Phyrius
Stálý Člen

Karma uživatele Phyrius - 88% PěstitelskáKarma uživatele Phyrius - 88% PěstitelskáKarma uživatele Phyrius - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 135  

Palec nahoru Příspěvek č. 22

Tak Ti teda díky Asi by sis zasloužil další K, ale bohužel to tak rychle nejde.

Pak mám ještě jeden problém, koupil jsem si do matkárny kruhovou zářivku. (OSRAM Circolux EL 24W - warm white) Vim,že je kravina kupovat na růst zářivku s červenym spektrem, ale zatim to tak trochu i rostlo... problém je v tom, že jsem pod ní dal řízky ... Chyba,chudáci to málem odnesly. Mám pak ještě jednu krabici, kde je normální spořivka, tak jsem je dal tam a krásně se vzchopily. Přitom bych řek, že spektrum bude mít asi podobný. Je mi divný, že pod tou kruhovou s většim výkonem chcípaj a pod normální si bažej. Můžou řízky zakořeňovat pod červenym spektrem? Nebo je v tom nějakej jinej háček?

Naposledy upravil Phyrius 30-06-2003 v 00:20 AM

Old Post 30-06-2003 v 00:07 AM
Phyrius je offline   Profil uživatele Phyrius   Find more posts by Phyrius   Foto galerie člena Phyrius   Click here to Send Phyrius a Private Message   Add Phyrius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 23

Jo de to taky, ale zakopanej pes je asi v tom, že pod tou s většim výkonem máš větší horko a ty řízky asi nemáš v pařníku co? Hele co se klonování týče je tu výbornej thread tuším od Hruucona "Jaxe dělají řízky" tak tam budeš mít téměř všechno o řízkování, jinak, ale zakořenit by to mělo, ale normální trubice sou lepší (lepší rozložení světla). A to spektrum je stejné.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 04-07-2003 v 00:58 AM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prankster
Stálý Člen

Karma uživatele prankster - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 29 

Příspěvek č. 24

No ale ved je to lepsie ako nic. A ked to este aj par ludi polozilo...

Húlení je dneska v móde, hlavne pro ty, z ciziny...

Daniel Landa

Old Post 06-07-2003 v 10:22 AM
prankster je offline   Profil uživatele prankster   Find more posts by prankster   Foto galerie člena prankster   Click here to Send prankster a Private Message   Add prankster to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Phyrius
Stálý Člen

Karma uživatele Phyrius - 88% PěstitelskáKarma uživatele Phyrius - 88% PěstitelskáKarma uživatele Phyrius - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 135  

Příspěvek č. 25

To Kvetak
No ten thread jsem už viděl, myslim, že jsem tam dokonce i něco psal. Jen mě napadlo zeptat se tady, když se tu probíraj ty zářivky (spořivky)

A měl jsem tam i pařníček ale stejně chcípaly

Old Post 10-07-2003 v 22:39 PM
Phyrius je offline   Profil uživatele Phyrius   Find more posts by Phyrius   Foto galerie člena Phyrius   Click here to Send Phyrius a Private Message   Add Phyrius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KOSTRIZ
Nový Člen

Karma uživatele KOSTRIZ - 50% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 20 

Příspěvek č. 26

Je to pěkné,kolik toho bylo.

Old Post 19-10-2003 v 19:11 PM
KOSTRIZ je offline   Profil uživatele KOSTRIZ   Find more posts by KOSTRIZ   Foto galerie člena KOSTRIZ   Click here to Send KOSTRIZ a Private Message   Add KOSTRIZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 27

Mno asi si tu část, kde sem to psal přeskočil .

"...ale výsledek nic moc, jo bylo toho tak 1/2 svačinového papírového pytlíku, volně sypané celé paličky"

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 19-10-2003 v 20:56 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Walda
Stálý Člen

Karma uživatele Walda - 27% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 43  

Příspěvek č. 28

Mám doma mazar pod GRO-LUXem a sem s tim dost spokojenej, trubice se daj pořídit v baumaxu za 300,- a je to v pohodě.

Old Post 07-12-2003 v 19:32 PM
Walda je offline   Profil uživatele Walda   Find more posts by Walda   Foto galerie člena Walda   Click here to Send Walda a Private Message   Add Walda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 29

Ale na květ bych je radši nepoužíval, sodík je sodík.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 09-12-2003 v 22:05 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muth
Grower Mortimer

Karma uživatele Muth - 23% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 30

Jo to pekny, K+4U. Za tu drinu.

Old Post 10-12-2003 v 18:30 PM
Muth je offline   Profil uživatele Muth   Find more posts by Muth   Foto galerie člena Muth   Click here to Send Muth a Private Message   Add Muth to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:49 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-01-2012 - Trocha PUNKU pod zářivkama (2×18W) - 34 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1617350 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív