Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 59 60 61 62 63
Autor
Téma 
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 961

citace:
Původní příspěvek od GrowLight
Mám objednany 120w alá Mazar,tu nalepku si tam nalepim sam a je to o 3 litry levnejsi tak jsem zvedavej jak to pokvete

Koukal jsem, že Mazar stáhl z prodeje všechny led světla, že by problémy?

Grow Max 150W

Old Post 24-04-2013 v 14:48 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GrowLight
Stálý Člen

Karma uživatele GrowLight - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 962

Zadny problemy ale jsou to lamy a doufam ze jejich ponauceni bude Led panel za 4 litry ne za 8 omg

Příliš mnoho lidí utrácí peníze,které nevydělali,za věci,které nepotřebují,aby udělali dojem na lidi,které nemají rádi
"Will Smith"

Old Post 25-04-2013 v 01:34 AM
GrowLight je offline   Profil uživatele GrowLight   Find more posts by GrowLight   Foto galerie člena GrowLight   Click here to Send GrowLight a Private Message   Add GrowLight to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 963



LED mohou podražit, cena safírových substrátů roste


http://diit.cz/clanek/safirovy-subs...robu-led-zdrazi

Old Post 29-04-2013 v 17:58 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 964

To by nebylo pěkný, už takhle je to sakra drahý.

Ale například Cree (kterého osobně považuji za nejlepšího výrobce) safír nepoužívá, místo něj maj SiC - karbid křemíku.

Navíc se to týká hlavně podsvětlení LCD, kde je nutná velká plocha čipů.

Old Post 30-04-2013 v 00:13 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gorzan
Stálý Člen

Karma uživatele Gorzan - 80% PěstitelskáKarma uživatele Gorzan - 80% PěstitelskáKarma uživatele Gorzan - 80% PěstitelskáKarma uživatele Gorzan - 80% PěstitelskáKarma uživatele Gorzan - 80% PěstitelskáKarma uživatele Gorzan - 80% PěstitelskáKarma uživatele Gorzan - 80% PěstitelskáKarma uživatele Gorzan - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2013
Příspěvků: 186  

Příspěvek č. 965


Pod ledkama jedu už několik let, ale jen matky a klony. Teď přišel na zkoušku nový přírustek do rodiny a s tím rozjedu svůj první větší in.

300w (100x3w) a plné spektrum, tj. 9 barev

červená 630nm 60 LED
červená 660nm 10 LED
žlutá 580nm 5 LED
azurová 500nm 2 LED
modrá 460nm 10 LED
modrá 450nm 4 LED
oranžová 610nm 5 LED
bílá 14000K 2 LED
bílá 6500K 2 LED

Co se týká růstu, tak po týdenní zkušenosti jsem maximálně spokojen.
Ještě jsem přikoupil 5w ir ledku 730nm a 5w ir 850nm , ale ty pojedou zvlášť až na květ na zkoušku v půlce boxu pro porovnání výsledku s nimi a bez nich. Ještě přemýšlím, že přikoupím i UV ledku, ale zatím ještě nevím.

Tož jsem zvědavý co z toho vyleze, nebo spíš vykvete . Ještě dodělam o víkendu elektriku a rozjedu scrog. Snad udělám i téma, ať vidíme, jak se to LED pěstění zas pohlo dopředu

Komu se nelení, tomu se zelení


Gorzanův fóliák 2013 1.kolo sklizeno * 2.kolo jede

Medical corn 2013



Historie marihuany- video na youtube v češtině https://www.youtube.com/watch?v=vIlUADFvGfA

Naposledy upravil Gorzan 11-05-2013 v 22:22 PM

Old Post 09-05-2013 v 21:36 PM
Gorzan je offline   Profil uživatele Gorzan   Find more posts by Gorzan   Foto galerie člena Gorzan   Click here to Send Gorzan a Private Message   Add Gorzan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
photon
Nový Člen

Karma uživatele photon - 52% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 966

citace:
Původní příspěvek od alesh

Tím zjistíš prd. Těch +-5nm může znamenat +-30%. Nelze aplikovat u bílých LED, o kterých se bavíme. Jediná možnost je zdigitalizovat graf, numericky zintegrovat a odvodit LER (aka kolik Lm má jeden watt výzářenýho světla - ne příkonu). Tím zjistíš výkon daného světla (znovu, ne příkon!) ve wattech. A ty už se dají vcelku beztrestně porovnávat.


souhlas s alesh, jde o tzv. "carothenoids peaks", kdy kazda rostlina jej ma pro ruzne pigmenty (hlavne chlorofyl a a b) jinde.. podivejte se na pruseciky krivek v grafu ode mne na

http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=2

jde sice o srovnani hps, ale jasne vidite, ze spektra vyzarovane hps absolutne mijeji potreby rostliny, vzdy mene nez 0,05 relativni radiace, proto kdyz optimalizujeme svetlo pomoci ledek, tak ty ucinnosti jsou absolutne nekde jinde..

GIY - "Grow It Yourself"
L4A - "Light For All"

Old Post 04-06-2013 v 05:15 AM
photon je offline   Profil uživatele photon   Find more posts by photon   Foto galerie člena photon   Click here to Send photon a Private Message   Add photon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
photon
Nový Člen

Karma uživatele photon - 52% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 967

citace:
Původní příspěvek od GrowLight
Mám objednany 120w alá Mazar,tu nalepku si tam nalepim sam a je to o 3 litry levnejsi tak jsem zvedavej jak to pokvete


heh, udelam si barevne krasne logo sam, btw jsem presvedcen, ze mazar nema exkluzivni pravo tenhle no-name china-made produkt jakkoliv olepovat svym logem..

GIY - "Grow It Yourself"
L4A - "Light For All"

Old Post 04-06-2013 v 05:18 AM
photon je offline   Profil uživatele photon   Find more posts by photon   Foto galerie člena photon   Click here to Send photon a Private Message   Add photon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
photon
Nový Člen

Karma uživatele photon - 52% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 968

citace:
Původní příspěvek od zimmfi
no parada, některe otazky či pokusy jsou opravdu tupé! řači to zkratím..

1.jak na to??
http://www.youtube.com/watch?v=2E4a...Z8W3lWQ&index=3

2.jaký Ledky??
samozdřejmě klasicka LED dioda THT cca za 3,5kč nema potřebnou svítivost takže se o tom nebudu ani bavit..!!!!!!!!!!!
Potřebujeme tzv. LEDky výkoné!! ale jaky 0,5/1/3/5w 0,5w nebo 1w určitě néé, svitivost je stale malá
např.: http://www.snowdragonledhk.com/new-...gh-power-3w.htm

zde je vidět i svítivost tabulkově no prostě buď 3w nějaka se solidní svítivostí nebo 5w.Ovšem u 5w je svítivost asi až moc.. Ovšem u tohodle systemu LED se dá regulovat jak svítivost tak i spotřeba energie.. a taky 3wattová ledka při plnym stalým vykonu 50.000 hodin neudělá podle mě..
3.spektrum?
no tak asi určitě Red and blue ale nechapu k čemu orange, white, UV, a IR ??? ???
2ks LED driver 200w 3200kč
130ks LEDky 3w 26ks blue 104 red.. akční cena!! 1/68kč 130/8970kč včetně poštovnyho zbytek sem doma nějak našel akorat sem volil hliníkovej plech, a 4x pc větroň celkova cena LED lampy 400w je cca 13000kč ale furt je to lepší jak to koupit ze shopu za 20000kč

Takže když v tom mame jasno!!! sice sem se už o tom bavil na skypu ale kdo mě řekne rozumnej duvod proč tam davaj tyhle spektra???? orange, white, UV, IR a prosím rozumě žadny LEDky u hlavy na zachodě nebo pracovní světlo ukradeny z montáže..


zdarec vB, naprostej souhlas se vsim, uz jsem nekde psal, ze jiny spektra nez modry, cerveny a mozna jeste to oranzovy nemaji smysl brat v uvahu, samozrejme pro ruzne rustove faze ruzne pocty ruznych barevnych cca 2w ledek, ale jsem stale prekvapen tou cenou.. pro mne siiilene drahyyy!!! auuuuuuuuuu!
...jako skorosamozivitel rodiny (zena coby ucitelka na zakladni skole i kdyz ma 2 vejsky bere 13 tisic cisteho) co si chce na 1 m2 vypestovat tech 300 g co vyhulim za rok, to se mi hodne prodrazi, skoro je lepsi zajit ke kamosovi a za kamaradskou cenu nadale kupovat, zkurvenej svinskej kriminalizacni zakon, kterej mne nuti lhat detem, ktery by vsechno vykecali ve skole a schovavat skrin/zamykat pracovni pokoj doma...

GIY - "Grow It Yourself"
L4A - "Light For All"

Old Post 04-06-2013 v 05:32 AM
photon je offline   Profil uživatele photon   Find more posts by photon   Foto galerie člena photon   Click here to Send photon a Private Message   Add photon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 969

citace:
Původní příspěvek od photon


souhlas s alesh, jde o tzv. "carothenoids peaks", kdy kazda rostlina jej ma pro ruzne pigmenty (hlavne chlorofyl a a b) jinde.. podivejte se na pruseciky krivek v grafu ode mne na

http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=2

jde sice o srovnani hps, ale jasne vidite, ze spektra vyzarovane hps absolutne mijeji potreby rostliny, vzdy mene nez 0,05 relativni radiace, proto kdyz optimalizujeme svetlo pomoci ledek, tak ty ucinnosti jsou absolutne nekde jinde..

Ale vždyť já jsem tam mluvil o úplně něčem jiném. Tohle působí vcelku trapně...

Old Post 05-06-2013 v 23:50 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 970

http://www.youtube.com/watch?v=MVNxNVnkBPE

Profici pod LEDkama jedou

Old Post 06-06-2013 v 04:43 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frydrych
Stálý Člen

Karma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 430  

Příspěvek č. 971

Zdravím chci se zeptat ma tu někdo zkušenosti z Ledkama Z Ebay.cz ? ja si chci objednat 300w za 4500,- což se mě zdá několikrát levnější než tady http://viewitem.eim.ebay.cz/New-300...0866568756/item

Mandala 2012

Sklep

Old Post 13-06-2013 v 07:19 AM
Frydrych je offline   Profil uživatele Frydrych   Find more posts by Frydrych   Foto galerie člena Frydrych   Click here to Send Frydrych a Private Message   Add Frydrych to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 972

250W sodík bude podle mě lepší.

Old Post 15-06-2013 v 17:17 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 973

docela peknej vyrobce! pro tebe by mohlo bejt zajimavy tohle:

http://viewitem.eim.ebay.cz/New-500...0896482244/item

má to 500w led ale reálnou spotřebu kolem 260w, 9 spekter. akorát mi výrobce nechtěl sdělit poměr jednotlivých led, tak jsem mu alespon napsal at mi napise kolik tam má osazených 660nm na panelu. Docela se mi tam zalibil panel 800W s realnou spotrebou 410W, to je stejně nebo i mín než 400W HPS s předřadníkem! a věřím tomu že by to bylo minimálně stejný na výnos jako pod HPS, spíš lepší...

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 16-06-2013 v 07:36 AM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 974

citace:
Původní příspěvek od Frydrych
Zdravím chci se zeptat ma tu někdo zkušenosti z Ledkama Z Ebay.cz ? ja si chci objednat 300w za 4500,- což se mě zdá několikrát levnější než tady http://viewitem.eim.ebay.cz/New-300...0866568756/item


jde to z ciny, takze jeste dph + clo

tzn. 3-11% clo + z celkovy castky(i clo) 20%DPH.
Takže by tě vyšla ta tvoje 300w verze na 4452+133(489)+917(988)=5502 až 5929kč.

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Naposledy upravil NoStress 16-06-2013 v 07:48 AM

Old Post 16-06-2013 v 07:38 AM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 975

citace:
Původní příspěvek od NoStress
docela peknej vyrobce! pro tebe by mohlo bejt zajimavy tohle:

http://viewitem.eim.ebay.cz/New-500...0896482244/item

má to 500w led ale reálnou spotřebu kolem 260w, 9 spekter. akorát mi výrobce nechtěl sdělit poměr jednotlivých led, tak jsem mu alespon napsal at mi napise kolik tam má osazených 660nm na panelu. Docela se mi tam zalibil panel 800W s realnou spotrebou 410W, to je stejně nebo i mín než 400W HPS s předřadníkem! a věřím tomu že by to bylo minimálně stejný na výnos jako pod HPS, spíš lepší...


Nešel bych ani do jednoho. Nevím, proč někdo vůbec uvádí 500W, když to má 260W...A tipuju, že 400W sodík dá lepší výsledek než těch 410W LED.

V celním řízení platíš ještě nějakej poplatek, něco kolem 200(?) mám pocit. Výhoda je, že za věci z Číny to po mě nikdy nechtěly. Ale to nikdy nevíš. Naopak 2 balíčky z USA a tam sem musel platit pokaždý.

a.

Old Post 16-06-2013 v 10:57 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 976

citace:
Původní příspěvek od alesh


Nešel bych ani do jednoho. Nevím, proč někdo vůbec uvádí 500W, když to má 260W...A tipuju, že 400W sodík dá lepší výsledek než těch 410W LED.

V celním řízení platíš ještě nějakej poplatek, něco kolem 200(?) mám pocit. Výhoda je, že za věci z Číny to po mě nikdy nechtěly. Ale to nikdy nevíš. Naopak 2 balíčky z USA a tam sem musel platit pokaždý.

a.


ty mas nejaky zkusenosti s podobnyma panelama? nemyslim ty z ebaye co maji 14W a podobny co vubec nesviti. myslim tim osazeny vykonovyma led

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 16-06-2013 v 11:22 AM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:39 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 59 60 61 62 63  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
17-02-2018 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - 1011 odpovědí
04-10-2016 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - 1018 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3946260 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív