Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Ke-Guglimugli introduces The Rooom
aneb Wie ein kleina Hóbibastla macht es!
Dobry den vespolek!
Vybral jsem pro uvodni prispevek tenhle malinko OT obrazek. Ma to bejt metafor, doufam, ze se nezlobite.. I když Great White Sharks, o kterych tu bude rec mají k bilym rybam taky dost daleko.
Rad bych predeslal, ze zde nepujde o zadnou chronologii, páčmam pouze dve serie zaberu ze 45. a 53 dne kvetu, které navíc delali dva ruzni lide s ruznymi fotopristroji a samozrejme za uplne jinych okolnosti.. Po male selekci jsem ale vybral par pro muj prvni vlastni trydek. Snad vam trochu priblizi atmosferu, v jake se tento muj, v poradi jiz druhy grow odehraval..
Diky vsem.
Na rozdil od tech vejs, jsou tadyty prej opravdu Great a navíc White.
Jak je videt, je jich tam dvanact (slovem: 12) kousku na prostoru 65cmx75cm. (Vejska mistnosti je btw skoro tri metry ) Zakoupeni sharci byli den-dva odrostlejsi spod zarivek, tak jsem na ne spustil „ctvrtku“ (Phillips 250W Son T-Pro, se kterou jsem je chtel odrust par tejdnu. Enemze z toho seslo po tom, co jsem prisel k „sestikilku“ (GE Lucalox 600W) jako slepe kure k zrni. Nechci to moc rozebirat, dost na tom, ze jsem male dilema vyresil timhle zpusobem: Faze rustu pod ctvrtkou 7 dni a pak hned sup sestikoule v rezimu 12/12! Nutno zminit, ze obe lampy byly jete: ctvrtka jednou a sestikoule minimalne dvakrat. To mi ale nejak nevadilo..
Jsou prirozene rozvetveni, nestipani ani jednou a je krasne patrne, ze by jeste nakej ten den rustu snesli. Kvetinace jsou o hrane 15 cm a objemu cca 3,5 litru. Do nich jsem klony sazel rovnou. Obsah kvetinacu: Growmix mit Perlite z G-shopu. Vyborny materialek musim napsat, trocha praxe a nemuzete to prelit ani omylem! Vlastne omylem asi jo..
Pekne ted bude videt styl hnojeni „co to da“ a mala zacatecnicka chyba z prvnich tejdnu kvetu: zasoleni! Nelil jsem tam zadne enzymy a navíc jsem zapomnel prolozit jedno zalivani cistou vodou.. Ale ten dopad vubec nebyl nejak znicujici, akorat slo to „hnusny“ listi dolu A co jsem tam vlastne lil: Inu komplet sadu HESI hnojiva, tak, jak je to na tom jejich grafu. Fakt se sim vsudy, i se SuperVitem Myslim, ze i tady nekde na groweru je ten rozvrh vyfocenej.. Akorat predposledni tyden jsem ještě pridal Ripen ve dvou zalivkach. Co se tyce koncentraci, prakticky vždy nad doporuceny ramec, ridil jsem se spis hodnotami Ph a EC metru, které timto orientacne uvadim: Na zacatku kvetu - EC = kolem 1 pH = kolem 6,2 a na konci, u Ripenu bylo EC asi 1,9 a pH 5,7.
Tady je to hnojeni na hrane jeste zretelnejsi.. Zalifku jsem po tom zasoleni uz poctive stridal s cistou vodou a to same jsem delal s postrikem; Phytaminu jen PO doporucenou hranici, everyday cerstvy a strikal jsem pouze PO zhasnuti lampy a to mirou asi vetsi nez POradnou.. Ph dorovnavano kyselinkami. A aby to bylo co se chemie tyce komplet, v rustu dvakrat aplikovana doporucena davka Polyversumu.. Potize s nemocemi a skudci se nevyskytli. Inu Good for me!
Je jasne, ze klicovym bodem na tak malem prostoru bude teplota, ale ve finale to nebyl az takovej problem a jak bude pozdeji patrno, nebylo ani zapotrebi borosilikatu. Stacilo zesilit odtah a ucinne michat vzduch v roomu.
Takze: S lampou cca 50 cm nad vrcholkama (zacatek kvetu) mi to cidlo, co je na fotce merilo kolem 27 °C. Postupne jsem se dostal na vzdalenost 20cm s teplotou 31 °C. Pro poradek, udavam mezni hodnoty, kdy venkovni teploty byly soudobe kolem „krasnych“ 38 °C!!!
Ještě k vlhkosti: Diky zvlhcovacce ve fazi rustu jsem s uspechem dosahoval 55% přes den a pak bez ni kolem 35%, i když tyto udaje jsou asi dost zkreslene diky nedigitalnimu vlhkomeru, kterej uz ted vim, ze pro priste nahradim (stejne jako ten teplomer) bezdratovym digitalnim, at jsou ty hodnoty aspon trochu hodnotne..
Nevim, jestli je popisek nutnej, kazdopadne kdyby někdo chtel vypocet všech zainvestovanych polozek (i tech, které z obrazku nejsou patrne), rad si udelam cas a spocitam ty love. Zatim teda jen obecne: Stinitko s odtahem 12,5cm slouzi good, zvlaste napojeno na UFO s prutokem 225m3/h, myslim. Ta druha odtahova hadice ALUFLEX vpravo vedena do tehoz okenka mela slouzit puvodne jako aktivni pritah (EURO 100 - videt lip na druhym obr.), ale teplotni situace uvnitr roomu, jak jsem zminil jiz drive me donutila ho osadit obracene, t.j. z roomu ven.. Nasavam pasivne přes dvere do roomu, ze kterych jsem dole udelal reseto..
A co jsem nezminil.. folie na lepsi odraz svetla, jeden ventilator s klipsou, jeden normalni pokojovy tripolohovy otaceci (není videt) plus Hóbibastla Stück par exellance: Dva Sunony nad sebou povesene na stinitku tesne pod vybojkou.. Dela to divy, protoze i tak ojeta 600W vybojka jako tahle, topi jaxvin!
Pěkné,pěkné,ale být tebou,tak s 3m vysokou skříní vyzkouším nějaký sativy,možná by jsi byl překvapenej výnosem,navíc u nich spíš můžeš potlačit(nebo vynechat) fázy růstu.
velmi pekné:-))
máš klasické tienidlo a nevidím ani sklo medzi svetlom a rastlinami.nespozoroval si nič negatívne,ked si mal lampu 20 cm od palíc?dakujem
to kabuto: Beru, co je pro mne nejdostupnejsi. Ted mam pocit, ze musim doladit zakladnejsi veci a vychytavani odrudy do roomu ma este cas. Dik za inspiraci anyway!
to lubo: Nemas za co! Ake konkretne problemy mas na mysli? Na zatial poslednych fotkach je vidiet lampu na cca 30 cm a je to take, ake to je. A to si este vo finale myslim, ze je prinizko..
Jako male podekovani i fsem vostatnim za prvni podporu tahle momentka, kdy jsem pristihl sharka, jak smiruje lidi z okna! Skoda, ze je to silueta, páč nejde poznat, kterej z nich to je..
Avizovana druha serie fotecek vznikla o 7 dni pozdeji, coz byl predposledni den sviceni. Drzel jsem se doporuceni plynouci z naturelu této indiky, coz ukladalo sklidit v 50. az 55. den. Takze jsem ještě den svitil a pak dva dny „tmil“. Sklizeno v den c. 56 utnutim stonku bez excesu a experimentu. Rostliny byly vysoke kolem 35 cm (bez kvetniku) a jenom jedna vypadala malinko neduziveji, jinak byli vsechny jako jedna. (Ale ne ta jedna )
Tady je par, i když na ne moc vhodnem svetlem pozadi..
Listy jsem strihal prubezne a vetsinou jen ty, co byly poskozene.. Diky tomu, ze jsem po tom zasoleni dost brzy strihal i listi, které bych jinak sundal az pozdeji, byly kytky prakticky celou dobu dost prosvetlene. Na druhou stranu to muze byt pricina, ze se listi pak objevi v siskach, jak je sem-tam patrne. Ale to nic, propriste budeme moudrejsi..
Po dukladnem otrimovani jsem kytky povesil dolu hlavou do tmave mistnosti s teplotou 22 °C a vlhkosti kolem 60%, kde stravili pet dni za pochopitelne vydatne cirkulace vzduchu. Pak putovali do zavarovacich sklenic, které byli otevrene ještě dva dny ve vlhku ani ne 40% a pak uz otevirany pouze dle potreby. Cast zamrazena.
Spodni vetyvky jsem zaplat panbuh nesmiknul, jak jsem puvodne mel v zameru! Bylo by to hodne znat na vynosu, kterej i tak nebyl nejak velkej. Rovnez jsem nestrihal „hnidy“ na spodnich vetyvkach, protože když uz jsem je nesundaval predtim cele, tak jsem je nechal, co to da. Byli to vyborne vochutnafky!
Urcite si priste dam vic zalezet na fotodokumentaci, protože na tech fotkach je to snad hezci nez in real.
Kazdopadne pomacat v dlani tak tlusteho Sharka, to je maximalni blahobyt!