Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » elektrika ve skříni, požární bezpečnost, jak to vidíte???
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 1

tak sem přemejšlel a při tom stavěl skříň, jsem v elektrice trochu zběhlej a tak sem si vše pospojoval sám, zatim mám jen zářivky na květ potom přidám sodík, skříň mám dřevěnou, elektický onuce jako tlumivku, spínací hodiny, zdroj pro větráky atd mám v horní polici, ta je oddělená s prostorem na samotné kytky, ke světlu a ventilátorům vedou z oné horní police kabely

a teď proč to vůbec píšu, zajímalo by mě od zkušených pěstitelů jak (myslím, že většina si to taky pospojovala a vyrobyla sama) jste na tom se vší tou elektrikou ve skříni a požárem, či požární bezpečností, přece jen je ve skříni asi větší vlhkost a td., máte nějaký speciální vychystávky a nebo se prostě požáru nebojíte? sám svítim první den a šel jsem večer do hospody a šla na mě tasková schýza co když tam začně něco jiskřit, hořet a schoří celej byt (NO RADŠI ANI NEMYSLET!!!) přece jenom je skříň dřevěná a všechno je tam hořlavý, co vy na to???

PS: hodily by se i fotky, né kytek :-) ale jak máte zařízenou elektriku a veškerou kabeláž ve skříni, jestli někdo něco máte sem s tim
myslim, že toto téma bude přínosem pro všechny začínající indoorgrowery a elektrikáře amatéry... toť vše, díky

[Edited by oton on 15-11-2001 at 10:41 PM]

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 15-11-2001 v 21:39 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrash
Stálý Člen

Karma uživatele Ondrash - 75% PěstitelskáKarma uživatele Ondrash - 75% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 225 

Příspěvek č. 2

zdar čéče...

no já nevím...
mám to všechno pospojované na dně skříně, takový jakoby šuplík, případnou vlhkost tam vysouší tlumivka a trafo pro větrání... zatím se nic nestalo a tak s tím ani do budoucna nepočítám ... nikde mi nepřeskakujou jiskry (možná že jo, ale já je nevidím)... a jinak přes dveře mám deku a na skříni obrovský polštář, jako kamufláž.. a funguje to prima.. trochu vlhko v pokoji, zdi se začaly barvit na tmavší odstín tak jsem rubnul větrání do komína a hle, hned je líp i přes okna už je vidět...
Foťák žel nemám dostupný, jestli by nestačila zdařilá kresba, tak ji časem obstarám.

Mimochodem, skříň mám vyrobenou z krabic od cigaret od kámoše z trafiky a polohovací osvětlovací tělěso se sodíkovkou z merkuru , je to veledílo, ale jsem s tím spokojen...

to je věc, co se dá všechno doma postavit, když je potřeba trocha konopí

zatím.....

Ondrashova pěstírna ke spatření zde !

až to na vás přijde začněte, až to na vás přijde skončete - aneb hledejme jinak

Old Post 21-11-2001 v 12:39 PM
Ondrash je offline   Profil uživatele Ondrash   Find more posts by Ondrash   Foto galerie člena Ondrash   Click here to Send Ondrash a Private Message   Add Ondrash to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

for onrash Příspěvek č. 3

tak teď jsi mě dostal :-)))))))))))))))))))))))))))))))))

to tvoje dílo bych chtěl vidět (nic ve zlým!!!) kdybys sehnal foťák, byl bych moc rád, koukám, že člověk je dost vynalézavej, když jde o hulení

PS: moc rád bych tu viděl nějakej názor elektrikáře, třeba VIRIDISe a pod., díky

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 21-11-2001 v 23:41 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red Tornado
Stálý Člen

Karma uživatele Red Tornado - 84% PěstitelskáKarma uživatele Red Tornado - 84% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 82 

Příspěvek č. 4

No tak to je vazne celkem husty
Navic, cim mene clovek tomu rozumi, logicky tim lepe by to mel mit udelano z duvodu sveho bezpeci. Odborne se tomu rika dostatecny stupen blbuvzdornosti. Damy prominou ten vyraz a panove jsou dozajista zvykly.
Tak ci onak, do kombinace "karton / merkur / sodik / pozar" bych osobne nemel odvahu investovat, K4U dokud zijes chlape.

Tento post nevyjadruje vice, nez me skromne nazory a zkusenosti.
Red Tornado aka Ruda Smrst

Old Post 22-11-2001 v 01:00 AM
Red Tornado je offline   Profil uživatele Red Tornado   Find more posts by Red Tornado   Foto galerie člena Red Tornado   Click here to Send Red Tornado a Private Message   Add Red Tornado to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

bezpecnost Příspěvek č. 5

Souhlas s R.T. - voda s elektrikou chce peclivou praci a prvotridni material - kable radeji dvojitou izolaci, coz takhle v listach, trafa s oddelenymi komorami, jisteni atd... - ostatne podivejte se tady, i R.T., ktery (na rozdil ode mne) do elektriky vidi lepe (neni-liz pravda ) k tomu mel co rici...

dik za upozorneni !

[Edited by viridis on 22-11-2001 at 09:44 AM]

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 22-11-2001 v 07:03 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrash
Stálý Člen

Karma uživatele Ondrash - 75% PěstitelskáKarma uživatele Ondrash - 75% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 225 

Příspěvek č. 6


no a to ještě není všechno, ještě jste neslyšeli o odvodu teplého odsávaného vzdoušku do komína, 4x 1,5 litrová pet láhve od grapefruitové minerálky posbírané po firmě a trocha isolepy a nůžky...
No a konečně slavný zvlhčovací systém, což je ručník pověšený od stropu pěstírny ponořený v zavařovačce a větráčkem a decentně opřený o stínítko...

ale jak jsem říkal: funguje to bezva,
akorát mi nějaká bestie napadla tu větší a začínají mi usychat listy... no nic...
jednou si pučím foťák a obdařím vás inspirací, jak to NEMÁ vypadat....

každopádně se mějte..

PS: díky za karmu , pokusím se to nějak zbezpečnit, ale mi to příjde jako bezpečné, nebo že by ne ? ??

Ondrashova pěstírna ke spatření zde !

až to na vás přijde začněte, až to na vás přijde skončete - aneb hledejme jinak

Old Post 22-11-2001 v 08:09 AM
Ondrash je offline   Profil uživatele Ondrash   Find more posts by Ondrash   Foto galerie člena Ondrash   Click here to Send Ondrash a Private Message   Add Ondrash to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Walhalla2000
Grower Team

Karma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 856 

Příspěvek č. 7

2 viridis

ten tvuj link mi pise nenalezeno... a pokud by mel byt funkcni, tak kontaktovat webmastera a bla bla bla...

Old Post 22-11-2001 v 08:12 AM
Walhalla2000 je offline   Profil uživatele Walhalla2000   Find more posts by Walhalla2000   Foto galerie člena Walhalla2000   Click here to Send Walhalla2000 a Private Message   Add Walhalla2000 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrash
Stálý Člen

Karma uživatele Ondrash - 75% PěstitelskáKarma uživatele Ondrash - 75% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 225 

link Příspěvek č. 8

2 viridis,

mas tam apostrofy v odkazu, dej je pryc....
a mas celou tu URL nejak divne poskladanou... mrkni se.
koren tam mas dvakrat... uz se tesim co na me pod tim odkazem ceka
zdar


Ondrashova pěstírna ke spatření zde !

až to na vás přijde začněte, až to na vás přijde skončete - aneb hledejme jinak

Old Post 22-11-2001 v 08:19 AM
Ondrash je offline   Profil uživatele Ondrash   Find more posts by Ondrash   Foto galerie člena Ondrash   Click here to Send Ondrash a Private Message   Add Ondrash to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red Tornado
Stálý Člen

Karma uživatele Red Tornado - 84% PěstitelskáKarma uživatele Red Tornado - 84% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 82 

Re: bezpecnost Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od viridis
i R.T., ktery (na rozdil ode mne) do elektriky vidi lepe (neni-liz pravda ) k tomu mel co rici...
[/B]


viridis:
To bych si sam netrouf napsat. Ostatne kdyz jsem se po bezmala roce cteni groweru rozhodl k registraci, bylo mym pranim se "spolupodilet" ne "konkurovat". O to mene cloveku, ktery tu pomohl tolika lidem, za coz ti patri (a verim ze nejen moje) uznani. Vim, ze to sem nepatri, jen jsem tu nechtel vypadat jako frajer. Ja tu jen tak obcas pisu romany, ale elektrosefem si tu byl od zacatku ty.
A abych nezapomel podekovat, dekuji za uznani.

Ondrash:
Hele kamo, .. trochu to zlepsi. My nechceme aby nam tu ubyvali lidi, kteri dokazou tak skvele rozesmat. Navic nejakou osklivou smrti.

Tento post nevyjadruje vice, nez me skromne nazory a zkusenosti.
Red Tornado aka Ruda Smrst

Old Post 22-11-2001 v 11:57 AM
Red Tornado je offline   Profil uživatele Red Tornado   Find more posts by Red Tornado   Foto galerie člena Red Tornado   Click here to Send Red Tornado a Private Message   Add Red Tornado to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

jeden nápad Příspěvek č. 10

nazdar, dostal jsem nápad a hned jsem ho také použil v praxi, abych značně zlepšil bezpečnost el. součástí v dřevěné skříni, sehnal jsem si starou plechovou bednu z nějakýho počítače asi 386 :-) a všechny věci jako tlumivku, hodiny, zdroj pro větráky a pod. sem narval do bedny od starýho kompu, vše jsem řádně uzemnil nulákem přímo na plechovou bednu a šup s ní do skříně

myslim, že celkem dobrej nápad, napište své názory, a hlavně levnej, protože bednu ze starý nefunkční 386 vám daj v každým bazaru s počítačema

PS: zajímal by mě názor zkušených, zda je lepší mít tuhle bednu s elektronikou ve skříni a nebo jí dát mimo třeba na skříň, zlepší se tím bezpečnost??? (a co proud vzhledem k prodloužení délky kabelů???)

nevim jestli to nepřehánim ale představa hořícího bytu mě fakt furt dovádí k šílenství!!! :-)

[Edited by oton on 26-11-2001 at 01:21 PM]

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 24-11-2001 v 10:28 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrash
Stálý Člen

Karma uživatele Ondrash - 75% PěstitelskáKarma uživatele Ondrash - 75% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 225 

Příspěvek č. 11

2 oton,

nápad nezní špatně....
ale mi se tam bedna od kompu stejně nevejde...
ale nápad je to gud, K4U....

zdarec

Ondrashova pěstírna ke spatření zde !

až to na vás přijde začněte, až to na vás přijde skončete - aneb hledejme jinak

Old Post 26-11-2001 v 08:12 AM
Ondrash je offline   Profil uživatele Ondrash   Find more posts by Ondrash   Foto galerie člena Ondrash   Click here to Send Ondrash a Private Message   Add Ondrash to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

PC bedna Příspěvek č. 12

2 oton: Napad je to sqely - prece jen to nejak oddelis a je to v kupe. Pri dostatecnem dimenzovani prurezu kabelu neni kousek navic na zavadu - pokud to chces davat nekam bokem. Rozhodne bych v bedne trochu vetral (ono to vsecno kapku dost hreje), koneckoncu - bedna je na to stavena, tak to neni problem a tech 120 mA do vetracku uz je prd spotreba. Mozna bych jeste doporucil, krome toho uzemneni (VZDY!) - lupni tam na hlavni privod pojistku, treba jenom sklenenou trubickovku - kdyby nahodou neco, aspon se Ti nerozmrazi i lednicka a mrazak.. - bylo by skoda rozmrazovat hotove veci, ktere uz jsi presunul ze skrini do mrazaku

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 26-11-2001 v 08:39 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

díky za pochvalu Příspěvek č. 13

předem dík za chválu :-)

to viridis: no myslim, že větrání v tý plechový bedně je dostatečně zajištěno vlastním zdrojem z PC kterej má v sobě jeden ventilátor, co ty na to

PS: někde sem se ptal jestli bych ten ventilátor ze zdroje moh dát do řiti (jestli by to zdroj vydržel a neschořel) ale asi ho tam nechám, ty tlumivky přece jen dost pečou (stejně ho budu muset dát pryč a nahradit ho novým, je tam totiž nějakej starej a hodně hlučí, mám skříň v pokoji kde spím a ještě tak na půl tajně :-) nebo by stačilo promazáním silikonovým mazadlem ???

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 26-11-2001 v 09:14 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 14

Jestli tam mas puv. zdroj i s vetrakem, tak to samozrejme staci. Psal jsi, ze jsi ziskal bednu. Ze je i se zdrojem, me nenapadlo. (Ja mam trafo 12V/8A a je to skoro malo - Pc zdroj by mi to asi neutah'.) Vetracek opatrne rozeber a PORADNE to umej (klidne ve vode, kartackem na zuby treba, i tu cast s 'elektronikou' - nic se tomu nestane, pokud nebudes tlacit jako na zehlicku ), vysus, poskladej a kapni tam kapku mineralniho oleje. S WD40 nebo ruznejma silikonama mam spatnou zkusenost - s WD40 tu horsi. Jestli neni moc ohoblovanej, tak by mel byt zase tak na 2 roky OK. Vrtulka by se nemela na osicce giglat, v takovym pripade to bude vrcet furt. Vyplati se mit vetracek s kulickovyma loziskama; nevyhoda: cena. Je ale 'navzdy'.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 26-11-2001 v 09:46 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

to viridis Příspěvek č. 15

promiň, zdroj do PC sem zase sehnal od někoho jinýho :-)) a zapomněl sem to tu podotknout, zakládám skříň a tak vše co se dá sehnat po známých a nemusím za to platit, BODNE

PS: jak přesně mám vyndat tu vrtulku, koumal sem jen zběžně ten větráček a žádná matička či nějaké podobné rozebítatelné uchycení, bojim se že když budu chtít vrtulku oddělit tahem, něco se tam posere... :-)

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 26-11-2001 v 11:48 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

rozborka vjetracku z PC Příspěvek č. 16

na vetracek koukni zezadu, tam, kde do nej vedou draty. Presne uprostred je ozdoben samolepkou, po jejimz sundani (uz NIKDY nepujde prilepit poradne, klidne ji znic) se zjevi otvor zvici cca 5-6 mm. V nem lze zriti osicku, ktera je v pripade mene qalitnich kousku zasprajcovama kouskem plastu, ktery lze s primerenym usilim z osicky stahnout. Lepsi vetracky maji osicku podsprajcovanou segerkou - nemas - li special kleste, da to trochu usili ji sundat treba dvema tlustyma spendlikama - proste nejak si poradis, abys ji (moc) neznicil. V klestich ji natvarujes do puvodniho stavu. Uvolnena vrtulka ted jde volne (podle stupne zasranosti) vytahnout. A to je skoro vse, neb na ostatni uz jde videt a v pohode odklapnout a rozebrat. Neposkodit privodni dratky k civkam/civce (- podle typu je na statoru ruzny pocet civecek). Umejt ve vode atd.... viz muj predchozi prispevek.
Poskladat opacnym postupem, na zaver na osicku kapnout treba inj. strikackou kapicku oleje (NE POTOPIT) a prelepit elegantni samolepkou - kovovou nebo plastovou, neb pres papir by olej prosak'. Hotovy vetracek vyzkouset.
Nevyplati se cistit vetracky, jejichz osicka se po vypucovani v pouzdre kmrdla - stejne bude drncet. Vyvlozkovat jsem to nezkousel, lepsi je si poridit vetracky s loziskama....jestli to nekdo zkousel, necht se ozve, ale pripada mi to jako plytvani casem....
Hodne uspechu pri repasich !

P.S. v posledni dobe jsem presel z klasickych zdrojovych vetracku 12V/120mA prumer cca 8 cm, dva draty na vetracky trochu vetsi - 12V / 450 mA, prumer cca 12 cm, tri draty. Zapoji-li se cerveny (+) a modry (-) drat, vetacek se pekne toci a trochu fouka. Naprosto potichu. Pripojenim cerneho dratu (-) se z nej stane vznasedlo, ktere funi jako prase a to docela potichu. Odhaduji, ze dva takove kousky maji vykon asi jako MEZAXIAL na 220 V, pricemz mezax proti nim řve jako hovado. U techhle vetracku je trochu slyset susteni vzduchu - paraada ! A vyhoda: mirne vetrani furt, je-li potreba, zapne se 'turbo'

[Edited by viridis on 26-11-2001 at 01:18 PM]

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 26-11-2001 v 12:06 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:44 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6478210 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív