Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Rezavé skvrny na listech-je to přehnojení?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 1

tak poprvé se mi přihodil tento problém:

před tejdnem sem poprvé zahnojil, normální dávkou krystalonu, kytky asi 10cm vysoký, na balkóně tak že outdoor, a dneska na ně čumim a zjistil jsem, že některý listy maj rezavý skvrny na listech (fakt ta barva jak kdyby to byla koroze) zkusim prohnat jeden list skenrem, protože foťák neni
substrát mám klasicky, perlit + zahradnickej + kaktus

co by to mohlo bejt? myslíte, že nezvládly ten krystalon, i když s nim hnojim už dlouho a nikdy se to nestalo ani při vysokých dávkách?

a nebo je to nějakej škůdce? (nechci na to totiž zbytečně stříkat chemku abych nezamořil celej balkón :-)

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 11-05-2002 v 08:50 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

foto Příspěvek č. 2

tak tady je ten obrázek těch skvrn
(PS: na to že sem to dělal na skenru, docela prdel :-)

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 11-05-2002 v 11:02 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Haman
Stálý Člen

Karma uživatele Haman - 60% PěstitelskáKarma uživatele Haman - 60% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 288 

Příspěvek č. 3

Někde tady na groweru už o tom něco je. Já to měl taky, ale z nedostatku hnojení, né z přehnojení.

Haman - Flying smokers

Old Post 11-05-2002 v 17:23 PM
Haman je offline   Profil uživatele Haman   Find more posts by Haman   Foto galerie člena Haman   Click here to Send Haman a Private Message   Add Haman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 4

no myslim, že z nedostatku hnojení to snad nemůže bejt, vzhledem k tomu, že jsem před tejdnem hnojil, vzhledem k tomu, že jsou kytky teprv 10cm vysoký (auž asi 2 až 3 patra) a vzhledem k tomu, že mám celkem předpisovej substrát, jak jsem psal výše

tak co si o tom myslíte?

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 12-05-2002 v 01:03 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
YAHMAN
Stálý Člen

Karma uživatele YAHMAN - 79% PěstitelskáKarma uživatele YAHMAN - 79% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 88 

to: oton Příspěvek č. 5

Je to na 99% prehnojeny.

Old Post 12-05-2002 v 05:50 AM
YAHMAN je offline   Profil uživatele YAHMAN   Find more posts by YAHMAN   Foto galerie člena YAHMAN   Click here to Send YAHMAN a Private Message   Add YAHMAN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sido
Stálý Člen

Karma uživatele Sido - 13% PěstitelskáKarma uživatele Sido - 13% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 149 

hnojeni-nehnojeni Příspěvek č. 6

Mno tak na to koukam a mam stejnej problem a jelikoz nehnojim, tak to tezko bude prehnojenim :o) Nicmene se me to stava posledni dve tri urody pomerne pravidelne a nevim co s tim.Skudce vylucuju,jelikoz jsem dukladne "odskudcoval" ,hnojivo taky,takze snad ze by to bylo fakt nedostatkem zivin??? Pokud mnekdo vi,tak at to sem uz konecne napise :o)

Sido

End

Old Post 13-05-2002 v 22:41 PM
Sido je offline   Profil uživatele Sido   Find more posts by Sido   Foto galerie člena Sido   Click here to Send Sido a Private Message   Add Sido to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dexmon
Stálý Člen

Karma uživatele dexmon - 61% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 93 

2oton Příspěvek č. 7

koukni sem jestli ti to nepomuze...
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=3064

Old Post 13-05-2002 v 23:52 PM
dexmon je offline   Profil uživatele dexmon   Find more posts by dexmon   Foto galerie člena dexmon   Click here to Send dexmon a Private Message   Add dexmon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 8

Prehnojeny. Odumrele casti listu napadla plisen.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 14-05-2002 v 05:53 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bush-style
Stálý Člen

Karma uživatele Bush-style - 85% PěstitelskáKarma uživatele Bush-style - 85% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 9

Ja to mam taky lidi(jestli myslite to,jak sem dal Dexmon) nejdriv jsem to mel na jedny kytce,potom na dvou a tet to mam tam na deseti kytkach.Ale neda se toho zbavit,a kdyz dam nejaky ty kytky pryc,tak se to furt objevuje na jinych a jinych kytkach.Je to vzdycky na jednom liste treba na spicce,a za 1-2 dny je po listu,a jde to dal na dalsi listy.Mejte se.

Bush-style

Old Post 15-05-2002 v 18:34 PM
Bush-style je offline   Profil uživatele Bush-style   Find more posts by Bush-style   Foto galerie člena Bush-style   Click here to Send Bush-style a Private Message   Add Bush-style to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 10

tak že je to plíseň???? já mám dojem, že už se mi to na další listy nerozlejzá, mám to teda něčim postříkat, co je vhodný a cenově dostupný?

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 15-05-2002 v 18:49 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kosmír
Nový Člen

Karma uživatele Kosmír - 20% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 2 

Příspěvek č. 11

to bude asi prelitim. moc vody roztrha bunecnou stenu bunek v listech. dela se to nejcastejc na krajich listu.nebo to muze byt nedohnojenim i prehnojenim. ale to spolu souvisi.
kdyz ma bunka v sobe urcite mnozstvi mineralu a v jejim okoli je roztok s mensim mnozstvim, tak se samozrejme koncentrace snazi vyrovnat a voda difunduje do bunky a tak jeji obsah nareduje. (velke molekuly zivin spatne difunduji ven z bunky) no a kdyz je vody moc, tak se bunecna stena roztrhne.
kdyz je zase moc hnojiva, tak se koncentrace v okoli a v bunce taky vyrovnava a voda putuje ven z bunky. no a bunka uschne.




Old Post 31-05-2002 v 18:13 PM
Kosmír je offline   Profil uživatele Kosmír   Find more posts by Kosmír   Foto galerie člena Kosmír   Click here to Send Kosmír a Private Message   Add Kosmír to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kosmír
Nový Člen

Karma uživatele Kosmír - 20% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 2 

Příspěvek č. 12

ale to samozrejme neznamena, ze to nemuze byt nejaka choroba. staci sledovat jak to rotse dal a pak se uvidi.
jestli to na nove vyrostlych listech neni, tak to asi choroba nebude(ta by se sirila po cele rostline). asi to bylo jenom momentalni preliti nebo prehnojeni.

Old Post 31-05-2002 v 18:19 PM
Kosmír je offline   Profil uživatele Kosmír   Find more posts by Kosmír   Foto galerie člena Kosmír   Click here to Send Kosmír a Private Message   Add Kosmír to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 13

no myslim, že to možná mohlo bejt tim přelitím ale nevim, jedno je jasný, že na nových listech se to už nevobjevuje a hnojil sem už asi 3× a zatim v pohodě, tak na to asi seru a postřik nechám odpočívat ve skříni :-)

tímto děkuji všem za ochotu poradit!

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 03-06-2002 v 17:37 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

nové žloutnutí Příspěvek č. 14

tak mám tu další věc na listech, spíš si myslim, že je to přirozený upadávání listů, protože ty najvětší listy co vyrostou na hlavním stonku jako první začali taky žloutnout jako první, a teď se mi to stává u listů co jsou na větvých, na kterých budou nebo už rostou palice, prostě ty velký větve, možná je to i nedostatkem vody, jsou to listy z balkónovýho truhlíku, kde je 7 kytek, a jak jsou rozrostlý tak je musim zalejvat každej den, maj pro sebe hodně málo půdy a tim i vody v ní zachycené, listy žloutnou od konce, tady ještě ani nejsou moc žlutý, jako spíš začínaj od konce světlal, ostatní listy na kytkách jsou v pohodě, kytky vypadaj moc dobře, co myslíte?

tady je scan dvou listů:

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 28-07-2002 v 12:06 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dexmon
Stálý Člen

Karma uživatele dexmon - 61% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 93 

Příspěvek č. 15

tohle mi pride jako nedostatek dusiku...ale velky listy co jsou uvnitr a nejde na ne svetlo prirozene zlutnou a odpadavaji protoze z nich kytka spotrebovava ziviny (neprobiha fotosynteza a kytka je nepotrebuje)

Old Post 28-07-2002 v 14:16 PM
dexmon je offline   Profil uživatele dexmon   Find more posts by dexmon   Foto galerie člena dexmon   Click here to Send dexmon a Private Message   Add dexmon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 16

zdar, nedostatek dusíku by to bejt neměl do tohodle pátku jsem hnojil (a docela dost) na růst wuxalem, tak že dusíku by mělo bejt dost, teď přecházim na hnojení na květ AH + OBM

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 28-07-2002 v 16:26 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:41 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1683320 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív