Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Hubení hmyzích škůdců pomocí BIO rostlinných extraktů
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 33

Výborný na různý breberušky je taková žlutá lepící destička, která se zapíchne do květináče, nebo se pověsí. Funguje to jak mucholapka. Máti to používá už pár let a neviděl jsem nikde jinde mušku, než na lepidle...

Old Post 13-10-2006 v 12:41 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wilda
Stálý Člen

Karma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 105  

Nimbový olej Příspěvek č. 34

Tak toho posvátnýho stromu bych se chtěla teda zastat. Používám ho už celkem dlouho takže můžu porovnávat výsledky oproti téměř všem přírodním věcem co mě teď napadaj (Biol, Bioton, Spruzit,tabákovej výluh) a můžu říct, že je to podle mýho názoru jedna z nejlepších věcí na trhu, rozhodně je lepší než všechny výše jmenované.
Jde o to, že nimbovej olej má několik způsobů, kterejma pomáhá:
1. částečná likvidace parazitů smočením, podobně jako u biolu apod. - ale toto není primární účinek a ani být nemá, nimbový olej NENÍ účinkama založen na stejné bázi jako oleje, nezabíjí parazity udušením - následující efekty jsou mnohem důležitější
2. je to antikoncepce - nimbový olej v sobě obsahuje látky, který působěj na reprodukční systém těch mrch takovým způsobem, že je zbavujou možnosti množit se - tzn. generace, kterou postříkáš nebude moc mít mladý, takže ti tam dožije a pak máš klid
3. dál snižuje schopnost parazitů přijímat potravu a narušuje jejich kůži a celkově působí jako regulátor hmyzího růstu
4. chuť - má extrémně hořkou chuť, takže parazitům kyti nechutnaj
5. fungicid - používá se k ostraňování plísní a virovejch infekcí (padlí apod.) pokrývá povrch listů, odpuzuje vodu a tím brání šíření plísňovejch spór. Je účinnej na různý druhy plísní, padlí, strupovitost, skvrnitost listů, obilnou sněť. Já osobně ho mám vyzkoušenej na plíseň a za pár dní zachránil kytky, který by jinak byly kaput.
Další výhodnou věcí je SYSTEMICKÝ EFEKT nimbového oleje - to znamená, že je automaticky distribuován do všech částí rostliny, tzn. není nutné stříkat na všechny části rostliny, ta sama si ho uvnitř rozdistribuuje. další věc je, že je možné ho díky tomuto efektu použít v zálivce, není nutný postřik.

Použití nimbového oleje pro dosažení maximálních výsledků je následující:
1l horké vody (tak z 3/4 varu)
8ml nimbového oleje (za studena lisovaného)
3ml Hycol-Z - protistresový postřik, rovněž zlepšuje smáčlivost rostlin
pár kapek (cca 5) Frosch mýdlový čistič (ten je dobrý protože je taky eko, ale jde použít každý jemnější - dobrý je Dove apod.) nebo tekuté mýdlo - to je mnohem šetrnější než přípravek na nádobí!!

je důležité si uvědomit, že struktura oleje musí být mýdlem narušena, musí se z něj stát suspenze, proto je potřeba dobře prošejkrovat - po správně namíchaném mixu není po oschnutí po aplikaci na rostlinách poznat, že byly postříkány

pro 100% účinnost je potřeba rostliny stříkat každý 3 den po dobu 2 týdnů, pro 110% jistotu o týden déle - tzn. 3 týdny

já osobně tento rozvrh nezvládám dodržovat, chystám se na to, ale většinou jen hasím nějakej výskyt breber. můžu ale říct, že i s timhle přístupem už cca rok, co ho používám, jsem nenašla jedinou svilušku za celou dobu až do teď. sem tam se mi objeví něco jinýho, ale v minimální míře a po zásahu nimbem trvá zas tak 2-3 měsíce, než se mi tam dostanou nový. navíc už mi zachránil kytky před plísní, což se zastim nepovedlo ničemu (chemii nepoužívám, ale co jsem viděla u kamaráda tak si myslim že by fungoval líp než kuprikol). takže všem doporučuju.

odkaz na propagátora nimbu na OG
http://www.drugs-forum.com/growfaq/1667.htm

účinky nimbového oleje
http://www.ipmofalaska.com/files/neem.html
http://www.greeneem.com/about.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Neem_oil

kde koupit
já nejradši tady- http://www.biosfera.cz/product_info...roducts_id/1386
jinak http://www.lekarna.cz/p/kosmetika/nimbovy-olej-60ml/
v zahraničí je mnohem levnější, momentálně se chystám na větší objednávku zde: http://www.organeem.com/productsrates.html

a teď mě napadla ta nejdůležitější věc - ty kytky potřik milujou, když ho používám preventivně, tak jsou po aplikaci evidentně zdravější a vypadaj mnohem víc fit než předtim

Naposledy upravil wilda 19-12-2006 v 11:06 AM

Old Post 19-12-2006 v 10:57 AM
wilda je offline   Profil uživatele wilda   Find more posts by wilda   Foto galerie člena wilda   Click here to Send wilda a Private Message   Add wilda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hodinář

Karma uživatele Hodinář - 88% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 195  

Svilušky Příspěvek č. 35


Po třech týdnech na Biolu(postřík 3xtýdně)

souhlasíš-li, projev svůj nesouhlas

Old Post 20-12-2006 v 19:46 PM
Hodinář je offline   Profil uživatele Hodinář   Find more posts by Hodinář   Foto galerie člena Hodinář   Click here to Send Hodinář a Private Message   Add Hodinář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ferdinand
Nový Člen

Karma uživatele ferdinand - 65% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 16  

Nimbový olej - kde zohnať Příspěvek č. 36

ja len doplním wildin skvely prispevok (č.40) že nimbový olej sa dá oveľa lacnejšie než v lekárni zohnať v growshope..napriklad Plagron Neemöol 1 Liter (!) za 750 Sk na www.greenspirit.sk

pre zaujimavost :
"Používá se jako vaginální lubrikant s 98% antikoncepční účinností po dobu pěti hodin od aplikace, přičemž nevyvolává žádné podráždění sliznice. Kromě antikoncepčních účinků nimba likviduje i choroboplodné bakterie, viry, plísně, kvasinky a zabraňuje přenosu pohlavních chorob (HIV, herpes, HPV). U mužů, kteří dosahují vyvrcholení dříve než partnerka, se může použít nimbový olej na penis, kdy se lehce sníží jeho nervová citlivost, zpomalí se vyvrcholení a díky tomu mohou oba partneři prožít orgasmus zároveň."
http://www.bylinarstvi-korenarstvi.cz/nimba.asp

Naposledy upravil ferdinand 30-05-2007 v 22:54 PM

Old Post 30-05-2007 v 22:36 PM
ferdinand je offline   Profil uživatele ferdinand   Find more posts by ferdinand   Foto galerie člena ferdinand   Click here to Send ferdinand a Private Message   Add ferdinand to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HerrFlick
Stálý Člen

Karma uživatele HerrFlick - 41% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 37

tak rok se s rokem sešel a moje kytky - NEBULA - začaly opět jevit známky svilušek. mám podezření na sviňušky.jedu outdoor. minulej rok na všech kytkách i těch co byly v květináčích na balkoně. mám obavu, že lezou ze substrátu. těžko soudit, jak by kytky rostly bez napadení, ale palice udělaly a ne málo, ale já to z poloviny pěstuju jako pěstitel a sere mě, jak to huntuje vzhled kytek. nedalo by se tomu zabránit jednak postřikem a druhak natřením stonku nějakým lepem?

taky metoda wildy vypadá dobře, pokud vše klape tak jak píše, ale víc jak pů roku poté, žádná reakce? zkoušel to někdo? může někdo potvrdit, že ten roztok je tak skvělej? rozhodně to vypadá nejlíp ze všech metod, pže by měla i pomáhat a ne škodit.

jinak jsem zkoušel výluh z vajglů a rozhodně svilušky nevybil, možná trošku tlumil jejich množení, to neposoudím, pže se mi nechtělo jednu kytku obětovat, ale k naprostýmu vyléčení teda nedošlo. sázím hodně hluboko, takže řízky jsou listama zpočátku hodně v kontaktu s půdou, tak jestli je to pak pro sviluše dálnice na moje kytky - nevím.

kytky mají cca 10-30 cm a tak se nabízí možnost ty svině chemicky zdevastovat a pak je tam už nepustit.

jak to vidíte?

Old Post 07-06-2007 v 10:52 AM
HerrFlick je offline   Profil uživatele HerrFlick   Find more posts by HerrFlick   Foto galerie člena HerrFlick   Click here to Send HerrFlick a Private Message   Add HerrFlick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Quantum
Nový Člen

Karma uživatele Quantum - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 38

Hoj, moc se tady nevyskytuju, protože z 90procent se tady dočteš píčoviny. Svilušky = 100procent pomoc je OMITE 30w, ale je to chemo. Dá se použít v polovině květu, když to potom aspoň 1-2 propláchneš vodou, není to moc cítit a je lepší než to nechat těm kurvám sežrat...jak se to rozjede, že ze sebe dělaj ty žebříky, tak kytky do 4 dnů KO. Před přepnutím na 12 používám vždy preventivně biooil, protože ty svině tam stejně vždy jsou( malinké larvy-vajíčka, nejdou skoro vůbec vidět, až po delší době začnou na listech dělat mallliiiiliinkaté tečky, to už se probouzejí), jedu totiž z řezaných a mám hydro, takže ze substrátu to nemám.... No a když to chutnu náhodou- stane se- 2týdny před koncem, tak mi nezbývá, než co max. 3 dny sprchovat vodou a sundat křemíkové sklo z lampy ať ty paldy vysuší, ať zas nechytnu plíseň. Takže zhruba tak se sviluškama prozatím....ALE, ABYCH SE DOSTAL K NIMBU.... ASI MĚSÍC ZPĚT JSEM HO KOUPIL V ŠOPU, NAMÍCHAL DLE NÁVODU- tzn. ne tak hustě jako Wilda- A KYTKY V POHO, PRÁVĚŽE SE MI ZDÁLO, ŽE VYPADAJÍ I LÉPE NEŽ PO BIOOILU. NO, MÁM JE V POLOVINĚ KVĚTU A JSOU KRÁSNÉ.. Abych to nějak ukončil a alespoň trochu ti pomohl. Nimbo olej na mně zapůsobil hodně pozitivně a zkoušel jsem ho jednou. Rozhodně na mne zapůsobil článek od WILDA a myslím, že jde poznat, že ví o čem píše, DAL BYCH SI V TOMTO PŘÍPADĚ PORADIT. A taky tak sám udělám, takže wilda k+, nimba K++, zdarec

Old Post 07-06-2007 v 12:10 PM
Quantum je offline   Profil uživatele Quantum   Find more posts by Quantum   Foto galerie člena Quantum   Click here to Send Quantum a Private Message   Add Quantum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HerrFlick
Stálý Člen

Karma uživatele HerrFlick - 41% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 39

Díky za názor. Zkusím nimba nebo možná i ten oMITE, když je květ v nedohlednu.

Ale co si myslíte o tom napatlání stonlu od země nějakým lepem? Ty původní listy, který jsou poškozený tím, že se dotýkaly ze země ustřihnu, tím se zvětší nezera mezi prvním patrem a zemí a stonek do prvního patra bych pomazal něčím ala lepový desky. Lezou ty svině po stonku dál a dál,ne? U outdoor hrozí, že je tam foukne vítr z vedlejších rostlin co samozřejmě venku rostou, ale za pokus by to stálo. Nebo ne?

Old Post 07-06-2007 v 13:02 PM
HerrFlick je offline   Profil uživatele HerrFlick   Find more posts by HerrFlick   Foto galerie člena HerrFlick   Click here to Send HerrFlick a Private Message   Add HerrFlick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Quantum
Nový Člen

Karma uživatele Quantum - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 40

Problém je, že sviluše kladou tty mušky, co lítaj všude, když máš hlínu. Nebo dlouho ovoce třeba na stole, taky jich je tam jak nasráno, myslím, že to jsou ty samé mušky. No, a ty kladou ty vajíčka, ze kterých se líchnou ty žravé potvory. Nejdřív, bílé tečky na spodní straně listů, dělají tečky lehce hnědé na vrchní straně listu, to může trvat delší dobu a pozvolna to nabírá na tempu. Když se z nich stanou takové naoranžovělé lezoucí kurevsvta, tak je to problém, je jich najednou všude plno, již zřetelné poškození květin, i pro laika, na palicích viditelné pavučiny- devastace do čtyř dnů... Je jich plno, dělají žebříky samy ze sebe!! stonek nestonek. Takže patláním stonku MOŽNÁ proces o něco oddálíš- ne o moc- ale nevyhneš se tomu. U tebe- outdoor- je to tak, že bych se jich každopádně prozatím zbavil, to znamená postříkat celé kytky, především a velmi důkladně spodní strany listů, můžeš i hlínu-ne zalívat- postříkat. Záleží v jaké fázi jsou, pokud již lezou a máš tam ty pavučinky, doporučuji OMITE, pokud jen drobné vajíčka-bílé na spodní straně listů- můžeš jít i do oleje. Ale když tam nejsou paldy, neštítil bych se toho chema, je to jistota... Návod na míchání roztoku je na obalu, míchám to jak na jahody....
Tím se toho ZATÍM zbavíš. Jenže mouchy lítaj furt, furt kladou a svině se furt líhnou.. Takže využít předností nimba a co 10-14 dní to stříknout na prevenci, ale tak, abys to před sklizní stačil vymýt..
PS: nečekej, že postřik zatočí s muškama, to jsou kurvy odolný, zaručeně zruší sviluše muchy ne. Naopak- co neplatí na svině, pomáhá na muchy- tedy ten tvůj lep. Nevím, jaký jsi měl na mysli ty, ale napr. v baumaxu jsem kupoval ty žluté a silně lepivé - muškám "vonící" trojúhelníčky- ty většinou zabodneš do hlíny kolem kytí a na něj se mušky chytaj. Samožřejmě ne všechny, je to taková podpora v boji. Prostě to nějak zkombinuj, najdi si klidně vlastní způsob, důležitá je kontrola a včas to řešit, nejlépe tomu předcházet. Má na to vliv hodně věcí, čím zdravější kytky, tím méně náchylné atd. Každopádně jak jsem řekl, dělal bych to tak, že akutní případy omite, lehké a prevence- důležitá nimbo + dejme tomu ten lep v hlíně, třeba i na stonku, pokud máš vychytaný lep a ne nějaký klíh nebo chemopren, to asi ne ¨. Hodně zdaru, myslím, že víš vše, úplně jsem se vydal, takže čus

Old Post 08-06-2007 v 11:42 AM
Quantum je offline   Profil uživatele Quantum   Find more posts by Quantum   Foto galerie člena Quantum   Click here to Send Quantum a Private Message   Add Quantum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wilda
Stálý Člen

Karma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 105  

Příspěvek č. 41

na outu jsou paraziti vpodstatě přirozená věc, asi se jich 100% nezabavíš protože okamžitě jak zabiješ jedny přiletěj další lepový desky na svilušky moc nejsou ne, ty jsou na smutnice, molice atd. pokud to teď postříkáš chemkou (omite apod.) zbavíš se jich pro jednou ale za chvíli budeš mít další, takže bych ti doporučovala ten nimb. je sice dražší než chemie, ale jeho výhody jsou:
- listy po něm chutnaj hořce takže to některý swině odpudí po pár kousnutích
- postřik se opakuje tak po 10 dnech takže průběžná ochrana-protože to máš venku je pravděpodobný že jich tam pár budeš mít pořád, ale nedojde k přemnožení a budeš je mít pod kontrolou
- i když to nemá parazity přímo likvidovat mám vyzkoušený že po postřiku je jich tam míň, takže působí okamžitě
- působí i na spoustu dalších věcí (plísně, padlí, .. ) což je u outu dobrý protože nikdy nevíš co ti kolem lítá, takže je to zároveň prevence proti dalším věcem
- má synergickej efekt (rostlina si ho sama rozvede) takže se nemusí potřikovat, dá se i zalejt jen do hlíny - tohle nemám vyzkoušený takže nevim jestli je to stejně účinný, ale zas ten postřik do hlíny ji regeneruje, je to něco jak enzymy - když se lisuje ten nimbovej olej, ze zbytků vyráběj kompost a hnojiva
takže jediná nevýhoda je cena a nutnost postřiky opakovat, ale zato setito odvděčí nepřítomností parazitů, ochranou proti spoustě věcí a zdravou kytkou.
já jsem s parazitama bojovala pořád, někdy jsem měla i 3 druhy vedle sebe, ale od tý doby co ho používám (cca 3/4 roku) NIC

Old Post 08-06-2007 v 15:35 PM
wilda je offline   Profil uživatele wilda   Find more posts by wilda   Foto galerie člena wilda   Click here to Send wilda a Private Message   Add wilda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
karlos120
Stálý Člen

Karma uživatele karlos120 - 94% PěstitelskáKarma uživatele karlos120 - 94% PěstitelskáKarma uživatele karlos120 - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 162  

Příspěvek č. 42

Biol je nej. 2 x 3 tydne je po skudcich a strikal jsem i palicky velke jak malicky a v pohode. Ale jeste jednou opakuju, prevence proti skudcum je drzet teplotu v groweru pod 23 max 24 stupnu. Protoze cim vyssi je teplota tim lepe se dari skudcum. Kytky narostou dobre i kdyz mate v mistnosti 20 stupnu.

Outdoor2007 Revegging2016 Monster Cropping
Je to dřina

Old Post 30-06-2007 v 22:09 PM
karlos120 je offline   Profil uživatele karlos120   Find more posts by karlos120   Foto galerie člena karlos120   Click here to Send karlos120 a Private Message   Add karlos120 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jack_Herer
Prof.Šluk

Karma uživatele Jack_Herer - 29% PěstitelskáKarma uživatele Jack_Herer - 29% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 137  

Zdraví Hubení hmyzích škůdců pomocí rostlinných extraktů Příspěvek č. 43

Zdravím groweři
Posledních pár sezón zkouším na svých rostlinkách různé přírodní, vlastnoručně vyrobené extrakty, namísto klasických komerčních insekticidů. Má to hned několik výhod. Jednou z hlavních výhod je velká ekologičnost a také šetrnost, jak ke kytkám samotným, tak i ke mně co by spotřebiteli oněch rostlin. Právě ona netoxičnost mi umožňuje ošetřovat rostliny i krátce před sklizní a tak definitivně zamezit rozšiřování škůdců. Tyto přípravky také účinkují na mnohé druhy škůdců najednou a tedy mi stačí jeden postřik na mšice, svilušky i molice, což je i velmi ekonomické řešení
Tady vám dám pár tipů, jak si podobné přípravky vyrobit doma...

Extrakt z Pelyňku proti mšicím, molicím a sviluškám:
Pelyňky v sobě obsahují řadu aromatických fenolů, které působí na hmyzí nervovou soustavu. Po zasažení se hmyzu zrychlí nebo naopak spomalí dech, což vede ke smrti organismu.
Pelyněk sbírejte vždy v době krátce po odkvětu, kdy se začínají vytvářet plody. To se nachází v rostlinách mnohem více účinných látek. Postřik připravíte z 250-300 gramů sušeného pelyňku, který necháte 2 dny louhovat v lihu ( 40-60 Vol. ). Po oněch 48 hodinách roztok přefiltrujete a do filtrátu přidáte asi 20ml tekutého mýdla ( jakéhokoliv ) a asi 25ml jedlého rostlinného oleje. Řádně protřepete a poté tuto směs zředíte v poměru 1:10 s čistou vodou. Při větším napadení rostlin můžete ředit i v menším poměru.
Postřik provádějte ráno nebo navečer a snažte se postřikovat přímo škůdce na rostlinách. ( U kytek pod lampou aplikujte nejlépe asi hodinu před zapnutím osvětlení )

Extrakt z kuchyňského česneku proti mšicím, molicím, třásněnkám a sviluškám :
Insekticidní účinky česneku jsou známy již od středověku, kdy se česněk používal k ochraně zásob před škůdci. Česnek obsahuje hned několik látek s insekticidními účinky, které u hmyzu způsobují trvalé poruchy metabolismu, které většinou končí smrtí.
Postřik připravíte následovně: vemte 100 až 120 gramů čerstvého česneku a ten rozsekejte nadrobno. Přidejte asi 200ml rostlinného oleje a nechejte den louhovat. Pak přilejte zhruba půl litru vody a asi 10-15ml tekutého mýdla ( jakéhokoliv ). Další hodinu až 2 nechte odležet a poté přefiltrujte a zřeďte s asi 10 litry vody. Následně se provádí postřik přímo na škůdce.
Pozor! Z rostlin ošetřených česnekovým roztokem se po několik dní line typický česnekový zápach-nedoporučuji proto používat doma ve skříních a tak podobně.

Extrakt z chilli papriček proti mšicím, třásněnkám, molicím a sviluškám :
Také klasické chilli se mi osvědčilo v boji se škůdci. Nejlépe zabírá na mšice a svilušky
Příprava: 200 gramů sušených chilli papriček či chilli koření smícháte s 1 rozdrcenou či nasekanou paličkou kuchyňského česneku a 1 malou cibulí. Směs přelijte asi litrem horké vody a nechejte louhovat nejméně 12 hodin. Poté přidejte další 3 litry vody ( nyní už studené ) a asi 10ml tekutého mýdla ( jakéhokoliv ). Po přefiltrování postřikujte přímo na škůdce nejlépe v ranních hodinách. ( U kytek pod lampou aplikujte nejlépe asi hodinu před zapnutím osvětlení )
Příprava-způsob číslo 2: 100 gramů sušených chilli papriček či chilli koření necháte alespoň 24 hodin louhovat v alkoholu ( 40-60 Vol. ). Poté zředíte 10-12 litry vody a aplikujte přímo na škůdce, opět nejlépe po ránu či navečer. ( U kytek pod lampou aplikujte nejlépe asi hodinu před zapnutím osvětlení )

Extrakt ze šalvěje lékařské proti mšicím a sviluškám :
Tento přípravek se dá použít také jako preventvní postřik na rostliny. Ukázalo se, že rostliny které jsem pravidelně ošetřoval tímto postřikem nebyly napadány ani mšicemi a ani sviluškami. Hold asi jim šalvěj moc nevoní
Příprava: 100 gramů sušené šalvěje rozdrtíte a zalijete 350ml alkoholu ( 40-60 Vol. ) a následně necháte 2 dny louhovat. Poté přefiltrujete a přidáte zhruba 15ml tekutého mýdla ( jakéhokoliv ) a následně zředíte 3-4 litry vody. Aplikujte jako prevenci na rostliny nebo přímo na škůdce.

Pamatujte, že u všech přípravků platí, že se musí postřiky opakovat alespoň 1x denně a to až do doby, než škůdce zcela vymizí.

Tak snad jsem vás aspoň trochu inspiroval a doufám, že také vám se bude s těmito rostlinými insekticidy dařit *peace*

Old Post 28-05-2008 v 17:10 PM
Jack_Herer je offline   Profil uživatele Jack_Herer   Find more posts by Jack_Herer   Foto galerie člena Jack_Herer   Click here to Send Jack_Herer a Private Message   Add Jack_Herer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 44

a máš to vyskoušený?

Old Post 29-05-2008 v 21:25 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jack_Herer
Prof.Šluk

Karma uživatele Jack_Herer - 29% PěstitelskáKarma uživatele Jack_Herer - 29% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 137  

Příspěvek č. 45

Ty o kterých tady píšu vyzkoušené mám. A všechny celkem fungovaly.
V jedné staré knížce o škůdcích rostlin a jejich hubení jsem našel ještě nějaké další, které bych rád také ozkoušel, pokud se tedy letos na mém políčku objeví nějaký ten škůdce...

Old Post 01-06-2008 v 07:57 AM
Jack_Herer je offline   Profil uživatele Jack_Herer   Find more posts by Jack_Herer   Foto galerie člena Jack_Herer   Click here to Send Jack_Herer a Private Message   Add Jack_Herer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrNi
Stálý Člen

Karma uživatele DrNi - 96% PěstitelskáKarma uživatele DrNi - 96% PěstitelskáKarma uživatele DrNi - 96% PěstitelskáKarma uživatele DrNi - 96% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 162  

Příspěvek č. 46

K tomu extraktu z chili. Kolik je treba toho alkoholu? Musi byt cisty, nebo to muze byt treba i voodka?

Old Post 09-06-2008 v 13:00 PM
DrNi je offline   Profil uživatele DrNi   Find more posts by DrNi   Foto galerie člena DrNi   Click here to Send DrNi a Private Message   Add DrNi to your buddy list     Navštiv homepage uživatele DrNi! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jack_Herer
Prof.Šluk

Karma uživatele Jack_Herer - 29% PěstitelskáKarma uživatele Jack_Herer - 29% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 137  

Příspěvek č. 47

2 DrNi: Tak toho alkoholu nelej vždy tolik, aby se veškeré chilli stačilo pořádně promíchat s tím alkoholem a mohlo tak do něj vypustit ony účinné látky. Takže to by mohlo být asi tak okolo 150-200 ml. A myslím, že bys měl používat spíš normální čistý líh, co koupíš v lekárně. Jednak má víc objemových procent alkoholu a druhak, vodka a jí podobné obsahují také cukr, různé aroma a tak. A to by se tvým kytkám možná nemuselo líbit...I když kdo ví...

Old Post 09-06-2008 v 19:06 PM
Jack_Herer je offline   Profil uživatele Jack_Herer   Find more posts by Jack_Herer   Foto galerie člena Jack_Herer   Click here to Send Jack_Herer a Private Message   Add Jack_Herer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
John.Mall
Stálý Člen

Karma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 296  

Příspěvek č. 48

Co se týká toho česneku, tak ten má i výrazné protipožerové vlastnosti a to nejenom proti okusu mšicemi molicemi a takdále, ale i proti drobným živočichům jako jsou třeba slimáci.

Já to jebu...


Jsou chvíle, kdy Ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.

Old Post 20-06-2010 v 11:23 AM
John.Mall je offline   Profil uživatele John.Mall   Find more posts by John.Mall   Foto galerie člena John.Mall   Click here to Send John.Mall a Private Message   Add John.Mall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:07 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4507360 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív