Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » ŠKŮDCE_ nevim co to je???
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 1

oběvil jsem na mých kaktusech škůdce, a bojim se že mi vleze i na kytky a tak bych potřeboval zjistit co to je???

je to malý asi tak 0,5 - 1mm, je to takový bílo šedý, vypadá to jako larvička nebo nějakej brouček, viditelně se to nepohybuje, je to připláclý na stěně kaktusu, na kaktusu jsou z toho v záhybech takový bílý chomáčky, něco jako bílá vata či bavlna, nevim jestli se v těch chomáčcích líhnou nebo co, asi sajou šťávu z toho kaktusu, jeden výhonek byl už celej uschlej, zjistil jsem je na jednom kaktusu, tam je jich hodně, ale objevil sem je i na ostatních, tak že se to nějak šíří

prosím jestli někdo víte co to je tak poraďte, napadá to i normální pokojový kytky a ganju???

mám doma insekticid OMITE 570 EW, kterej je na svilušky, vlnovníky a další brebery (nemůže to bejt ten vlnovník) tak jestli to mám tím isekticidem postříkat, je to docela jedovatý???
předem dík za rady

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 21-07-2002 v 19:35 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

červci Příspěvek č. 2

Zdar a sílu,
tvůj problém drahý příteli se jmenuje červec.
Je to jak píšeš malí mléčně zbarvený živočich jak již název napovídá červího vzhledu

Čeká tě boj nelehký a neodkládej ho ani jeden den.
Bojujeme jak chemicky tak mechanicky.
Bohužel nenašel jsem název chemki která je určena na tyhle parchanty, kdyby se ti nepodařilo sehnat radu u profíků (tomu ovšem nevěřím) dej vědět a já prohledám garáž ještě jednou.
Mechanicky bojujeme zubním kartáčkem. Nebudu ti popisovat co sním ale nejedná se o čistění chrupu kaktusům ani červcům.

ps: 1 vyndej kaktusy hezky ven nenechávej je doma.
červci nesnáší větší vlhkost.
2 ta chemka je z velkým CH takže pozor.
aplikace jak postřikem tak zálivkou
a dobrá správa závěrem červci dávají přednost kaktusům před pokojovými rostlinami a tvými miláčky

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 21-07-2002 v 21:58 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 3

děkuju za rady, PS jestli někdo víte nějaký názvy chemikálijí proti těmhle červcům tak sem s nima, jo a ještě jestli jsou nějaký stránky o těhle červcích, docela bych si o nich něco přečet, jako co jsou zač atd, dík

jo teď čtu na nějakých stránkách o kaktusech , že červec neboli vlnatka, a na tom přípravku je proti vlnovníkům??? tak nemůže bejt vlnatka a vlnovník to samý??

[Edited by oton on 22-07-2002 at 12:33 PM]

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 22-07-2002 v 11:05 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tim
Stálý Člen

Karma uživatele Tim - 21% PěstitelskáKarma uživatele Tim - 21% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 165 

Příspěvek č. 4

a co na to vypustit msice?
ty by sezrali cerviky a pak tam pustis nejakyho ptacka, co msice vyzobe
mechanicky kultivator

It is 4:20!!!
Time for smoke.
HighLife

Old Post 22-07-2002 v 16:13 PM
Tim je offline   Profil uživatele Tim   Find more posts by Tim   Foto galerie člena Tim   Click here to Send Tim a Private Message   Add Tim to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chobot
Stálý Člen

Karma uživatele chobot - 76% PěstitelskáKarma uživatele chobot - 76% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 184  

Škůdci cervci Příspěvek č. 5

Cervci jsou pekny svine! Napadli mi taky kaktusy a asi 10 mi jich zahubili. Na zadny jiny pokojovy kytky ani na ganju se mi zatim nerozsirili.

Cetl jsem, ze ucinne je vypustit na postizene kaktusy larvy slunicek sedmitecnych - udajne sou neskutecne zravy a za tyden je po problemu.
Sam jsem to nezkousel. Ale zkousel jsem nejakou chemku z baumaxu, na ktere je napsano, ze je i proti cervcum, a ta nefungovala ani trochu.

chobot

Old Post 22-07-2002 v 16:47 PM
chobot je offline   Profil uživatele chobot   Find more posts by chobot   Foto galerie člena chobot   Click here to Send chobot a Private Message   Add chobot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 6

to chobot: no a jak ses jich teda zbavil?? no a ty larvy berušky za prvé nevim kde bych je jako vzal a za druhý ty larvy mezi hustýma ostrýma ostnama kaktusů by se asi moc vesele netvářily

čakám na další rady

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 22-07-2002 v 17:22 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chobot
Stálý Člen

Karma uživatele chobot - 76% PěstitelskáKarma uživatele chobot - 76% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 184  

Škůdci cervci Příspěvek č. 7

Ty hodne postizeny kaktusy sem vyhodil (respektive presunul jinam a vyhodil az kdyz chciply). Tam kde tech svini bylo jen malo jsem je pravidelne odstranoval mechanicky (jehlou, kartackem a tak). Trvalo nekolik mesicu, nez jsem je uplne zlikvidoval.

chobot

Old Post 23-07-2002 v 12:45 PM
chobot je offline   Profil uživatele chobot   Find more posts by chobot   Foto galerie člena chobot   Click here to Send chobot a Private Message   Add chobot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
caravell
Stálý Člen

Karma uživatele caravell - 16% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 39 

Příspěvek č. 8

no tag mi chciply fsechny kyti...uz je pozde na fsechno tagze spis jen informativne pro Vas, jelikoz sem pred nedavnem prijela z Amstru a tam meli v jedny vyloze rizecky a ty mely tu samou chorobu...nejdrif se zacali objevovat male hnede tecky fakt malinkaty....postupne zaplacali fsechny listecky i ty uplne mrnavounky tisice tecek...ty flicky se zvetsovali...tagze f konecny fazi byl list, na nem nekolik fleku samozrejme uz mnohem vetsich...uvnitr toho fleku byl jakoby hnedej uschlej list...nigdo si s tim nevedel rady..zmenili sme i hnojivo a nic..jedna nakazila fsechny a ty proste uschly protoze je zmorily ty fleky...proste zezloutly...no a konecna....je ale zajimavy ze to postihlo nejvic Herrery a Mazar byl chycenej nejmin...no ale kazdopadne se to zhorsovalo tagze sme museli vyhodit i Mazarek...je to smutny protoze sem se o ne starala jak o deti a vypadaly moc dobre...bylo to na balkone kterej je zasklenej...mam doma schovany ty listy ve fsech fazich...to znamena nejdrif tecky..jooo zacinaly ale jakoby od stonku ne od konce konecku listu...no pak vetsi fleky a pak celej zlutej list posazenej flekama....jelikoz ale nemam digital fotak tag Vam to nemuzu ani ukazat....spis me dostalo ze to mely i kyti f Amstru....ja jen gdyby se vam objevily ty flicky tag to nebrat na lehkou vahu....papa

caravell

Old Post 25-07-2002 v 15:35 PM
caravell je offline   Profil uživatele caravell   Find more posts by caravell   Foto galerie člena caravell   Click here to Send caravell a Private Message   Add caravell to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:04 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-03-2006 - nahodou nekdo nevite co to je? - 21 odpovědí
11-01-2004 - Pomooc - co to je ??? - 7 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1326420 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív