Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » 1. Lakysův GrowBox - Stavba
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Lakys
Stálý Člen

Karma uživatele Lakys - 69% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 58  

1. Lakysův GrowBox - Stavba Příspěvek č. 1


Heya groweři a growerky!

Po mnoha skvělých inspiracích tady na groweru jsem se rozhodl, že bych si taky nějaký ten indoor zkusil rozjet.
Do začátku nechci nic velkého, jde mi o to si v pohodě vypěstovat nějaký ten model pro svou spotřebu, protože není nic lepšího než si dát s kamarády nějakého toho joshe .
Můj indoor by neměl jít nějak moc cítit, neměl by hlučet a nechci ani nějaké vysoké provozní náklady, dle mě je lepší zainvestovat do dobrého vybavení než pak zbytečně dokupovat vše možné, abych zlepšil co nefunguje jak má. Taky nechci zbytečně vyhazovat peníze, proto raději kouknu po nějakém to bazárku, akci nebo co jde udělám doma...


co jsem nakoupil a kolik to stálo:
-skříň 100x60x160: 390 ,-
-sodík MASTER SON-T PIA PLUS E 250W : 430,-
-předřadník UAL-Cecla 250W : 1000,-
-objímka E40 : 94,-
-pachový filtr Home Edition 160m3/h : 900,-
-potrubní ventilátor TT 100 (180m3/h): 999,-
-teplo/vlhkoměr: 169,-
-zvlhčovač: 1600,-
-hnojivo Hesi Starter kit: 1390,-
-černobílá fólie 5x2m: 300,-
-příruba : 45,-
-Aluflex 1,5m : 81,-
-stínidlo pro výbojku: 50,-
-teploměr s vlhkoměrem: 300,-
-spínací hodiny: 120,-
-kabely, koncovky a nějaké serepetičky v elektru: 200,-
-2x spona: 40,-
-akrylový tmel : 33,-
-těsnění: 88,-
-balakryl: 143,-
-brusný papir: 41,-
-vykružovák: 52,-
-2x lepící páska: 82,-
-poštovné: 397,- (zahrnuje dopravu z různých aukcí a eshopů)

Seznam zatím není kompletní, tak časem zedituju a připíšu věci, které ještě nakoupím, pak udělám nějaké součty a uvidím co z toho vypadne :-)

Co mě potěšilo byla koupě skříně, kterou sem sehnal přes Sbazara na seznamu za 390 skříň o rozměrech 100x60x160, byl k tomu i prádelník, který jsem nakonec věnoval jedné stařence z baráku a podstavec, jenž sem trochu zmenšil aby mi skříň pasovala.
Přidávám, teda doufám že přidávám, výsledek se ještě uvidí, nákres jak by skříň měla vypadat. Na nákresu jsou dva návrhy, první budu konstruovat model číslo 1, pokud by se objevily problémy s teplotou, či bych nebyl schopný kvůli odvětrávání udržet v boxu vlhkost, překonstruoval bych na model č. 2, kde je samostatný okruh ventilace pro výbojku, ten by to snad měl řešit.
V dalších příspěvcích bych se trochu rozepsal o věcech, které jsem nakoupil a zkusím v času průběhu zdokumentovat pracovní postup na growboxu.
Jakékoliv rady a připomínky od Vás rád uvítám a ocením karmou...

pěstu zdar
Lakys

Ganja teoretik v praxi

1. Lakysův GrowBox - Stavba

Naposledy upravil Lakys 13-12-2008 v 10:41 AM

Old Post 17-11-2008 v 22:58 PM
Lakys je offline   Profil uživatele Lakys   Find more posts by Lakys   Foto galerie člena Lakys   Click here to Send Lakys a Private Message   Add Lakys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lakys
Stálý Člen

Karma uživatele Lakys - 69% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 2


Heya growers,

tak jsem trochu pokročil, skříň sem zvenku vymaloval na bílo , vevnitř vytmelil spáry akrylovým tmelem a zakoupeným vykružovákem udělal díry na odtah a přítah. Pracuje se s tím opravdu dobře stačí přidělat na aku vrtačku přiložit a vrtat :-)

Dovnitř sem měl připravené fólie, které sem přidělal takovou sponkovací pistolí. Docela to šlo, ale práce na dva dny a trochu se obávám že by ve přehybech, protože sem dělal každou stěnu zvlášť, mohla vznikat plíseň... Možná hrany ještě předělám těsnící páskou...

Nahoře ve skříni je už nachystaná příruba pro odtah, tou malou žárovkou v ní sem zkoušel únik světla... ten je bohužel docela špatný a to i přes P těsnění, které sem pro tento účel koupil. Skříň je prostě docela pokroucená a těsnění nedoléhá všude, tento způsob bych doporučil spíš u nových ještě rovných skříní, ne u starého vehiklu jako mám já :-)

Zítra zkusím vyřešit únik světla a o víkendu bych napsal jak sem dopadl, zatím přikládám foto skříně s fólií.

čau Lakys

Ganja teoretik v praxi

1. Lakysův GrowBox - Stavba

Old Post 20-11-2008 v 21:27 PM
Lakys je offline   Profil uživatele Lakys   Find more posts by Lakys   Foto galerie člena Lakys   Click here to Send Lakys a Private Message   Add Lakys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
begginer
Stálý Člen

Karma uživatele begginer - 58% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 3

hoj , zatim to vypada pekne ,ale píšeš že by to měla být tichá skřín , to TTéčko ma i muj kamarad a pěkně mu hučí tak nevim ale držim palce

Old Post 22-11-2008 v 17:15 PM
begginer je offline   Profil uživatele begginer   Find more posts by begginer   Foto galerie člena begginer   Click here to Send begginer a Private Message   Add begginer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lakys
Stálý Člen

Karma uživatele Lakys - 69% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 4

čau begginer to tt má dvě rychlosti při vyšší má napsáno 35Db a při nižší 24Db. tižší ventilátor sem ani nenašel. sna dto bude v poho. když tak jsemsiříkal že bych mohl udělat malý boxík třeba ze sádrokartonu a vyložit ho rockwoolem. zároveň by nebylo špatné do boxu vložit předředník že by se ochlazoval a nebyl vidět venku ze skříně. zatím nevím za názory budu rád ...
čuzz Lakys

Ganja teoretik v praxi

1. Lakysův GrowBox - Stavba

Old Post 23-11-2008 v 10:20 AM
Lakys je offline   Profil uživatele Lakys   Find more posts by Lakys   Foto galerie člena Lakys   Click here to Send Lakys a Private Message   Add Lakys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
begginer
Stálý Člen

Karma uživatele begginer - 58% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 5

jj, ta bedna funguje ,ja to mam v bedne z obs desky a vyplneny rockwoolem a zaveseny na gume , a i kdyz ten muj zachodacek ma okolo 50Db tak neni vubec slyset a taky tomu pomohla sonoflexka . mej se

Old Post 23-11-2008 v 11:49 AM
begginer je offline   Profil uživatele begginer   Find more posts by begginer   Foto galerie člena begginer   Click here to Send begginer a Private Message   Add begginer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 6

Předřadník do boxu s odtahem, kterej je vystlanej rockwoolem bych neviděl jako dobrej nápad.
Jo a když budeš mít správně pořešenou ventilaci v boxu, tak se plísně v přehybech obávat nemusíš, pokud skříň není ve vyloženě vlhkým prostředí.
Hodně zdaru

Old Post 23-11-2008 v 12:43 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lakys
Stálý Člen

Karma uživatele Lakys - 69% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 7


Další pokrok:

Dveře skříně jsem utěsnil proti úniku světla a myslím že by to mohlo částečně fungovat i proti úniku pachu. Použil sem k tomu to P těsnění, na které sem si dřív stěžoval ( kvůli křivé skříny vznikaly velké mezery a světlo unikalo). Toto těsnění sem nalepil přímo na dveře skříně a to tak že nožička P profilu sahá do spáry dveří a bříško vejde hned natěsno do skříně viz foto. Teďka je únik světla fakt jen minimální a to jen v místech největších nerovností.

Do střední spáry mezi dveře jsem dal samonalepovací lištu na koberce, je z poloviny natřená černým lihovým fixem aby nepropouštěla světlo. Jde vidět na fotce.

Ganja teoretik v praxi

1. Lakysův GrowBox - Stavba

Old Post 25-11-2008 v 19:14 PM
Lakys je offline   Profil uživatele Lakys   Find more posts by Lakys   Foto galerie člena Lakys   Click here to Send Lakys a Private Message   Add Lakys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lakys
Stálý Člen

Karma uživatele Lakys - 69% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 8


detail těsnění s přiloženou polovinou lišty na koberce - druhá část je nalepená

Ganja teoretik v praxi

1. Lakysův GrowBox - Stavba

Old Post 25-11-2008 v 19:18 PM
Lakys je offline   Profil uživatele Lakys   Find more posts by Lakys   Foto galerie člena Lakys   Click here to Send Lakys a Private Message   Add Lakys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lakys
Stálý Člen

Karma uživatele Lakys - 69% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 9


Jako další krok plánuju přidělat ventilátor a pachový filtr. umístění půjde do zadní, horní části skříně. Připevňovat budu pomocí háčků a pásky viz foto.. Jediné co, tak doufám, že nebude vadit nasávání pacháče nad přítahem... Správnou cirkulaci vzduchu by měli zajistit klipsnové ventilátory..

Námitky, připomínky, kritiku atd. vítám s otevřenou náručí ...

na brzkou shledanou,
Lakys

Ganja teoretik v praxi

1. Lakysův GrowBox - Stavba

Old Post 25-11-2008 v 19:26 PM
Lakys je offline   Profil uživatele Lakys   Find more posts by Lakys   Foto galerie člena Lakys   Click here to Send Lakys a Private Message   Add Lakys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
begginer
Stálý Člen

Karma uživatele begginer - 58% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 10

ahoj , tak co nehučí moc to ttéčko ? ono jak na nej dás tu rouru a tak to zacne poradne hucet a jesete k tomu je to prumer 100( cim vetsi prumer tim to min huci) ale nechci te moc strasit , zatim se mej , budu sledovat ...

Old Post 29-11-2008 v 12:39 PM
begginer je offline   Profil uživatele begginer   Find more posts by begginer   Foto galerie člena begginer   Click here to Send begginer a Private Message   Add begginer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Skáčkař
Stálý Člen

Karma uživatele Skáčkař - 40% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 11

čau, prosim tě, taky chci pořizovat TTčko, ale nikde jsem nenašel rozměry. Nemohl bys mi to prosim přeměřit? Mam trochu problem s prostorem a potřeboval bych to nějak promyslet předem než do něho půjdu. Díky moc

Old Post 29-11-2008 v 14:00 PM
Skáčkař je offline   Profil uživatele Skáčkař   Find more posts by Skáčkař   Foto galerie člena Skáčkař   Click here to Send Skáčkař a Private Message   Add Skáčkař to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Skáčkař! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
begginer
Stálý Člen

Karma uživatele begginer - 58% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 12

skáčkař: http://www.elektro-paloucek.cz/vent...roducts_id=3329 dole v popisu mas rozmery .mej se ...

Old Post 29-11-2008 v 14:13 PM
begginer je offline   Profil uživatele begginer   Find more posts by begginer   Foto galerie člena begginer   Click here to Send begginer a Private Message   Add begginer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lakys
Stálý Člen

Karma uživatele Lakys - 69% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 13

hh díky begginer, máš u mě K :-) teď sem se tu chvíli nedostal a s boxem sem už pokročil.. jak bdue chvilka hodím foto. zítra by mi mělo dojít stínidlo a skříň by mohla být hotová...

takže sháním řezivo! pokud možná rád bych White Widow, ale nechal bych se ukecat i na na nějakou jinou laskovinu... Když tak pište PMkaa domluvili bychom se :-) . morava nejlépe zlínský kraj ... díky

Lakys

add beginner: to TT zítra odzkouším už z boxu zatím sem to měl jen venku přidělané na flexo a pacháč a šlapalo to docela potichu, ymslí že bych se u toho vyspal i na ten vyšší výkon ...

Ganja teoretik v praxi

1. Lakysův GrowBox - Stavba

Old Post 30-11-2008 v 17:42 PM
Lakys je offline   Profil uživatele Lakys   Find more posts by Lakys   Foto galerie člena Lakys   Click here to Send Lakys a Private Message   Add Lakys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lakys
Stálý Člen

Karma uživatele Lakys - 69% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 14

Jinak skáčkař tady je to TT levnější a přišlo hned... případně si můžeš vybrat i silnější modely...

COMANDER.CZ

Ganja teoretik v praxi

1. Lakysův GrowBox - Stavba

Old Post 30-11-2008 v 17:45 PM
Lakys je offline   Profil uživatele Lakys   Find more posts by Lakys   Foto galerie člena Lakys   Click here to Send Lakys a Private Message   Add Lakys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lakys
Stálý Člen

Karma uživatele Lakys - 69% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 15


Po troše snažení sem opět pokročil, pacháč a odtah připevněn na páskách a zavěšeny na háčky. K odtahu už sem si vytvořil napajecí kabel s přepínačem na dvě rychlosti, doporučuju hned zaizolovat, já tak neudělal a s trochou nepozornosti hned dostal pecku :-)
pro kabely plánuju udělat otvor nahoře mezi pacháčem a ventilátorem, možná koupím průchodku, nevím zda je třeba. Elektriku zatím umístím nahoru na skříň, časem bych uvítal nějakou malou elektroskříň třeba i s větráním :-)
Stínidlo jsem koupil v internetové aukci a podomácku sestrojil držák na objímku, ta je přitáhlá sponou na hadice. Vše je na fotce... jinak i stínidlo jde už přidat do skříně ukážu na dalších fotkách snad už i s kabely.

Byla tady otázka hlučnosti TT, ono sám ventilátor nejde slyšet vůbec zvlášť, když je zavřená skřín, ale hučí vzduch vycházející z odtahu. Hlučnost asi tak na jeden pokoj za zavřené dveře už nepronikne. Zkoušel sem odtahový otvor trochu ucpat hadrou a hlučnost se o dost zmenšila, možná vyřežu kruh s molitanu a nasadím ho na odtah, nebo máte někdo nějaké lepší řešení?

Ganja teoretik v praxi

1. Lakysův GrowBox - Stavba

Old Post 07-12-2008 v 18:59 PM
Lakys je offline   Profil uživatele Lakys   Find more posts by Lakys   Foto galerie člena Lakys   Click here to Send Lakys a Private Message   Add Lakys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lakys
Stálý Člen

Karma uživatele Lakys - 69% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 16


detail stínidla

Ganja teoretik v praxi

1. Lakysův GrowBox - Stavba

Old Post 07-12-2008 v 19:01 PM
Lakys je offline   Profil uživatele Lakys   Find more posts by Lakys   Foto galerie člena Lakys   Click here to Send Lakys a Private Message   Add Lakys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
14-06-2011 - Lampův V-scrog box - stavba - 48 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0474650 seconds with 35 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív