Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Speciality Grower.cz » grow LED
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 33



citace:
Původní příspěvek od bezdechu
Ještě k těm lumenúm.

Obecně se při měření lumenú zohledňuje rúzná citlivost oka v závislosti na vlnové délce světla. A jak je to s měřením lumenú u LED? Pokud LED emituje vlnovou délku, na kterou není lidské oko na rozdíl od chlorofylu významně citlivé, je údaj o LED v lumenech pro rostlinu bez valné hodnoty, jak psal Hlava již výše..

Snad ostatním pomúžu pochopit bezvýznamnost lumenú pro rostlinu. Někde jsem zahlédl takovéto krásné přirovnání a měl jsem jasno.

Je to, jako by jste hodnotili bohatsví člověka podle toho kolik má tisícovek. A zapoměli brát v úvahu, že existují i pětistovky a i pětitisícovky. Dle lumenú je bohatší ten kdo má 10 tisícovek a ne ten kdo má 3 pětistovky a 2 pětitisícovky, ale tisícovku žádnou. Proto múže být světelný zdroj s pouhýmy 200 lumeny pro fotosyntézu prospěšnější než světlo s 50 000 lumeny. Přičemž rostliny hodnotí právě podle pětistovek a pětitisícovek a tisícovky jim nic neříkají..


Lumen je jednotkou světelného toku a je odvozen od kandely což je jednotkou svítivosti. Jedna ze 7 veličin soustavi SI. Bohužel je jak říkáš zvolen podle citlivosti oka na dané barvy (nejjasnější zelená 555nm).
Každopádně se budu snažit vyřešit problém týkající se porovnání světelných zdrojů z pohledu využitelnosti pro fotosyntézu.

Graf 1 - Spektrální citlivost lidského oka.

Graf 2 - Spektrum HPS od Philips. Lze si všimnout že skoro kopíruje křivku spektrální citlivosti. Křivka by vypadal úplně jinak, kdyby nebylo zohledněna citlivost oka. Hodnoty okolo 500nm 3x vyšší a kolem 660nm i 10x. A hodnoty od 560-620 by významně klesly.

Zatím nejlepším srovnáním bude GE index nebo jednodušeji g/W.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 12-03-2011 v 00:50 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 34

citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge


Lumen je jednotkou světelného toku a je odvozen od kandely což je jednotkou svítivosti. Jedna ze 7 veličin soustavi SI.



Jo to pišou přesně ve Wiky ale aby to všichni pochopily , pro jednotku světla je definovana candela cd , to je zakladní jednotka světla , Lumen je odvozen od candely a je to candela x sr = Lumen

sr je prostorový ůhel na ktere dopada světlo , hodně jednoduše můžeme řict plocha , v tabulkach je sr jako kruhová výseč plochy z koule .

citace:
Původní příspěvek od bezdechu
Je to, jako by jste hodnotili bohatsví člověka podle toho kolik má tisícovek. A zapoměli brát v úvahu, že existují i pětistovky a i pětitisícovky. Dle lumenú je bohatší ten kdo má 10 tisícovek a ne ten kdo má 3 pětistovky a 2 pětitisícovky, ale tisícovku žádnou. Proto múže být světelný zdroj s pouhýmy 200 lumeny pro fotosyntézu prospěšnější než světlo s 50 000 lumeny. Přičemž rostliny hodnotí právě podle pětistovek a pětitisícovek a tisícovky jim nic neříkají..


Jo to je perfektní přirovnáni ....kdo nepochopi tohle at sem radsi nepise

Old Post 12-03-2011 v 12:11 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 35

citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
jakej tam máš (budeš mít) půdorys pro kytky ?
tak konečně v praxi 3w ledky : )


citace:
Původní příspěvek od Hlava si pripravil HB XXL ,


..to píšu pořád , že si to ani nepřečteš hlavně že odpovíš na vše ...

Old Post 15-03-2011 v 13:13 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Soil
nestálý člen

Karma uživatele Soil - 81% PěstitelskáKarma uživatele Soil - 81% PěstitelskáKarma uživatele Soil - 81% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 36

Hlavo, to chceš dělat 12/12vXXL pod jednou led lampičkou?

Old Post 15-03-2011 v 15:06 PM
Soil je offline   Profil uživatele Soil   Find more posts by Soil   Foto galerie člena Soil   Click here to Send Soil a Private Message   Add Soil to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LIX
Stálý Člen

Karma uživatele LIX - 47% PěstitelskáKarma uživatele LIX - 47% PěstitelskáKarma uživatele LIX - 47% PěstitelskáKarma uživatele LIX - 47% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 619  

Příspěvek č. 37

Z praxe viem že čím viac Wattová LED tím viac energie ide do tepla tak neviem či sú zrovna výhodné 3W LEDky. Moja volba by bola 1W, ale budiš výrobca to spravil podla seba. Som síce zástancom LED technológie ale niesom zástancom ošklbávania ludí čo sa ceny týka.
Kedže niesom žiadny neprajník tak prajem veľa šťastia s predávaním predraženej osvetlovacej techniky.

legalized marihuana!!!!
Marihuana nieje len droga, je to rastlina z velmi velkým využitím a ludia na celom svete to možno raz pochopia.

Old Post 15-03-2011 v 17:51 PM
LIX je offline   Profil uživatele LIX   Find more posts by LIX   Foto galerie člena LIX   Click here to Send LIX a Private Message   Add LIX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Soil
nestálý člen

Karma uživatele Soil - 81% PěstitelskáKarma uživatele Soil - 81% PěstitelskáKarma uživatele Soil - 81% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 38

dej tam ledku 0,1W a maš malo tepla a Veelkou usporu energie,
mne by teda zajimalo jak takovej jeden wat dosviti daleko,
u klonů a v růstu jo,klidně Led,
ale 12/12 a budu mit kytku metr, tak budu svitit na hornich 14cm?

Old Post 16-03-2011 v 20:46 PM
Soil je offline   Profil uživatele Soil   Find more posts by Soil   Foto galerie člena Soil   Click here to Send Soil a Private Message   Add Soil to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LIX
Stálý Člen

Karma uživatele LIX - 47% PěstitelskáKarma uživatele LIX - 47% PěstitelskáKarma uživatele LIX - 47% PěstitelskáKarma uživatele LIX - 47% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 619  

Příspěvek č. 39

Ak si to zobereš tak že jedna led má napr. 50lm a uhol svietenia 90° tak by ti to mohlo v pohode presvietiť. A ak by si pestoval už teda pod led a moc by ťa trápil tento problém či ti to ledky dostatočne presvietia kludne si môžeš kúpiť takéto 4 panelčeky a do každého rohu boxu nainštalovať jeden. Kedže sa rastlina ťahá za modrým spektorm svetla niako jej nebude prekážať červené spektrum svietiace z boku. Jeden ten panelček má spotrebu 15W vlnovú dĺžku 625nm a svietivosť 758 lm, 120° vyžarovací uhol.
Kludne s tím môžeš svietiť aj z vrchu, to ti presvieti toho pekne vela.
http://www.tme.eu/html/CZ/moduly-le...5_CZ_pelny.html

legalized marihuana!!!!
Marihuana nieje len droga, je to rastlina z velmi velkým využitím a ludia na celom svete to možno raz pochopia.

Old Post 17-03-2011 v 12:18 PM
LIX je offline   Profil uživatele LIX   Find more posts by LIX   Foto galerie člena LIX   Click here to Send LIX a Private Message   Add LIX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 40

Tak mě napadlo, kdypak se objeví LED zdroj pro vertikal. Nebo už je?

No a pak jsem si i odpověděl. http://www.stonerforums.com/lounge/...rtical-led.html edit: no a pak jsem zjistil, že jsem hódně pozadu.

chjo

growLED.eu jej bude také nabízet? Cosi podobného?

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Naposledy upravil bezdechu 17-03-2011 v 12:51 PM

Old Post 17-03-2011 v 12:35 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growLED.eu
Grower Sponsor

Karma uživatele growLED.eu - 82% PěstitelskáKarma uživatele growLED.eu - 82% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 41

Dobry den,
dakujeme za vase prispevky a pokusime sa Vam na nich odpovedat.

Vasa skusenost z viac W. diodami je bezpochybne spravna. Plati priama umera.
Cim viac W. tym viac tepla, co moze poskodit integritu diody a tym ju nenavratne znicit.
Alebo je nutne diodu chladit, aby nedoslo k poskodeniu.

Nase panely sice pouzivaju 3w diody, napriek tomu nevyzaruju teplo (co je predmetom obchodneho tajomstva)
, aby nedochadzalo k prehrievaniu. Bola dosiahnuta vyuzitelna 95% intenzita svetla,
(podla nasich informacii, vdaka dnes dostupnych komponentov, max. limit.)
ktora bola dosiahnuta pomocou dlhorocneho vedeckeho výskumu a zisteni.

Urcite pochopite, ze my sme opravneny podavat iba zakladne technicke informacie...
detaily ohladom spektra, el.vykonu a intenzity jednotlivých elektrickych obvodov je vyrobnym tajomstvom a nie je v nasej kompetencii podavat detailne informacie, nakolko ide o dusevne vlastnictvo vyrobcu.

Ked v priemere stoji dioda relat. priemernej kvality cca 100 kc za kus, tak si spocitajme naklady na diody a vyrobu...
napr.: 100 kc x 100 ks diod v panele + tepluvzdorne sklo +
kryt + trafa + chladiaca podlozka na ktorej su diody + kable + kvalita prace ...
A samozrejme ide najviac o znalost svetla, ktore vyuzije rastlina. Co tu bolo uz riesene.

Kedze nase produkty neboli vyrobene v Cine,ale profesionálnou firmou v USA, tak su nakladnejsie nielen na dopravu, vyrobu ale aj na koncovu cenu. Aj napriek tomu budu rozne akcie, aby sme mohli uspokojit Vase potreby. Zial kazdy produkt, ktory bol novinkou na trhu musel byt vzdy drachsi ako ked bol danny produkt, uz zabehnuty na trhu.

Bolo by velmi jednoduche vyrobit vernu napodobeninu s obdobnymi parametrami...
No doteraz sa nikomu nepodarilo napodobit a vyrobit svetlo s podobnou kvalitou
a pozadovanou efektivitou, aj ked na trhu sú podobne produkty...
(aspon podla nasich dostupnych informacii)

Zatial nemame produkty pre horizontlane systemy, ale dufame ze sa to coskoro zmeni.

Ocakavame vylepsene nove typy svetiel 3.generiace star trek.

S pozravom,

growLED.eu

Old Post 18-03-2011 v 07:19 AM
growLED.eu je offline   Profil uživatele growLED.eu   Find more posts by growLED.eu   Foto galerie člena growLED.eu   Click here to Send growLED.eu a Private Message   Add growLED.eu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele growLED.eu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LightDuel
Stálý Člen

Karma uživatele LightDuel - 23% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 42

Zdravíme všechny fandy tohoto fóra a growery obecně.
Díky velké podpoře místního growshopu a výrobce svítidel growLED jsme zahájili "light duel" aneb test 600W HPS vs. 2x300W SpectraLED.
Více v novém fóru na Speciality Grower.cz

S pozdravem
Jay and Silent Bob

Old Post 21-03-2011 v 13:54 PM
LightDuel je offline   Profil uživatele LightDuel   Find more posts by LightDuel   Foto galerie člena LightDuel   Click here to Send LightDuel a Private Message   Add LightDuel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pudge
Nový Člen

Karma uživatele Pudge - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 43

Mám tu samou hračku a stále šastěji slyším, že nemá cenu pod tím pěstit. Že výnos v boxu (120x120x180-prozatím, nemám peníze na větší box ani pojezd) nebude vyšší než 200g. Co je na tom pravdy? :/

Old Post 09-04-2011 v 08:48 AM
Pudge je offline   Profil uživatele Pudge   Find more posts by Pudge   Foto galerie člena Pudge   Click here to Send Pudge a Private Message   Add Pudge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 44

citace:
Původní příspěvek od Pudge
Mám tu samou hračku a stále šastěji slyším, že nemá cenu pod tím pěstit. Že výnos v boxu (120x120x180-prozatím, nemám peníze na větší box ani pojezd) nebude vyšší než 200g. Co je na tom pravdy? :/


Těžko říci... g/W?!

Zkus změřit spotřebu, ten 300W by měl mít něco okolo 390W.

Překážky ale nemusí být pouze ve světle ale i v tom kolik máš zkušeností...


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 09-04-2011 v 10:13 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 45

citace:
Původní příspěvek od Hlava


Tak změřeno , viz foto , horní fotky horní čislovka je spotřeba W , dolní fotky napětí V , ampéry A a kmitočet Hz , takže spotřeba je mírně pod 500W , což mě přivádí k tomu že jsem ten 300W panel asi blbě zapojil no svítilo to tak sem to neřešil uvidim co řeknou technici od LEDgrow.eu


Trochu divné výrobky, jak může být označen tedy 500W když je spotřeba nižší a k tomu ještě musí běžet ventilátory, které mají také svojí spotřebu. Tedy zdroj světla bere jenom 400W? klamání spotřebitele?!

EDIT: jeden panel žere hodně, druhej málo... jsem z toho trochu rozčarovanej a redukcí na zásuvku se u toho 290W panelu nemohla spotřeba zvednout o 100W...

chápu že za to nemůžeš a řešit to nebudeš, ale co člověk který to koupí?


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 11-05-2011 v 00:55 AM

Old Post 11-05-2011 v 00:39 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 46

citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge


Trochu divné výrobky, jak může být označen tedy 500W když je spotřeba nižší a k tomu ještě musí běžet ventilátory, které mají také svojí spotřebu. Tedy zdroj světla bere jenom 400W? klamání spotřebitele?!

EDIT: jeden panel žere hodně, druhej málo... jsem z toho trochu rozčarovanej a redukcí na zásuvku se u toho 290W panelu nemohla spotřeba zvednout o 100W...


No tak asi by byl dobrej název Spectra 462,5W ??? podle spotřeby co jsem naměřil v neděli v 17:45hod ?? A co každej předřadník 400W žere přesně 400W a 1000W žere 1000W?? Není tohle klamání spotřebitele?! A to se děje zatr, trochu déle ne ? Takže bych takovýhle hlášky tady vůbec nevytahoval !

Na ten edit , přečti si ješte jednou jak byl napojenej ten 300w jo , je to tady nahoře (ta redukce) , no ješte jednou , us zasuvku sem ufik a přes čokoladu spojil na českou , redukci sem nepoužil tak proto že jsem to asi napojil blbě tak to žralo víc , mám to napsat ješte počtvrtý???

Old Post 11-05-2011 v 00:59 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 47

citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge


Ale já neřeším přeci předřadník, jde mi o SKUTEČNÝ PŘÍKON SVĚTELNÉHO ZDROJE. A to příkladem 600W HPS skutečně má 600W příkon, co sežere předřadník a chlazení nepočítám.
U toho panelu je už chlazení započítáno v 470Wattech, tak mě tedy zajímá skutečný příkon světla a proto se divím označení 500W.



citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge
Předřadník:
GIB LUMATEK NXE 250W

Spotřeba:
Při zapnutí stoupá pozvolna od 100W a konstantní hodnoty dosáhne během dvou minut.
mod NormalLumen - 262W
mod SuperLumen - 275W (nutno podotknout že rozdíl v intenzitě světla je viditelný )


Jak to že tvuj Lumatek má spotřebu 275W ??? když je tam napsano 250W ???

Hledal sem kolik žerou PC větráky , nikde sem to nenašel , asi proto že žerou upný hovno .

Divím se označení 250W na Tvém Lumateku , očekával sem že podle tvého měrění to bude GIB LUMATEK NXE 100 - 250 - 262 - 275 W

Jednou se to počíta , jednou ne , jak se ti to hodí ??

Bavíme se uplně o hovně , baví tě to , nestači co jsem vyfotil viz přispevek nahoře ???

citace:
Původní příspěvek od Hlava


No tak asi by byl dobrej název Spectra 462,5W ??? podle spotřeby co jsem naměřil v neděli v 17:45hod ?? A co každej předřadník 400W žere přesně 400W a 1000W žere 1000W?? Není tohle klamání spotřebitele?! A to se děje zatr, trochu déle ne ? Takže bych takovýhle hlášky tady vůbec nevytahoval !

Na ten edit , přečti si ješte jednou jak byl napojenej ten 300w jo , je to tady nahoře (ta redukce) , no ješte jednou , us zasuvku sem ufik a přes čokoladu spojil na českou , redukci sem nepoužil tak proto že jsem to asi napojil blbě tak to žralo víc , mám to napsat ješte počtvrtý???


Mám to napsat po pátý ????

citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge

Jo a ty si myslíš že vodivý spojení přes čokoládu žere 100W? kdyby to bylo blbě zapojený tak ti to vyhodí jistič nebo to nebude svítit...


Mám to napsat po šestý ????

Mě je opravdu ale uplně , ale uplně u prdele jak se to jmenuje , jestli tam ma bejt čislovka 500 , nebo 475 , nebo to maj dodávat s dispejem kterej bude blikat v rozsahu 400-600 aby kdyby náhodou to žralo 501W se s nima nejakej debil nesoudil že to má bejt přesně 500!!!! Seru na to !!!!


citace:
Původní příspěvek od Midloch
Ono když bych to bral jako efektivní výkon podle vzathu P=u*i tak se dostaneš na těch 500W. Měřák bude měřit činný výkon, to znamená jenom to co koná práci. ten zbytek do těch 500W bude BUG jalový výkon


Kdo chce pochopí hned , dík

citace:
Původní příspěvek od Hajzl


No ony existujou tzv. drivery pro led,používaj se například ve svítilnách.Jsou to proudové nebo napěťové měniče,případně kombinace.
Něco podobného může být zapojeno i v tomto osvětlení.


citace:
Původní příspěvek od Midloch
Tam to bude zapojeno na 100% těmhle led diodám nelze předřazovat odpory kvuli ztrátám na nich. Takže se to musí řešit spínaným zdrojem s konstatním zdrojem proudu pro určitou větev. Těhle zdrojů tam bude nejpíš několik.


Nevim co to je , jako spotřebitele mě to asi zajimat nebude , drivery mam v PC

citace:
Původní příspěvek od Pepe666
Redukce, neredukce, čokoláda.....to jsou jen galvanické spoje které nemohou ovlivnit výkon spotřebiče tak moc. Zapojit se to dá jedině dobře, jinak ledky prostě svítit nebudou. Spectra 500 prostě proto že zaokrouhleně je to 5ti kilo a bude se to lépe prodávat než 450ka.....
Vždyť jakou debatu to tady vyvolalo......jojo reklama někdy funguje aniž by si to člověk uvědomil.
Jinak to Hlava.....díky za tvou snahu a trpělivost s tímto testem.
Sám jsem zastáncem LED technologie a profesně se zabývám osvětlením, má to rozhodně budoucnost.
Uvažuju nad stavbou led svítidla ale většinou se to nevyplatí stavět i když má člověk možnost velkoobchodních cen.


Dik se domluvim s dovozcem a necham ten 300zkotrolovat , jak sem to zapojil apd .

citace:
Původní příspěvek od Hlava
Tohle si přehrajte od 17té minuty


No o budoucnosti nepochybuji , po shlednutí tohoto , uz fakt ne ......

Old Post 11-05-2011 v 09:49 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 48

Tak ventilátor 230V AC 92x92x25mm má kolem 13W
http://www.gme.cz/cz/sf23092a-2092hbt-p625-030.html

12V DC 92x92x25mm 2W
http://www.gme.cz/cz/kde2409ptv1-p625-150.html

Já pořád nechápu proč řešíš předřadník?! Snad na výbojce je napsáno 250W a to také prosvítí.
Na LED je napsáno 500W ale to neprosvítí!

Spousta lidí sleduje tvoje téma, tak by se zde mohl vyjádřit výrobce (či jenom dovozce?), když už jste museli narychlo měnit panel z divnejch 300W na ještě divnějších 500W...

Tím nechci hanit pokus, ten je výborný...

EDIT: Pro tvojí informaci, oba větráky jsou stejně velký, tedy 9x9cm, rozdíl je v tom že jeden jede na AC a druhej na DC napětí, rozhodně by jsi tím neuchladil 400W metlu když to má 50m3/hod ??? :-O

EDIT2: 2 Midloch
Jo jsem si vědom že nepíšou kolik to prosvítí, ale rozhodně není jedno jaký větráky přeci použijí, jestli mají 10 či 50W, jde mi o to kolik je tam LED diod o jaké wattáži, to je celé!
Přeci nelze specifikovat LED panel celkovým příkonem, když neznáš celkový příkon LED diod, které svítí!


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 11-05-2011 v 13:13 PM

Old Post 11-05-2011 v 10:20 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:19 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0739680 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív