Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Nejlepsi puda, hlina, substrat...tipy jak na to .
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 44 45 46 47 48 »
Autor
Téma 
Dr_paradox69
Stálý Člen

Karma uživatele Dr_paradox69 - 93% PěstitelskáKarma uživatele Dr_paradox69 - 93% PěstitelskáKarma uživatele Dr_paradox69 - 93% PěstitelskáKarma uživatele Dr_paradox69 - 93% PěstitelskáKarma uživatele Dr_paradox69 - 93% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 387  

Příspěvek č. 721

jestli muzu odpovim ti tez...stacit ti na jendo kolo bude urcite i tech 10g...davas to jen do jedne zalivky...kokos s hlinou zalivam jednou za dva az tri dny,v pokrocilejsim stadiu(kolem 30 dne),delam dvojitou zalivku parkrat...to vysycha 4-5 dni podle teplot v boxu...mam kvetinace 6,5 a zalivam 3,5(7) deci na kvetinac...

Old Post 10-02-2015 v 21:01 PM
Dr_paradox69 je offline   Profil uživatele Dr_paradox69   Find more posts by Dr_paradox69   Foto galerie člena Dr_paradox69   Click here to Send Dr_paradox69 a Private Message   Add Dr_paradox69 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asusk73s
Nový Člen

Karma uživatele asusk73s - 61% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 722

citace:
Původní příspěvek od Dr_paradox69
jestli muzu odpovim ti tez...stacit ti na jendo kolo bude urcite i tech 10g...davas to jen do jedne zalivky...kokos s hlinou zalivam jednou za dva az tri dny,v pokrocilejsim stadiu(kolem 30 dne),delam dvojitou zalivku parkrat...to vysycha 4-5 dni podle teplot v boxu...mam kvetinace 6,5 a zalivam 3,5(7) deci na kvetinac...



Díky moc. Mám 11 litrové květináče, takže tam toho budu dávat víc a jak jsi spokojen s kokosem a hlínou? Dáváš i perlit nebo ještě něco kromě té trichodermy? Dík moc za odpověď a karma je tvoje.

Asus K73S

Old Post 11-02-2015 v 07:54 AM
asusk73s je offline   Profil uživatele asusk73s   Find more posts by asusk73s   Foto galerie člena asusk73s   Click here to Send asusk73s a Private Message   Add asusk73s to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr_paradox69
Stálý Člen

Karma uživatele Dr_paradox69 - 93% PěstitelskáKarma uživatele Dr_paradox69 - 93% PěstitelskáKarma uživatele Dr_paradox69 - 93% PěstitelskáKarma uživatele Dr_paradox69 - 93% PěstitelskáKarma uživatele Dr_paradox69 - 93% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 387  

Příspěvek č. 723

hej spokojenej sem docela,vysycha to pomerne dobre(a to mam teploty ted 22/18,perlit v tom nemam,jenom light mix a kokos a trocha pisku,ale ten se postupne za tech x kol co sem v tom odjel,vyplavil...kvetinace maji dole festovni diry takze plastova sitka(neco jak perlinka)neni spatna na dno,na tom mam asi 3 cm keramzitu,pak ten mix...hlavne ze startu ty jedenactilitraky neprelej,pac maly kytky ti to nevycucnou takovej objem...

Old Post 11-02-2015 v 08:41 AM
Dr_paradox69 je offline   Profil uživatele Dr_paradox69   Find more posts by Dr_paradox69   Foto galerie člena Dr_paradox69   Click here to Send Dr_paradox69 a Private Message   Add Dr_paradox69 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asusk73s
Nový Člen

Karma uživatele asusk73s - 61% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 22  

to Dr. Paradox Příspěvek č. 724

citace:
Původní příspěvek od Dr_paradox69
hej spokojenej sem docela,vysycha to pomerne dobre(a to mam teploty ted 22/18,perlit v tom nemam,jenom light mix a kokos a trocha pisku,ale ten se postupne za tech x kol co sem v tom odjel,vyplavil...kvetinace maji dole festovni diry takze plastova sitka(neco jak perlinka)neni spatna na dno,na tom mam asi 3 cm keramzitu,pak ten mix...hlavne ze startu ty jedenactilitraky neprelej,pac maly kytky ti to nevycucnou takovej objem...


Já mívám teploty 25-28/22-23. Jaký máš písek?Myslím zrnitost a jestli nemáš třeba křemičitý. Jakou má písek vlastně vlastnost? Už si nemohu vzpomenout. Ten perlit provzdušňuje, ale to kokos taky vlastně. Jako nebude problém tam dát i písek i perlit. Jasně to vím, že malé holky nepijou tolik. Postupně přidávám množství vody a suchost substrátu zkouším prstem a hmotností květináče. Keramzit je samozřejmostí na dno květináče. Já místo Light Mixu budu nabírat Atami Kilomix a kokos od Atami. Sám jsem zvědav.

Asus K73S

Old Post 11-02-2015 v 14:24 PM
asusk73s je offline   Profil uživatele asusk73s   Find more posts by asusk73s   Foto galerie člena asusk73s   Click here to Send asusk73s a Private Message   Add asusk73s to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr_paradox69
Stálý Člen

Karma uživatele Dr_paradox69 - 93% PěstitelskáKarma uživatele Dr_paradox69 - 93% PěstitelskáKarma uživatele Dr_paradox69 - 93% PěstitelskáKarma uživatele Dr_paradox69 - 93% PěstitelskáKarma uživatele Dr_paradox69 - 93% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 387  

Příspěvek č. 725

no pisek kremicitej,funkce asi jak ten perlit,jemnej byl jak hajzl,jinej sem nemel...rikam dost se vyplavilo aji pres tu sitovinu co mam na dnech...uz bych ho tma asi znova ani nedaval...

Old Post 11-02-2015 v 15:47 PM
Dr_paradox69 je offline   Profil uživatele Dr_paradox69   Find more posts by Dr_paradox69   Foto galerie člena Dr_paradox69   Click here to Send Dr_paradox69 a Private Message   Add Dr_paradox69 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asusk73s
Nový Člen

Karma uživatele asusk73s - 61% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 726

To Dr. Paradox69

Aha..Tak to já tam dám tak 10 litrů perlitu a nejspíš bude hotovo...I když nevím jestli to není málo na 100 litrů substrátu...Ale zase na druhou stranu, kokos má podobné vlastnosti...

Asus K73S

Old Post 11-02-2015 v 16:07 PM
asusk73s je offline   Profil uživatele asusk73s   Find more posts by asusk73s   Foto galerie člena asusk73s   Click here to Send asusk73s a Private Message   Add asusk73s to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Re: Pro Ono Příspěvek č. 727

Čau. Bude stačiť aj 10 g balenie, z ktorého sa dá pripraviť až 100 l zálievky trichodermou. Takže to vystačí na niekoľko kôl, keďže zaliať stačí iba raz za kolo.
Pridaním 10 l perlitu do 100 l substrátu navýšiš o niečo ľahkosť substrátu, ale nie nejako výrazne. To by ho tam muselo byť pridaného viac. Ale to už by som nedával kokos. Každopádne perlit aj kokos slúžia pri pridávaní do rašelinových substrátov ako prevzdušňovadlo. Aj v samotnom kokose veľmi rýchlo rastú korene, no je nutné pridávať viac živín.
Ak by som mal číselne vyjadriť frekvenciu zálievky podľa substrátu, tak by som povedal, že rašelina = 1; rašelina/kokos = 1,5; kokos = 2. Za čísla sa dá dosadiť rôzna premenná, napr. častosť zálievky alebo rýchlosť vysychania. Ale to som sa len na chvíľu zahral na . Stručne napísané, kokos vysychá rýchlejšie. To však zase nemusí byť vždy plus, pretože v istých podmienkach alebo v istých fázach životného cyklu rastliny príde vhod vyššia schopnosť rašelinových substrátov zadržiavať vodu. Hlavne teda v kvetovej fáze. Naopak, na začiatku rastu rastlín je lepšia vzdušná pôda.
No chce to hlavne prispôsobiť substrát svojim podmienkam (teploda, vlhkosť vzduchu, vzdialenosť svetla, sila ofuku rastlín a pod.) a nárokom na výživu - či budeš hnojiť organicky, minerálne alebo použiješ syntetické hnojivá. Keď už ale volíš typ hnojiva, treba sa pozrieť na substrát a odraziť sa aj od jeho EC. Kokos má napr. takmer nulový obsah živín, preto je vhodné použiť preň určené hnojivá. Rastlinky v ňom musíš živiť od začiatku rastu, zato napr. v predhnojenom rašelinovom substráte nemusíš počas rastovej fázy hnojiť vôbec.
Pôvodne som chcel byť stručný, ale ako obvykle, prúd myšlienok ma ovládol. Stručná odpoveď na tvoju otázku, či sa razantne zmení cyklus zalievania, je: nie, razantne sa nezmení cyklus zalievania.

Rastlinky najskôr zakoreň v malých kvetináčikoch, neskôr presaď do väčších a nakoniec do 11 l kvetináčov. To všetko počas rastovej fázy. Rastliny budú rásť rýchlejšie a eliminuješ problémy s preliatím alebo presušením substrátu vo veľkom kvetináči, pokiaľ by došlo k výkyvu z optimálnych podmienok.

citace:
Původní příspěvek od asusk73s


Poptám se určitě na trichodermu a koupím ji tak či tak, jak velké balení mi bude stačit? 25Gramů? Nemohu vygooglit nikde složení Coco substrátu od Atami, takže jistota bude ji tam dát v zálivce. Ohledně toho perlitu, i když dávám kokos ke hlíně, tak ho tam přeci trochu dám (nejspíš do 10 litrů). Chci se zeptat hlavně na zalévání. Když budu mít hlínu s kokosem 1:1, změní se razantně cyklus zalévání? Je mi jasné, že to bude o něčem jiném než čistá hlína. Můžeš mi říct svoji zkušenost se zálivkou v takovém substrátu? Jinak Karma Ti už přiletěla, jsem rád za takové rady!

Marihuana je dar.

Old Post 11-02-2015 v 20:43 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asusk73s
Nový Člen

Karma uživatele asusk73s - 61% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 728

Pro Ono:

Díky moc za pořádné vysvětlení..Podmínky mám myslím dobré. Vlhkost vzduchu si reguluju (zvlhčovačka 5 komorová), ofuky jsou samozřejmost, vzdálenost světla mám vyzkoušenou. Maximálně jsem měl fakt 30 stupňů, takže žádný extrém. Navíc mám box v pokoji, kde furt můžu větrat. Udělám to nejspíš tak, že smíchám kokos s vysoce prohnojeným substrátem a na spodek květináče keramzit, k tomu budu hnojit docela bohatým arsenalem od B'Cuzz. A+B, ROOT hnojku+ na začátku dávám jen Nitrozyme. Dále Soil Booster,Bloom hnojku,Bloombastic a do zálohy mám Blossom Builder a na závěr Final Solution. Základní hnojivo je biominerální. Takže i když budu mít vysoce prohnojený substrát Atami Kilomix (Obsahuje wormhumus (odpad z kalifornských žížal), guano, vápník a mnoho dalších pozitivních organických látek.) tak ten kokos budu mít čím dokrmovat když bude smíchaný s hlínou :-) Mi jde hlavně o to, že mi samotná hlína přijde moc těžká a mám pocit, že holky potřebují trochu něco jiného. Teď když to namíchám, tak to bude perfektně vzdušné a bude to úplně o něčem jiném. Co se týče trichodermy, tak tu koupím a dám ji teda do jedné zálivky. A kdy nejlépe? Ve které fázi? U růstu jak vyjedou kořeny? Nebo v květu? Poraď mi prosím Tě...Díky moc!!!

Asus K73S

Naposledy upravil asusk73s 11-02-2015 v 22:18 PM

Old Post 11-02-2015 v 22:06 PM
asusk73s je offline   Profil uživatele asusk73s   Find more posts by asusk73s   Foto galerie člena asusk73s   Click here to Send asusk73s a Private Message   Add asusk73s to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 729

Asusk73s, daj spravidla na svoj pocit, urobíš tak najlepšie. Ak sa ti zdá samotná hlina príliš ťažká, neváhaj a miešaj ju s kokosom. Časom sám uvidíš, či budeš naďalej substrát mixovať, alebo zvolíš čistú hlinu, prípadne kokos. Chce to skúšať...

Trichodermu odporúčam pridať do zálievky v dobe, kedy už rastliny majú vyvinutý slušný koreňový bal, čiže spravidla na začiatku kvetovej fázy. To zhodou okolností korešponduje aj s uvádzanými 6-8mi týždňami pôsobenia trichodermy na koreňoch. Takže do konca cyklu máš pokoj. To je moje odporúčanie, no rád sa dozviem skúsenosti aj ostatných growerov.

Marihuana je dar.

Old Post 13-02-2015 v 20:30 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Igelitka
Nový Člen

Karma uživatele Igelitka - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 730

Zdravim. Chcem sa spitat ci mam kupit substrat uz s pridanim hnojivom, alebo bez hnojiva? ak s hnojivom, tak nebude vadit ak do teho budem pri zalievani davat BioBizz arzenal (okrem BioBizz Alg-A-Mic)? Alebo je lepsie kupit bez hnojiva a prikupit si Plagron Mega worm? ci kludne aj vsetko naraz? Bojim sa toho aby sa mi rastlinky nespalili tim, ze ich prehnojim...

Old Post 23-02-2015 v 23:56 PM
Igelitka je offline   Profil uživatele Igelitka   Find more posts by Igelitka   Foto galerie člena Igelitka   Click here to Send Igelitka a Private Message   Add Igelitka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jackson
Stálý Člen

Karma uživatele jackson - 47% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 61 

Příspěvek č. 731

Čo si myslíte o tomto?
100l záhradníckeho substrátu
100l černozeme
10l perlitu
asi 2-3 kg konského granulovaného hnoja z Hoštíc
2-3 kg guána (tu som si není istý... je to domáce a nie kupované guáno tak neviem.. ak ma niekto skúsenosti prosím napíšte :dunno: )
5l keramzitu
plán je taký aby som celú sezonu nemusel prihnojovať, prípadne iba tým guánom na kvet ktorého mám 15kg
pofičí to?

Old Post 24-02-2015 v 07:04 AM
jackson je offline   Profil uživatele jackson   Find more posts by jackson   Foto galerie člena jackson   Click here to Send jackson a Private Message   Add jackson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jackhoror
Nový Člen

Karma uživatele jackhoror - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 732

citace:
Původní příspěvek od jackson
Čo si myslíte o tomto?
100l záhradníckeho substrátu
100l černozeme
10l perlitu
asi 2-3 kg konského granulovaného hnoja z Hoštíc
2-3 kg guána (tu som si není istý... je to domáce a nie kupované guáno tak neviem.. ak ma niekto skúsenosti prosím napíšte :dunno: )
5l keramzitu
plán je taký aby som celú sezonu nemusel prihnojovať, prípadne iba tým guánom na kvet ktorého mám 15kg
pofičí to?


čau
mě přijde, že 5l keramzitu se v tom ztratí - nech si ho radši na dno květináče při předpěstování ,-) jinak černozem 1:1 se zahradnickým to bude celkem silný samo o sobě, a možná trochu kyselý . uvidíš , míchej to postupně třeba jen polovinu černozemě, a změř si ph o koukni jak to sákne, a podle toho si to upravuj. můžeš vynechat domácí guano . spíš bych popřemýšlel o guano granulích na fosfor, ale hlavně bych tam přidal nějakou složku na provzdušnění (30% kokosu? na out nemusí být značkovej stačí slisovanej ale je s tím sraní namáčet ... perlit, ale i keramzit taky můžeš)

citace:
Původní příspěvek od Igelitka
Zdravim. Chcem sa spitat ci mam kupit substrat uz s pridanim hnojivom, alebo bez hnojiva? ak s hnojivom, tak nebude vadit ak do teho budem pri zalievani davat BioBizz arzenal (okrem BioBizz Alg-A-Mic)? Alebo je lepsie kupit bez hnojiva a prikupit si Plagron Mega worm? ci kludne aj vsetko naraz? Bojim sa toho aby sa mi rastlinky nespalili tim, ze ich prehnojim...


tak u substrátu předhnojenýho začneš hnojit později cca po dvou měsících (záleží na intenzitě světla - míry fotosyntézy - míry nenažranosti kytek)...a u slabšího doporučuju nejlíp přimíchat vermikompost místo drahýho plagronu (anebo vermesfluid tj tekutej vermikompost)...

citace:
Původní příspěvek od Ono
Asusk73s, daj spravidla na svoj pocit, urobíš tak najlepšie. Ak sa ti zdá samotná hlina príliš ťažká, neváhaj a miešaj ju s kokosom. Časom sám uvidíš, či budeš naďalej substrát mixovať, alebo zvolíš čistú hlinu, prípadne kokos. Chce to skúšať...


přesně !

Old Post 24-02-2015 v 07:47 AM
jackhoror je offline   Profil uživatele jackhoror   Find more posts by jackhoror   Foto galerie člena jackhoror   Click here to Send jackhoror a Private Message   Add jackhoror to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
!ZAU!
Stálý Člen

Karma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 434  

Příspěvek č. 733

Ani bych nerekl ze je srani s kokosem.Delal sem to tak, ze sem ho kladivem rozdrtil na mensi kusy.A ty sem pak hodil treba tejden pred sazenim a on sam si nabral vlhkost.Stacil jeden dest.Ja sem na out pouzival gran. NPK a konskej hnuj vse sem koupil v obi .A je pravda ze se ten perlit a keramzit ztrati.Lepsi na provzdusneni je fakt ten kokos.Kupoval jsem ho ve zverimexu za 40kc 10L.Ale zase na druhou stranu zalezi kolik pojedes kytek.Ono je neco jineho udelat pole 3x3m kde das hodne kytek nebo pojedes treba 10 kytek.Kde se vyplati vykopat diry.Ve velkem se to ztrati.Ale v dirach by nemuselo.

Kytarovej blazen

bubble hash od !ZAU!

400w Kushurella,S.A.G.E.-sklizeno PCR

trni od pana !ZAU!

Old Post 24-02-2015 v 08:13 AM
!ZAU! je offline   Profil uživatele !ZAU!   Find more posts by !ZAU!   Foto galerie člena !ZAU!   Click here to Send !ZAU! a Private Message   Add !ZAU! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jackson
Stálý Člen

Karma uživatele jackson - 47% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 61 

Příspěvek č. 734

Dík za odpoveď.
Ten kokos myslíte takéto brikety?
http://www.growland.sk/sk/detail/co...va-briketa-11-l
Koľko by som ich asi potreboval na tých +- 200l?

Old Post 24-02-2015 v 08:24 AM
jackson je offline   Profil uživatele jackson   Find more posts by jackson   Foto galerie člena jackson   Click here to Send jackson a Private Message   Add jackson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
!ZAU!
Stálý Člen

Karma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 434  

Příspěvek č. 735

Kolem 18. A tenhle ma v sobe jeste trichodermu coz je velky plus.Tenhle kokos bude asi o dost lepsi nez ten co sem kupoval ja.A je za super cenu

Kytarovej blazen

bubble hash od !ZAU!

400w Kushurella,S.A.G.E.-sklizeno PCR

trni od pana !ZAU!

Old Post 24-02-2015 v 08:32 AM
!ZAU! je offline   Profil uživatele !ZAU!   Find more posts by !ZAU!   Foto galerie člena !ZAU!   Click here to Send !ZAU! a Private Message   Add !ZAU! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jackhoror
Nový Člen

Karma uživatele jackhoror - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 736

osobně vidím řekněme čtvrtinu kokosu, jako dobrej kompromis

Old Post 24-02-2015 v 09:03 AM
jackhoror je offline   Profil uživatele jackhoror   Find more posts by jackhoror   Foto galerie člena jackhoror   Click here to Send jackhoror a Private Message   Add jackhoror to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:56 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 44 45 46 47 48 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5008490 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív