Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Svilušky - Tetranychidae - Spider mite , jak na ně ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 12 13 14 15 16 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 209

čuz, mám kytky na 23. dni květu a objevili se mi tam svilušky a podle fotek možná i třásněnky... můžu použít vertimec v takové fázi květu? (mám northern light 45-50 dní květ).

Díky

Old Post 08-12-2011 v 17:55 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamess
Stálý Člen

Karma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 210

Hlava:
"citace:
Původní příspěvek od esite
A co tak KARATE ? Skusal to niekto ?


No jako karate jsem na kytky nikdy nezkoušel protože kdybych jí nakrmil pár tečkama pěstí, několik kopaček z votočky , tak nevim jestli se sviluškama nevzala za svý i kytka , poněvač by to asi nevydejchala , ale , jestli si myslel KARATHANE tak to asi nikdo nezkoušel protože to je na padlí a je tam uplně jiná učnná látka , takže by to byli jen vyhozený prachy a ztráta času , čau karatisto , Hlava"
ještě mi cukaj koutky, fakt jsem vybuchl smíchy:-)

Jestli můžu něco málo do placu ....
Karate měl být počin, jenž nahradí Furadan a jemu podobné věci - ty byli sice 100%, ale je fakt že se postříkalo pole a na zemi bylo černo, stačilo aby proletěl kos sednul si a už ležel taky - U nás v práci z bývalejch zeměstnanců , co s tím pracovali, nežije už ani jeden.....
Karate fakt fungovalo - tak ale 3 - 5 let a šup - rezistence jak hovado - mandelinka - uplně nejvíc
- dnes již je to přežitek - nedoporučoval bych.
Dost jsem zde četl o Svilustop, což mě zarazilo, protože ho z praxe vůbec neznám. Juknul jsem k výrobci... směs klasický insekticidů - Nissorun a Omite
Nissorun - kontaktní akaracid - tím, že je kontaktní je pochopitelně náročnější na aplikaci - z praxe můžu říct - na hovno. Navíc ochranná lhůta 42 dní - osobně do květu nedoporučuji jak samostatně, tak v tankmixu jako Svilustop
Omite -celkem slušnej, pokud se dodrží navod! zaručuji mortalitu 99,9% pozor na aplikaci - připravek účinkuje idealně při teplotách 15 - 25C , ale pozor nad 25C hrozí fytotoxicita rostlin - viděl jsem neskutečně popálený rostliny... - Neprovádět postřik za světla!!!!!

Spousta lidí se zde ptá mohu ještě použít, nebude tam chemka - po vypršení OL by být neměla.....
tak proboha lidi - STAČÍ SI PŘEČÍST ETIKETU - OCHRANÁ LHUTA a hlavně, hlavně -DODRŽOVAT NÁVOD!!!! - koncentrace, aplice atd...
fíha zase kopec, chytrejch keců:-)

Chytrému napověz, hloupého kopni

Old Post 28-01-2012 v 19:28 PM
Jamess je offline   Profil uživatele Jamess   Find more posts by Jamess   Foto galerie člena Jamess   Click here to Send Jamess a Private Message   Add Jamess to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jan Stihomam
Stálý Člen

Karma uživatele Jan Stihomam - 44% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 211

Dotaz. Mám cca měsíc do konce, nicméně se mi objevili třásněnky. Mám použít Vertimec, nebo byste ten měsíc doklepali bez chemek?

If You Want To Fuck The Sky, Teach Your Cock To Fly!

Old Post 30-01-2012 v 22:28 PM
Jan Stihomam je offline   Profil uživatele Jan Stihomam   Find more posts by Jan Stihomam   Foto galerie člena Jan Stihomam   Click here to Send Jan Stihomam a Private Message   Add Jan Stihomam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moribundus
Nový Člen

Karma uživatele Moribundus - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 212

No já mám docela osvědčené dvě věci.
Dle mně je nejlepší Spruzit, který zničí všechny svilušky i třásněnky.
V Growech je za 450kč, v zahradnictví 270kč(-:.
Další výborná věc když Spruzit zrovna nemám, je nalít do litru vody cca půl deci slivovice, nebo lihu, zamíchat a tento nastříkat na holky. Bacha, ať není koncentrát moc silný. Ale mně se ještě nestalo, že bych je spálil. Opravdu to zabírá, mám to osvědčené a jen je třeba postřik párkrát opakovat.

Old Post 13-02-2012 v 12:05 PM
Moribundus je offline   Profil uživatele Moribundus   Find more posts by Moribundus   Foto galerie člena Moribundus   Click here to Send Moribundus a Private Message   Add Moribundus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fellina
Stálý Člen

Karma uživatele fellina - 73% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 213

Předem dobrý večer všem, pánové mám na vás otázku a ptám se hlavně těch co už stim nějakou zkušenost mají. Nastal mi docela brutální problém se sviluškama (mno jinak bych sem asi nepsal), ale jsem už na květu a na holky nechci srát žádnou chemku proto sem objednal ty dravý roztoče přesněji Typhlodromus pyri. Podle zde zmíněných informací by to mělo být dokonalé řešení mého problému, ale zadloubal jsem hlouběji a našel toto:
citace:

Typhlodromus pyri je dravý roztoč uměle nasazovaný do vinic jako biologická ochrana révy vinné v ekologických systémech (viz. integrovaná produkce, biovíno, biodynamické víno) výroby hroznů proti sviluškám, hálčivcům a vlnovníkovcům. Dravý roztoč se aplikuje v zimě v plstěných pásech (obchodní název těchto přípravků je Biolaagens, Typhlodromus pyri). Pokud se nepoužívají ve vinicích dlouhodobě tzv. „drastické insekticidy“ rozmnoží se dravý roztoč sám a začne provádět svoji práci. Během svého života jedna samice vysaje stovky dospělých svilušek nebo tisíce hálčivců. Škodlivými roztoči se živí jak dospělí jedinci tak i nymfy. Dravý roztoč nikdy populaci škůdce nevyhubí úplně, ale udržuje přirozenou rovnováhu, která vyhovuje i rostlinám. Roztoč je schopný se živit i pylem rostlin, proto přežívá i v době, kdy se žádný škůdce v lokalitě nevyskytuje, případně může i dlouhodobě hladovět. Typhlodromus pyri ve vinicích přezimuje, takže zavedení biologické ochrany je jednorázové a dlouhodobé. Díky těmto vlastnostem je Typhlodromus pyri schopen potlačovat výskyt škodlivých roztočů trvale.

mno a teď mi jde o to: Zbavím tím svoje milované a vytoužené slečny svilušek aspoň tak aby neškodili?
Vzhledem k tomu že nás zhruba do měsíce čeká sklizeň (někde jsem se dočetl že se poté mají sežrat mezi sebou a tím vymizet) pokud to tak není nerad bych měl šištičky plné nepěkných broučků. Nějaký zkušenosti?
Také se tam píše že se "broučci" živý pylem když nemají co do huby a všichni přece máme rádi pěkně pocukrovaný buchty že? Nebude to tedy kontraproduktivní?
Mám doma kočičku a štěňátko nemohou jim nějak ublížit? kromě toho že by je teor. měli zbavit blešek kdyby je měli.

Old Post 18-02-2012 v 22:31 PM
fellina je offline   Profil uživatele fellina   Find more posts by fellina   Foto galerie člena fellina   Click here to Send fellina a Private Message   Add fellina to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 214

citace:
Původní příspěvek od fellina
Předem dobrý večer všem, pánové mám na vás otázku a ptám se hlavně těch co už stim nějakou zkušenost mají. Nastal mi docela brutální problém se sviluškama (mno jinak bych sem asi nepsal), ale jsem už na květu a na holky nechci srát žádnou chemku proto sem objednal ty dravý roztoče přesněji Typhlodromus pyri. Podle zde zmíněných informací by to mělo být dokonalé řešení mého problému, ale zadloubal jsem hlouběji a našel toto:
citace:

Typhlodromus pyri je dravý roztoč uměle nasazovaný do vinic jako biologická ochrana révy vinné v ekologických systémech (viz. integrovaná produkce, biovíno, biodynamické víno) výroby hroznů proti sviluškám, hálčivcům a vlnovníkovcům. Dravý roztoč se aplikuje v zimě v plstěných pásech (obchodní název těchto přípravků je Biolaagens, Typhlodromus pyri). Pokud se nepoužívají ve vinicích dlouhodobě tzv. „drastické insekticidy“ rozmnoží se dravý roztoč sám a začne provádět svoji práci. Během svého života jedna samice vysaje stovky dospělých svilušek nebo tisíce hálčivců. Škodlivými roztoči se živí jak dospělí jedinci tak i nymfy. Dravý roztoč nikdy populaci škůdce nevyhubí úplně, ale udržuje přirozenou rovnováhu, která vyhovuje i rostlinám. Roztoč je schopný se živit i pylem rostlin, proto přežívá i v době, kdy se žádný škůdce v lokalitě nevyskytuje, případně může i dlouhodobě hladovět. Typhlodromus pyri ve vinicích přezimuje, takže zavedení biologické ochrany je jednorázové a dlouhodobé. Díky těmto vlastnostem je Typhlodromus pyri schopen potlačovat výskyt škodlivých roztočů trvale.

mno a teď mi jde o to: Zbavím tím svoje milované a vytoužené slečny svilušek aspoň tak aby neškodili?
Vzhledem k tomu že nás zhruba do měsíce čeká sklizeň (někde jsem se dočetl že se poté mají sežrat mezi sebou a tím vymizet) pokud to tak není nerad bych měl šištičky plné nepěkných broučků. Nějaký zkušenosti?
Také se tam píše že se "broučci" živý pylem když nemají co do huby a všichni přece máme rádi pěkně pocukrovaný buchty že? Nebude to tedy kontraproduktivní?
Mám doma kočičku a štěňátko nemohou jim nějak ublížit? kromě toho že by je teor. měli zbavit blešek kdyby je měli.


Jestli to máš rozjetý hodně,tak to roztoči už nejspíš nezvládnou,kočičkám nic neprovedou a že přijdeš o pyl by ses mohl bát u samců a ty předpokládám v boxu nemáš.. Buchty jsou pocukrovaný pryskyřicí,nikoli pylem... Máš měsíc do konce,nasadil bych chemku, VERTIMEC 1,8EC,1ml/1l postřiku,zabije to dospělce a některý vajíčka,po týdnu opakovat a dorazíš zbytek..Pořádně vystříkat hlavně spodní stranu listů,i zeminu v květináči.. Funguje to spolehlivě a neboj se toho,ochranná lhůta pro poslední postřik před sklizní je 3-7 dní,podle druhu plodiny a tobě zbývá 30....Čau

Naposledy upravil EDA45 19-02-2012 v 11:34 AM

Old Post 19-02-2012 v 09:06 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fellina
Stálý Člen

Karma uživatele fellina - 73% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 215

Edo díky to zní dobře, mno stim pylem jsem asi idiot jen sem se všude odkazoval na "separace pylu". Timto ti díky. Ještě mi pověz vertimec koupim běžně nebo se taky musí special. objednávat?

Old Post 19-02-2012 v 15:05 PM
fellina je offline   Profil uživatele fellina   Find more posts by fellina   Foto galerie člena fellina   Click here to Send fellina a Private Message   Add fellina to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 216

citace:
Původní příspěvek od fellina
Edo díky to zní dobře, mno stim pylem jsem asi idiot jen sem se všude odkazoval na "separace pylu". Timto ti díky. Ještě mi pověz vertimec koupim běžně nebo se taky musí special. objednávat?


Běžně v zahradnictví..Ať to dobře dopadne

Old Post 19-02-2012 v 15:25 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jen tak někdo
Nový Člen

Karma uživatele jen tak někdo - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 2 

Příspěvek č. 217

Postřikat Nurelle D zabije to vše žive ne v květu

Old Post 18-05-2012 v 18:08 PM
jen tak někdo je offline   Profil uživatele jen tak někdo   Find more posts by jen tak někdo   Foto galerie člena jen tak někdo     Add jen tak někdo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pongo
Stálý Člen

Karma uživatele Pongo - 23% PěstitelskáKarma uživatele Pongo - 23% PěstitelskáKarma uživatele Pongo - 23% PěstitelskáKarma uživatele Pongo - 23% PěstitelskáKarma uživatele Pongo - 23% PěstitelskáKarma uživatele Pongo - 23% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 217  

Příspěvek č. 218

Ahoj,

potřeboval bych radu. Jako klasicky se mi i tento rok vyskytly svilušky ve skleníku.

dnes jsem nasadil Vermitec. jenže je dost obtížné nastříkat všechny listy zespodu - prostě a jednodušše je to na hovno.

již minulý rok jsem se zajímal o dravého roztoče Phytoseiulus persimilis, ale nakonec jsem to odjel bez něj za pomocí BioAnu/Olu - teď přesně nevím, který je který - a stejně ve stádiu, kdy jsou již svilušky všude, tak už nepomůže ani žádný postřik.

Proto jsem se rozhodl pro dravého roztoče, který by měl udělat práci za mě. Konkrétně se tedy jedná o http://eshop.bobr.cz/pestovani/drav...-persimilis.htm Phytoseiulus persimilis ....

Problém však je v tom, že ideální teplota pro lov/vývoj/množení tohoto roztoče je 15 - 25 stupňů ... cože je naprosto nereálné ve skleníku v těchto vedrech.... to i kdybych se posral do výšky tak to nedám... proto bych se chtěl zeptat zda je reálné aby roztoč vůbec přežil když se teploty začnou blížit například teplotě okolo 40 stupňů... máte s tím někdo zkušenosti ?

Předem díkec za rady a enjoy growing !

! PAL TO !

první sklizeň, druhá sklizeň, třetí sklizeň, čtvrtá sklizeň, pátá sklizeň .............. poznáš, jak život rychle utíká

Tundra ve skleníku supported by Atami - sklizeno

Fruit and Critical Jack + B.Lee + MicroMachine ve skleníku supported by BioBizz - všechno kvete, něco dojíždí

FD, Shiva Skunk, The Ultimate, WR ... v lese u zajíců

Old Post 25-06-2012 v 13:27 PM
Pongo je offline   Profil uživatele Pongo   Find more posts by Pongo   Foto galerie člena Pongo   Click here to Send Pongo a Private Message   Add Pongo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pepiik
Stálý Člen

Karma uživatele Pepiik - 18% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 219

Pro Ponga http://www.specialgrower.cz/e-shop/detail.php?id=11237
SMC (Spidermite Control)
Přírodní eliminátor hmyzu - svilušek
Control of spider mite je nezbytnou součástí úspěšného pěstování rostlin.
To je obzvláště důležité v interiéru nebo ve sklenících, kde jsou roztoči zvýhodněné podmínkami a jejích vývoj může explodovat.
100% organické
100% bezpečnost
100% účinnost

SMC je přípravek z přírodních organických rostlinných olejů a extraktů, které rychle odstraní škůdce a zmírní škody, které způsobili.

* SMC je smíchána z čistě rostlinných výtažků - žádné toxické chemické látky.
* SMC je zcela bezpečné a mohou být použity v omezených prostorech, jako je růst rostlin doma či skleníky.
* Žádné zvláštní vybavení není potřeba.
* Nepředstavuje nebezpečí pro děti nebo zvířata.
Vytvoří filmy, prej dávat na noc a ráno rosl. omýt sám budu aplikovat dnes.

Old Post 10-09-2012 v 13:55 PM
Pepiik je offline   Profil uživatele Pepiik   Find more posts by Pepiik   Foto galerie člena Pepiik   Click here to Send Pepiik a Private Message   Add Pepiik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
toketoy
Stálý Člen

Karma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 215  

Příspěvek č. 220

zkoušel jste někdo výluh z habaněro papriček? jde to použít i pár dnů před sklizní bych řekl, je to přece jenom vývar z paprik a to se asi neodrazí na chuti nijak, možná kdybyste chtěli dávat hulení do jídla, tak bude pálit-to nevím, nezkoušel jsem to. pro zájemce o tento levný bio prostředek tu sepíšu návod.

vezměte 5-6 habaněro papriček(čím větší pálivost papričky tím lépe a tahle je nej co se týče poměr pálivost/cena/dostupnost) a nakrájíte je co nejvíc na jemno. důležité je zaměřit se na ty semínka co jsou vevnitř a dát si na tom opravdu záležet abyste dosáhli požadované síly výluhu. potom hodíte na plotnu hrnec a do něj aspon 2l vody a zapnete to na cca půlku výkonu vašeho sporáku(já to dávám na 1,5 ze 3 bodíků). voda se NESMÍ vařit, ale musí mít aspon 50-60 stupňů. vařte vodu a až se s nakloněním nad hnec dostaví štiplavý pocit v nose tak je hotovo. nemám žádnou přesnou dobu vaření, ale zdá se mi že čim déle to louhuji, tím je výluh silnější. výluh necháte vychladnout a mezitím můžete povypínat veškerou ventilaci v boxu(to zabrání víření vzduchu v boxu=nedostane se vám toho tolik do nosu a očí) a obléct se do ochranného oblečení. já osobně používám místo roušky několikrát obmotanou šálu kolem pusy, která to na minutu až dvě udrží, ale pokud máte víc jak 10 kytek tak vám to asi bude trvat dýl jak mně, tudíž už jedině s rouškou popř. plynovou maskou. studenej výluh už pak jen nalejete do rozstrikovače a postříkáte tím všechny kytky jak zespodu tak z vrchu, do nově rašících listů i na povrch substrátu popř. tím můžete vzít celý box. pak z boxu odejdete, ventilaci necháte vypnutou ještě hodinu a pak ji můžete opět zapnout. tenhle krok nevím jestli je potřeba dělat, ale já to bral tak, že co tam nemá bejt se tam prostě udusí a tímhle tomu krásně pomůžete. doporucuji to z toho důvodu provádět těsně před nocí, aby se vám v boxu vypnutím ventilace extrémně nezvýšila teplota.

Old Post 20-09-2012 v 11:00 AM
toketoy je offline   Profil uživatele toketoy   Find more posts by toketoy   Foto galerie člena toketoy   Click here to Send toketoy a Private Message   Add toketoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PaBlo
Stálý Člen

Karma uživatele PaBlo - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 165  

Příspěvek č. 221

oběvily se mi tež svilušky chalani,, zitra chci skliizet a ty mrchy s toho nejdou setřepat,, jaké to bude kouření myslite že přebiračka od malejch bílejch teček?

Old Post 22-09-2012 v 17:03 PM
PaBlo je offline   Profil uživatele PaBlo   Find more posts by PaBlo   Foto galerie člena PaBlo   Click here to Send PaBlo a Private Message   Add PaBlo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 222

citace:
Původní příspěvek od PaBlo
oběvily se mi tež svilušky chalani,, zitra chci skliizet a ty mrchy s toho nejdou setřepat,, jaké to bude kouření myslite že přebiračka od malejch bílejch teček?

Kamarád tenhle problém vyřešil tak že to z palic vyfoukal kompresorem, sice tam mel mšice, ale co, brouček nebo pavouček

Old Post 22-09-2012 v 18:32 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Modelář
Stálý Člen

Karma uživatele Modelář - 23% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 39  

Pohodička Příspěvek č. 223

citace:
Původní příspěvek od PaBlo
oběvily se mi tež svilušky chalani,, zitra chci skliizet a ty mrchy s toho nejdou setřepat,, jaké to bude kouření myslite že přebiračka od malejch bílejch teček?


Taky se to dá vysprchovat proudem vody..bude to dobrota

Old Post 22-09-2012 v 19:01 PM
Modelář je offline   Profil uživatele Modelář   Find more posts by Modelář   Foto galerie člena Modelář   Click here to Send Modelář a Private Message   Add Modelář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 224

Pepiik: Díky Ti chlape za tip, hned jsem objednal!
Jinak ze Sviluškama jsem ted bojoval 15 dní a snad úspěšně, objevil jsem je na řízcích 14 dnů v růstu ale chytl jsem je asi hned na začátku, pár teček na listech, spodní listy pokroucené a světlé a ejhle na jednom stonku pavučinka ale nepatrná, a začala panika. Koupil jsem Vertimec 1,8 EC, takže těžkou chemku ale říkal jsem si že jim to snad neublíží, obvzlášt v růstu a aplikoval jsem postřikem ze spodu listu a ředil v poměru 0,15ml/1l vody. Na poprvé jsem je zlil teda fest i z vrchu, prostě komplet sprchu, po 5 dnech jsem vše opakoval ve stejném poměru ale už jen ze spod listu a po dalších 5 dnech jsem jim to ještě jednou zopakoval akorád ve slabším poměru 0,06ml/1l a jen ze spod listu. Hned další den jsem je zkropil Vitality komplexem proti šoku a od dalšího dne dostávaly 1ml/1l vody Root stimulator od Advanced Natural Power a tím jsem je kropil tak 6x až 8x denně někdy i více! Hlavně ze spod listu aby se kdyžtak uchlastaly k smrti sviluchy jedny! A takhle jsem je smáčel 3 dny. A snad je klid!
Ty poměry si nejsem jistej, nemám ted návod ale bylo to skoro podle návodu.
Pro jistotu jsem si ale objednal doporučený přípravek Pepiikem, díky za tip, protože to vypadá dost šetrně a dá se to použít i začátkem květu.

Jinak do chemky už teda po této zkušenosti nemám ani v nejmenším, protože jsem asi otrávil nejen je ale přiotrávil i sebe, rozhodně na poprvé, pak už jsem si dával bacha ale je to mazec!!

Jinak jsem přemýšlel i o predátorech ale než by z Biocont laboratory Brno přísly a jestli by přišly? Mám s nimi už zkušenost a to jsem objednával na smutnice parazitickou hlístici a přišla za 5 dnů ale bohužel v tom byl víkend. Fungovalo to na 100% + žluté lepové destičky na odchyt dospělých. Takže skušenost super fungující ale když pošta usoudí že balíček přes víkend vydrží na poště tak u některých druhů múže být třeba pozdě, nevím, někde to tam píšou a to by mohlo být pozdě i pro kytky tak jsem sáhl po chemce ale už nikdy více takže jako vždy, prevence a čistota!!!
Snad to pomůže, jinak jsem zapoměl napsat že chemka nijak znatelně kytkám nevadila, spíše naopak vypadalo že se jim to líbí! Nechápu!
Toť vše z boje se Sviluškou a mé zkušenosti.


Kytky tím pádem mají měsíc v růstu na 150w ve skříni Kdybych je neřezal tak mají tak 60 cm, ted jsou hodně větvené, dost výhonů, byly by to super matky na řezání nechat je růst.
Ale půjdou na 12/12
Tak zdar

Naposledy upravil 20-11-2012 v 13:43 PM

Old Post 20-11-2012 v 12:41 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:20 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 12 13 14 15 16 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
15-08-2017 - Smutnice - Sciaridae - Fungus gnat , jak na ně ?? - 85 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7623670 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív