Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Spíž v paneláku 250W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
worrapS
growrider

Karma uživatele worrapS - 89% PěstitelskáKarma uživatele worrapS - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 92  

Obecné Spíž v paneláku 250W Příspěvek č. 1


hi brous ;-)
Takže po letech konzumace a pěstění nějakých venků se konečně osud umoudřil a nadělil mi krásný panelákový byteček s komorou jako stvořenou pro výchovu našich zelených kamarádek Ve chvíli kdy píši tenhle thread, čekám právě na jednoho hodného člověka, který mi ty holky doveze. Abych nenudil, tady je technická specifikace mého growrůmu:

Rozměry:
v x š x h: 280x 85 x 70 [cm].....lampu mám v 1,5 m
Vybavení:
Výbojka: Phillips Master Son-t Pia Plus 250W.....310 Kč
Tlumivka: Laryton Sapi/Hsi 25/23 250..............550 Kč
Tyrist. Zapalovač, Kondenzátor 35 mF..............300 Kč
Spínací hodiny mechanické................................100 Kč
Stínítko Hobby velké.........................................250 Kč
3x Větrák Scythe 110 CFM...............................450 Kč
Zdroj počítačový použitý 230 W........................225 Kč
Ostatní náklady (spoj. mat., poštovné).............400 Kč

V součtu to vychází zaokrouhleně na 2600 Kč. To jde, ne? Zahradnické výdaje napíši později, abych byl co nejpřesnější.

Teď k popisu pěstírny - je to klasická paneláková komora, vysoká a chladná. Jsou v ní ještě staré roury od původního kotle, které mi rozměry sráží na polovinu. Na druhou stranu až zjistím kam vedou, tak je uříznu a vytvořím takový odtah, že je ještě budu muset ucpávat. Už teď jedna řízlá slouží jako přítah - a to je moje první otázka: jak studeným vzduchem je dobré na kytíí foukat? jde odtud vzduch ze sklepa, odhadem 10 - 15 C. Díky tomu, že growroom je panelový, řeším opačný problém než growers se skříní - je tam kosa jak v psírně Přes noc jsem dělal zahořovací test, tzn. nechal jsem to svítit jen s pasivním přítahem i odtahem a ráno byla teplota možná o 5 stupňu vyšší...tnz tak 15 C.

Old Post 30-10-2009 v 08:35 AM
worrapS je offline   Profil uživatele worrapS   Find more posts by worrapS   Foto galerie člena worrapS   Click here to Send worrapS a Private Message   Add worrapS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZivyKvet
Stálý Člen

Karma uživatele ZivyKvet - 91% PěstitelskáKarma uživatele ZivyKvet - 91% PěstitelskáKarma uživatele ZivyKvet - 91% PěstitelskáKarma uživatele ZivyKvet - 91% PěstitelskáKarma uživatele ZivyKvet - 91% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 252  

Příspěvek č. 2

cus ja som mal podobny problem a to nizka teplota co ti mozem poradit a co ti poradi kazdy je jedine ohrievac vzduchu najlepsie s termostatom a ventilatorom... kolko kvetiniek tam ides davat??? kusok sa rozpis o genetike, hnojivach, zemine.... kazdopadne vymenu vzduchu musis mat a to nie len pasivnu... plus este nejaky ofuk.... co sa tyka fukania na kvetinky tak ak sa nemylim tak vzduch by mal mat nejakych aspon 22 C musis na tom este kus popracovat najhorsie je vyladit box potom to uz ide vsetko samo:P vela zdaru ZK

"Život je smrtelná choroba, prenášaná sexom"

1nd indoor 70W HPS, 4ks whidow skunk
2nd indoor 200W CFL/250W HPS, 1ks durban, 2ks voodoo, 3ks S47, 4ks WS
3rd indoor 400W HPS, 6ks Skunk47, 6ks ED rosenthal

Zasej myšlienku a zožneš čin, zasej čin a zožneš zvyk, zasej zvyk a zožneš charakter, zasej charakter a zožneš osud. (indické príslovie)

Old Post 30-10-2009 v 09:19 AM
ZivyKvet je offline   Profil uživatele ZivyKvet   Find more posts by ZivyKvet   Foto galerie člena ZivyKvet   Click here to Send ZivyKvet a Private Message   Add ZivyKvet to your buddy list     Navštiv homepage uživatele ZivyKvet! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Příspěvek č. 3

Skrin ma odhadem 2m3,chlazeni nemusis resit,takze by jsi klidne mohl pouzit jenom slabej vetrak na spinackach,kterej by akorat jednou za cas vymenil vzduch v pestirne,ale jestli se ti za noc zvedla teplota jenom na 15,tak to asi stacit nebude.A proto se v me zhulene kebuli zrodil silenej napad->CT naopak .Na takovouhle vybojku mas podle me zbytecne vysokou skrin(250w moc neprosviti a v tvym pripade ani nevytopi).Kdyz bys CT zapojil ne na odtah,ale na pritah(trochu trubek navic ),tak bys mohl hnat teplej vzduch od vybojky do spodku pestirny.

Vzhledem k tomu,ze tahas studenej vzduch ze sklepa,tak je podle mne zbytecny tepelne izolovat trubky,protoze tim ten sklep neohrejes.

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 30-10-2009 v 10:37 AM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
worrapS
growrider

Karma uživatele worrapS - 89% PěstitelskáKarma uživatele worrapS - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 4


skočil jsem koupit teploměr a tady jsou výsledky měření:
16,5 °C - teplota vzduchu v noci (vyplá lampa)
18,5 °C - teplota vzduchu ve dne (ve stínu)
21 °C - teplota vedne na světle (asi metr od lampy)

ve faqu stojí
Denní teplota vzduchu: 19 - 32°C (ideální 20-22)
Noční teplota vzduchu: 12 - 19°C

Zajímalo by mě, jaké máte se zimou zkušenosti vy? Jestli mám přitápět nebo ne. Jinak to přitápění by nebyl až takový problém, v bauhausu mají větrák který topí za 350...

Napadlo mě něco s relativní vlhkostí: nižší teplota -> vyšší relativní vlhkost... a to je pro růstovou fázi dobrý, ne?

2 Expiry: jako že bych ten pritah nasmeroval na ohrati na vybojku a ten vzduch pak dalsi rourou hnal dolu, jo? dobry napad, ale nejsem si jisty, jestli bych ten nahraty vzduch dotahl dolu, teplemu se dolu moc chtit nebude...

2 Zivykvet: kytek tam chci dát 6, právě řeším řízky. budu je mít v hlíně (Plagron), uvažuju o smíchání s něčím lehčím (kokos nebo tak něco). Hnojku mám zatím na růst Plagron Alga grow. Jo ten substrát je předhnojený, první 2-3 týdny budu hnojit jen v případě že to s něčím smíchám. Ta pasivní výměna v mém případě není až tak pasívní - komín má tah velký.

na závěr ještě fotečka zapojení..

Naposledy upravil worrapS 30-10-2009 v 15:14 PM

Old Post 30-10-2009 v 15:08 PM
worrapS je offline   Profil uživatele worrapS   Find more posts by worrapS   Foto galerie člena worrapS   Click here to Send worrapS a Private Message   Add worrapS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

Co třeba zkusit nějakou tepelnou izolaci která by ti vracela teplo od lampy . Ale v noci asi bude k ničemu . Viz termoreflexní foli ja ji měl původně na odraz ale přeci jen mi zvedla teplotu v pěstírně a celkem znatelně . A ten odtah teplého vzduchu není špatný nápad je pravda že teplý vzduch je lehčí než studený (fyziku měl asi každý) ale pokud bude dobře zaizolované potrubí tak to ten větrák utáhne .

Old Post 30-10-2009 v 15:42 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
matko291
Slovak Growers

Karma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1129  

Příspěvek č. 6

ja by som len tie hodiny spinacie mechanicke vymenil za digitalne na tych mechanickych ti bude opalovat kontakty a dlho nevydrzia aby sa daco nestalo.
Ako spominaju kolegovia trochu prikur malim teplovzdusakom a mas po probleme.maj sa 291

Môj 1.Indoor 250W SLOVAKIA ScroG

Môj 2.Indoor 400W WW+K2 Scrog SLOVAKIA

Môj 3.Indoor 400W NL Ebb&Flow SLOVAKIA


291 je späť, 400W,hlina,SSH,KM



Old Post 31-10-2009 v 10:19 AM
matko291 je offline   Profil uživatele matko291   Find more posts by matko291   Foto galerie člena matko291   Click here to Send matko291 a Private Message   Add matko291 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cuky
Nový Člen

Karma uživatele cuky - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 7

Proc mas lampu metr vysoko od kytek?? nebo tak sem to aspon pochopil, kdyz uvadis teplotu pres den 21 stupnu metr od lampy? Dej lampu tak 30cm od vrcholku kytek a pak to zmer! na 250 je metr trochu hafo vysoko to by sis mohl eventuelne dovolit snad z nejakou 1000W lampou, ale ne s 250watty. Tak to dej to klidne i nize nez 30cm od vrcholku kytek pokud to uchladis.

Old Post 31-10-2009 v 10:54 AM
cuky je offline   Profil uživatele cuky   Find more posts by cuky   Foto galerie člena cuky   Click here to Send cuky a Private Message   Add cuky to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cuky! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hubadžííí
Nový Člen

Karma uživatele hubadžííí - 61% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 8

kaaamo dobrýý.. musím přijet a mrknout se na to někdy.. a pomoct vypadá to dobře, ale vzpomínáš jaxem ti říkal at tam prdneš to 4kilo i chlapíci sou toho názoru.. je to fakt velkej prostor jen na 250tku.. šak uvidíš, časem to budeš vychytávat) at se ti daří zatiiim

peace

Old Post 31-10-2009 v 23:52 PM
hubadžííí je offline   Profil uživatele hubadžííí   Find more posts by hubadžííí   Foto galerie člena hubadžííí   Click here to Send hubadžííí a Private Message   Add hubadžííí to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
worrapS
growrider

Karma uživatele worrapS - 89% PěstitelskáKarma uživatele worrapS - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 9


Jak bych řekl na hokeji - je to doma ;-) Tedy řízky a to ne od maminky v trojobalu, ale 5 hezky rockwoolem prokořeněných sensi star a jedna bílá vdova. Za ně děkuji zdejšímu členovi kombík. Celkem 6 kytek pod 250....to jde, ne? Přesadil jsem je do malých květináčků do předhnojené hlíny Plargon s perlitem, zalil a zamlžil :-) Navíc jsem zbastlil heat tube - odsávácí rouru tepléhu vzduchu od výbojky směřovanou do skříně, na jejím konci je 12V větrák Scythe (110 CFM). Kvůli vlhkosti jsem provizorně dal do skříně kastról s vodou ve kterém je namočený hadr. Co se hodnot vlhkosti týče, nemám žádné údaje, vlhkoměr půjdu koupit zítra. Komoru jsem odizoloval termofólí a stínítko spustil asi 30 cm od vršků kytiček. Teď, když svítím, je tam 23 stupňů. Spousta věcí je zatím řešená provizorně, skříň ještě potřebuje doladit. Uvítám jakékoliv rady zkušených pěstitelů ;-) Přikládám pár foteček:

Naposledy upravil worrapS 03-12-2009 v 17:38 PM

Old Post 01-11-2009 v 23:05 PM
worrapS je offline   Profil uživatele worrapS   Find more posts by worrapS   Foto galerie člena worrapS   Click here to Send worrapS a Private Message   Add worrapS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

k tomu studenýmu vzduchu ze sklepa...proč neudělat na trubce Téčko do kterýho povalíš odtah a přítah udělat z místnosti?no záleží jaká spíž to jejá mám třeba spíž v kuchyni/někdo na chodbě.
těch 16,5C není špatných..otázka kolik bude mít až bude venku -15C

Old Post 01-11-2009 v 23:14 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
worrapS
growrider

Karma uživatele worrapS - 89% PěstitelskáKarma uživatele worrapS - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 92  

Svilušky?? Příspěvek č. 11


Možný problém - zvrchu na listech se objevily podivné bílé stopy, možná svilušky!! Prosím pokuste se identifikovat ten problém!!

Uběhl den od zasazení rw kostek s řízky do hlíny, teplota během dne 20 stupňů, vlhkost neznámá asi ne moc vysoká (zvlhčuju mokrým hadrem a častým mlžením.

Jako prevenci proti sviluškám jsem kytičky mechanicky očistil a postříkal výluhem z tabáku...dneska už víc neudělám. Poraďte co s tím.

Naposledy upravil worrapS 03-11-2009 v 05:52 AM

Old Post 02-11-2009 v 23:40 PM
worrapS je offline   Profil uživatele worrapS   Find more posts by worrapS   Foto galerie člena worrapS   Click here to Send worrapS a Private Message   Add worrapS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
worrapS
growrider

Karma uživatele worrapS - 89% PěstitelskáKarma uživatele worrapS - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 92  

Svilušky?? Příspěvek č. 12


foto2

Old Post 02-11-2009 v 23:43 PM
worrapS je offline   Profil uživatele worrapS   Find more posts by worrapS   Foto galerie člena worrapS   Click here to Send worrapS a Private Message   Add worrapS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
worrapS
growrider

Karma uživatele worrapS - 89% PěstitelskáKarma uživatele worrapS - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 92  

Svilušky?? Příspěvek č. 13


zespodu1

Old Post 02-11-2009 v 23:45 PM
worrapS je offline   Profil uživatele worrapS   Find more posts by worrapS   Foto galerie člena worrapS   Click here to Send worrapS a Private Message   Add worrapS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
worrapS
growrider

Karma uživatele worrapS - 89% PěstitelskáKarma uživatele worrapS - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 14

Jsou to třásněky!! V grow shopu říkali svilušky, lamky Koupil jsem na ně v běžném zahradnicví přípravek Omite 30W za 65 korun. Doufám že to zabere, jinak budu muset koupit v gshpu něco lepšího...

Dále jsem dokoupil některé důležité vybavení - ph tester na vodu a vlhkoměr. Výsledky měření: ph odstáté kohoutkové vody 7,4; Teplota u kytek 21,5; Vlhkost 60%.

Jak upravujete ph vody?

....Tohle byl fakt error, nechávám pro výstrahu....{....Já použil peroxid vodíku 30%, ale abych se dostal na ph aspoň mírně kyselé, musel jsem do cca 6l vody vyklopit celý půllitr...pak je tu otázka, jestli jsou údaje ph metru pravdivé :-) Touhle vodou s cca 4,5 g Omnite jsem kytičky postříkal......}

Jinak mě těší že těm méně napadeným kytičkám vyráží nové lístky. A bílá vdova už začíná vonět. Není to žádný super odér, ale když si čichnu, je to cítit :-)

Naposledy upravil worrapS 07-12-2009 v 15:55 PM

Old Post 03-11-2009 v 12:29 PM
worrapS je offline   Profil uživatele worrapS   Find more posts by worrapS   Foto galerie člena worrapS   Click here to Send worrapS a Private Message   Add worrapS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

peroxid se nepoužívá,ten je na okysličemí a dezinfekci, to tam nelej bo je zabiješ,respektive i všechno kolem!
tady máš peroxid na co je: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1882

a tady o kyselinách na ph- (dusičná,fosforečná) http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=320

A tady něco kdyby jsi tápal: http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=45968

Přeju pěstu zdar a doufám že ti ty kití ten peroxid rozchoděj.Asi bych je přesadil do čistýho,ale nevim,hlínu nejedu

Naposledy upravil 03-11-2009 v 13:17 PM

Old Post 03-11-2009 v 13:11 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
worrapS
growrider

Karma uživatele worrapS - 89% PěstitelskáKarma uživatele worrapS - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 16

2 master blaster: s tím peroxidem to byl hodně velký error :-( naštěstí to byl jen postřik...od té doby jsem je několikrát mlžil vodou a kytičky nechcíply, takže těď už jenom aby vypadly svilušky...

Naposledy upravil worrapS 03-11-2009 v 17:21 PM

Old Post 03-11-2009 v 15:14 PM
worrapS je offline   Profil uživatele worrapS   Find more posts by worrapS   Foto galerie člena worrapS   Click here to Send worrapS a Private Message   Add worrapS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:22 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-01-2009 - První pokus 250w - 20 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7703530 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív