Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Pestovani v nevetranem kumbalu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
p3check
Stálý Člen

Karma uživatele p3check - 70% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 51  

Pestovani v nevetranem kumbalu Příspěvek č. 1

Zdravim,

prestehoval jsem se ted do bytu 1+kk takze takova garsonerie.. a z pokoju jsou jeste jedny dvere do takoveho kumbalu odhadem 1.7m x 1.4m .

Chci se zeptat jestli je realizovatelne si zde pestovat jednu kytku? Mistost neni nijak vetrana a ani neni mozne vetrani nejak odvadet do vetraci sachty.. proudeni vzduchu by bylo zajisteno pouze nejakym stolnim vetrakem.. a otviranim dveri pri kontrolach a zalivani atd..

Nejvetsi omezeni je pro me zapach, ktery by v dobe kvetu vznikal.. Proto se chci zeptat na zkusenosti jestli jedna kytka dokaze opravdu udelat tak sylny zapach, ktery by pronikl az do obytneho pokoje a zneprijemnil tak bydleni? Nebo dokonce aby prosel jeste pres chodbycku, na spolecnou chodbu baraku.

Pachovy filtr je asi zbytecny, kdyz nemam kam odvetravat.. spise jsem ted nalezl na tento vynalez http://pestovani.cz/growshop/produk.../vaportek-maxi/ ktery by mel odstranovat zapach.. Tak ted je otazka jestli to funguje a jestli kdyby to bylo polozeno v te mistnosti, jestli by to ten pach opravdu sezralo do sebe..

Diky za radu jestli do toho jit nebo ne..

Old Post 27-05-2011 v 11:17 AM
p3check je offline   Profil uživatele p3check   Find more posts by p3check   Foto galerie člena p3check   Click here to Send p3check a Private Message   Add p3check to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Legy
Stálý Člen

Karma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 337  

Příspěvek č. 2

prostor na jednu kytku mas... kdyz budes otevirat dvere casto, neni problem ani s vetranim a co se zapachu tyce, neni to zapach, je to vunec, citils nekdy kytku? voni to a bydleni to jen zprijemni

Old Post 27-05-2011 v 11:42 AM
Legy je offline   Profil uživatele Legy   Find more posts by Legy   Foto galerie člena Legy   Click here to Send Legy a Private Message   Add Legy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Knorr
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 302  

Příspěvek č. 3

Na nevetranej kumbal rovnou zapomen... Jiz stari cinane vedeli ze "ventilaci a svetlo nevojebeš" zaprve se ti to v nevetranym kumbalu upece, kdyz bys pouzil nejaky CFL svetlo, tak mozna ne, ale urcite by se ti to udusilo... Bez vzduchu to proste nejde. Dalsi vec je ze by ti to v nevetranym kumbale zplesnivelo... Otazku smradu ani nemusim rozvadet - i jedna jedina kytka dokaze bez filtru a ventilace zasmrdet celej dum, malinkej bytecek by pro ni nebyl problem... Zkratka tech prekazek je tolik, ze bude lepsi vymyslet jak to odvetrat.

Neni prece problem do dveri dat nejakou zaslepku ktera bude vyplnena nejakym vzduchopropustnym materialem a nebude propoustet svetlo... treba cernej molitan nebo neco podobnyho... Ventilaci muzes udelat tak ze nebude ani slyset a muzes si dat do kumbalu treb 250w nebo i 4kilo...

Tisková oprava:
Ve včerejším vydání našich novin jsme omylem
uvedli, že Jiří Paroubek je z Brd.

Správně mělo být uvedeno, že Jiří Paroubek je zmrd.
Všem obyvatelům Brd se hluboce omlouváme.

Old Post 27-05-2011 v 11:46 AM
Mr. Knorr je offline   Profil uživatele Mr. Knorr   Find more posts by Mr. Knorr   Foto galerie člena Mr. Knorr   Click here to Send Mr. Knorr a Private Message   Add Mr. Knorr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Knorr
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 302  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Legy
prostor na jednu kytku mas... kdyz budes otevirat dvere casto, neni problem ani s vetranim a co se zapachu tyce, neni to zapach, je to vunec, citils nekdy kytku? voni to a bydleni to jen zprijemni



Mozna to bydleni zprijemni jemu, ale co pripadne navstevy? Sousedi? Upozornit na svoji indoor pestirnu tim ze nepouzijes pachac je skolacka chyba a hloupost... Smrad po baraku je dostatecnej duvod pro razii do bytu... nikdo predem nevi jestli pestujes jednu kytku nebo toho mas plnej byt. Kdyz te nejaka protivna sousedka uda, ses v prdeli.

Tisková oprava:
Ve včerejším vydání našich novin jsme omylem
uvedli, že Jiří Paroubek je z Brd.

Správně mělo být uvedeno, že Jiří Paroubek je zmrd.
Všem obyvatelům Brd se hluboce omlouváme.

Old Post 27-05-2011 v 11:48 AM
Mr. Knorr je offline   Profil uživatele Mr. Knorr   Find more posts by Mr. Knorr   Foto galerie člena Mr. Knorr   Click here to Send Mr. Knorr a Private Message   Add Mr. Knorr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3check
Stálý Člen

Karma uživatele p3check - 70% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 5

No jde o to ze to mam v pronajmu, a nemuzu si dovolit do dveri delat zadne diry
No kdyz jsem tady videl ty mikro pestirny tak si myslim ze s upecenim nebude problem.. Pordil jsem starsi zarivkove teleso 4x 18 W zarivky 60cm dlouhe.. To si myslim ze by pro tu jednu kytku mohlo stacit a zas tolyk teplat to taky nevyprodukuje..

Na narozky od kamose jsem pred dvouma tydnama dostal rizek.. tak na nej svytim zatim lampickou o 100W a roste pekne.. A v mistosti ta teplota muze byt tak okolo 27 stupnu... to kdybych to vymenil na tu zarivku tak by to melo byt vklidu snad..

Takze myslite ze ta vecicka na to pohlceni pachu ten pach nedokaze odstranit? Nebo koupit ci vyrobyt pachovy filtr s aktivnim uhlim a nechat ho pusteny v mistnosti? Nevim jestli by to tu vuni kytky pohltilo? Tezko rici..

Old Post 27-05-2011 v 12:06 PM
p3check je offline   Profil uživatele p3check   Find more posts by p3check   Foto galerie člena p3check   Click here to Send p3check a Private Message   Add p3check to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Knorr
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 302  

Příspěvek č. 6

Nedelej do dveri diru, ale za par stovek si kup dvere jiny do kterych si udelas neviditelny sani a az se budes odstehovavat, tak tam dvere vratis... Filtr ktery pustis v mistnosti ti nic nezachrani kdyz nebudes ten vzduch filtrovat na vystupu tak aby ti v prostoru tim sanim vznikl podtlak ktery ti tam vzene vzduch dovnitr, takze ti z pestirny nedostane nefiltrovany vzduch, chapes?

Tisková oprava:
Ve včerejším vydání našich novin jsme omylem
uvedli, že Jiří Paroubek je z Brd.

Správně mělo být uvedeno, že Jiří Paroubek je zmrd.
Všem obyvatelům Brd se hluboce omlouváme.

Old Post 27-05-2011 v 12:12 PM
Mr. Knorr je offline   Profil uživatele Mr. Knorr   Find more posts by Mr. Knorr   Foto galerie člena Mr. Knorr   Click here to Send Mr. Knorr a Private Message   Add Mr. Knorr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3check
Stálý Člen

Karma uživatele p3check - 70% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 7

No a co kdybych si teda udelal nejakej box, kde bych teda dole sal vzduch a navrchu ho vysaval a filtroval.. a do kumbalu tim padem nechaval pootevrene dvere?.. To by slo?

Old Post 27-05-2011 v 12:17 PM
p3check je offline   Profil uživatele p3check   Find more posts by p3check   Foto galerie člena p3check   Click here to Send p3check a Private Message   Add p3check to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Knorr
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 302  

Příspěvek č. 8

jj to by slo... dej si tam nejakou malou skrinku, hlavne at je svetlotesna... Podivej se treba na nejaky maly homeboxy...

http://www.growshop.cz/katalog/deta...ii.-60x60x160cm

ten by se ti tam vesel krasne... ma 60 na 60 a 180na vysku...

Tisková oprava:
Ve včerejším vydání našich novin jsme omylem
uvedli, že Jiří Paroubek je z Brd.

Správně mělo být uvedeno, že Jiří Paroubek je zmrd.
Všem obyvatelům Brd se hluboce omlouváme.

Old Post 27-05-2011 v 12:30 PM
Mr. Knorr je offline   Profil uživatele Mr. Knorr   Find more posts by Mr. Knorr   Foto galerie člena Mr. Knorr   Click here to Send Mr. Knorr a Private Message   Add Mr. Knorr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3check
Stálý Člen

Karma uživatele p3check - 70% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 51  

Sestava a predstaveni skrine Příspěvek č. 9


Tak, po nejake dobe jsem se rozhodl ze se podelim o tom jak jsem postupoval pri staveni skrine, co jsem zvolil za komponenty atd..

tak zaciname.. jelikoz jsem planoval od zacatku vyuzivat kumbal jako odkladiste vseho mozneho, nechtel jsem celou plochu zabrat boxem.. Proto jsem si vymyslel, ze jej umystnim na polici a proto vyroba boxu musela podlehat urcitym omezenim co se tyce vahy. Nakonec me napadlo koupit hranoly 25x25mm a slozit z nich konstrukci(cena za delku 2,4m byla 81Kc), kterou bych nasledne pokryl ze vsech stran sololakem se vzorem dreva at to nejak vypada..

Bohuzel jsem vice pracoval a malo fotil, tak fotek z vyroby bude jen par..

Vse jsem si nactrl, spocital rozmery a pak postupovalo hodne cest do hornbachu, bauhausu, Grow Shopu, atd..

Rozmery boxu jsem naplanoval nasledujici:
V-120, H-65, S-80

Co se tyce financi, tak jsem byl omezeny jako vetsina z G.. A tak se me vzdy jen otaceli oci u pokladny kdyz jsem postupne pocital co jsem jiz vse nakoupil a co teprve jeste kupovat budu :-D.. No co uz..

Jakmle jsem vse sestavil, tak jsem mel zprvu polozen box na pc stolku z ikeii, a nez jsem se odhodlal zrealizovat polici tak nejaka chvile ubehla.. police byla kupodivu snad tezsi nez samotny box :-D.. Koupil jsem 4 pevny L-ka. A polici pridelal.. ve dvou lidech (s kamosem) jsme teda meli co delat abychom to tam nejak opatrne a v poradku dostali..
Bohuzel jak to bylo dluhe tak se ta police prohybala.. tak jsem to jeste vcera upgradoval vetsim stredovym L-kem i s oporou.. a uz je to vcajku

Sani jsem mel jen pasivni diru s mrizkou.. ale teplota v boxe byla kolem 29-30 stupnu.. mel jsem puvodne ventilator klasicky trubkovy vk 125 s tahem 160 m3/h , ale rozhodl jsem se investovat a koupit TT125 - 220-280 m3/h.

Teplota se ale hla max o jeden stupen.. Pred trema dny jsem kupil 3,5 m aluflexu 160mm, narval ji do diry a natahl k futrum, k zemi.. a co se stalo, to nejlepsi co jsem jen mohl cekat.. teplota v boxe sla na 24-25 stupnu..

Tak a ted teda slibene foto(snad se me to tam podari nahrat ve zminenem poradi):
1) nakres boxu ve sketchupu s kotama
2) kostra boxu z harnolu spojena L-kama a vrutama
3) detajl spoje
4) jiz hotovy box - predek - dole v pravo pritah..
5) box - leva strana - vrsek (odtah)
6) elektroinstalace
7) vzduchotechnika - sonoflex + TT 125 - 220-280 m3/h
8) box jiz na polici
9) aluflex natazen dolu

Pro dnesek vse.. Pokracovani priste.

Naposledy upravil p3check 18-08-2011 v 12:53 PM

Old Post 18-08-2011 v 11:41 AM
p3check je offline   Profil uživatele p3check   Find more posts by p3check   Foto galerie člena p3check   Click here to Send p3check a Private Message   Add p3check to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3check
Stálý Člen

Karma uživatele p3check - 70% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 10


No tak koukam ze asi fakt nahraju jen jednu fotku k prispevku,.. vite nekdo proc? Je to tim ze jsem novacek? Diky za info.. valim ted na obed.. pak budu pokracovat v nahravani asi co prispevek to fotka?

Old Post 18-08-2011 v 11:46 AM
p3check je offline   Profil uživatele p3check   Find more posts by p3check   Foto galerie člena p3check   Click here to Send p3check a Private Message   Add p3check to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3check
Stálý Člen

Karma uživatele p3check - 70% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 11


Tak a prikladame detail spoje pomoci vingliku jsem to spojoval.. 4 vruty na jeden vyngl plus v kazdem rohu jsou dva dlouhy vruty.. Vzdy ve smeru venkovni strany do hranolu co je pripojen vynglem..

Old Post 18-08-2011 v 12:44 PM
p3check je offline   Profil uživatele p3check   Find more posts by p3check   Foto galerie člena p3check   Click here to Send p3check a Private Message   Add p3check to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3check
Stálý Člen

Karma uživatele p3check - 70% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 12


Tak tady uz je ukazka hotoveho boxu.. Zadne dalsi mezikroky jsem bohuzel nevyfotil..

Old Post 18-08-2011 v 12:52 PM
p3check je offline   Profil uživatele p3check   Find more posts by p3check   Foto galerie člena p3check   Click here to Send p3check a Private Message   Add p3check to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3check
Stálý Člen

Karma uživatele p3check - 70% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 13


Levy horni roh boxu s vyvodem vzduchu z boxu volne do prostoru kumbalu.. Vystup z mrizky je skosen pod uhlem cca 45 stupnu a je nasmerovano smerem dolu..

Old Post 18-08-2011 v 12:56 PM
p3check je offline   Profil uživatele p3check   Find more posts by p3check   Foto galerie člena p3check   Click here to Send p3check a Private Message   Add p3check to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3check
Stálý Člen

Karma uživatele p3check - 70% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 14


Tak tady je ukazka elektro instalace.. Mame tu jednu skrin s jisticem a jednu dvojzasuvku.. V jedne zasuvce digitalni casovac, v druhe rozdvojka, kde je zapojen ventilator a v druhe je prodluzka, ktera vede dolu, kde pak budu moci zapojit ofuk a zvlhcovacku.. Tady na teto fotce jde videt ze jsem cely box vystlal jeste 1cm tlustym polistyrenem, ktery je nalepen z vnitrni strany na sololak.. Na nej je pak nalepena oboustrankou folie koupena v hornbachu nebo bauhausu.. Oznaceni je jutafol reflex n150 siroka 1.5m a delka 1m stoji 32.5. No doufam ze bude stacit jako nahrada za diamantovou ci jinou folii z gshopu..

Old Post 18-08-2011 v 13:06 PM
p3check je offline   Profil uživatele p3check   Find more posts by p3check   Foto galerie člena p3check   Click here to Send p3check a Private Message   Add p3check to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3check
Stálý Člen

Karma uživatele p3check - 70% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 15


Tak tady mame foto vzduchotechniky.. musim koupit ductape a zalepit to aby to vypadalo pekne... je to stazene tema plechovyma pakama.. a jeste me tam chybi pachac.. ten dokupim pozdeji..

Jen takova otazecka:
Utisi trochu ten pachac ten ventilator?

Ventilator jsem dal jiz tt125.. s moznosti prepnout mezi 220 nebo 280 m3/h.. Bohuzel tam neni prepinac.. musi se rozdelat a predelat fazovy kabel do diry L2 ktera znaci vetsi otacky.. zatim mam na mensi rychlost..

Uchyceny je zatim tak ze vysi na retezu .. casem snad vymyslim lepsi zpusob uchyceni.. asi si tam dam desticku a na ni to navrtam.. (Budu si muset zase pujcit vrtacku

Old Post 18-08-2011 v 13:18 PM
p3check je offline   Profil uživatele p3check   Find more posts by p3check   Foto galerie člena p3check   Click here to Send p3check a Private Message   Add p3check to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3check
Stálý Člen

Karma uživatele p3check - 70% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 16


Tak a bilizime se k zaveru.. Ted je box jiz na polici, jiz ze stredovou oporou, takze se neprohyba a aluflex je natazen dolu k zemi..

Old Post 18-08-2011 v 13:22 PM
p3check je offline   Profil uživatele p3check   Find more posts by p3check   Foto galerie člena p3check   Click here to Send p3check a Private Message   Add p3check to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:56 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9013010 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív