Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Učiná zvlhčovačka, vzlínání vody
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Palec nahoru Učiná zvlhčovačka, vzlínání vody Příspěvek č. 1



Ahoj,
dostal jsem před nějakou dobou napad, jak pořešit vlhkost, kterou potřebují mít šalvějky hodně vysokou, s tím že jsem chtel používat docela silné větráky na ofuk, a mít velkou cirkulaci vzduchu.

Moje zvlhčovačka odpaří 2.5dc vody za den, vice ani nechci, ale klidně by se dal vykon zvyšit.

Rozhodli jste se pro stavbu? skvěle, budete potřebovat:

1. nadobu na vodu, o vhodnem obsahu
2. 2x větráčěk z PC, při větších prostorech by se mi jevil jako ideal klipsnovy větrák.
3. drat
4. vhodnou latku, doporučuji stare prostěradlo



Vyroba:
1. změřte rozměry nadoby na vodu (doporučuju čtvercovou)
2. vystřihněte kusy latky, podle rozměrů nadoby, vždy cca 20cm X delka stěny tak aby jste mneli latku na 3steny (dve kratsi, jedna delsi
3. upevněte vhodně do prostoru konstrukci na kterou zavesite latku, mužete využit rohu boxu.
4. zavěžte latku na konstrukci, tak aby konec latky sahal až na dno nadoby latku k horni konstrukci fixujte dratem
5. jeden větráček umistete dovnitř "plenty" a druhý před nejdelsi stenu
6.nalijte dovnitř vodu


Princip:
voda vzlíná do latky směrem na horu, latka je neustale osoušena vetraky, takže kapalina neustale vzlíná. změnou velikosti nadoby, vykonu větráků, či velikosti latky se da regulovat vykon.
Latka je mokra až k vrcholu

Udržba:
pravidelné doplnování vody, v mem připadě když klesne voda pod dve tretiny nadoby, dochazi k mnohem mensim odparum
tak jednou za dva mesice je NUTNE vymenit latku za jinou. Ta stara je premineralizovana, a už neabsorbuje vlhkost, voda po ni nevzlina...
Nadobu je občas dobre proplachnout vodou se savem, pro zabraneni zivne pudy pro parazity.


Doufam že vam to bude k čemu, dotazy rad odpovim!

Old Post 02-01-2007 v 22:40 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
brambora
Stálý Člen

Karma uživatele brambora - 95% PěstitelskáKarma uživatele brambora - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 254  

Příspěvek č. 2

Parada ,ale jeden dotaz okolik to zvysi vlhkost? zda semi to jako dobrej napad samozrejmne k+



4x Love Potion #1, 70w, sklizeno

Bramborova BÍLÁ Rodina





Old Post 02-01-2007 v 23:25 PM
brambora je offline   Profil uživatele brambora   Find more posts by brambora   Foto galerie člena brambora   Click here to Send brambora a Private Message   Add brambora to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

brambora :
bohuzel, vlhkomer odesla do vecnych lovist , muj kamarad mastodont si an nej zhuleny stoupl. nemel jsem ho nechavat na zemi, moje chyba.
Ale muzes to snadno odhadnout. podivej se do moji zahradky. pokud ma zvlhcovacka dost vody necernaji zadne listy, a to je u salvejky bez krytu velka zvlastnost. I vzduch v pokoji je o dost lepsi. Kolik vody odpari komercni zvlhcovacka? tahle za den kolem dvou az tri dc vody, coz je dost hodne!

Old Post 02-01-2007 v 23:29 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 4

sám sem měl něco podobnýho, ale z kýblu: (lépe užší a vyšší)

po okrajích kýblu sem natáhl starej ručník - převis ven z kýblu cca 5cm a zbytek těsně kolem stěny kýble rovnou dolů až pěkně na dno a do vody
vzduch se do toho foukal sunonem zvrchu flexou a pokud možno co nejblíž k hladině(flexu možno nahradit uříznutou petkou) poté se vracel nahoru mezerou mezi vduchovodem a stěnami kýblu a dopařoval vodu z chlupatýho ručníku - výhoda oproti praxerovu řešení se mi jeví v tom, že jak vzduch putuje okolo ručníku směrem vzhůru tlačí sebou i nemalé množství vody - tím je ručník lépe provhlčován a i odpar je vyšší

dalo by též vymyslet řešení s plavoucí petkou a ventilátorem, tím by se zajistila vždy stejná vzdálenost ústí vzduchovodu od hladiny

už sem to tu jednou psal, ale myslím, že moje řešení taky není k zahození

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 03-01-2007 v 22:55 PM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dadenka
Stálý Člen

Karma uživatele Dadenka - 92% PěstitelskáKarma uživatele Dadenka - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 5

Koukám že to máme pořešený všichni tak nějak stejně. Taky používám systém vzlínání vody. Jó ještě že sme na základce dávali pozor na tej fyzice.

Old Post 06-01-2007 v 09:37 AM
Dadenka je offline   Profil uživatele Dadenka   Find more posts by Dadenka   Foto galerie člena Dadenka   Click here to Send Dadenka a Private Message   Add Dadenka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

takze mam problem je to az moc ucine, pul litr vody za den... to se skoro neda v tak malem prostoru! a zbytek jde do pokoje.

Old Post 06-01-2007 v 09:40 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dadenka
Stálý Člen

Karma uživatele Dadenka - 92% PěstitelskáKarma uživatele Dadenka - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 7

4 brambora já mám použitej hadr na podlahu 50x50cm a vlhkost v poho kol. 75% záleží jakou mám přirozenou vlhkost doma (nebo tam kde máš pěstírnu). samozdřejmě musíš mít výkonovou rezervu-ventilátory ti značně vysušujou vzduch.

Old Post 06-01-2007 v 09:43 AM
Dadenka je offline   Profil uživatele Dadenka   Find more posts by Dadenka   Foto galerie člena Dadenka   Click here to Send Dadenka a Private Message   Add Dadenka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8

Locus >
jenze je otazka, jestli by je ucine profoukl vetrak.
No neni to nic noveho pod sluncem, to mas pravdu, ale zda se mi, ze to vyuziva mooc malo lidi

Old Post 04-02-2007 v 12:39 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
žán-pier
Nový Člen

Karma uživatele žán-pier - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 9

co takle nejakej nakres resp.foto pánové nejak my to nedochází

žán-pier

Old Post 04-02-2007 v 19:26 PM
žán-pier je offline   Profil uživatele žán-pier   Find more posts by žán-pier   Foto galerie člena žán-pier   Click here to Send žán-pier a Private Message   Add žán-pier to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

žán-pier >
podivej na prvni fotku, jestli ti to stale nedochzi tak nevim.
Proste prohanis vzduch pres hadr ktery je jednou stranou v nadobe s vodou

Old Post 04-02-2007 v 19:28 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
žán-pier
Nový Člen

Karma uživatele žán-pier - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 11

svíčka a knot už to chápu. ješte otázka jakou vlhkost ve skini se doporučuje a čim to svítiš na klony celkem se jim daří.

žán-pier

Old Post 04-02-2007 v 21:56 PM
žán-pier je offline   Profil uživatele žán-pier   Find more posts by žán-pier   Foto galerie člena žán-pier   Click here to Send žán-pier a Private Message   Add žán-pier to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
brambora
Stálý Člen

Karma uživatele brambora - 95% PěstitelskáKarma uživatele brambora - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 254  

Příspěvek č. 12

faq



4x Love Potion #1, 70w, sklizeno

Bramborova BÍLÁ Rodina





Old Post 23-02-2007 v 18:26 PM
brambora je offline   Profil uživatele brambora   Find more posts by brambora   Foto galerie člena brambora   Click here to Send brambora a Private Message   Add brambora to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 13

žán-pier :
mam dojem ze jsem ti psal pm kde jsem ti odpovedel.
Tohle je fakt jenom o zvlhcovace, tak to pls smazni.
KDyztak mi napis pm a rad ti poradim. ale takhle nastves dost lidi

Old Post 23-02-2007 v 22:15 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pumpkin
Stálý Člen

Karma uživatele Pumpkin - 86% PěstitelskáKarma uživatele Pumpkin - 86% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 14

dobrej nápad s tím zvlhčovačem, ale strašně mě pobavil ten druhej obrázek ta konstrukce z merkuru, ještě to stínítko z nápoje, vypadá to jak když jsem si jako malej stavěl z merkuru domečky, a ty tam máš pořešený i osvětlení

Pumpkin grow 2007 on Highland (MK, HH, DP*EM, RHS, PAPAYA )

Old Post 14-05-2007 v 17:07 PM
Pumpkin je offline   Profil uživatele Pumpkin   Find more posts by Pumpkin   Foto galerie člena Pumpkin   Click here to Send Pumpkin a Private Message   Add Pumpkin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

Dobrý řešení.....
Zkoušel jsem něco podobného,než jsem investoval.
Sice trochu jinak ,ale zase jsem z toho tvého způsobu očučl
něco zajímavého,co se dá využit,s tím mým "starým" způsobem.
K+ za nápad
a vždy,ať je jaký-koli.Každý zlepšovák přínosem.

Old Post 07-06-2007 v 05:57 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
digy
Stálý Člen

Karma uživatele digy - 81% PěstitelskáKarma uživatele digy - 81% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 16


nevim jestli sem to dobre pochopil bo fyzika mi moc nesla tak sem nakreslil jak sem to pochopil bo popisovat to by bylo na 3 dni .

A-B - Pc vetraky
C - kus mokreho hadru
D - nadobka s vodou
sipky - smer proudeni vzduchu

je to spravne ? jinak to je super vecicka K+

jo a sry za kvalitu ale je to malovane na Touchpadu

omlouvam se za pravopis cestina mi nic moc nerika a navic sem disortografik

Čo bolo to bolo , terazky som growerom.

225w CFL - hlína --> jede !
Sklenik a skromný out 07 --> sklizeno, zhuleno

Naposledy upravil digy 26-08-2007 v 10:40 AM

Old Post 25-08-2007 v 09:08 AM
digy je offline   Profil uživatele digy   Find more posts by digy   Foto galerie člena digy   Click here to Send digy a Private Message   Add digy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:22 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
04-05-2008 - Učiná zvlhčovačka, skoro zadarmo? jde to... - 4 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8652720 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív