Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Změna lampy - watáže v květu?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
usersony
Stálý Člen

Karma uživatele usersony - 12% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 93  

Nápad Změna lampy v květu? Příspěvek č. 1

Zajímaj mě zkušenosti se změnou lampy v květu.(sodík)

Na růst to mám pod 150W Master sont pia plus
květ bych chtěl nechat jeden měsíc pod 150W
a na zbytek květu 400W

pokud jste někdo něco takovýho zkoušeli tak
to sem napište(watáž lampy a dobu svitu)

nemůžu svítit celej květ 400W (nejsou korunky)

Old Post 04-06-2004 v 15:50 PM
usersony je offline   Profil uživatele usersony   Find more posts by usersony   Foto galerie člena usersony   Click here to Send usersony a Private Message   Add usersony to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ant
Stálý Člen

Karma uživatele Ant - 81% PěstitelskáKarma uživatele Ant - 81% PěstitelskáKarma uživatele Ant - 81% PěstitelskáKarma uživatele Ant - 81% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 2

a dost pravděpodobně něco z toho odpravíš

..... ale asi si myslel že vyměníš celou elektroniku tak to určitě .... velikost palic je přímo úměrná výkonu výbojky

...... Nezáleží na tom jestli tak vypadáš ale jestli tak myslíš........
***NEBERTE DROGY , KUŘTE MARIHUANU © ***

2*50W - Hash Plant - Bublák
250W-Durgha Matha
250W- 3* White Widow , 2*Durgha Matha
Balkón-2002-Ganja
Balkón- Purple Pepper or Afghan 03

The Brotherhood of Grower Illuminati
ofshoot of
The Brotherhood of Eternal Love

Old Post 06-06-2004 v 12:05 PM
Ant je offline   Profil uživatele Ant   Find more posts by Ant   Foto galerie člena Ant   Click here to Send Ant a Private Message   Add Ant to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Ant! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
usersony
Stálý Člen

Karma uživatele usersony - 12% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 3

starter mám do 400w a tlumivku dokoupim. Dík za rady

Old Post 07-06-2004 v 10:56 AM
usersony je offline   Profil uživatele usersony   Find more posts by usersony   Foto galerie člena usersony   Click here to Send usersony a Private Message   Add usersony to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
usersony
Stálý Člen

Karma uživatele usersony - 12% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 4


nakonec to bude trochu jinak
400W bych neuchladil a skrin je stejne mala na vysku, tak tam pujde 250W, mam celkem problemy uchladit i tu 150W

malej popis skrine
1 - lampa na cool tube jsem nemel tak jsem udelal petiuhelnik ze skla 2mm
2 - odtah primo ven je tam navedena roura od lampy vetrak z digestire 180m3/kod
3 - bubler
4 - privod vzduchu ze spodu Euro2
5 - vetrak na cirkulaci vykonej stolni

chladite nejak tlumivku? pekne se zahriva
jeste me napadlo udelat druhou vrstvu skla kolem vybojky, aby mi klesla teplota
porad bojuju s teplotou a to nasavam vzduch ze vnitr 24C

uvitam kazdou radu ohledne snizeni teploty

nemam uzavrenej okruh u lampy pouze odtah od skleneneho petiuhelnikove tuby rourou k vetraku, kterej to fouka ven

Naposledy upravil usersony 10-06-2004 v 13:30 PM

Old Post 10-06-2004 v 13:05 PM
usersony je offline   Profil uživatele usersony   Find more posts by usersony   Foto galerie člena usersony   Click here to Send usersony a Private Message   Add usersony to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Locki23
Alchemist inside soul

Karma uživatele Locki23 - 91% PěstitelskáKarma uživatele Locki23 - 91% Pěstitelská

Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 5

Ono zalezi na velikosti a provedeni skrine. ja mam 400W a zdaleka to nemam vymakany jako Ty a uchladim v pohode i v lete. Ale je fakt, ze nemam skrin, ale mistnustku v190cm, s120cm, h195cm, rozdelenou na pestirnu, matkarnu a zazemi.

K tlumivce...hreje se uplne priserne - a to mam vsechno koupeny idealne k sobe. Tak jsem na ni nalepil chladic ze staryho PentiaII a protoze chladim PC vetrakama, nebyl problem jeden pridat. Mam z tlumivky na ktery se da alespon chvilinku udrzet ruka lepsi pocit, nez z ty zehlicky, co pripominala nechlazena.

...je jen jedna kytka, ktera se dava chlapum...

Old Post 10-06-2004 v 14:40 PM
Locki23 je offline   Profil uživatele Locki23   Find more posts by Locki23   Foto galerie člena Locki23   Click here to Send Locki23 a Private Message   Add Locki23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
deno
grower handyman

Karma uživatele deno - 90% PěstitelskáKarma uživatele deno - 90% PěstitelskáKarma uživatele deno - 90% PěstitelskáKarma uživatele deno - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 6

uzavřenej okruh na lampu je určitě třeba, páč dyž dáš sklo kolem výbojky a netáhneš vzduch, tak se to sklo vohřeje a topí to víc než samotná výbojka - páč je to větší plocha, která pak funguje jako topidlo...
na cooltubu sem taky neměl, tak se mrkni jaxem to pořešil - tady : http://grower.cz/forum/showthre...97078#post97078
jo a tlumifku určitě mimo skříň - resp. mimo pěstební prostor. A chladit jí nemusíš - jenom možná položit na kus dlaždičky nebo tak - aby něco nechytlo (bezpečnost předefšim )

thc?

Old Post 11-06-2004 v 06:44 AM
deno je offline   Profil uživatele deno   Find more posts by deno   Foto galerie člena deno   Click here to Send deno a Private Message   Add deno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
usersony
Stálý Člen

Karma uživatele usersony - 12% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 7


vsem dik za rady

Pracovali jsme na tom celej den a ted to vypada takhle:
skrin je 70x70 a v=90 cm

- tlumivka je v plechove krabici obsypana keramzitem
- tuba na vybojku : je vyrobena ze dvou sestiuhelniku (ruznych prumeru) jsou hermeticky uzavreny pruhlednym tmelem
mensi sestiuhelnik je akorat na Euro2 tak jsem ho tam jenom zastrcili(pritah) roury jsou napojeny na vetrak 180m3/h(digestor) skla jsou tlusty 4mm a mezera mezi nima asi 1,5cm
mam poze 2 vetraky + 1 stolny takze se to ve skrini trochu zmenilo

je to uz ponekud lepsi asi pul hodky po startu bylo 28C (12 cm od od osy vybojky) jeste nevim jak to vypada ke konci dne

stale jeste neni uzavrenej okruh vzduch nasavame ze skrine (tomu se asi nevyhnem)

resime to proto, ze skrin je malo vysoka a tak chcem vyuzit vsechen prostor a pokud tam bude jeste ta 250 Master sont pia plus(libi se mi na nich moc limiku ale hrejou kurva jak svine)

hodne jsem tady cetl o UV tak nejak jsem z toho vyrozumnel, ze se to resi az od 400 a vys a ze zalezi na tl skla(pohlcuje UV). tak se ptam jestli u mensich watazi se dosvicuje zarivkama pro plazy?

Old Post 11-06-2004 v 08:55 AM
usersony je offline   Profil uživatele usersony   Find more posts by usersony   Foto galerie člena usersony   Click here to Send usersony a Private Message   Add usersony to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hyena
Mrchožrout

Karma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 438  

pohlcování UV Příspěvek č. 8

UV pohlcuje sklo. Je skoro jedno, jak je tlustý. Nejvíc sežere UV-B, nahoře je o tom thread... který se celkem hodí. Sklo projde UV-A, který ale nemá žádněj efekt.
Jestli chceš UV-B, postav se dusíkovej laser nebo si sežeň zářivku reptlight...
UV-B se taky používá na povrchové vytvrzování kovů

Právě, že sodíkovka je ze skla, takže to pohlcuje sama a cooltubeama to dokončíte. Chce to LASER!!! nebo nějaký jiný světlo. Napadlo mě, že by se dalo pěstovat pod laserem, ale ty kur** strašně žerou... zase si můžeš namíchat jakou barvu potřebuješ
Prostě si nevybereš

Piju pivo, pro jeho nazaměnitelnou chuť a taky proto, že je vždycky levnější než džus.
Nemám rád ženy, protože nevědí, co chtějí. A nemám rád politiky, protože velmi dobře vědí, co chtějí.

Old Post 14-06-2004 v 09:55 AM
Hyena je offline   Profil uživatele Hyena   Find more posts by Hyena   Foto galerie člena Hyena   Click here to Send Hyena a Private Message   Add Hyena to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
usersony
Stálý Člen

Karma uživatele usersony - 12% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 9

Mám dotaz:
mám metal 250W a sodík 250W

po přepnutí na květ rostlina prvních 14 dní roste jak blázen
otázka zní:
- mám tam nechat na prvních 14 dní květu metal nebo hned po přepnutí tam dát sodík??(moc krásně to pod metalem roste)
- pokud přehodim metal za sodík nedostane rostlina šok??

dík za odpovědi

Old Post 12-01-2005 v 08:34 AM
usersony je offline   Profil uživatele usersony   Find more posts by usersony   Foto galerie člena usersony   Click here to Send usersony a Private Message   Add usersony to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
UdL
chat virus

Karma uživatele UdL - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 724 

Příspěvek č. 10

Jedu prakticky stejně.

18/6 250W metalhalogenid. Hodně malý keříčky s nízkými patry. Po přepnutí jsem hned vyměnil lampu za sodíka (dle rady jednoho zkušeného pěstitele). Taky jsem uvažoval, že bych tam nechal MH do tý doby, než začnou paldy, ale raděj prej ne...

Po přepnutí - blázinec. Připrav se na skutečnou džungli.

Kytky prakticky nijak výrazně nereagovaly na výměnu lampy... Ještě jedna výměna je čeká, na poslední měsíc dám 400W!

Fotr woe!

Old Post 12-01-2005 v 09:44 AM
UdL je offline   Profil uživatele UdL   Find more posts by UdL   Foto galerie člena UdL   Click here to Send UdL a Private Message   Add UdL to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
usersony
Stálý Člen

Karma uživatele usersony - 12% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 11

mám to hustě prorostlý už dole(tvarovací kolena jsou super)
dám to teda v květu hned na sodík. Víc lumenů je asi lepší

Old Post 12-01-2005 v 20:24 PM
usersony je offline   Profil uživatele usersony   Find more posts by usersony   Foto galerie člena usersony   Click here to Send usersony a Private Message   Add usersony to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hull
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Nápad 600W na růst i květ?? Příspěvek č. 12

už jsem byl rozhodnutý že k 600kilu koupím úsporku na růst asi 200W, mám strach ze spotřeby že.. no ale ve dvou growshopech mě od toho odradili že to mám pálit od začátku tím 600, že to bude lepší pro kytky že nebudou mít přechod a že to půjde poznat na výsledku, a že spotřeby se nemám bát./
ale tak pořád mi to leží v hlavě, říkám si když pojedu 18/6 úsporkou tak mi to bude fuk, no ale tolik hodin sodíkem mě děsí při vyúčtování:-)
co vy na to, přijde mi že většina lidí tady má na růst slabší..?

Old Post 14-11-2010 v 13:24 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 13

No jiste,na předjezd slabší watáž bohate stačí.Když přinesu řezivo tak ho přesadím podle toho co zrovna pojedu do hlíny/kokosu/RW bo nejakyho mixu a mrsknu pod plato 4x18W usporek.

Tak po tydnu jak to dokoření (dobry používat menší kvetniky,ja jsem uřezal PET flašky) bo velky RW kostky,to přehodit do vetšího(popřípade na rohože,do keramazitu apod.) a rožnout už tech 600W

Ve finale ale na el. zase tolik neušetříš,jak už mají pořadnej kořenovej bal budou se pod slabší watáží oproti 600W brzdit.

Old Post 14-11-2010 v 13:46 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krasus
Stálý Člen

Karma uživatele krasus - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 14

Ja vezmu trebas rezi dam je do 0,25L kvetinacku pod 250W Mh se zvlhnou cca na tyden proste az pořadne prorostou koreny pak je dam pod věčí Wataž už bez zvhny. Samo presazené do vetších, nejde ani tak o usporu jako že se lip rozvíji kořenovy system.

Old Post 14-11-2010 v 20:15 PM
krasus je offline   Profil uživatele krasus   Find more posts by krasus   Foto galerie člena krasus   Click here to Send krasus a Private Message   Add krasus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growesweden
Stálý Člen

Karma uživatele growesweden - 39% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 168 

Příspěvek č. 15

Ahoj,někteří growers dávají řízky rovnou na květ přímo,nebo 18/6 jen pár dnů. (wattáž 600W).
Záleží jak vysoké kytky si můžeš dovolit...atpd.
edit:Btw.osobně taky intenzitu osvětlení postupně zvyšuji.

growesweden

Naposledy upravil growesweden 03-12-2010 v 23:33 PM

Old Post 26-11-2010 v 03:27 AM
growesweden je offline   Profil uživatele growesweden   Find more posts by growesweden   Foto galerie člena growesweden   Click here to Send growesweden a Private Message   Add growesweden to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bandita
Ơ®ıɡıɳαL

Karma uživatele Bandita - 90% PěstitelskáKarma uživatele Bandita - 90% PěstitelskáKarma uživatele Bandita - 90% PěstitelskáKarma uživatele Bandita - 90% PěstitelskáKarma uživatele Bandita - 90% PěstitelskáKarma uživatele Bandita - 90% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 441  

Příspěvek č. 16

caw
na tyzden pod 600w daky metalhid,po prepnuti nechaj este par dni pod metalhid a bohato staci...

4ooW»
6ooW»

Fotky z mobilu
___________________________________
Living is easy with eyes closed... ((°j°))

Old Post 03-12-2010 v 17:22 PM
Bandita je offline   Profil uživatele Bandita   Find more posts by Bandita   Foto galerie člena Bandita   Click here to Send Bandita a Private Message   Add Bandita to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:27 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1469440 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív