Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Stavba "ICEBOX 150W"
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Stavba "ICEBOX 150W" Příspěvek č. 1

Zdravim.
Takže jsou tomu již téměř dva měsíce co jsem dostavěl svoji první skříň. A je tomu zhruba hodina co jsem se odhodlal svoji práci prezentovat.
Jedná se o velmi jednoduchou skříň za pár "babek".

Skříň:
Hlavním "stavebním" materiálem byla stará ledníce, ale jelikož jsem žádnou neměl, musel jsem hledat. Snad náhoda tomu chtěla, že mě jako první napadlo navštívit "šrot", tedy dvůr sběrných surovin (nebo tak nějak). No a předemnou se náhle objevila kopa starých lednic.
Byť jsem za lednici měl dle platného tarifu zaplatit kolem 50,- , neplatil jsem nic-dostal jsem ji zdarma . Chtěla je pořádně vypucovat.

Osvětlení:
výbojka - HPS Philips sonT pro 150W
tlumivka - obyč. 150W
zapalovač - tyristorový 100-400W (sodík) 35-400W (metalhalid)

objímka E40
Kondenzátor - teď nevím, ale asi 22uF (viz. FAQ)
stínítko home made hliník1mm a 3mm

Větrání:
Sunon 12V 3000ot 75m3

Náklady:
Skříň 0,-
osvětlení 1200,-
stínítko 30,- vyřazený hliník)
větrák 100,-
+ostat. věci max 300,- (adaptér na větrák, řetěz, dráty...)
------------------------
max. 1630,- náklady s novým osvětlením.

fotky zabírají asi 40-50 kB, takže pohoda i pro modem (já)

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Naposledy upravil Kvetak 04-07-2003 v 00:52 AM

Old Post 03-07-2003 v 23:51 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 2



Takže teď proberu stínítko.
Je zhotoveno z hliníkového plechu (rozměry z hlavy nevim, ale můžu je změřit bude-li zájem) 1mm + držák objímky 3mm Alu
Konstrukce je dimenzovaná i na 400W výbojku
Ta díra dole byla již při koupi (proto tak levný plech), ale nakonec se mi váborně hodila). Nebudu tu obhajovatsklon bočních stran, protože co pěstitel to názor. Oba plechy jsou spojeny třemi šboby M3/20mm, tím způsobem, že tlustší plech je zahnut o 90° a přiložen k 1mm plechu a poté provrtán (aby dirky seděly proti sobě).
No to by asi mělo stačit

Další obrázek je již nabarvené stínítko základovou barvou a přestříkáno matně bílým sprejem na auta s objímkou. K tomu asi jen to, že je potřeba více vrstev laku a stříkat vrsty křížem. Co je, ale důležité je stříkat z větší dálky a rychle pohybovat sprejem, jinak začne lak dělat "potůčky", no neni to pěkný. Jo já mám asi 4-5 vrstev.
Jo taky sem s tou bílou poplet autofokus foťáku-neměl šanci, ale manuál je manuál-ostřil sem ručně, jo je to foceno na stejnym pozadí jako předchozí snímek, jen víc přicloněno

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 04-07-2003 v 00:07 AM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 3

Další obrázek je také stínítzko, ale se zaměřením na elektroinstalaci.
Ta malá věc s textem a obrázkem se nazývá zapalovač , je na něm nakresleno schéma zapojení-takže to zvládne i neelektrikář.
Barvu drátů sem zvolil podle běžného zapojení:
zelenožlutý- nulák (kolík v zásuvce)
černý - fáze (to co kope- v zásuvce ta levá dirka)
modrý - pracovní vodič (ve starších rozvodech je spojen v zásuvce s nulákem, jinak ta pravá dirka v zásuvce)

drát, kterým do výbojky teče proud a startovací impulz jsem opatřil ještě bužírkou (proti proražení izolace VN impulzem)
Co je u stínítka opravdu důležité je uzemění, to je provedeno spojením žlutozeleného drátu s plechem-na tohle dbejte, pak vás to nikdy nekopne a nestane se nějaký úraz.
Jiank ty dvě matky drží objímku a to hnědočervený je úchytka kabelu

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 04-07-2003 v 00:19 AM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 4


Další obrázek je také stínítko, ale se zaměřením na elektroinstalaci.
Ta malá věc s textem a obrázkem se nazývá zapalovač , je na něm nakresleno schéma zapojení-takže to zvládne i neelektrikář.
Barvu drátů sem zvolil podle běžného zapojení:
zelenožlutý- nulák (kolík v zásuvce)
černý - fáze (to co kope- v zásuvce ta levá dirka)
modrý - pracovní vodič (ve starších rozvodech je spojen v zásuvce s nulákem, jinak ta pravá dirka v zásuvce)

drát, kterým do výbojky teče proud a startovací impulz jsem opatřil ještě bužírkou (proti proražení izolace VN impulzem)
Co je u stínítka opravdu důležité je uzemění, to je provedeno spojením žlutozeleného drátu s plechem-na tohle dbejte, pak vás to nikdy nekopne a nestane se nějaký úraz.
Jiank ty dvě matky drží objímku a to hnědočervený je úchytka kabelu

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 04-07-2003 v 00:24 AM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 5


Nu a teď se mrknem na předřadník:
On to neni přímo předřaník, ale nevim jak to jinak nazvat.
Z leva
Kondenzátor za nímž vykukuje čokoláda a pojistka a v pravo tlemivka, před kterou je část mého fotoaparátu (Nikon F65)
Kondenzátor je tušim 22uF, ale nevim (viz FAQ), ze spoda je vybavem montážnim šroubem, ale z něčeho měkkého, takže sem to orval o plech lednice, tudíž je přilepen tavnou pistolí, vývody jsou opatřeny teplem smrštitelnou bužírkou+dole zality tim silikonem z pistole, největší problém sem měl s pojistkovim pouzdrem, ale pak mě napadla tadle varianta na kablíku, jen bych pro větší výkony doporučil větší pouzdro, jelikož ten kablík je celkem tenký, všechno opět nastrkáno do čokolády a opět dobře uzeměno.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 04-07-2003 v 00:34 AM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 6



A konečně je tu celá skříň to černé nahoře je větrák a vedle čokoláda. Uchycení stínítka je vyřešno provrtáním vrchní části lednice a prostrčením ohnutého drátu na svařování. Uprostřed stínítko a ten obdélník dole je regulátor otáček, ale momentálně bez funkce, jelikož optim. teplota je při neustálim větrání.
Co mi dalo zabrat, bylo vyvrtat díry na nasávání vzduchu-řeknu vám horší rýsování (o vrtání nemluvě) sem nazažil-záda bolely fest.

Další a poslední snímek zachycuje stínítko s uchycenim a pohled na větrák k tomu asi neni co dodat.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 04-07-2003 v 00:42 AM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 7

Nyní jen stačí dodat standardní co vás zajímá na to se zeptejte.
Možná bych měl ještě dodat, že tepelný výměník v lednici již nebyl a kompresor s freonem je vzadu dole (někde u nasávání). Pokud se rozhodnete pro skříň z lednice, tak vás prosím, neodmontovávejte ten výměník (jinak pustíte freon do vzduchu-já měl výměník odmontovaný a freon je "zamčený" v kompresoru.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 04-07-2003 v 00:49 AM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
0X0da
Stálý Člen

Karma uživatele 0X0da - 92% PěstitelskáKarma uživatele 0X0da - 92% PěstitelskáKarma uživatele 0X0da - 92% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 45 

Lednice vobracene Příspěvek č. 8

Pjekny a poctivy to mas. Jen takovou megavychytafku, na kterou sem prisel teprva nedavno: Votoc tu lednici vzhuru nohama!!! Jak je to doole zkoseny, tak se tam nevejde tolik kwetaku, kdezto stinitko v klidu joo. Fakt se tam toho vejde vo pulku vic! S pantama sem problem nemel, jen je to potreba podlozit nejakou gumou, aby se to neviklalo a pribylo tam cca 5mm na horni (puvodne) pant. No a gdyz uz sem f tom kecani, chtelo by to radsi dva wjetraky a poradny nasavaci diry, teda se 150kou a na leto urcite. Mel sem tam i ctyry pri poradnym hicu. Tedka budu zkouset lednici na lezato se zarifkama, ponewadz se tam taghle musi wejit neuweritelny mnozstvi malejch... Jinak lednice je fakt good, docela solidni maskovani (teda jen ve standartni pozici), jen ma desne tlusty steny ale zato to snese i -10C.

Old Post 04-07-2003 v 10:45 AM
0X0da je offline   Profil uživatele 0X0da   Find more posts by 0X0da   Foto galerie člena 0X0da   Click here to Send 0X0da a Private Message   Add 0X0da to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 9

Jojo větrání by mohlo být víc, teď mi tam mírně přischly vršky palic, ale jen trochu-sem měl výbojku skoro až u kytky, ale co sem tam měl řízky tak ta teplota byla kolem 25°C, takže sem to neřešil. Co se prostoru týče, nemám žádné problémy, jelikož sem ty kyti celkem pěkně rozložil do šířky a mam tam eště spoustu místa na výšku, ale je to dobrá připomínka.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 11-07-2003 v 00:05 AM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Malcor
Stálý Člen

Karma uživatele Malcor - 16% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 35 

Příspěvek č. 10

Jestli sem to spravne pochopil tak mas tu tlumivku vevnitr? Co to takhle supnout ven, dost topi a aspon to trochu snizi hic vevnitr.

Old Post 12-07-2003 v 12:43 PM
Malcor je offline   Profil uživatele Malcor   Find more posts by Malcor   Foto galerie člena Malcor   Click here to Send Malcor a Private Message   Add Malcor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 11

Ne, ne, tlumivka je venku na lednici-ono to neni z toho celkového pohledu vidět, ale jinak mas pravdu topi dost. A momentálně dělam fotky z analog do digitálu. Takže esli to stihnu bude update.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 12-07-2003 v 17:36 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hightimes
Stálý Člen

Karma uživatele hightimes - 8% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 12

Tak takovou pestirnu bych taky potreboval mas to moc pekny. jak vyřešíš odtah od lampy?

..:: this isn't drug, it's flower ::..

Old Post 17-07-2003 v 22:57 PM
hightimes je offline   Profil uživatele hightimes   Find more posts by hightimes   Foto galerie člena hightimes   Click here to Send hightimes a Private Message   Add hightimes to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hightimes! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 13

To sem neresil, s tim odtahem ze skříně tam bylo +- 25°C, ale jinak by asi stacilo este jednu diru na ten samej vetrak a udělat si tu "odsavaci hadici" z Cu dratu tak 1-2mm a igelitu-teda dat igelit na trubku požadovaného průměru a svařit (slepit), aby to nepřisávalo falešnej vzduch a pak Přemotat Cu dratem a ten na to přilepit lepidlem (možná by šla i tam silikonová pistole-jen tak bodově) a pak to z ty trubky sliknout a dát do skříně. Jo pardón, že místama SMSkuju.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 20-07-2003 v 21:07 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KOSTRIZ
Nový Člen

Karma uživatele KOSTRIZ - 50% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 20 

Příspěvek č. 14


Je to pěkná pěstirnička,dobrej nápad mam taky jednu starou led.na vyhození.

Old Post 19-10-2003 v 19:16 PM
KOSTRIZ je offline   Profil uživatele KOSTRIZ   Find more posts by KOSTRIZ   Foto galerie člena KOSTRIZ   Click here to Send KOSTRIZ a Private Message   Add KOSTRIZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dlouhán
deathrace king

Karma uživatele dlouhán - 97% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 381  

Příspěvek č. 15

Tak co, Kvetaku, kde mash ty photozz? Sem na ten vhysledek doocela zhvedav.

Old Post 26-10-2003 v 10:30 AM
dlouhán je offline   Profil uživatele dlouhán   Find more posts by dlouhán   Foto galerie člena dlouhán   Click here to Send dlouhán a Private Message   Add dlouhán to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 16

Hehe, na todle sem jaksi zapoměl-nóóó výsledek visí za palice v průvanu a nikdo to nekouří-nevíte proč? Jo až přijedu domu tak to nafotim.
Šmarjá pano, teď mi došlo , že už to mam nafocený až na výsledek po sušení (fotku cvaknu)-tak se do toho dam. Ale bude to krapet trvat-musim je eště zkomprimovat (jinak by tu leh server a modemisti)

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 27-10-2003 v 15:15 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:15 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
17-07-2003 - afghan "bonsai" - 10 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5347720 seconds with 38 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív