Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Vhodná ventilace ? Ventilátor ventilace ventilátory jak řešit odtah ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 16 17 18 19 20 »
Co používáte na odtah z boxu ??
UFO
PC větrák
Ulitu
TD
Potrubní
Žádnej
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Smokáček
Stálý Člen

Karma uživatele Smokáček - 54% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 273

nn potrubí tak 1,5m před a 1,5za, pak komín...ten KSA 520m3 skoro nikde nemaj a stojí 5200,-. kdybych vzal ten větší, nesníží se průtok ventilátoru? když bude mít např 700m3 nebude ho ten menší průměr brzdit a nesníží se skutečný průtok?zase třeba na těch 500m3?druhá věc je namáhání motoru atd?...nebo jestli by to zvládla i ta 420m3, v místnosti se netopí tak je tam cca 20st...jsem na vážkách

Old Post 27-09-2014 v 10:36 AM
Smokáček je offline   Profil uživatele Smokáček   Find more posts by Smokáček   Foto galerie člena Smokáček   Click here to Send Smokáček a Private Message   Add Smokáček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fedousek
Stálý Člen

Karma uživatele fedousek - 90% PěstitelskáKarma uživatele fedousek - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 280 

Příspěvek č. 274

citace:
Původní příspěvek od Smokáček
nn potrubí tak 1,5m před a 1,5za, pak komín...ten KSA 520m3 skoro nikde nemaj a stojí 5200,-. kdybych vzal ten větší, nesníží se průtok ventilátoru? když bude mít např 700m3 nebude ho ten menší průměr brzdit a nesníží se skutečný průtok?zase třeba na těch 500m3?druhá věc je namáhání motoru atd?...nebo jestli by to zvládla i ta 420m3, v místnosti se netopí tak je tam cca 20st...jsem na vážkách


Kazdy metr potrubi, kazdy ohyb, pachovy filtr a samozrejme i ta redukce ze 150 na 125mm ti ubere na maximalnim prutoku ventilatoru. Ale podle me, kdyz tam mas max 3m potrubi, tak by ti stacil ventl kolem 450m3, i pres tu redukci... Ale samzrejme zalezi na dalsich vecech, jako je pachac, jestli mas pritah, jestli je aktivni, nebo pasivni, jaky ti z nej jde vzduch(teplota), jakou mas cirkulaci vzduchu celkove v boxu, atd., atd... Je toho hodne... Ja osobne jedu asi 6 kolo indoor a porad koukam, co a jak zlepsit, nebo zmenit, co se tyce ventilace...

Jeste je tady jedna vec. Jake mas rozmery boxu? Coz je asi nejvic podstatne ;-) jestli sem pochopil spravne, tak mas cooltube?

ŘEČ PENĚZ JE VŠUDE STEJNÁ !!!

Old Post 27-09-2014 v 22:34 PM
fedousek je offline   Profil uživatele fedousek   Find more posts by fedousek   Foto galerie člena fedousek   Click here to Send fedousek a Private Message   Add fedousek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smokáček
Stálý Člen

Karma uživatele Smokáček - 54% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 275

citace:
Původní příspěvek od fedousek


Kazdy metr potrubi, kazdy ohyb, pachovy filtr a samozrejme i ta redukce ze 150 na 125mm ti ubere na maximalnim prutoku ventilatoru. Ale podle me, kdyz tam mas max 3m potrubi, tak by ti stacil ventl kolem 450m3, i pres tu redukci... Ale samzrejme zalezi na dalsich vecech, jako je pachac, jestli mas pritah, jestli je aktivni, nebo pasivni, jaky ti z nej jde vzduch(teplota), jakou mas cirkulaci vzduchu celkove v boxu, atd., atd... Je toho hodne... Ja osobne jedu asi 6 kolo indoor a porad koukam, co a jak zlepsit, nebo zmenit, co se tyce ventilace...

Jeste je tady jedna vec. Jake mas rozmery boxu? Coz je asi nejvic podstatne ;-) jestli sem pochopil spravne, tak mas cooltube?


rozměry plánuju klasicky 1,2x1,2x2m bud HB nebo ze sádroše, přítah pasiv, bez cooltube, bez pacháče, topspin, reg.lumatek ...asi to risknu s tímto http://pestebnitechnika.cz/index.ph...troller=product a kdyžtak budu holt svítit jen 400w :-)

Naposledy upravil Smokáček 28-09-2014 v 08:55 AM

Old Post 28-09-2014 v 06:54 AM
Smokáček je offline   Profil uživatele Smokáček   Find more posts by Smokáček   Foto galerie člena Smokáček   Click here to Send Smokáček a Private Message   Add Smokáček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fedousek
Stálý Člen

Karma uživatele fedousek - 90% PěstitelskáKarma uživatele fedousek - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 280 

Příspěvek č. 276

citace:
Původní příspěvek od Smokáček


rozměry plánuju klasicky 1,2x1,2x2m bud HB nebo ze sádroše, přítah pasiv, bez cooltube, bez pacháče, topspin, reg.lumatek ...asi to risknu s tímto http://pestebnitechnika.cz/index.ph...troller=product a kdyžtak budu holt svítit jen 400w :-)


a co třeba tenhle?
citace:
http://www.elektro-paloucek.cz/ventilatory/ventilatory-do-potrubi/ventilatory-dospel-wk-plast/ventilator-do-potrubi-dospel-wk-plast-125-radial


myslím, že za dost lepší peníze a pro takovej box úplně v pohodě :-)
hlavně ventilátory nekupuj v growshopech, páč tam je maj většinou napálkovaný jako hovado :-)

ŘEČ PENĚZ JE VŠUDE STEJNÁ !!!

Old Post 28-09-2014 v 09:01 AM
fedousek je offline   Profil uživatele fedousek   Find more posts by fedousek   Foto galerie člena fedousek   Click here to Send fedousek a Private Message   Add fedousek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smokáček
Stálý Člen

Karma uživatele Smokáček - 54% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 277

jo ten vypadá cajk, ještě k němu dokoupit nějakej regulátor s termostatem a je to ...díky

Old Post 29-09-2014 v 15:30 PM
Smokáček je offline   Profil uživatele Smokáček   Find more posts by Smokáček   Foto galerie člena Smokáček   Click here to Send Smokáček a Private Message   Add Smokáček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

Příspěvek č. 278

citace:
Původní příspěvek od Smokáček
jo ten vypadá cajk, ještě k němu dokoupit nějakej regulátor s termostatem a je to ...díky

Spíš jdi do řady VK (třeba 150), mají podobné parametry. Je sice mírně dražší, ale za to má o polovinu menší hlučnost, což je třeba pro mě dost podstatnej údaj...jinak Paloučka doporučuju, perfektní rychlost dodání a u mě byla i bezproblémová reklamace. Vysral se mi zářivkovej předřadník - podle mě kvůli tomu, že jsem měl v boxu moc vlhko. Obratem poslali nový.

Old Post 29-09-2014 v 16:25 PM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fedousek
Stálý Člen

Karma uživatele fedousek - 90% PěstitelskáKarma uživatele fedousek - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 280 

Příspěvek č. 279

citace:
Původní příspěvek od The Chemical

Spíš jdi do řady VK (třeba 150), mají podobné parametry. Je sice mírně dražší, ale za to má o polovinu menší hlučnost, což je třeba pro mě dost podstatnej údaj...jinak Paloučka doporučuju, perfektní rychlost dodání a u mě byla i bezproblémová reklamace. Vysral se mi zářivkovej předřadník - podle mě kvůli tomu, že jsem měl v boxu moc vlhko. Obratem poslali nový.


přesně tak, Palouček je nejlepší...mám od něj docela dost věcí a spokojenost po všech stránkách...

ŘEČ PENĚZ JE VŠUDE STEJNÁ !!!

Old Post 29-09-2014 v 16:39 PM
fedousek je offline   Profil uživatele fedousek   Find more posts by fedousek   Foto galerie člena fedousek   Click here to Send fedousek a Private Message   Add fedousek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smokáček
Stálý Člen

Karma uživatele Smokáček - 54% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 280

citace:
Původní příspěvek od The Chemical

Spíš jdi do řady VK (třeba 150), mají podobné parametry. Je sice mírně dražší, ale za to má o polovinu menší hlučnost, což je třeba pro mě dost podstatnej údaj...jinak Paloučka doporučuju, perfektní rychlost dodání a u mě byla i bezproblémová reklamace. Vysral se mi zářivkovej předřadník - podle mě kvůli tomu, že jsem měl v boxu moc vlhko. Obratem poslali nový.


právě sháním co nejsilnější 125 ku - mám komín jen 125 větší se nevleze, jinak bych samo vzal nějakej s větším průměrem, ale našel jsem ještě - http://www.ventilator-ventilatory.c...potrubi-ck-125c

nejsilnější 125 co jsem našel, to už by snad mělo stačit.

Old Post 29-09-2014 v 17:16 PM
Smokáček je offline   Profil uživatele Smokáček   Find more posts by Smokáček   Foto galerie člena Smokáček   Click here to Send Smokáček a Private Message   Add Smokáček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Romanos
Nový Člen

Karma uživatele Romanos - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 281

Zdravím, dlouho jsem tu hledal odpověď, ale jsem stále zmatený Mám box 90x90x170. Odtah TT125 - 280/m3... Ventilátor má 2 rychlosti. Zatím mám zapojený nižší stupeň. Přítah mám pasivni, ale když zavřu box, tak je zřetelní cítit jak to dole nasává. Nemám filtr...
Otázka: stále nevím, zda musí být ventilace zaplá nonstop nebo stačí sepnout třeba 2x za hodinu, aby se vyměnil vzduch.. Pokud stačí jen parkrát za den, tak zas nevim jak to udelat, kdyz casove spinace maji vetsinou max 10 cyklů za den.. Nebo je nejaky casovac, kde se dá nastavit interval, ktery se porad opakuje? napr kazdou hodinu sepne 2x na 5-10 min. Díky za případné postřehy..

Old Post 08-03-2015 v 15:44 PM
Romanos je offline   Profil uživatele Romanos   Find more posts by Romanos   Foto galerie člena Romanos   Click here to Send Romanos a Private Message   Add Romanos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 282

Zdravim, asi už podobnejch dotazů bylo spoustu, tak se předem omlouvám za spam. Spoustu sem toho i pročet tady na fóru, takže teorii jakž takž znám... ale jde mi spíš o zkušenosti vás jednotlivců. Tohle bude první indoor (sluníčko je sluníčko, ale okolnosti mě donutily kytky schovat) a jediný z čeho mam strach je chlazení sodíku. Bude to 400w, stínítko powerlux s odtahem... ve skříni 100x100x200. 1m potrubí 125cm a lite filtr.

Teoreticky by podle toho co sem četl měl stačit TT větrák o 220/280m2H, odtah rovnou ze stinitka taky snad bude znat. K tomu klipsňák na vítr v bedně... ale přítah řešim pasivně. Bude stačit jen ten odtah? A pokud stačí, mam stejně trochu obavu z podtlaku... bude to ve stanu. (potřebuju to mít mobilní) A co heatshield... chápu že je primárně určen k tomu aby lampa mohla blíž ke kytkám, ale pomáhá box uchladit, když vlastně to teplo jen odráží jinam?

Komponenty objednaný, ale ještě sem nevyzvedl tak případně můžu přeobjednat za silnější.
Časem až komponenty zestárnou bude upgrade na 600w, ale to už bude i kvalitní vzduchotechnika možná i s cooltube, teď se peněz moc nedostává, ale zas nechci kupovat něco co to neuchladí. Díky za odpovědi.

Až to postavim, určitě bude nějakej report.

Old Post 03-04-2015 v 11:16 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fedousek
Stálý Člen

Karma uživatele fedousek - 90% PěstitelskáKarma uživatele fedousek - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 280 

Příspěvek č. 283

a odkud budeš mít ten pasiv přítah? bude normálně z místnosti a nebo máš máš možnost odněkud tahat čerstvý chladný vzduch?

ŘEČ PENĚZ JE VŠUDE STEJNÁ !!!

Old Post 03-04-2015 v 14:38 PM
fedousek je offline   Profil uživatele fedousek   Find more posts by fedousek   Foto galerie člena fedousek   Click here to Send fedousek a Private Message   Add fedousek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 284

Bude z místnosti, ale čerstvej ten vzduch bude, v bytě nejsou dveře a pokud vyloženě nemrzne tak se větrá skoro pořád... venku teploty dost kolísaj, tak mi přijde vhodnější to tahat zevnitř, kde se drží teploty okolo dvaceti celkem stabilně... v létě sice i víc, ale pořád je vevnitř o něco chladnějc než venku.

Old Post 03-04-2015 v 22:00 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 285

Hoši a děvčata... please... spěchá to,ve středu pro to jedu, tak prosim nějakou radu. Mam vzít to TT nebo mam přeobjednat za něco silnějšího? (specifikace boxu výše, teorie je mi známá, ale jde mi o osobní zkušenost)


Ještě mě tak napadá, pokud bych koupil větrák pro přítah, kterej bude foukat míň než odtah, nebudou výsledky nakonec spíš horší? Nebude to bránit v odtahu víc než jen s pasivnim přítahem, protože logicky kolik toho jde ven, tolik toho musí dovnitř... nebo je to jinak a já sem za debila?

Naposledy upravil crazyben 05-04-2015 v 21:55 PM

Old Post 05-04-2015 v 11:34 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fedousek
Stálý Člen

Karma uživatele fedousek - 90% PěstitelskáKarma uživatele fedousek - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 280 

Příspěvek č. 286

Kdyz poridis ventl i jako pritah, tak to bude jedine ku prospechu, ale ve tvem pripade ti to moc extra nepomuze.. akorat by to zlehka ulevilo tomu odtahu, ze by nemel tak velky odpor vzduchu... Jinak podle me ta 125TT bude slaba... Koupil bych neco silnejsiho a nejlepe s regulaci, aby jsi mohl eventuelne zeslabit vykon... Vim, je to o dost vetsi investice, ale na ventilaci se nevyplati setrit, pac vymena vzduchu je v tomto oboru hodne dulezita a podstatna... A hlavne si lepsim a silnejsim odtahem usetris spoustu starosti a problemu...

ŘEČ PENĚZ JE VŠUDE STEJNÁ !!!

Old Post 07-04-2015 v 01:07 AM
fedousek je offline   Profil uživatele fedousek   Find more posts by fedousek   Foto galerie člena fedousek   Click here to Send fedousek a Private Message   Add fedousek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 287

thx, skusim teda ještě mrknout po něčem silnějšim... až to poskládám tak dám vědět

Old Post 07-04-2015 v 14:18 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 288

citace:
Původní příspěvek od fedousek
Kdyz poridis ventl i jako pritah, tak to bude jedine ku prospechu, ale ve tvem pripade ti to moc extra nepomuze.. akorat by to zlehka ulevilo tomu odtahu, ze by nemel tak velky odpor vzduchu... Jinak podle me ta 125TT bude slaba... Koupil bych neco silnejsiho a nejlepe s regulaci, aby jsi mohl eventuelne zeslabit vykon... Vim, je to o dost vetsi investice, ale na ventilaci se nevyplati setrit, pac vymena vzduchu je v tomto oboru hodne dulezita a podstatna... A hlavne si lepsim a silnejsim odtahem usetris spoustu starosti a problemu...

Tak to pozor! Pokud bys měl přítah slabší než odtah, rozhodně si uškodíš. A na to se podle mě kolega ptal.

a.

Old Post 07-04-2015 v 14:22 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:45 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 16 17 18 19 20 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1276590 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív