Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Šampón
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Kambu

Karma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 567  

Příspěvek č. 17

citace:
Původní příspěvek od yara
....Dám vědět jak dopadlo s lupy.


Čau Yara Vím,žeje to uz 2roky zpet co si totu psal,ale zajimal by me vysledek.Jelikoz mam velke problemy ohledne vysouseni pokozky na hlave (nemuzu met dlouhe vlasy),tak mam problemy s lupy.Pomaha me hodne sampon z lekarny Nizoral (ten slavny smejd HedenŠoudrz,je katastrofa,hovno pomoze a este ti udela vic lupu nez sem mel).Jelikoz ten Nizoral neni zrovna levny,tak jsem premyslel o konopnem samponu nebo oleji na v masirovani na pokozku hlavy.

Zajimalo by me,jak to dopadlo a zda neni drazdivy na pokozku.Diky Kambu

Old Post 23-10-2014 v 15:58 PM
Kambu je offline   Profil uživatele Kambu   Find more posts by Kambu   Foto galerie člena Kambu   Click here to Send Kambu a Private Message   Add Kambu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 18

Pridanim oleje ze semen niceho velkyho nedosahnes. Radeji naloz do glycerolu konopi, tak do samponu dostanes o neco vic a navic nebudes mit tolik mastny sampon kvuli oleji ze seminek

Old Post 23-10-2014 v 18:29 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benjichaouat
Stálý Člen

Karma uživatele benjichaouat - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 542  

Příspěvek č. 19

Mam stejnej problem, mam kudrnaty vlasy, hodne husty a hrozne moc lupu, az drsne moc, vlasy si meju jen vodou.....resim to tak, ze na to seru :-). zkus tuhle metodu, jsou horsi problemy. A kdyz to nepujde, takvyvar z koprivy a mesicku.

Zatmívačka a jiná překvapení
Sweet seeds in the open air
Jak jsem zase jednou vařil....
benjiho chilli radovánky

Old Post 23-10-2014 v 20:07 PM
benjichaouat je offline   Profil uživatele benjichaouat   Find more posts by benjichaouat   Foto galerie člena benjichaouat   Click here to Send benjichaouat a Private Message   Add benjichaouat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 20

mě pomohli v kadeřnictví. Chodím do profi kadeřnickýho salonu a vždy mě se vším pomohli :-)

Old Post 23-10-2014 v 23:13 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benjichaouat
Stálý Člen

Karma uživatele benjichaouat - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 542  

Příspěvek č. 21

citace:
Původní příspěvek od benjichaouat
Mam stejnej problem, mam kudrnaty vlasy, hodne husty a hrozne moc lupu, az drsne moc, vlasy si meju jen vodou.....resim to tak, ze na to seru :-). zkus tuhle metodu, jsou horsi problemy. A kdyz to nepujde, takvyvar z koprivy a mesicku.

Myslel jsem to vazne, neni to sranda. Opravdu nepouzivam zadny kosmeticky pripravky, lupy jsem mel i s pripravky. Co si meju vlasy jen vodou, je to lepsi. Vyvar z koprivy mesicku pomaha, ale kdo si ho ma varit obden ze? Takze jsem se s tim smiril a seru na to, je to nejlepsi prostredek.

Zatmívačka a jiná překvapení
Sweet seeds in the open air
Jak jsem zase jednou vařil....
benjiho chilli radovánky

Old Post 24-10-2014 v 05:31 AM
benjichaouat je offline   Profil uživatele benjichaouat   Find more posts by benjichaouat   Foto galerie člena benjichaouat   Click here to Send benjichaouat a Private Message   Add benjichaouat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 22

Vodou přece z vlasů moc mastnoty a bordelu nedostaneš? Ale proti gustu... :-)

Old Post 24-10-2014 v 09:58 AM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Time
Stálý Člen

Karma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 23

jde o to že čím agresivněji vlasy odmašťuješ tím více se samovolně mastí....vlasy se mastí přirozeně , aby si vytvořily ochranou slupku . Chce to jít více do hloubky problému


citace:
Původní příspěvek od redyth
Vodou přece z vlasů moc mastnoty a bordelu nedostaneš? Ale proti gustu... :-)

.......................

Old Post 31-10-2014 v 16:58 PM
Time je offline   Profil uživatele Time   Find more posts by Time   Foto galerie člena Time   Click here to Send Time a Private Message   Add Time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrakoplas
Stálý Člen

Karma uživatele mrakoplas - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 611  

Příspěvek č. 24

Obecně pomáhá jíst méně tučného, sladkého, tak i smaženého....a ten stres v tom taky může hrát do určité míry roli.

Pár lidí mi doporučovalo proti lupům namazat na hlavu vazelínu. Co nejvíc na pokožku a nechat chvíli působit a smýt dolů. Ale dostat to z hlavy asi nebude hračka, proto jsem nezkoušel, ale prej to pomáhá.

Mně se nevíc osvědčil šampon od Trompetolu -CANNABIOS bio konopný šampon & sprchový gel. Obsahuje CBD. Už jsem zkoušel od těch drahých po levný značky včetně šamponu od Canadermu, ale ten se vůbec neosvědčil, svědila mě po něm hlava.
Už je to snad rok dva možná víc a nedám na ten od Trompetolu dopustit.

Pokrok je možný jedině tehdy, když se inteligentně porušují zákony.
Boleslav Barlog
COB,Chronic, Cinderella99, Great white sharks, Agent Orange, Sour Jack, Belladonna, Belladonna, Orange Bud(out) Zvýšení objemu nádrže zvlhčovačky SPS 808 PG-13 Heriuana

Old Post 01-11-2014 v 11:08 AM
mrakoplas je offline   Profil uživatele mrakoplas   Find more posts by mrakoplas   Foto galerie člena mrakoplas   Click here to Send mrakoplas a Private Message   Add mrakoplas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 25

Vazelínu bych na hlavu nepatlal rozhodně. Právě například pro lidi, kteří mají lupénku ve vlasech a nechtějí si vlasy ostříhat, vyrábím konopný oleje. Olej z vlasů dostanou lépe. Ale potom si hned ještě vlasy umývají šamponem, aby je neměli mastný

Old Post 03-11-2014 v 09:30 AM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 26

Tak šampon mám hotový. Je naprosto luxusní, přidal jsem do něj i d-panthenol a kofein pro růst vlasů a výživu pokožky. Je i s kondicionérem a je super. Pokud by jste měli někdo zájem, napište ;-)

Old Post 03-02-2015 v 12:31 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 27

citace:
Původní příspěvek od redyth
Tak šampon mám hotový. Je naprosto luxusní, přidal jsem do něj i d-panthenol a kofein pro růst vlasů a výživu pokožky. Je i s kondicionérem a je super. Pokud by jste měli někdo zájem, napište ;-)


a podělíš se s receptem a postupem jak takový šampon připravit? Já už jsem nějaký šampon udělal ale celkem mě z toho pak svědí hlava. Svědění dávám za vinu 80% lihu, který do šamponu přidávám.

Jinak já jsem šampon dělal z konopno-olivového oleje, konopného lihu 80%, glycerinového mýdla a klasického šamponu. To vše slil dohromady a protřepal.

Old Post 05-02-2015 v 13:41 PM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 28

Šampon sem dělal jak bez lihu, tak bez oleje. Všichni spokojení. Vlasy jsou po něm krásně hebké. Navíc obsahuje i kondicioner, takže bomba ;-)

Old Post 05-02-2015 v 20:32 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pecik
Nový Člen

Karma uživatele Pecik - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 29

Nj všichni jsou spokojený,ale na jak dlouho. Máte dlouhodobější testy? Někteří lidé mi připadají dost odvážný když jsou schopni si to dát na hlavu. Raději vám napíšu recept od své babičky, tento recept už je osvědčený po mnoho let. Nepotřebujete glycerinové mýdlo, líh, d-panthenol, a kdo ví co všechno tu v komentářích padlo za svinstvo. Není zde ani konopí, přece ho nemusíte mít ve všem, a neznamená to že ostatní byliny nemůžou mít sílu vám pomoci. Je to čistě přírodní. ----->Převařte hrnek destilované vody vmíchejte do ní nastrouhané olivové mýdlo, přidejte 2 kapky esenciálního oleje(na internetu je nepřeberné množství už dnes, jde jen o vůni takže dle libosti) a hrst bylinek (mastné vlasy:kopřiva,pampeliška/ suché vlasy:meduňka,černý bez/ proti lupům:máta). Vše nechte luhovat do druhého dne, poté sceďte, přelijte do lahvičky a je to. Skladujte v chladu, bez konzervantů vydrží týden. (Pro prodloužení trvanlivosti 1 kapka na 1 gram výsledného produktu kalium sorbátu)- osobně jsem nikdy nedával ale ta možnost tam je.

Old Post 08-02-2015 v 09:13 AM
Pecik je offline   Profil uživatele Pecik   Find more posts by Pecik   Foto galerie člena Pecik   Click here to Send Pecik a Private Message   Add Pecik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pecik
Nový Člen

Karma uživatele Pecik - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 30

Je to jednoduché a levné. Ušetříte peníze a své vlasy chemie a konzervantů. Pokud máte v květináči bylinky a na zahrádce nějakou tu kopřivu, tím líp.

Old Post 08-02-2015 v 09:45 AM
Pecik je offline   Profil uživatele Pecik   Find more posts by Pecik   Foto galerie člena Pecik   Click here to Send Pecik a Private Message   Add Pecik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 31

Máme dlouhodobější testy, samozřejmě. Stejně jako reference od více jak 100 lidí. Složení je dost podobné tomu, co najdeš v 99% šamponů v obchodech. Většinu chemických látek jsem nahradil přírodními. Neobsahuje žádne barviva, parabeny ani parfémy. Je v něm 100% přírodní konzervant, který jej udrží více jak 16 měsíců. Šampon je dělaný na mastné vlasy a funguje tak, jak má. Nepoužívám žádné esenciální oleje, protože můžou např. při lupénce ve vlasech kůži dráždit. Šampon je primárně pro lidi s lupénkou ve vlasech a těm pomáhá. Takže výsledek 100%. Na každodenní používání je naprosto bezproblémový. Do nikoho se nenavážej, když si nic neměl v ruce a nevíš o co jde.

Old Post 08-02-2015 v 12:45 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 32

Přidávám z netu, třeba se může někomu hodit

Vyrobte si vlastní sprchový gel s olejem a esencemi (konopí si musíte přidat sami :-)
Budete potřebovat:

250 ml neutrálního mýdlového základu
10-20 ml rostlinného oleje lisovaného za studena (slunečnicový,sezamový, arašídový, lněný, meruňkový, mandlový, jojobový) nebo Aloe Vera gel 50ml
7,5 ml esenciálních olejů (může být kompozice více druhů)

Smíchejte 10-20 ml rostlinného oleje lisovaného za studena s 7,5 ml esenciálních olejů. Tuto směs vlijte do lahvičky s neutrálním mýdlem a protřepejte.

Před každým použitím je nutno přírodní mýdlo protřepat, jelikož olej má tendenci se od mýdla oddělovat.



Doporučené esence pro sprchové gely:

Citron: vhodný pro mastnou a nečistou pleť, kožní vyrážky, má antiseptické účinky, obnovuje přirozené PH.

Levandule: je vhodná pro každý typ pleti, podporuje obnovu epitelu, má antiseptické a hojivé účinky.

Litsea cubeba: vhodná pro mastnou a aknózní pleť.

Máta peprná: osvěží unavenou pokožku, pro antiseptické vlastnosti je vhodná pro aknózní a nečistou pleť.

Meduňka: vhodná k ošetření mastné a problematické pleti, má čistící účinky.

Rozmarýn + levandule: rozmarýn se odpradávna používá k ošetření nečisté pleti, brání vzniku jizev a je vhodný při celulitidě, levandule ho vhodně doplňuje pro své mnohostranné účinky.

Růžové dřevo + levandule: růžové dřevo je vhodné pro suchou a unavenou pleť, levandule podporuje jeho účinky.

Skořice+santalové dřevo: tato kombinace je vhodná pro zvláčnění a hydrataci pleti. Upozornění: skořice může u některých jedinců působit podráždění pleti, proto je potřeba provést nejprve test snášenlivosti, zejména u dětí.

Šalvěj muškátová: vynikající antiseptické vlastnosti předurčují šalvěj pro zanícenou pokožku, vhodná pro zavodněnou pleť. Oproti šalvěji lékařské neobsahuje jedovatý thujon.

Tea tree: jako nejúčinnější přírodní antiseptikum je čajovník vhodný pro citlivou a problematicku pleť, při akné, lupénce, diabetu, má tišící a hojivé účinky.

Červený pomeranč: vhodný pro zralou, unavenou nebo rozpraskanou pleť.

Kadidlo + pomeranč: tato kombinace regeneruje aknózní a mastnou pleť, pro výrazné stahující, antiseptické a hojivé vlastnosti je vhodná k prevenci strijí.

Heřmánek: heřmánkové mýdlo je vhodné pro citlivou dětskou pokožku, suchou a svědivou pokožku, kterou zklidňuje a hojí.



Pokud nebudete mýdlo používat jako sprchový gel ale pouze k umývání rukou, nepřidávejte rostlinný olej lisovaný za studena, ale pouze esence.



Vyrobte si vlastní přírodní šampón s olejem a esencemi

Tak jako si vybíráme šampóny podle typu našich vlasů, je třeba podle téhož volit i ingredience pro přípravu domácího šampónu. Zatímco suché vlasy vám poděkují za odvar z černého bezu, mastným vlasům vyhovuje spíše kopřiva nebo arnika. Lupy nejlépe redukuje březová kůra a kopřiva. Na normálně se mastící vlasy můžete použít prakticky jakoukoliv jinou bylinku. Doporučujeme přesličku. Na problém s vypadáváním vlasů volte odvar z tužebníku.



Ingredience do domácího šampónu volte také podle barvy vlasů. Blondýnkám a světlovláskám jednoznačně prospívá heřmánek, tmavovláskám zase kopřiva. Obojí zvyšuje lesk barvy. Zrzky by měly sáhnout po měsíčku, který barví malinko do červena.



Budete potřebovat:

250 ml nádoba / lahvička na šampón
1 ml vašeho oblíbeného esenciálního oleje
2 polévkové lžíce sušených bylinek

(1 lžíce sušených bylinek je cca 2g)

200 ml vody (lepší je destilovaná)
5 ml jemného lihu 96% nebo 5 ml konzervantu Sensiva
50 ml neutrálního mýdlového základu
4 ml rostlinného oleje jojobového nebo mandlového (množství regulujte podle míry maštění vašich vlasů)



Postup:

Přiveďte vodu k varu a vhoďte do ní bylinky. Na mírném plameni vařte dvě minuty, odstavte a louhujte 15 min. pod pokličkou. Poté sceďte. K odvaru přidejte glycerinové mýdlo a míchejte dokud se mýdlo nerozpustí, pak přidejte rostlinný olej (pro silně se mastící vlasy není rostlinný olej třeba) Mezitím vmíchejte do lihu 1 ml esenciálního oleje (např.z máty, levandule, šalvěje, tee trea nebo eukalyptu) a vše přidejte do mýdlového roztoku. Přelijte do uzavíratelné láhve. Před samotným použitím nechejte 4 dny stát v chladu. Šampon vydrží po dobu cca 5-6 týdnů v lednici. Před použití protřepte.

Alkohol se přidává pro zvýšení životnosti šamponu. Dalšími možnými přísadami do domácích šamponů mohou být třeba vejce, aloe vera gel nebo vitamín E v olejové formě.



Olejová kůra na konečky vlasů

Budete pořebovat:

25 ml jojobového nabo mandlového oleje
1 ml Levandiule úzkolistá
1 ml Myrta
1ml Benzoe

Postup:

Všechny přísady dobře promísíme. V rukou si rozetřeme trošku oleje a nanášíme ho tak, že konečky vlasů opatrně stlačíme (vlasy jsou vlhké a umyté). Překryjeme potravinovou folií a necháme 20 - 90 min působit (podle toho kolik máte času). Po té vlasy umyjeme přírodním šampónem a poslední spláchnutí provedeme vodou s trochou jablečného octa.



Jojobové zábaly vlasů

Jojobový olej je výborným přípravkem pro vlasy. Vnější vrstvou pokožky dokáže proniknout přes vlasové folikuly a následně se hromadit pod keratinovou vrstvou. Takovou schopnost vnitřně vlasy vyživit nemá žádný jiný prostředek. Při pravidelných 30 min. zábalech s potravinovou folií docílíte brzy opravdové zázraky,



Vlasové tonikum

Budete potřebovat:

100 ml skleničku
50 ml jemného 96% lihu
40 ml destilované vody
3 ml esenciálního oleje (myrta, máta peprná nebo kadeřavá, šalvěj, heřmánek, tea tree, levandule)
2 polévkové lžíce některé z vlasových bylin (nebo směs dvou bylin např. přeslička + černý bez, nebo heřmánek + tužebník, nebo měsíček + arnika atd...)
1 ml konzervantu Sensiva

Bylinnou směs zalijeme jemným lihem a necháme 14 dní na teplém místě louhovat (ve skle!). Každá ráno skleničku protřepeme. Po uplynutí 2 týdnů přecedíme přes plátno, či kávový filtr, přidáme 3 ml esenciálního oleje, jemně protřepeme a na závěr přidáme 40-45 ml destilované vody, dobře uzavřeme. Touto tinturou si denně před spaním po dobu 3-4 měsíců masírujeme vlasovou pokožku.

Více zde: http://www.manipura.cz/vyrobte-si-vlastni-sprcgovy-gel/

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Old Post 26-04-2015 v 08:05 AM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:29 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2902310 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív