Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 600W homemade NFT - northern lights
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 49






46. den 10/14

teplota
den 26°C
noc 18°C
pH 5.8
vlhkost 50%

Takže tady už jsou holky po docela tvrdém zásahu kadeřníka
Myslím že vypadají docela fešně. Akorát jsem teď měl problém s tím, že už jsem chtěl od pátku začít flushovat jenže v Growshopu jak naschvál měli přes svátky zavřeno :/ takže jsem nemohl sehnat nikde final solution :/ poslední týden dostávali téměř všech hnojek o cca 20% víc... no a snášejí to dobře.. ale zajímalo by mě kolik tam je opravdu EC

Dnes po vypnutí světla jsem vyčistil celý systém a nalil vodu s enzymama.. zítra celou vodu zase vyměním (jde vidět jak se hned zabarvila od hnojiv které zůstali u kořenů).. celý zítřek je nechám sát ty enzymy s upravenou vodou. A zítra zajdu koupit ten final solution, který tam začnu po tom dni dávat.

Snad to bude dostatečný flush.. vychází to asi na 1 den enzymy a tak 5-7 dní final solution... zkusím flushovat co nejdýl, ale nechci to zase sklidit pozdě... tak uvidíme. Mám v plánu to setnout cca 53.den..
viz Northern lights 600W - tenhle výsledek se mi velice líbí

Já mám kvalitní odzkoušené řezy, ale nevím od jaké banky (nevím jestli to vůbec dělá více bank) ale mají na netu napsáno 45-50... Ale co si pamatuju z posledních sklizní NL tak to vžycky bylo aspon 53 dní..

Kdyby měl někdo nějakou radu jak správně udělat ten flushing.. klidně ji uvítám Já flushoval vždycky něco přes týden... a chuť byla někdy skvělá někdy nic moc... tak nevím co jsem dělal špatně.. Btw to s tím pročištováním jen enzymy přes použitím FS zkouším poprvé..vyčetl jsem to na Flushing, pruplach - to je ale taky co člověk, to názor..

Jinak ty šílené metody jako třeba opařování / chlazení kořenů, lití matonky nebo vína do roztoku, propichávání stonku atd.. to fakt někdo děláte?

Old Post 01-01-2012 v 23:38 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 50





ještě nějaké fotky ze tmy... btw všechny fotky jsou ze 45.dne

Old Post 01-01-2012 v 23:44 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
woytishek
Stálý Člen

Karma uživatele woytishek - 95% PěstitelskáKarma uživatele woytishek - 95% PěstitelskáKarma uživatele woytishek - 95% PěstitelskáKarma uživatele woytishek - 95% PěstitelskáKarma uživatele woytishek - 95% PěstitelskáKarma uživatele woytishek - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 212 

Příspěvek č. 51

citace:
Původní příspěvek od darebaq
46. den 10/14

teplota
den 26°C
noc 18°C
pH 5.8
vlhkost 50%

Takže tady už jsou holky po docela tvrdém zásahu kadeřníka
Myslím že vypadají docela fešně. Akorát jsem teď měl problém s tím, že už jsem chtěl od pátku začít flushovat jenže v Growshopu jak naschvál měli přes svátky zavřeno :/ takže jsem nemohl sehnat nikde final solution :/ poslední týden dostávali téměř všech hnojek o cca 20% víc... no a snášejí to dobře.. ale zajímalo by mě kolik tam je opravdu EC

Dnes po vypnutí světla jsem vyčistil celý systém a nalil vodu s enzymama.. zítra celou vodu zase vyměním (jde vidět jak se hned zabarvila od hnojiv které zůstali u kořenů).. celý zítřek je nechám sát ty enzymy s upravenou vodou. A zítra zajdu koupit ten final solution, který tam začnu po tom dni dávat.

Snad to bude dostatečný flush.. vychází to asi na 1 den enzymy a tak 5-7 dní final solution... zkusím flushovat co nejdýl, ale nechci to zase sklidit pozdě... tak uvidíme. Mám v plánu to setnout cca 53.den..
viz Northern lights 600W - tenhle výsledek se mi velice líbí

Já mám kvalitní odzkoušené řezy, ale nevím od jaké banky (nevím jestli to vůbec dělá více bank) ale mají na netu napsáno 45-50... Ale co si pamatuju z posledních sklizní NL tak to vžycky bylo aspon 53 dní..

Kdyby měl někdo nějakou radu jak správně udělat ten flushing.. klidně ji uvítám Já flushoval vždycky něco přes týden... a chuť byla někdy skvělá někdy nic moc... tak nevím co jsem dělal špatně.. Btw to s tím pročištováním jen enzymy přes použitím FS zkouším poprvé..vyčetl jsem to na Flushing, pruplach - to je ale taky co člověk, to názor..

Jinak ty šílené metody jako třeba opařování / chlazení kořenů, lití matonky nebo vína do roztoku, propichávání stonku atd.. to fakt někdo děláte?


Zdar
Nemám zkušenosti z hydra ale co se chuti týče, tak je nejlepší nechat tak 3 dny před kosou jenom 48h odstátou vodu bez jakejchkoliv přísad. Final Solution je určitě dobrý, ale pokud ho nevysadíš určitě ti to tu konečnou chuť ovlivní - pořád je to nějaká podpůrná hnojná látka.
Jinak to vypadá náramně! Na to že neměříš EC tak K+

Old Post 02-01-2012 v 00:19 AM
woytishek je offline   Profil uživatele woytishek   Find more posts by woytishek   Foto galerie člena woytishek   Click here to Send woytishek a Private Message   Add woytishek to your buddy list     Navštiv homepage uživatele woytishek! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 52

Já si právě četl, že final solution urychluje celkově ten flushing, zvyrazňuje chut, vůni atd.. používal jsem ho vždycky až do posledního dne.. nikdy jsem nezkoušel jen čistou vodu takže nemám s čím porovnat.

Myslíš teda, že bude lepší když dám teď 1 den těch enzymů s pH 5.8 vody, pak třeba 3-5 dní final solution a pak ještě 2 dny čistou vodu?

Bojím se to právě udělat bez toho FS... myslím, že k něčemu to určitě je.

Díky za K+

Old Post 02-01-2012 v 00:43 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 53


www.rollitup.org
www.thcfarmer.com
www.thctalk.com


na těchto diskusních forech (v angličtině) jsem se dočetl něco o flushování v hydru...
Údajně v hydroponii nemá smysl flushovat víc jak týden..ideální je 3-5 dní, protože se tím ošidíš o nafukování palic díky hnojení - na konci se tomu přece dává největší dávka. V hlíně je jasné, že flushing trvá třeba 14 dní.. ale v hydru se to přece jen vyflushuje mnohem dřív protože tam prakticky není žádné médium na propláchnutí. Já kdybych přehnojil kytku v NFT, tak když vyměním roztok.. pochybuju že se do 3 dnů nevzpamatuje (pokud se samozřejmě reaguje zavčasu).. prostě jste vyměnili ten přehnojený roztok, který byl na kytku moc silný. V hlíně bych řekl, že kytka musí reagovat tak týden na nějakou změnu... nejde to přece jen tak jednoduše propláchnout jako v hydru.


Taky něco o srovnávání pH při flushingu
ideální pH na hydroponii je mezi 5.5-6.0, v tomto rozmezí kytka saje nejvíc roztoku a nejlépe příjímá živiny, které jí dáváte.
Při flushování ale se nemá srovnávat pH a má se nechat úmyslně posunuté na pH kolem 4 nebo klidně 8.. prostě nesrovávat na rozmezí mezi 5.5-6.0. Důvod je takový, že kytka nebude příjímat tolik roztoku a začne sama hledat zásoby živin, které má v listech, tím se rychleji zbaví všeho co v sobě má. Myslím, že to zní docela logicky. Navíc Ph down je přece taky kyselina a neměla by se přidávat před sklizní.. údajně má taky vliv na chuť. Na těch stránkách jsou o tom docela rozsáhlé debaty.. a myslím, že nejenom tam.

*tímhle jen reaguju na všechny fora na groweru o flushování.. je to tady až moc "co člověk to názor" a po přečtení všech jsem stejně nevěděl kolik je teda ideální doba..

já to mám v plánu dělat celkově 5-7 dní (nic jiného už mi ani nezbývá )

Jinak taky jsem se dočetl něco o přípravku Canna flush
který teda nakonec použiju. Na těch forech jsou na to velice kladné ohlasy, tak to vyzkouším. Canna má všechno kvalitní, tak si myslím, že to bude ok. Je to navíc ještě levnější než AH final solution, který jsem chtěl použít původně a o kterém hodně lidí píše, že nemá efekt. Já ho dával vždycky ale bez něj nejel nikdy takže nevím

Můj plán flushování teda ve finále je :

1.den - 1ml/l AH enzymes pH 5.8
2.-5. den - 4ml/l Canna Flush pH nechám rozhozené
6.-7.den - čistá odstátá voda s rozhozeným pH

uvidíme jak to dopadne.. 1. den mám za sebou a zítra jdu koupit Canna flush, který tam zrovna přidám.


Naposledy upravil 18-01-2012 v 00:07 AM

Old Post 03-01-2012 v 02:12 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 54





49.den 10/14

teplota
den 25°C
noc 18°C
vlhkost 45-55%

Takže dneska dostávají už 2. den canna flush 4ml/l. Ph jim ještě srovnávám na těch 5.5-6.0.. dost se to teď pohybuje. Poslední 1-2 dny jim ale už budu dávat už jen odstátou vodu bez ničeho, ani to pH nesrovám. Uvidíme jak dopadne ten flush.. hnojiv jsem tam totiž dával poctivě

tady jsou nějaké fotky.. během zítřka udělám ještě nějaké makra.

Old Post 04-01-2012 v 15:12 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nawy
Stálý Člen

Karma uživatele nawy - 68% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 55

parada, s tim rozhozenym pH.tez me to prijde logicke. budu sledovat jak si dopadl a asi to taky prubnu.

Old Post 04-01-2012 v 17:53 PM
nawy je offline   Profil uživatele nawy   Find more posts by nawy   Foto galerie člena nawy   Click here to Send nawy a Private Message   Add nawy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 56






50. den 10/14

teplota
den 26°C
noc 18°C
vlhkost 45-55% (víc se mi nedaří snížit)
pH 6.0

4. den flush - z toho 3. den 4ml/l Canna Flush. Ph jsem doteď ještě srovnával.. chci aby nasáli co nejvíc toho flushe..od zítřka už to nechám bez pH-

Jinak mám z nich radost Vypadají čím dál líp! šišky tvrdé jako beton a krásně orosené.
Vidím to tak na 3 dny ještě...z toho 1-2 dny jen čistou vodu. Zkoušel jsem i nějaké makra, ale rozbil se mi foťák tak jsem zkoušel něco i telefonem, ale to není ono..

Naposledy upravil 06-01-2012 v 00:11 AM

Old Post 05-01-2012 v 23:59 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
:Dr@m:
Stálý Člen

Karma uživatele :Dr@m: - 98% PěstitelskáKarma uživatele :Dr@m: - 98% PěstitelskáKarma uživatele :Dr@m: - 98% PěstitelskáKarma uživatele :Dr@m: - 98% PěstitelskáKarma uživatele :Dr@m: - 98% PěstitelskáKarma uživatele :Dr@m: - 98% PěstitelskáKarma uživatele :Dr@m: - 98% PěstitelskáKarma uživatele :Dr@m: - 98% PěstitelskáKarma uživatele :Dr@m: - 98% PěstitelskáKarma uživatele :Dr@m: - 98% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 294  

Příspěvek č. 57

Hezky vyrovnaný - jako nástup vojska

.:AeroCHronic25o/4oow:::HydroDD&N4oow:::MangoOut2o11:::PlastikHash:::
2x4oowDDtest:::DutchDragon+Nebula:::BeyondTheBrain:.

"moudrost je dcerou zkušeností,, Leonardo da Vinci




Old Post 07-01-2012 v 13:01 PM
:Dr@m: je offline   Profil uživatele :Dr@m:   Find more posts by :Dr@m:   Foto galerie člena :Dr@m:   Click here to Send :Dr@m: a Private Message   Add :Dr@m: to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 58






52.den 9/15

teplota
den 29°C
noc 18°C
vlhkost 50%


včera jsem nestihnul v noci update.. Každopádně holky vypadají spokojeně otrhal jsem téměř všechny velké listy a nechal už jenom holé palice.. vidím aspoň v čem jsem udělal chybu a trošku se asi připravil o výnos - během celého květu jsem prostřihával jenom spodky a vůbec ne žádné vrchní listy, které ovšem kryly docela dost šišek, které nakonec moc veliké nebudou. Co už.. aspoň pro příště když budu dělat zase hustý scrog, tak vím že je třeba aspoň trochu listy odstranit.

Jinak včera jsem naposledy normálně svítil.. vyměnil jsem sodík za 600W MH sunmaster - podle člena r@m: má MH vyšší podíl UVB záření (to sice ani nevím co je ) ale celkově kytku dožene ke stresu náhlou změnou spektra..přijde mi, že se docela orosili za ten den takže to asi něco do sebe má.. i kdyby ne.. tak stres je každopádně teď vítán


Celkem vypili během flushování :
12 litrů vody s enzymama
celou flašku toho Canna Flush (cca 60 l vody)
a dnes ještě dostanou 48 hodin odstátou vodu
jinak pH na poslední 3 dny neřeším.. ale pohybuje se kolem 7 (docela často se mění)

snad to jako flush bude stačit

Naposledy upravil 08-01-2012 v 16:31 PM

Old Post 08-01-2012 v 16:01 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ralf23
Stálý Člen

Karma uživatele ralf23 - 69% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 104  

Příspěvek č. 59

luxusní,k+ a budu sledovat do konce:-).

1.pokus 400w big bud xxl v posledni dobe ctu tolik o tom ze koureni skodi,ze jsem se nakonec rozhodl prestat cist

Old Post 08-01-2012 v 16:42 PM
ralf23 je offline   Profil uživatele ralf23   Find more posts by ralf23   Foto galerie člena ralf23   Click here to Send ralf23 a Private Message   Add ralf23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 60






53.den - Stress day

dneska jsem jim svítil už jen tak, že jsem svítil 2 hodiny světla, 2 hodiny tmy,... a potom jsem to snížil na každou hodinu tmu, světlo.. tohle psycho jsem jim dělal celkově asi po dobu 12 hodin - tenhle stres ve finále kytky milují Pak jsem světlo zhasnul a teď bude tak cca 48 hodin tma.
Systém nechávám zatím běžet... mají tam tu odstátou vodu s neměřeným pH.

Jinak pocukrované jsou docela poctivě.. a za ty další 2 dny tmy by ze sebe měli ještě něco vymáčknout

Kosa plánovaná na konci 54. dne

Naposledy upravil 09-01-2012 v 01:45 AM

Old Post 09-01-2012 v 01:19 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 61






54. den - pár hodin před kosou

noc 18°C
vlhkost 50%


vyčistil jsem systém a na poslední den dostali teda 48 hodin odstátou vodu s nesrovnaným pH. Jinak celkem mají cca 40 hodin tmy před kosou a 10 hodin před kosou vypínám i čerpadlo, aby kořeny trochu vyschnuly.

Jinak klidně bych to tam ještě třeba 2 dny nechal.. ale dnes přijede majitelka okouknout byt... no a musím celý systém rozložit, všechno ukrýt.. a pak až odejde tak složit box a ventilátor s pachovým filtrem a sušit. Je to trošku "punk", ale jinak to nejde..můžu být rád, že to tak hezky vyšlo

Old Post 10-01-2012 v 02:38 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 62






55. den - poprava

Dnes ráno jsem je teda zeseknul, půl dne pak visely ještě s kořenama.. a pak, když jsem musel sklidit celý box kvůli té majitelce tak jsem usekal kořeny a naházel to takových nádob, které jsem schoval do auta na cca hodinu.Až odešla..zase jsem box postavil a všechny pěkně pověsil

pár fotek během popravy

1. oddělání folie
2. oddělání sítě (největši piplačka)
3. kořenový systém - za poslední týden hodně změnili barvu.. předtím byli krásně bílé... nevím proč. Ale očividně to ničemu nevadilo
4. snaha o skupinové foto
5. snaha o skupinové foto

Naposledy upravil 10-01-2012 v 18:29 PM

Old Post 10-01-2012 v 18:12 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 63

Tady je ještě pár fotek na jednotlivé kytky.. Jakože byl jsem hodně překvapený Na 3 kytkách dohromady budou asi 2g, protože nestihli prorůst mezi ostatníma a zůstali pod sítí. Ale na některých bylo i 16 vrcholů.. zastřihávané bylo několikrát a snažil jsem se vždy o FIM.. Já mám radší mít 16 vrcholků ve srovnané výšce než 1 vrchol kvůli kterému bych musel zvednout lampu a na ostatní pak bude míň svítit. Celkově jsem udělal pár chyb... ale doufám že to gramáží dopadne dobře

Old Post 11-01-2012 v 12:12 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 64






Sušení

Sušit budu v boxu
Teplota 22°C
vlhkost 55%
mírné proudění vzduchu

plánuju je takhle nechat ještě tak pár dní, pak je ostříhám na jednotlivé paličky, zatřihnu listíky a zase pověsím.

Tady je ještě pár fotek na jednotlivé kytky.. Jakože byl jsem hodně překvapený Na 3 kytkách dohromady budou asi 2g, protože nestihli prorůst mezi ostatníma a zůstali pod sítí. Ale na některých bylo i 16 vrcholů.. zastřihávané bylo několikrát a snažil jsem se vždy o FIM.. Já mám radší mít 16 vrcholků ve srovnané výšce než 1 vrchol kvůli kterému bych musel zvednout lampu a na ostatní pak bude míň svítit. Celkově jsem udělal pár chyb... ale doufám že to gramáží dopadne dobře



1.,2.,3. - jednotlivé kytky
4. - pohled seshora na 2 řekl bych nejvýnosnější v kýblu
5. - sušírna

Naposledy upravil 11-01-2012 v 12:27 PM

Old Post 11-01-2012 v 12:17 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:52 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
05-12-2003 - 400W Northern Lights Nirvana - 8 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1844400 seconds with 38 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív