Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Náměty a Ohlasy » Vraťte nám prosím zpět bezplatnej Grower pro všechny...
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Palec dolů Vraťte nám prosím zpět bezplatnej Grower pro všechny... Příspěvek č. 1

Pro založení tohoto threadu mě vedlo zpoplatnění registrace nových členů na G.

Pro začátek jsem zásadně proti zpoplatnění. Pokusím se vysvětlit proč.
Považuji to za komercionalizaci Groweru, nevidím v tom skoro žádné pozitiva.


    Tady chci uvést několik důvodů, proč jsem zásadně proti:
  • V anketě zvítězila nejméně volená varianta a to 79Kč za registraci, takže carlosova anketa měla jen nezávazný charakter a tudíž jakoby na výsledek nebral zřetel.
  • V anketě hlasovali především zkušení členové, kteří by sami o sobě poskytli dobrovolně i větší částky, ale především jde o to, že zkušení členové již G dobře znají a jsou ochotni mu to i vrátit, co G dal jim. Chtějí to přenést na nové členy, kterým se tu možná ani nezalíbí a zaplatí 79Kč zbytečně.
  • Newím, jak vy, ale já bych se nezaregistroval. Vžil sem se do role začátečníka, který na G zabrousí poprvé a narazí na thread, ve kterém by měl co říci k tématu a tak se zaregistruje a vloží příspěvek a pak dál prohledává G (nebo taky ne) a nachází třeba další témata jeho zájmu, pokud nějaká najde, pokračuje dál a dál, možná ho G chytí a stane se pro něj něco jako lifestyle (nemohl jsem najít lepší výraz) a pokud ho pak nechytí, tak brouzdá dále po internetu. A dnes dotyčný najde thread a chce se vyjádřit a ejhle 79Kč??? Tak to se na to vyseru, řekne si, kvůli jednomu příspěvku? Co to je za lidi? Ňáká sekta, ne? Řekne si já chci jen příspěvek. Pak si možná dal další a rozrostl by se až by ho G bavil do tý míry, že by i zaplatil, ale sem už se dnes nedostane.
  • Zpoplatnění odradí mnoho lidí, řekl bych i většinu, ano ta většina z těch nových by byli většinou nežádoucí zasírači, ale mnoho dnešních zkušenějších G také dříve byli zasírači a kam to dopracovali a kdo začínal na G s myšlenkou že ho G pohltí a že na něm bude trávit hodně času(Protože za co jinýho bys platil/a)? Asi ubohá menšina. Takže počítejte s dlouhým časovým horizontem (několik roků), že G začne pravděpodobně DEGRADOVAT!
  • Uzavřenost, v podstatě sektářství. Někdo z laiků, nehuličů, nepěstitelů sem zabrousí a bude mít třebas otázku na nás, na naši komunitu, subkulturu a najednou nemůže položit ani dotaz. Opravdu newím co si pomyslí. Praktické odloučení od zbytku G od zbytku internetu-izolace. Nehledě na eliminaci lidí jako Policajt s kterejma je vždycky sranda.
  • A ještě si vlastně nováček může odpustit zaplacení, když napíše dobrou esej. Trochu to připomíná jako když elita sedí a pozoruje a čeká jestli někdo z nováčků vybičuje k dobrému výkonu oni se pak zasmějí nebo je to nějak obohatí, vyberou nejlepšího a přijmou ho mezi sebe a na ostatní se vyserou=doufali a dělali se s esejí marně.
  • 79 korrun neni málo.
  • Zdůvodňovat to selekcí nově příchozích je podle mě opravdu dobré maskování, vidím v tom snahu vytřískat prachy, chápu udržet G neni věc zadarmo, ale G nekrachuje, dá se udržet z peněz zkušenějších členů, kteří mají mít větší zodpovědnost za chod G, aby si vydělal na provoz. A to nejmenuji jiné aktivity, kterým si G vydělává.
  • Opravdu by to mohlo vést k elitářtsví, jelikož investovat se vyplatí jen majetným (kteří nebudou postrádat 79Kč) nebo lidem, kteří chtějí vypilovat své pěstování do bezchybného stavu a co do největšího hi-techu. Protože zřejmě ubude lidí, kteří se jen pochlubí skromnou outdoorovou úrodou a sem tam občas přispějou do jiné diskuze, a to by bylo škoda.
  • Nerovný přístup ke starým a novým členům. Asi je to dobře promyšlený, protože hodně stávajících členů by nezaplatila s donucením a pro G by to byla citelná ztráta. Pro staré členy není možnost přispět dobrovolně pomocí SMS. Mnoho lidí by přispělo dobrovolně a to by stačilo k udržení G, tak proč odrazovat nováčky, když tak velkou fatální škodu zas tak nepáchaj?


ALTERNATIVY NEKOMERČNÍ SELEKCE ZAHLCOVAČŮ G (POKUD MYSLÍTE, ŽE JE TO POTŘEBA):
Každý nový člen by dostal učitele (popř. více učitelů) a s ním by zezačátku mohl konzultovat zakládání nových threadů. atd.) + zaručení nových členů u těch starších....
Jestli vás něco lepšího napadlo, tak to sem sypte...

P.S. O kolik k lepšímu se změní G za těch 79Kč?
To by měl bejt sakra luxus. Ze začátku možná trochu ubude shitů, kterejch je dost i od více zavedenějších členů a v dohledu několika let začne G degradovat bez přísunu nový krve.

Jestli se Vám tedy zpoplatnění G nelíbí, tak zde podpořte snahu zamezit komercionalizaci, doufám, že nebude snad tak apatičtí...

Old Post 09-04-2006 v 17:50 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
delph
Stálý Člen

Karma uživatele delph - 13% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 109 

Příspěvek č. 2

Pokud Carlos uzna za vhodne TED vypnout cely grower je to JEHO pravo jelikoz GROWER je CELY jeho a nikdo nema pravo zpochybnovat jeho konani. Cimz nechci lezt Carlosovi do zadku ale jestli mas problem dej si par mesicu prace s php, webdesignem apod. pak muzes ZADARMO ve volnem case provozovat svuj grower. A ted vice subjektivne: sem rad ze je Grower zpoplatneny pac se snad nebudu muset (snad) procitat kvantama sracek novych clenu

svoboda prvního končí tam kde začíná svoboda druhýho

When you walk through a storm,
Hold your head up high,
And don't be afraid of the dark,
At the end of the storm is a golden sky.
And the sweet silver song of a lark.

Old Post 09-04-2006 v 18:23 PM
delph je offline   Profil uživatele delph   Find more posts by delph   Foto galerie člena delph   Click here to Send delph a Private Message   Add delph to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
golgotha
Stálý Člen

Karma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% PěstitelskáKarma uživatele golgotha - 73% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 455 

Příspěvek č. 3

Nevim jestli to zmensi mnozstvi "zahlcovacu" ,pac se da rict,ze kazdy novy clen G je zahlcovac!Za to novi clenove vlastne nemuzou,chteji proste znat hned vsechno!Takovych nas clenu G byla vetsina!Tento poplatek ale jiste odradi vetsinove procento nove registrovanych!To je skoda,protoze tu byl pokazde nekdo novy a vypracoval se,dostal kostky (tim nechci rict,ze sou nejak dulezite),ale jiste de o prestiz a nasledny respekt!A kazdy byl jednou novy a tet ovlivni spoustu dalsich novych clenu!Novi lide-nove myslenky,napady,to grower potrebuje!

Peace

Kafe bylo málo sladký!

Old Post 09-04-2006 v 18:31 PM
golgotha je offline   Profil uživatele golgotha   Find more posts by golgotha   Foto galerie člena golgotha   Click here to Send golgotha a Private Message   Add golgotha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drtikol
Stálý Člen

Karma uživatele drtikol - 92% PěstitelskáKarma uživatele drtikol - 92% PěstitelskáKarma uživatele drtikol - 92% PěstitelskáKarma uživatele drtikol - 92% PěstitelskáKarma uživatele drtikol - 92% PěstitelskáKarma uživatele drtikol - 92% PěstitelskáKarma uživatele drtikol - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2003
Příspěvků: 510  

Příspěvek č. 4

ja s tim souhlasim, je to fer...

chronic; mazar, g13froc; nirvana-special, g13froc; mazar, peacemaker; peacekeeper 0.07kW

* * * tune da grower radio * * *

Old Post 09-04-2006 v 18:43 PM
drtikol je offline   Profil uživatele drtikol   Find more posts by drtikol   Foto galerie člena drtikol   Click here to Send drtikol a Private Message   Add drtikol to your buddy list     Navštiv homepage uživatele drtikol! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gona
grower hip hoper

Karma uživatele gona - 84% PěstitelskáKarma uživatele gona - 84% PěstitelskáKarma uživatele gona - 84% PěstitelskáKarma uživatele gona - 84% PěstitelskáKarma uživatele gona - 84% PěstitelskáKarma uživatele gona - 84% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 582 

Příspěvek č. 5

mne sa to páči a dúfam že grower podla toho bude vyzerať

tiež ťa tak baví hekís, poď si s nami zabattlovať ,Duke Nuken time to grow

Old Post 09-04-2006 v 19:15 PM
gona je offline   Profil uživatele gona   Find more posts by gona   Foto galerie člena gona   Click here to Send gona a Private Message   Add gona to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strihorukyeduar
Stálý Člen

Karma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 261  

Příspěvek č. 6

Mě se to také líbí..A navíc si lidi budou dávat větší pozor na OT a další blbosti...Protože za chyby sou trestné body a za trestné body BAN a následná reg. stojí 80 Kč to znamená i určité zlepšení chování stávajících growerů...Já to tak vidím PEace

Můj OUTDOOR 2006
Moje ŠALVĚJKA DIVUTVORNÁ
Můj předměstský OUTDOOR 2009

Old Post 09-04-2006 v 19:25 PM
strihorukyeduar je offline   Profil uživatele strihorukyeduar   Find more posts by strihorukyeduar   Foto galerie člena strihorukyeduar   Click here to Send strihorukyeduar a Private Message   Add strihorukyeduar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

takový dotaz, co bude ze sekcí pro nečeské growery?
system("pause");

Old Post 09-04-2006 v 19:31 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelda.cz
Stálý Člen

Karma uživatele Zelda.cz - 20% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 209  

Příspěvek č. 8

strihorukyeduar : no, jo a když modi zjistí že ses znovu reg-nul tak tě zase naházej TB a tak pořád dokola a dokola...

Písňičky o konopí... | Rady, jak být nejdéle zkouřený... | Hulíte tak často, že už nepoznáte jestli jste zkouření? | Razítka na omluvenku...
Jste rádi, že žijete v zemi, kde je nejvíce kuřáků marihuany? | Meteo TV - Počasí online 24 hodin denně...
BIBLE Pěstitelů konopí = Pojďte pokecat
Ať svítí...





Old Post 09-04-2006 v 19:42 PM
Zelda.cz je offline   Profil uživatele Zelda.cz   Find more posts by Zelda.cz   Foto galerie člena Zelda.cz   Click here to Send Zelda.cz a Private Message   Add Zelda.cz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lahvan_FlaskiCZ
Stálý Člen

Karma uživatele Lahvan_FlaskiCZ - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 879  

Příspěvek č. 9

jsem stopro PRO zpoplatneni, i kdy to se uz probiralo, NIKDO TU NIKOHO K REGISTRACI NENUTI. pokud osoby sem prichazejici maji o informace zajem, 80,- KC zaplati, pokud ne, jsou si placat nesmysly na Xko.
je to k necemu tato diskuse? dle meho NE, to uz se probiralo stokrat.
JILM(e), co chces? aby to bylo zadarmo? k cemu????

!

Po pár letech zpět.

Old Post 09-04-2006 v 20:22 PM
Lahvan_FlaskiCZ je offline   Profil uživatele Lahvan_FlaskiCZ   Find more posts by Lahvan_FlaskiCZ   Foto galerie člena Lahvan_FlaskiCZ   Click here to Send Lahvan_FlaskiCZ a Private Message   Add Lahvan_FlaskiCZ to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Lahvan_FlaskiCZ! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirico
Stálý Člen

Karma uživatele mirico - 49% PěstitelskáKarma uživatele mirico - 49% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 124  

Příspěvek č. 10

Pokial chce niekto surfovat a zbierat vzacne info ako tu tak to je fain a tych par supou za to sa da zaplatit aj grower musi z niecoho zit zda sa mi to dobri napad ....peas

Old Post 09-04-2006 v 21:15 PM
mirico je offline   Profil uživatele mirico   Find more posts by mirico   Foto galerie člena mirico   Click here to Send mirico a Private Message   Add mirico to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Skřeťák v Sudu
Stálý Člen

Karma uživatele Skřeťák v Sudu - 91% PěstitelskáKarma uživatele Skřeťák v Sudu - 91% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 287  

Příspěvek č. 11

Ja osobne sem zasadne proti, pokud si vemu jakou jsem mel zpocatku ke G neduveru jak se me nechtelo nic psat, ani se registrovat a az po dost dlouhy dobe sme tak ucinil a musim rict ze sme udelal jedine dobre tak dle miho tu nebudou prakticky novi lidi coz se me zda jako skoda ale mamli to zhodnotit z5ně tak musim rict ze kdybych vedel co se dovim tak urcite 80kacek objetuju jenze to nikdy nefis dopredu

Old Post 09-04-2006 v 21:23 PM
Skřeťák v Sudu je offline   Profil uživatele Skřeťák v Sudu   Find more posts by Skřeťák v Sudu   Foto galerie člena Skřeťák v Sudu   Click here to Send Skřeťák v Sudu a Private Message   Add Skřeťák v Sudu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
God_mars
Stálý Člen

Karma uživatele God_mars - 85% PěstitelskáKarma uživatele God_mars - 85% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 12

Jilme ja s tebou uplne souhlasim

Old Post 09-04-2006 v 22:40 PM
God_mars je offline   Profil uživatele God_mars   Find more posts by God_mars   Foto galerie člena God_mars   Click here to Send God_mars a Private Message   Add God_mars to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kickdashit
Stálý Člen

Karma uživatele kickdashit - 88% PěstitelskáKarma uživatele kickdashit - 88% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 13

to reworg :ten mesic by byl mozna nejlepsi a opakovanym reg. se da zabranit jednoduse podle IP adresy

Old Post 10-04-2006 v 05:35 AM
kickdashit je offline   Profil uživatele kickdashit   Find more posts by kickdashit   Foto galerie člena kickdashit   Click here to Send kickdashit a Private Message   Add kickdashit to your buddy list     Navštiv homepage uživatele kickdashit! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 14

Jsem pro, neni to tak davno, co se kupoval novej servr a na ten nas prispelo hodne vice nez nejakych 8 petek a myslim si, ze se soucasnou zakladnou, ma grower dostatek kvalitnich clenu, kteri budou dukazem mezi svymi kamarady, ze je grower dobrej a budou mu delat dobrou reklamu. myslim ze najdete jen malo lidi, co nekdy dali seminko do zeme a neznaji velke G

Grower nepotrebuje bezplatnou registraci

no a pak se tu jeste rozjede cernej trh s nepouzivanejma nickama

Old Post 10-04-2006 v 07:39 AM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moje
Stálý Člen

Karma uživatele Moje - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 246 

Příspěvek č. 15

Nejsem tu zas tak dlouho aby mel muj nazor takovou silu ale sem pro zpoplatneni pac si myslim ze kdyz se chce clovek co se o to zajima neco dozvedet tak to proste zaplati a myslim si ze za ty leta je Grower tak znamej ze vsichni vedi co je to za server a ze tu sou kvalitni informace za ktere se i vyplati zaplatit tech 8 petek.
Mozna si to pak pubertalni vyrostci rozmyslej zakladat treba v bazaru 10 stejnejch temat,tod muj skromny nazor

400W Freestyle Bush-MAZAR

Old Post 10-04-2006 v 08:31 AM
Moje je offline   Profil uživatele Moje   Find more posts by Moje   Foto galerie člena Moje   Click here to Send Moje a Private Message   Add Moje to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Moje! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CAESAR
Stálý Člen

Karma uživatele CAESAR - 55% PěstitelskáKarma uživatele CAESAR - 55% PěstitelskáKarma uživatele CAESAR - 55% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 697  

Příspěvek č. 16

podla mna by to mohlo byt,ze registracia na mesiac for free a potom zakesovat,clovek by sa mohol rozhodnut,ze ci sa oplati regovat,ci nie.



TABACEK 2006

WW 2006 OUT

Old Post 10-04-2006 v 10:31 AM
CAESAR je offline   Profil uživatele CAESAR   Find more posts by CAESAR   Foto galerie člena CAESAR   Click here to Send CAESAR a Private Message   Add CAESAR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:01 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
10-09-2008 - Vraťte nám prosím zpět malej chat:( - 110 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2557710 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív