Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Míchání hnojiv za pomocí ec metru
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Ten co huli
Nový Člen

Karma uživatele Ten co huli - 72% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 27  

Hydroponie Míchání hnojiv za pomocí ec metru Příspěvek č. 1

Ahoj,
potřeboval bych poradit ohledně práce s EC metrem. Nikde jsem na Groweru nenašel návod jak míchat hnojky za pomocí EC metru pro méně chápavé. Jednoduše řečeno používám hnojky ADVANCED HYDROPONICS ty mají tři složky. Vždy jsem se řídil dle návodu od výrobce, kolik dát čeho při růstu a kolik zas při květu. A nakonec upravit PH a hotovo. Nyní jsem si koupil EC metr TECH-HU. obyčejný ale pro začátek dostačující. A teď nastal problém. Jak se sním pracuje? Tady na growru jsem našel jak o něj pečovat, měřit, kalibrovat a mnoho různých recenzí a ohlasu na různé druhy ec metru. Ale nikde není jak se z jeho pomocí míchají hnojiva pro blbí.
Já celou dobu používám drip. Podle návodu namíchám do jedné nádoby hnojky a upravím ph a zalévám. A až v nádobě dojde hnojivo tak doleju další. S tím dle jsem si vystačil a kytky rostly. Ale co z takovým bublákem nebo NFT a jiné . Když jsem jel po prvé bublák tak jsem namíchal hnojiva a každý týden měnil za nové až když byli kytky velké a hodně bumbaly tak jsem mezi tím doléval vodu. Tady na growru se většinou píše že jste dolily nádoby z hnojkama a upravily příklad: EC 0,9 na 1,2. Ale jak se to dělá. Například: mám systém na 100 litrů vody. Přidal jsem do něj AH hnojiva dle návodu ( 150ml 75ml 75ml) a ec metr my ukáže hodnotu třeba 0,8 po čase voda klesne a já doleju třeba 20 litrů vody abych byl na 100 litrech původního obsahu a ec metr my třeba ukáže 0,6. A teď my řekněte jak to udělat abych zvednul ec na požadovanou hodnotu když používám AHčka a ty mají tři složky. Existuje nějaké základní pravidlo? Nebo jak to děláte vy, při úpravě EC hodnot? Je my docela jasný, že si to budu muset odzkoušet ale chci se vyvarovat chyb a zjistit třeba nějaký fígl nebo prostě něco co je úplně jednoduchý, ale nemohu na to přijít.

Old Post 25-04-2011 v 20:45 PM
Ten co huli je offline   Profil uživatele Ten co huli   Find more posts by Ten co huli   Foto galerie člena Ten co huli   Click here to Send Ten co huli a Private Message   Add Ten co huli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thomiss13x
Nový Člen

Karma uživatele Thomiss13x - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 7 

Příspěvek č. 2

Normalne pridej od kazdy slozky jen trochu,treba 15ml+10ml+10ml zamichej a zmer ec.Uvidis okolik se ti to zvysilo.Kdyz se to zvedne malo tak to klidne zdvojnasob bo trojnasob u kazdy slozky dokavat nedostanes pozadovane ec,kdyz to prestrelis tak dolej trochu vody a zmer ec ph atd atd.Takhle to delam ja proste pridavam radsi po mensich davkach a vzdy po pridani merim.

Raptor

Old Post 25-04-2011 v 21:11 PM
Thomiss13x je offline   Profil uživatele Thomiss13x   Find more posts by Thomiss13x   Foto galerie člena Thomiss13x   Click here to Send Thomiss13x a Private Message   Add Thomiss13x to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ten co huli
Nový Člen

Karma uživatele Ten co huli - 72% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 27  

Hydroponie Příspěvek č. 3

Rozumím.
Nejlepší bude to odzkoušet. Používám 25 litrů vody a přidám hnojiva v dávkování od výrobce na 1 litr(1,5ml 0,75ml 0,75ml) a pokaždé měřit EC. A uvidim o kolik se to bude zvedat EC. Dík

Old Post 26-04-2011 v 13:00 PM
Ten co huli je offline   Profil uživatele Ten co huli   Find more posts by Ten co huli   Foto galerie člena Ten co huli   Click here to Send Ten co huli a Private Message   Add Ten co huli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 4

pokud jsi to nenašel, tak jsi špatně hledal...
doporučuji moje téma s jedním příspěvkem a pak následně databázi změn EC, vše lze dopředu vypočítat a až následně přidávat...
snad ty výpočty pochopíš, ale myslím že nic složitého

http://grower.cz/forum/showthread.p...8334#post928334

Jo nejraději bych to vše přidal do FAQ.... (ale na to jsem malej pán )


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 30-04-2011 v 23:18 PM

Old Post 30-04-2011 v 22:49 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 5

ukázkový příklad pro AH, 100 litrů, EC 0,6, chceš se dostat na EC 1,0

z databáze (za tyto hodnoty nemůžu ručit, mohl by jsi zpřesnit výsledky, dodám návod jak na to, zatím můžeš napsat jestli vypočtené množství hnojiv odpovídá výsledné změně EC na 1,0):

dEC1(1)=0,81
dEC1(2)=0,5
dEC1(3)=0,63

poměr přidávaných hnojiv 2:1:1 (podle výrobce pro růst)
výsledné změna EC v tomto poměru bude 2x0,81+0,5+0,63=2,75
to znamená že kdyby jsi přidal složku 1 v konc. 2ml/L a složky 2a3 v konc. 1ml/L tak se změní EC o 2,75

pokud EC původní 0,6, tak to odpovídá konc. 0,2181ml/L (0,6/2,75) (počítám s použitím destilky, EC vody by se muselo odečíst)
požadované EC 1,0, odpovídá konc. 0,3636ml/L (1,0/2,75)
rozdíl tedy 0,1455ml/L
množství hnojiv = rozdíl v koncentraci vynásoben množstvím vody
100x0,1455=14,55ml

ale teď pozor, protože je to v poměru 2:1:1 tak výsledkem bude přidat složku 1 v objemu 29,1ml, složku 2a3 v objemu 14,55ml a mělo by to změnit EC na hodnotu 1,0

no snad jsem v tý rychlosti neudělal někde chybu a snad je to pochopitelný....

měj se


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 30-04-2011 v 23:07 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

zdravím, je možný že mám doma EC vody 0.08 ms/cm ??? dutchpro píše že na růst se hnojí 2-3ml na litr vody s EC=2,0... no a mě ty 2-3ml udělaly EC=0,48 ?:O to jím mám dát dalších 12ml??... zítra si kupuju kalibrační roztoky ale myslím že tím to není, s ATAMI jsem pří míchání problém neměl. Tak mi to trochu nesedí, že by si nechávalo DutchPro takovou rezervu aby se kyti téměř nedokázali přehnojit, dík za informaci.

Dutchpro je zvláštní i tím že strašně snižuje a zvyčuje pH mají i své lahvinky na úpravu ph v květu růstu a + samozřejme jsou s přídavky kyselin a hydroxidu draselného. takže nejsou tak nutné, ale radši jsem si je objednal.

Naposledy upravil 15-05-2011 v 17:07 PM

Old Post 15-05-2011 v 16:57 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

takže je to tak, 0,09 EC doma voda z kohoutku po zkalibrování, to znamená? ze můžu doplnit ec na 0,4? po týdnu růstu? jedná se teď o semínka, dík... problém je že naměřené EC hlíny bylo 3,34 po zalití zálivky 0,10 EC. prosím o radu. dík

Old Post 16-05-2011 v 13:58 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 8

a co to je za hlínu? název, značka, typ...

květináče s hlínou bych pořádně prolil vodou s upraveným pH na EC výtoku aspoň 1,0-1,5 a necháš je proschnout, následně mírně zvlhčit provzdušněný substrát vodu (+ doplňky jako kořenový stimulátor, nebo vůbec nic), upravit pH a následně zasadit...
pokud začnou trošku žloutnout tak zálivka + grow hnojivo na malé EC

nejlepší je sledovat EC výtoku...

máš výbornou vodu

EDIT: aspoň tak se podle mě vyhneš počátečnímu problému s přehnojením a výborně srovnáš pH substrátu na požadovanou úroveň 5,6-5,8 pro začátek růstu, tudíž nehrozí deficit některého z prvků...


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 16-05-2011 v 14:07 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

ATAMI light janeco mix? takze mam kontrolovat výtok z květináču? to bude asi treba prolit hodne abych dosahl vytoku ec 1.5 ne? zatím to je v malých 3dcl kvetináčcích.. a tolik odstate vody nemam momentalne, nebo to neva kdyz merim ec dík..

Old Post 16-05-2011 v 14:20 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alpa
Stálý Člen

Karma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 10

nesleduj jen EC hodnotu...hlavni je co chce kytka....hnojim metropem ec mam taky 0,0X z kohoutku a po namichani zalivky s hnojkama mam trebas EC 0,1 a stejnak se kytky muzou spalit;] v kazdem substratu to funguje jinak;] to chce proste dostat do ruky/oka;] a ne ridit se tim co rika hnojici schema vyrobce

Old Post 16-05-2011 v 16:01 PM
alpa je offline   Profil uživatele alpa   Find more posts by alpa   Foto galerie člena alpa   Click here to Send alpa a Private Message   Add alpa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11

hm, to mi prijde divny ze bys mohl spalit kyti 0,1,.. treba tady http://grower.cz/pestovani/marihuana/tema/t-33274.html, zase je to hodne individualni, ale ja treba zalil kyti co mam na zkousku v kokosu EC=1.2ms/cm předtím dostala EC=0,09 a kyti za 24hodin jede uplne normálně... to by uz musely byt prece videt znamky prehnojeni..

Old Post 16-05-2011 v 16:23 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alpa
Stálý Člen

Karma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 12

calgreen od metropu je proste hustej a staci jednou-trikrat tydne a jak se to radne neproplachne cistou vodou mezi hnojenim woala...a EC neeEC je to spalene;] stejny model vedle dostava gold & plagron EC 0,8-1,2 a nespalil jsem je tentokrat;]

Old Post 16-05-2011 v 22:53 PM
alpa je offline   Profil uživatele alpa   Find more posts by alpa   Foto galerie člena alpa   Click here to Send alpa a Private Message   Add alpa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:54 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8049570 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív