Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Jak posílat řezany poštou..
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Palec nahoru Jak posílat řezany poštou.. Příspěvek č. 1

Zdravím přátelé,
Jelikož znám mnoho pěstitelů co neradi posílají řezy poštou, rozhodl jsem se "po důkladném prozkoumání groweru" založit toto téma.

Mnoho lidi u svých inzerátu píší "ne poštou" atd.
Přitom si myslím že pošta je jedna z nejbezpečnějších forem prodeje řezanu vůbec, abyste rozuměly nejhorší co se muže stát tak předat na parkovišti 50řezanu převlečenému polišovi..

Jediná nevýhoda je že se řezy mohou poškodit, proto mě zajímá váš trik, vaše finta jakou používáte na Přepravu.
Do čeho balíte řezy a jak je připravujete na dlouhou cestu. Nejlépe dejte i foto a hlavně napište jak to přežily..

!!!! ZE VŠECH VYBERU 3 NEJLEPŠÍ NÁVRHY A TĚM POŠLU KARMU !!!

toto téma budu hodnotit a rozesílat k+ do konce února.

Edit.:
citace:
Původní příspěvek od OutDoorEr
myslim ze polisi nesmí delat ,,volavky,,...

Prosim toto neni k tematu zde se má člověk dozvědět jak spravně zabalit rostlinky před transportem aby přežily cestu bez uhony nebudeme se zde zabívat zda policajti mužou nebo nemužou dělat volavky..!!! Příště Prosím jen k tematu... Díky

Naposledy upravil 31-12-2010 v 18:56 PM

Old Post 31-12-2010 v 17:45 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
leggend
Nový Člen

Karma uživatele leggend - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 7 

Příspěvek č. 2

na forku som nieco nasiel

http://grower.cz/forum/showthread.p...Brezy+%2Bpostou

Old Post 31-12-2010 v 18:51 PM
leggend je offline   Profil uživatele leggend   Find more posts by leggend   Foto galerie člena leggend   Click here to Send leggend a Private Message   Add leggend to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

O tomto vím ale jen malo kdo posíla 1-5řízku a představsi žebys posílal 12řezanu jednotlivě v trubičkách od toaletního papíru mám přislíbené návody během 3dnů zatím zdar

Old Post 31-12-2010 v 19:00 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 4

http://grower.cz/forum/showthread....16&pagenumber=1
http://grower.cz/forum/showthread....7480#post647480

Old Post 01-01-2011 v 13:10 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od Hlava
http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1
http://grower.cz/forum/showthread.p...7480#post647480


Díky Hlavo za doplňující Info., ale pořád to není to co bych si představoval. Vím, že posílání poštou je pro většinu lidí složité po stránce přípravy řízku, zabezpečení atd. proto jsem založil tento thread, aby inspiroval a aby lidi co mají zkušenost s posíláním přes českou poštu přispěly
Proto vás prosím, nezaobírejme se zde zdali je či není barbarstvím posílat řezy poštou, řešme zde jen jak???? a né proč…

Teoreticky bych si představoval řezy bez RW kostek z aera vzít hustý trs a jemně je spojit gumkou potom vzít například malou pet lahev 0,5l a na dno nasypat vlhkou rašelinu "perlit" po zasypání kořínku bych to utlačil vatou a pet lahev zalepil.. Podotýkám že láhev by byla řezy naplněná tak že by neměly šanci se polámat byly by hustě nasazené ... To to mě přijde jako teoreticky dobré řešení posílání poštou.. Máte někdo něco podobného už odzkoušeného ?? napište to sem... Díky Abaddon

Old Post 01-01-2011 v 17:21 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

Ja posilal rezany vzdycky max. do 5ks a to tak,jak jsem videl tady na Groweru.rizky se daji navlhcene do mikr.sacku udelal jsem par direk a poslal je v tube od toaletaku.preziji krasne i 5 dnu.je dobry stonky svazat snurkou k sobe.

s dalsim zpusobem jsem se setkal,kdyz mi jeden kolega(zdravim bohempika :-)) posilal klony postou a tenhle zpusob je zdanlive jednoduchej jak facka,ale tezko by me asi nekdy napadl.klony preziji dost dlouhou dobu,protoze maji dostatek vzduchu i poterbnou vlhkost.petlahev se rozreze na 2 poloviny.rizky se daji na stojaka do spodni, sirsi casti a udela se tam takovy zbrdleni z dratků.zastipnutyma dratkama do spicky se petlahev tesne nad RW kostkama prospikuje tak,ze se rizky nemuzou hnout a krasne drzi i kdyz se otoci hlavou dolu.potom se klasicky navlhci,priklopi se horni cast flasky,zalepi,da do krabicky,obalky nebo co je po ruce a normalne posle express postou.netroufnu si rict,jak dlouho vydrzi,ale rizky,ktery jsem takhle dostal lezely na poste nejaky den,nez jsem to zjistil,vyzvedla mi je mamca a jeste 4 dny byly doma nevybalene.kdyz pripoctu to,ze cca 2 dny putovaly pres pul republiky a ze nebyly uplne prokorenene a 2 jsem musel pomoct a uvolnit rw,aby se korinky dostali lepe ven,tak si myslim,ze lepsi zpusob,jak je poslat tezko nekdo vymysli.nevim,jestli je tohle jeho napad,nebo to taky od nekoho odkoukal,ale zaslouzi si minimalne k+.3x slava bohempiku,tvoji metodu pouziva uz radka mych znamych a nesetri chvalou.

Old Post 02-01-2011 v 15:49 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 7

Uz sem to psal v predchozim prispevku , 8dni v PET lahvi , cau Hlava

Old Post 02-01-2011 v 16:16 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8

Tak toje podlemě hodně dobrý způsob ty drátky.. zatím horký favorit na K+ ale uvidíme zatím nebudu předbíhat jen tak dál

to: hlava - podle meho tento zpusob je taky horký favorit... zasadit do petlahve v nejaké jiffy rašelinové kostce a na povrchu uvázat ke špejly... pokud jsem to pochopil z obrázku

Old Post 02-01-2011 v 16:17 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

No takže dnes jsem si objednal nějaké semena z netu od DP tak uvidíme udělám si asi jednu matku a sám jsem zvědavý, až někomu pošlu nějaký řezy asi zvolím způsob od hlavy a druhá várka způsob od benji chaouat opravdu zde je vidět, že co Čech to zlaté ruce
Zatím si myslím že tyto 2 způsoby nikdo nepřekoná

Old Post 03-01-2011 v 18:35 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zagg911
Stálý Člen

Karma uživatele zagg911 - 55% PěstitelskáKarma uživatele zagg911 - 55% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 10

Zdravím, mě jednou přišli klony jen v RW v sadbovacích buňkách (buňky ze zhora přelepeny lepenkou, aby kostky s klony nevypadli). V rohových buňkách byli špejle, u vnější strany a píchnuté lehce ven, přes celé plato byl přetažen sáček kvůli vlhkosti a celé to bylo zapresované v malinké krabičce od nějaké lampičky, nebo čeho špejle byly dlouhé tak, že bránili pohybu plata nahoru a dolu, řízky byli spíš menší (žádné 20 cm větev a dva listy nahoře) a masivně prokořeněné. Všechny dorazili v pohodě, na cestě strávili asi 4 dny, pošťačka mi donesla balík vzhůru nohama a ještě s nim m*dla.. stejně ok :-) do týdne se klony krásně rozjeli..
Tenhle způsob je hodně triviální, stejně s ním mám dobré zkušenosti, jen je důležité dbát na to aby klony nebyli moc vytáhlé a byli opravdu dobře prokořeněné.
zatím ZAGG

I love Mary J

Old Post 04-01-2011 v 15:35 PM
zagg911 je offline   Profil uživatele zagg911   Find more posts by zagg911   Foto galerie člena zagg911   Click here to Send zagg911 a Private Message   Add zagg911 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11

to: zagg911
Máš pravdu toto je taky dobrej zpusob dovezl mě to jeden člen z groweru až předbarák sice ale myslím si že poštou by to bylo taky bez problému jinak zavisí faktory.. např mráz jak kořeny zamrznou tak podle meho konec.. tet mě pomrzly u klonju kořeny "při převozu" a 3dny pod lampou ve vlhku perioda 24/0 a stejne to nepomohlo...

Old Post 04-01-2011 v 16:10 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 12

mě se líbí tohle , protože se kytka při přepravě nezasype rašelinou a papír z ruličky natáhne vlhkost i nahoru ke kytkám, ale nevim, jak moc zalejvat, když venku mrzne.. Ten nápad se špejlema a platem na dně krabice je taky dobrej. Tohle se mi taky líbí, ale odříznul bych to víčko, kdyby o něj někdo zavadil, mohlo by to ustřihnout kytku..

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Old Post 04-01-2011 v 16:18 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zagg911
Stálý Člen

Karma uživatele zagg911 - 55% PěstitelskáKarma uživatele zagg911 - 55% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 13

je fakt že u metody co sem napsal je nevýhoda že v zimě bych to neriskoval, ale zabalíte tak klidně 20 klonů najednou a během 15ti minut.. posílat už jenom 10 klonů jednotlivě balené v rulce, nebo petce bych rozhodně nechtěl a kdyby chtěl 20ks tak bych mu radši zaplatil ať si je veme od někoho jiného

I love Mary J

Old Post 04-01-2011 v 17:37 PM
zagg911 je offline   Profil uživatele zagg911   Find more posts by zagg911   Foto galerie člena zagg911   Click here to Send zagg911 a Private Message   Add zagg911 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14


to: zagg911 je to dobrá technika v letě a netrva to ani to neni naročne... ale asi se zhodneme natom že přez zimu se klony proste posilat nedaji... jinak omrznou kořeny a potom rostlina umira....

Old Post 04-01-2011 v 18:47 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zagg911
Stálý Člen

Karma uživatele zagg911 - 55% PěstitelskáKarma uživatele zagg911 - 55% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 15

no leda se fušovat s nějákym zateplenym boxíkem.. mezi náma řečeno, ono je posílat když je venku 35°C a v poštovní dodávce přez 40... ani to nebude super

I love Mary J

Old Post 04-01-2011 v 19:56 PM
zagg911 je offline   Profil uživatele zagg911   Find more posts by zagg911   Foto galerie člena zagg911   Click here to Send zagg911 a Private Message   Add zagg911 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 16

chce to vystihnout optimální jarní počasí 15-20°C

Old Post 05-01-2011 v 17:34 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:46 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-03-2005 - Posílání řízků poštou - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5902440 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív