Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » libra drip a drip obecne - shanim informace
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
sirup
Stálý Člen

Karma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 464  

libra drip a drip obecne - shanim informace Příspěvek č. 1

Ahoj, jiz nejakou dobu pokukuju po teto metode. Nebavi me totiz porad zalevat

Mam skrin o sirce 1m hloubce 50cm. Velmi se mi zalibila metoda SOGu a zajima me jak bych to mohl skloubit... Je mozne do libra truhliku narvat napr. 10 kytek?

Rozumim tomu spravne ze mam nadobu s vodou/vyzivou a prez casovac poustim cca 1 za dva dny na minutu. tim padem cerpadlo nazene do kapilar vodu...

Otazky:

1) Je mozne pouzit na odtok normalni odkapavac na nadobi? Funkci by to melo plnit stejnou a z duvodu maleho mista si nemohu dovolit dalsi odpadovou nadobu

2)Mohu pouzit misto libra kvetniku normalni malinke kvetinace (SOG) a pouzit jiz zminovany odkapavac na odtok?


3) Je lepsi pro drip system cocos, nebo hlina?

4) Staci jedna vetsi, centralni kapilara na cerpadlo v kyblu? Ktera se pak bude vetvit na cca 30 kvetin.

5) Neni to cele blbost skloubit drip a SOG?

Dik

4. kolo SOG - 21 borovic pod 250w (moby Dick, Big bud, Critical+)
3. kolo 250w G13 - Hash Plant, Kandas, BB
2. kolo 150 w amnesia haze/jack herrer
1. kolo 150w vanilla luna, ak 47, orange bud

Old Post 27-09-2011 v 10:48 AM
sirup je offline   Profil uživatele sirup   Find more posts by sirup   Foto galerie člena sirup   Click here to Send sirup a Private Message   Add sirup to your buddy list     Navštiv homepage uživatele sirup! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prysk
Stálý Člen

Karma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 2

ze stejnýho důvodu jsem i já zvolil vodu.

1.žádný sraní se zálivkou a s hlínou.
2.Je to levný

-dlouholetí kamarádi pěstitelé jen doporučujou a nemůžou si vynachválit.
Koupil jsem:
vanu - 160,-kč
čerpadýlko - 360.-
rozvod pro 12 kapilár- 120.-
hadici cca 15.-
samozatahovací pásku cca 100.-
kolíčky na prádlo ca 50,-

-vana na 65l-dáš čerpadlo,hadici+kapiláry.
-tvrzenou polystyrenovou desku-na ní kytky-cca 2% spad rovnou do vany.
Zapneš čerpadlo a je to. Kytky měli roztoky na růst cca 14 dní. Ani jednou jsem na to nešáhl až předevčírem, kdy jsem vyměnil roztoky a přepnul.

Nic nevnucuju, jen píšu levnej a lehkej příklad pěstu s minimální ůdržbou.Příští kolo vychytám desku tak, aby byla na stálo a vejš, abych mohl jet scrog a nehejbat s kytkyma.

Good luck




2011-Autoflower

2011-Balkon+zahrada

2011-Indoor 150w-Satori+Aurora B

2013 - 250W Hydro

2016 - 150W

Old Post 27-09-2011 v 10:58 AM
prysk je offline   Profil uživatele prysk   Find more posts by prysk   Foto galerie člena prysk   Click here to Send prysk a Private Message   Add prysk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sirup
Stálý Člen

Karma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 464  

Příspěvek č. 3

A to jako to co vytece natece zase rovnou do zavlahove nadoby? Nebo jak si to myslel?
Jo a jeste, kde si kjupoval ty kapilary atd? Moc se mi nechce se nechat obrat v Gshopu. To by mohli mit i v OBI, hornbach....

4. kolo SOG - 21 borovic pod 250w (moby Dick, Big bud, Critical+)
3. kolo 250w G13 - Hash Plant, Kandas, BB
2. kolo 150 w amnesia haze/jack herrer
1. kolo 150w vanilla luna, ak 47, orange bud

Old Post 27-09-2011 v 11:07 AM
sirup je offline   Profil uživatele sirup   Find more posts by sirup   Foto galerie člena sirup   Click here to Send sirup a Private Message   Add sirup to your buddy list     Navštiv homepage uživatele sirup! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prysk
Stálý Člen

Karma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 4

Přesně jak řikáš, roztok koluje.(pokusim se nakreslit)
Vše,krom těch kapilár seženeš v Obi apod.

http://www.growmania.cz/rozvodka-s-...vodu-p-893.html




2011-Autoflower

2011-Balkon+zahrada

2011-Indoor 150w-Satori+Aurora B

2013 - 250W Hydro

2016 - 150W

Old Post 27-09-2011 v 11:40 AM
prysk je offline   Profil uživatele prysk   Find more posts by prysk   Foto galerie člena prysk   Click here to Send prysk a Private Message   Add prysk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prysk
Stálý Člen

Karma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 5


Doufám, že je to trochu poznat, kdyby ne, vysvětlim
A zapoměl jsem:,jako medium keramzit. Levný,beze sraní a nemusí se měnit každý kolo. Jen je smrtelně důležité, ho proprat v horký vodě.Třeba 3x,aby se zbavil těch minikamínků,který pak zasíraj kapiláry. Jinak jsem se nechal inspirovat a ukrat manželce punčochu a tu navlík an čerpadýlko jako filtr




2011-Autoflower

2011-Balkon+zahrada

2011-Indoor 150w-Satori+Aurora B

2013 - 250W Hydro

2016 - 150W

Old Post 27-09-2011 v 11:52 AM
prysk je offline   Profil uživatele prysk   Find more posts by prysk   Foto galerie člena prysk   Click here to Send prysk a Private Message   Add prysk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sirup
Stálý Člen

Karma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 464  

Příspěvek č. 6

Dik moc za nakres. Uz tomu rozumim...Co mam tedy pouzit jako medium? Cocos?

Pujde to bez EC metru?

4. kolo SOG - 21 borovic pod 250w (moby Dick, Big bud, Critical+)
3. kolo 250w G13 - Hash Plant, Kandas, BB
2. kolo 150 w amnesia haze/jack herrer
1. kolo 150w vanilla luna, ak 47, orange bud

Old Post 27-09-2011 v 11:56 AM
sirup je offline   Profil uživatele sirup   Find more posts by sirup   Foto galerie člena sirup   Click here to Send sirup a Private Message   Add sirup to your buddy list     Navštiv homepage uživatele sirup! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prysk
Stálý Člen

Karma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 7

Já používám keramzit (na radu gurů)
Jinak ten spad mám udělanej tak, že ta deska vlastně stojí na vaně a vzadu jsem dal 2 špalíčky,tak aby to bylo nahnutý.
Jinak mam plán o víkendu udělat přepadovou desku, která by byla ve skříni na pevno,tudíž ji dám trochu vejš,abych měl tak cca 20čísel nad vanou a mohl měnit vodu bez toho, abych vyndaval kytky a tim pádem mohl dát síť a pořádně to tam zaScrogoušovat.




2011-Autoflower

2011-Balkon+zahrada

2011-Indoor 150w-Satori+Aurora B

2013 - 250W Hydro

2016 - 150W

Old Post 27-09-2011 v 12:02 PM
prysk je offline   Profil uživatele prysk   Find more posts by prysk   Foto galerie člena prysk   Click here to Send prysk a Private Message   Add prysk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 8

No kdyby jste to hledali tak je to uz asi 10let ve FAQ http://grower.cz/pestovani/navody/hydroponie/9.html , jinak sirup , kup si NFT vanu a máš klid , koukněte se do toho FAQ a tam to je vše vysvětlené , jo a EC/pH metr je celkem duležitej u dripu , kdyby ho použivali všichni tak sekce Nemoci Rostlin a Problémy je o 2/3menší , čau Hlava


nějaky drip

http://grower.cz/forum/search.php?...rder=descending

http://grower.cz/forum/showthread....15660#post15660

Old Post 27-09-2011 v 12:04 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prysk
Stálý Člen

Karma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od sirup
Dik moc za nakres. Uz tomu rozumim...Co mam tedy pouzit jako medium? Cocos?

Pujde to bez EC metru?


Když jsem se na todle ptal kamarádů,tak se mi všichni "skoro" vysmáli.
Ten muj dloholetej kámoš pěstí cca 13 let. PH ani EC "NEŘEŠEJ". Když jsem měl tendle system doma já,cca 9 let zpátky, tak jsem to taky neřešil. POdle mě je to tim, že kytky jsou neustále na roztokách a zvyknou si. Já prostě natočim 4x 10l kýble a naleju do vany-zamíchám postupně roztoky-zapnu čerpadlo a víc neřešim a je jedno, jestli u kámoše an venkově, nebo v paneláku.




2011-Autoflower

2011-Balkon+zahrada

2011-Indoor 150w-Satori+Aurora B

2013 - 250W Hydro

2016 - 150W

Old Post 27-09-2011 v 12:07 PM
prysk je offline   Profil uživatele prysk   Find more posts by prysk   Foto galerie člena prysk   Click here to Send prysk a Private Message   Add prysk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prysk
Stálý Člen

Karma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 10

Jo to víme Hlavo ,jen jsme diskutovali. Proč kupovat drahou vanu, když to jde o čtvrtku levněji. Nic proti dripu ani NFT,ale todle je nejlehčí a hlavně levnější. Thats all




2011-Autoflower

2011-Balkon+zahrada

2011-Indoor 150w-Satori+Aurora B

2013 - 250W Hydro

2016 - 150W

Old Post 27-09-2011 v 12:14 PM
prysk je offline   Profil uživatele prysk   Find more posts by prysk   Foto galerie člena prysk   Click here to Send prysk a Private Message   Add prysk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od prysk
PH ani EC "NEŘEŠEJ".


citace:
Původní příspěvek od Hlava
.... jo a EC/pH metr je celkem duležitej u dripu , kdyby ho použivali všichni tak sekce Nemoci Rostlin a Problémy je o 2/3menší .....



Jistě , taky to jde , neřikam že ne , ale až budete chtit nějaky "pořadný výsledky" tak podle oka to pH prostě netrefíš a EC už vůbec ne , no uvidíme se v Nemoci Rostlin a Problémy , čau Hlava

PS: tady to máš to co jsi čmáral , http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=48641

Old Post 27-09-2011 v 12:18 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prysk
Stálý Člen

Karma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 12

Jasně, nikomu to necpu, jen se řídim tim , co mi skušený lidi poradili a jejich "pořádný výsledky" znám a "jim"přes 10 let. Škoda jen, že takovýdle lidi na grower nedostanu. Holt to jsou všechno fotři od rodin co si krossej mezi sebou a nikde se tim nechluběj.



Edit: jo jo, to je podobný, ale podstatně dražší.




2011-Autoflower

2011-Balkon+zahrada

2011-Indoor 150w-Satori+Aurora B

2013 - 250W Hydro

2016 - 150W

Old Post 27-09-2011 v 12:24 PM
prysk je offline   Profil uživatele prysk   Find more posts by prysk   Foto galerie člena prysk   Click here to Send prysk a Private Message   Add prysk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 13

No a proč jsis bral klony ode mě a ne od borců co ti pres 10let raděj , maj krossy o čem si tady muzem zdat a maj poradny vysledky pres 13let , škoda že tady ti lidi nejsou , fakt bych to chtel vidět .......to jsou lidi co žijou někde v lese , nebo pod zemí protože nikoho takovyho asi neznám , ani sem za 20let nepotkal , proč sem ti přes několik PM radil , když ses mě ptal pred 10ti dny , na to jaky koupit věci na drip apd , kde jsou ti borci co znaš přes 10let ??? Kde byli před 10dny ?? To se mi snad zdá .....

Old Post 27-09-2011 v 12:38 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sirup
Stálý Člen

Karma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 464  

Příspěvek č. 14

No chapu ze bez PH metru to asi nejde. Ja pouzivam kapky a jakz takz se trefim. Spis se bojim toho EC.
Pokud tomu dobre rozumim, tak jediny rozdil je ta vana (do ktere se davaji kvetinace s kapilarami). Cimz me napada ze misto teto vany lze pouzit napr. hlubsi odkapavac na nadobi + vyvrtat donej diru...To je jediny rozdil ne? drip X NFT?

Jinak dik vsem za reakce

4. kolo SOG - 21 borovic pod 250w (moby Dick, Big bud, Critical+)
3. kolo 250w G13 - Hash Plant, Kandas, BB
2. kolo 150 w amnesia haze/jack herrer
1. kolo 150w vanilla luna, ak 47, orange bud

Old Post 27-09-2011 v 12:41 PM
sirup je offline   Profil uživatele sirup   Find more posts by sirup   Foto galerie člena sirup   Click here to Send sirup a Private Message   Add sirup to your buddy list     Navštiv homepage uživatele sirup! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

Nechci se do toho motat,ale jestli někdo pěstí 10let a nepřišel na to,že Ph je jedna z nejdůležitějších hodnot pro zdraví a dobré přijímání živin a hlavně ve vodě,kde se blbý Ph projeví přes noc tak bych chtěl vidět jejich kytky.Ec možná poladíš podle tabulek na hnojkách,ale Ph?Jj jsem nový člen a vím prd :-) Ať se daří a roste to.Když tak se zeptej kámošů maj určitě hodně rad nad zlato,ale s tím Phčkem bych jim moc nevěřil :-)

Old Post 27-09-2011 v 12:41 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prysk
Stálý Člen

Karma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 16

SORRY HLAVO-nechtěl jsm tě takhle rozzuřit
1. Já jsem Hlavo nikdy o dripu nemluvil,chtěl jsem po tobě radu,jak spojit kapiláry,hadice a udělal jsem to přesně jako kdysi. Jen jsem si nepamatoval, jak jsem to pospojoval (nevim to do dneška),ale vykoumal jsem to a jede to.
Krossy oni nedávaj.
2. A to že mi raděj přes 10let je taky nějakej výmysl.To jsem nikdy netvrdil. Je to jeden můj dobrej kamarád, kterej mezi ně patří a taky mi vše poradil.
3.Další blud,o jejich krossech sem netvrdil nic víc, jen to, že maj "SVOJE" a jasně jsem napsal, že je to uzavřená společnost co se nebude nikdy vystavovat.Těm lidem neni 25,ani 35,jsou to lidi maj rodiny,firmy apod. a to já plně chápu a respektuju.
A ty lidi žijou převážně v praze. A radil jsi mi proto, že jseš tu Boss a je to forum.
Tak to jen na vysvětlenou k tomu co jsi napsal.

JInak nevim co je to přesně za krossy, ale před lety jsem od něj měl 6ks:
2x SPS (saranče x perla x saranče)
2x Kawasaki (nevim co to bylo za X)
2x Green age (nevim co to bylo za X)

-třeba ti to něco řekne.

takže mír a growu zdar.




2011-Autoflower

2011-Balkon+zahrada

2011-Indoor 150w-Satori+Aurora B

2013 - 250W Hydro

2016 - 150W

Old Post 27-09-2011 v 12:54 PM
prysk je offline   Profil uživatele prysk   Find more posts by prysk   Foto galerie člena prysk   Click here to Send prysk a Private Message   Add prysk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:56 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9261570 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív