Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Náměty a Ohlasy » Karma systém jen v pěstitelských fórech?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
tupec
Nový Člen

Karma uživatele tupec - 0% PěstitelskáKarma uživatele tupec - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 2 

to oton Příspěvek č. 33

reaguju trochu pozde ale mi to nedalo a tak

ad otazky smerovat pres PM, vyse karmy, pocet prispevku a pod:

pred tim nez sem zacal reagovat na prispevky nebo se nekoho neco ptal. sem hodne jenom cet.
nepridaval sem nikomu karmu ani sem ji nebral z jednoho duvodu:
chtel sem se proste ucit ale narazil sem na problem se kterym sem si nevedel rady. mozna to byla uplna prkotina ale napsal sem jednomu nemenovanymu growerovy s dost vysokou karmou a dost vysokym poctom prispevku v domneni ze mi od povi kdyz je tak vysoce o karmen jake bylo moje prekvapeni kdyz sem cekal a cekal a cekal.(mohl aspon napsat neotravuj )
toho cloveka mam proste uprdele a nebudu mu proto davat k-
mozna ze casem zistim ze fakt neni az tak zlej kdyz ignoruje zacatecniky ale to uz neni na mne abych hodnotil jeho pocinani a proto jen chci poukazat na to ze

ani karma ani pocet prispevku tu nemaji ten spravny vyznam.

proste karma neni odrazem pestitelske schpnoti a pocet prispevku taky neni odrazem skusenosti growera.
ale tohle neni proto ze je spatnej system ale proto ze ho lide spatne pochopili a z tim uz tedka tezko neco nadelame.

tot muj nazor nebo zkusenost jak chcete
hawk.

PS:ten muj pravopis si moc nevsimejte nevim ho poradne ani po slovensky natozto po cesky ale snazim se

lidi se rodej blby a je na nich jestli to chtej zmenit(nektery jsou proste tvrdohlavy )

hawk podruhe

Radsej vypadat ako tupec a smiat sa vsetkym co tomu uverili, ako vypadat normalne a cudovat sa preco sa mi vsetci smeju!!!

Old Post 21-09-2002 v 01:32 AM
tupec je offline   Profil uživatele tupec   Find more posts by tupec   Foto galerie člena tupec   Click here to Send tupec a Private Message   Add tupec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Idea
Moderátor

Karma uživatele Idea - 84% PěstitelskáKarma uživatele Idea - 84% PěstitelskáKarma uživatele Idea - 84% PěstitelskáKarma uživatele Idea - 84% PěstitelskáKarma uživatele Idea - 84% PěstitelskáKarma uživatele Idea - 84% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 34

A pRoTo Je NeJvYsSi CaS s TiM NeCo UdELat,Ze KaRl0s ? (-:

-== Skunk ==- 2x70W
-== Masterkush ==- 2X50W
-== balkon 2002 ==-
-== holky za oknem - nebula budha ==-
-== OuTd00R 2002 ==-
-== PoweR PlanT~250W ==-

Old Post 21-09-2002 v 09:40 AM
Idea je offline   Profil uživatele Idea   Find more posts by Idea   Foto galerie člena Idea   Click here to Send Idea a Private Message   Add Idea to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Al-Ban
Stálý Člen

Karma uživatele Al-Ban - 46% PěstitelskáKarma uživatele Al-Ban - 46% PěstitelskáKarma uživatele Al-Ban - 46% PěstitelskáKarma uživatele Al-Ban - 46% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 579  

Příspěvek č. 35

Teď jsem četl jeden výbornej nápad, kterej v galerce vyřkl (možná nevědomky ) plha K+ pro něj.
Něco ve smyslu, že by se za extra povedený výpěstky udělovalo nějaký vyznamenání, plha teda uvádí zlatou hvězdu, ale tady na Groweru bych to viděl spíš na malej konopnej lístek pod jménem a pod puntíkama. No a ty lístky (nebo třeba taky puntíky, ale jiné barvy) by se taky mohli postupně množit .
Teď mě napadá, že podobnej nápad už tu jednou zazněl, bohužel si nevzpomenu od koho, ale radši to připomenu, jestli se to teď nechytí i když je mi jasný, že osobně budu bez lístečků .

[Edited by Al-Ban on 21-09-2002 at 05:33 PM]

Old Post 21-09-2002 v 16:31 PM
Al-Ban je offline   Profil uživatele Al-Ban   Find more posts by Al-Ban   Foto galerie člena Al-Ban   Click here to Send Al-Ban a Private Message   Add Al-Ban to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalajlama
Stálý Člen

Karma uživatele dalajlama - 13% PěstitelskáKarma uživatele dalajlama - 13% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 168  

Upozornění 2 Al-Ban: Příspěvek č. 36

a o tom se chtělo dozvědět, aby se o tom začalo mluvit, aby to začlo být aktuální a aby se s tím nakonec snad i neco udělalo...
tak tedy šiřte tenhle odkaz... :

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=241

dalajlama in love SPEKTRUM ŠTĚSTÍ ZAOKNOVKA GOOD-MUSIC myWEBík
------------------------------------------------------------------------------------
KDYBYCHOM VŠICHNI UMĚLI VŠECHNO, NEPOTŘEBOVALI BYCHOM SE.. jaman

Old Post 21-09-2002 v 18:00 PM
dalajlama je offline   Profil uživatele dalajlama   Find more posts by dalajlama   Foto galerie člena dalajlama   Click here to Send dalajlama a Private Message   Add dalajlama to your buddy list     Navštiv homepage uživatele dalajlama! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Al-Ban
Stálý Člen

Karma uživatele Al-Ban - 46% PěstitelskáKarma uživatele Al-Ban - 46% PěstitelskáKarma uživatele Al-Ban - 46% PěstitelskáKarma uživatele Al-Ban - 46% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 579  

to dalajlama Příspěvek č. 37

Můžem si dát za úkol vytahovat ty témata nahoru, ale myslím jako všichni, protože já to se svojí pamětí asi nezmáknu . A kdy ty hodíš do galérky nějaký výpěstky, ať vidím, jaký máš šance na titul .

Old Post 22-09-2002 v 19:35 PM
Al-Ban je offline   Profil uživatele Al-Ban   Find more posts by Al-Ban   Foto galerie člena Al-Ban   Click here to Send Al-Ban a Private Message   Add Al-Ban to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dude
Shpongler

Karma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 2582  

Dotaz Příspěvek č. 38

teď jsem tady chvíli nebyl a koukam - nemůžu dávat karmu v Kuřárně?! změnil se nějak systém nebo co, žádný diskuse, oznámení jsem si nevšim.... Co? japa to je?

OBČANÉ VŠECH ZEMÍ, UVOLNĚTE SE!!!

Marijuana nezabíjí Marijuana není přestupní drogou * Úspěšnost represe
Grow #2 * Grow #3 - Everybody can grow * MUSHROOM GROW

OUTSIDER BY CHOICE

Old Post 30-09-2002 v 08:41 AM
Dude je offline   Profil uživatele Dude   Find more posts by Dude   Foto galerie člena Dude   Click here to Send Dude a Private Message   Add Dude to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Idea
Moderátor

Karma uživatele Idea - 84% PěstitelskáKarma uživatele Idea - 84% PěstitelskáKarma uživatele Idea - 84% PěstitelskáKarma uživatele Idea - 84% PěstitelskáKarma uživatele Idea - 84% PěstitelskáKarma uživatele Idea - 84% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 293  

:) Příspěvek č. 39

yoooooooooo

konecne to tu zacne fakat tak jaq má ;)

[Edited by Idea on 30-09-2002 at 03:23 PM]

-== Skunk ==- 2x70W
-== Masterkush ==- 2X50W
-== balkon 2002 ==-
-== holky za oknem - nebula budha ==-
-== OuTd00R 2002 ==-
-== PoweR PlanT~250W ==-

Old Post 30-09-2002 v 14:21 PM
Idea je offline   Profil uživatele Idea   Find more posts by Idea   Foto galerie člena Idea   Click here to Send Idea a Private Message   Add Idea to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 40

citace:
Původní příspěvek od Dude
teď jsem tady chvíli nebyl a koukam - nemůžu dávat karmu v Kuřárně?! změnil se nějak systém nebo co, žádný diskuse, oznámení jsem si nevšim.... Co? japa to je?


Přesně tak. Ikonka pro úpravu Karmy je nyní pouze v pěstitelských fórech.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 30-09-2002 v 21:08 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalajlama
Stálý Člen

Karma uživatele dalajlama - 13% PěstitelskáKarma uživatele dalajlama - 13% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 168  

Palec nahoru super!!! Příspěvek č. 41

tak a je to tu a těší mě to - takže Al-Bane, do galerky postnu jak dofotím film juj už se těším - hi hi - účinky popíšu . . .

mnoo.. a jinak myslím, že se tu na groweru zvedne diskuze

dalajlama in love SPEKTRUM ŠTĚSTÍ ZAOKNOVKA GOOD-MUSIC myWEBík
------------------------------------------------------------------------------------
KDYBYCHOM VŠICHNI UMĚLI VŠECHNO, NEPOTŘEBOVALI BYCHOM SE.. jaman

Old Post 30-09-2002 v 21:30 PM
dalajlama je offline   Profil uživatele dalajlama   Find more posts by dalajlama   Foto galerie člena dalajlama   Click here to Send dalajlama a Private Message   Add dalajlama to your buddy list     Navštiv homepage uživatele dalajlama! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Al-Ban
Stálý Člen

Karma uživatele Al-Ban - 46% PěstitelskáKarma uživatele Al-Ban - 46% PěstitelskáKarma uživatele Al-Ban - 46% PěstitelskáKarma uživatele Al-Ban - 46% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 579  

Příspěvek č. 42

No vida, stačí si trochu dupnout.... Ale ty lístečky, jako ocenění, bych taky nezavrhoval .
Jinak už jsem moc zvědavej na ty tvoje rostlinky, dalajlamo .

Old Post 01-10-2002 v 16:25 PM
Al-Ban je offline   Profil uživatele Al-Ban   Find more posts by Al-Ban   Foto galerie člena Al-Ban   Click here to Send Al-Ban a Private Message   Add Al-Ban to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
4C3
Stálý Člen

Karma uživatele 4C3 - 41% PěstitelskáKarma uživatele 4C3 - 41% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 349  

Příspěvek č. 43

Tak to se na me nezlobte, ale tahle nowost me teda zrovna nenadchla... ba naopak. Karmu jsem totiz tak trochu bral taky jako ukazatel, jak muzu onu cloveku duverovat - vice karem = starsi kmet, s nazory a jednanim ocenenym puntiky. Vzdyt samotne pojmenovani KARMA znaci souhrn dobrych cinu a jednani cloveka. Momentalni vypovidaci hodnota puntiku je proto naprosto minimalni - pokud bysme to mysleli s ocenenim pouze za pestitelstvi totiz vazne, museli bysme veskere soucasne puntiky uzivatelum vynulovat a jelo by se od prvniho, jinak je to silne zavadejici!!!

* ...bojim se, ze z nasi budoucnosti zacinam mit strach...
* chci verit, ze vse zly je tu jen proto, abysme si uvedomili, jak je to ostatni krasny, protoze jen to ma skutecnou vahu!
* Nez zacnes brachu veci menit, zkus pochopit nejdriv, proc tak vlastne fungujou...
* Jeden usmev prosim! ...a s porci nesetrete!

Old Post 01-10-2002 v 21:44 PM
4C3 je offline   Profil uživatele 4C3   Find more posts by 4C3   Foto galerie člena 4C3   Click here to Send 4C3 a Private Message   Add 4C3 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalajlama
Stálý Člen

Karma uživatele dalajlama - 13% PěstitelskáKarma uživatele dalajlama - 13% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 168  

Dotaz to 4C3: Příspěvek č. 44

máš pravdu, ale postnu sem kousek z PM_kování s Al-Banem - aneb . . . co takhle?:



..............jak jsi mluvil o tom rozjíždění debat po odstranění karmy, tak se spíš obávám, aby toho nebylo až moc, samý příspěvky typu:"Máš pravdu","líp bych to neřekl(a)","paráda" apod., protože člověk má občas potřebu svůj souhlas nějak vyjádřit, aby dotyčnej věděl, že to vůbec někdo četl...................
.............takový to "máš to pěkný" atp. - tak od teho by měly bejt PM, od toho že někdo na pěstitelským serveru přispěl čímsi positivním k něčemu ohledně pěstění - to je tu ta karma a pro konkrétní reakce na konkirétní objekt, počin apod. je tu možnost příspěvku - tak bych to viděl........................




[Edited by dalajlama on 02-10-2002 at 12:27 PM]

dalajlama in love SPEKTRUM ŠTĚSTÍ ZAOKNOVKA GOOD-MUSIC myWEBík
------------------------------------------------------------------------------------
KDYBYCHOM VŠICHNI UMĚLI VŠECHNO, NEPOTŘEBOVALI BYCHOM SE.. jaman

Old Post 02-10-2002 v 11:14 AM
dalajlama je offline   Profil uživatele dalajlama   Find more posts by dalajlama   Foto galerie člena dalajlama   Click here to Send dalajlama a Private Message   Add dalajlama to your buddy list     Navštiv homepage uživatele dalajlama! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Al-Ban
Stálý Člen

Karma uživatele Al-Ban - 46% PěstitelskáKarma uživatele Al-Ban - 46% PěstitelskáKarma uživatele Al-Ban - 46% PěstitelskáKarma uživatele Al-Ban - 46% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 579  

Příspěvek č. 45

Tvé řešení jsem ti odsouhlasil už včera, dalajlamo, ale 4C3 má zase pravdu v tom, že vzniklá situace bude (pro nově příchozí členy určitě) opravdu dost zavádějící. Osobně už se mi stalo několikrát, že jsem byl prostřednictvím PM někým požádán o radu. Zatím jsem (alespoň doufám ) odpovědi jakž takž zvládnul, ale tady je na každou věc tolik názorů, že jsem vždycky radši ještě doporučil optat se jiných lidí a přiklonit se k většině. A když se teď někdo zeptá a já nebudu vědět (nemám daleko k pátýmu puntíku), tak co si ten dotyčný pomyslí o úrovni Groweru? "Má tolik puntíků a hovno ví!"
To už tady mimo jiné zmiňujevýše i člen tupec, že karma může být zavádějící, jen bych s ním polemizoval v tom, že byla špatně pochopena, protože jestli se měla dávat jen za pěstění, tak měla být už od začátku jen v pěstitelských fórech a ne všude kromě bazaru. Kdyby se teď vzala karma všem, tak jak k tomu zase přijdou ti, kteří jí maj z drtivé většiny opravdu jen za své pěstitelské umění, aby začínali od nuly? Proto bych se (už poněkolikátý ) přiklonil k tomu rozdělení hodnocení-jedno za "člověka" a druhý za pěstování.
Já vím, že jsem nevděčník, který si neváží práce adminů a furt by jenom buzeroval , ale za zvážení to opravdu stojí.
Jinak pokud ten návrh neprojde, tak dobrovolně (i když nerad ) požádám o degradaci .
To nevydírám, to oznamuju .

Old Post 02-10-2002 v 16:11 PM
Al-Ban je offline   Profil uživatele Al-Ban   Find more posts by Al-Ban   Foto galerie člena Al-Ban   Click here to Send Al-Ban a Private Message   Add Al-Ban to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
4C3
Stálý Člen

Karma uživatele 4C3 - 41% PěstitelskáKarma uživatele 4C3 - 41% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 349  

dalajlama, Al-Ban: Příspěvek č. 46

pravdu dite, kluci . Co se tyce toho, ze by pak byly temata plny poklon typu "mas pravdu, lip bych to nerekl" apod. tak na tom rozhodne neco je! OVSEM jen tehdy, kdyby nebyli groweri tak liny... a protoze z vetsiny urcite jsou, tak mam pocit, ze i kdyz by radi nekomu onu poklonu vysekli, tak nez se o tom rozepisovat do vety (nedej boze do dvou ) v tematu ci PM, tak to mozna radsi neudelaji vubec... V tom okamziku ale autor vyslovenych moudrosti uz nijak nezjisti, jak ze velky prinos svym prispevkem pro ostatni mel (coz je jiste skoda). TAKZE, se momentalne priklanim k nazoru Al-Bana, aby byl zavaden jeste dalsi puntikovy ukazatel, ktery rika, jaky ze ma ten clovek mimo growerskyho nadani, i "nadani byt clovekem"!



[Edited by 4C3 on 02-10-2002 at 08:58 PM]

* ...bojim se, ze z nasi budoucnosti zacinam mit strach...
* chci verit, ze vse zly je tu jen proto, abysme si uvedomili, jak je to ostatni krasny, protoze jen to ma skutecnou vahu!
* Nez zacnes brachu veci menit, zkus pochopit nejdriv, proc tak vlastne fungujou...
* Jeden usmev prosim! ...a s porci nesetrete!

Old Post 02-10-2002 v 19:56 PM
4C3 je offline   Profil uživatele 4C3   Find more posts by 4C3   Foto galerie člena 4C3   Click here to Send 4C3 a Private Message   Add 4C3 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalajlama
Stálý Člen

Karma uživatele dalajlama - 13% PěstitelskáKarma uživatele dalajlama - 13% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 168  

Palec nahoru 2 Al-Ban a 4C3 Příspěvek č. 47

tak v tem případě se nebudu rouhat a přikládám svůj souhlas k návrhu dvou typů puntíků (červená a zelená - osobnostní a pěstitelská _ karma) a tu stávající, mě napadá, předělat na žluto a nechat jako karmu minulosti, no a . . . a . ..
a je tu další a další a další problém. . . furt to prostě bude zavádějící.... ale pokud by se dohodli všichni groweři, nebo nějak ták, tak by se s tím určitě daly dělat divy... bez dalších voplýtaček jednosuše souhlasím s dvojkarmovým stylem....


dalajlama in love SPEKTRUM ŠTĚSTÍ ZAOKNOVKA GOOD-MUSIC myWEBík
------------------------------------------------------------------------------------
KDYBYCHOM VŠICHNI UMĚLI VŠECHNO, NEPOTŘEBOVALI BYCHOM SE.. jaman

Old Post 02-10-2002 v 21:05 PM
dalajlama je offline   Profil uživatele dalajlama   Find more posts by dalajlama   Foto galerie člena dalajlama   Click here to Send dalajlama a Private Message   Add dalajlama to your buddy list     Navštiv homepage uživatele dalajlama! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
4C3
Stálý Člen

Karma uživatele 4C3 - 41% PěstitelskáKarma uživatele 4C3 - 41% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 349  

2dalajmala, Al-Ban: Příspěvek č. 48

Ja bych mel jeste jednu vychytavku - aby se ty "body", ktery byli uzivateli udeleny v Kurarne/Nemoder.kanale prevedli do druhy "osobnostni" karmy a tim padem by to bylo asi to nejspravedlivejsi reseni. Za prispevky v pestitelskych tematech by mu "body" zustaly, avsak ani ohodnoceni za priznany moudrosti(ci blbosti ) v Kurarne/Nemoder.kanale by mu uz nikdo neodparal, neb by se prevedli do ty osobnostni karmy. Tak fajn, vymysleny uz to mame. Takze otazka nejdulezitejsi zni: Jak tu zmenu zajistit? Koho s tim votravovat tak dlouho, az povoli?

* ...bojim se, ze z nasi budoucnosti zacinam mit strach...
* chci verit, ze vse zly je tu jen proto, abysme si uvedomili, jak je to ostatni krasny, protoze jen to ma skutecnou vahu!
* Nez zacnes brachu veci menit, zkus pochopit nejdriv, proc tak vlastne fungujou...
* Jeden usmev prosim! ...a s porci nesetrete!

Old Post 03-10-2002 v 11:31 AM
4C3 je offline   Profil uživatele 4C3   Find more posts by 4C3   Foto galerie člena 4C3   Click here to Send 4C3 a Private Message   Add 4C3 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:36 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9188650 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív