Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Vše o ph půdy !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 5 6 7 8
Autor
Téma 
Radoslav
Uživatel

Karma uživatele Radoslav - 85% PěstitelskáKarma uživatele Radoslav - 85% PěstitelskáKarma uživatele Radoslav - 85% PěstitelskáKarma uživatele Radoslav - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 384  

Příspěvek č. 97

citace:
Původní příspěvek od chemtech
odpoved na to, jak ovlivnuje ph destilky, ph pudy je jednoducha: pH (=pondus hydrogenii, vodikovy exponent) je dany pomerem kationtu H+ a aniontu OH-, v destilovane vode je 10 na -7 molekul H+, a taktez OH-, tj. pridas-li to k necemu, tak se pH zmenit nemuze



Tak to asi pravda nebude. Nejsem chemik, ale kdysi jsem se zabýval leptáním skla kys. fluorovodíkovou, která má koncentrovaná, teď už přesně nevím, asi 46%. Do lázně na leptání se přidávala dvacetitří procentní. Snížení koncentrace se docílilo destilovanou vodou. Předpokládám, že když ze 46%ní kyseliny udělám 23%ní, takže jsem snížil její kyselost. Teoreticky, když bych přidal té destilované vody ve větším poměru (pro př. třeba 100dílů vody a 1 díl kyseliny), tak bych měl tu kyselinu třeba 0,5%ní, což by byla už velice slabá a její Ph by se blížilo 7, nebo snad ne?

Sodík 400W - můj první indoor
Kukuřice 2007
Plagron Royalty Mix - 400W


Pěstujte a budete mít vždy co kouřit.

Old Post 22-11-2007 v 07:03 AM
Radoslav je offline   Profil uživatele Radoslav   Find more posts by Radoslav   Foto galerie člena Radoslav   Click here to Send Radoslav a Private Message   Add Radoslav to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 98

borci, ja mam pocit, ze pH su logaritmicke hodnoty, a teda kvantitou ucinnej latky tieto hodnoty prilis nezmenime.

teoreticky: keby sme zobrali skumavku s pH 7 a naliali ju do veeelkej cisterny s CISTOU vodou (t.j. este cistejsou ako je destilka) tak by to stale malo pH 7. Je uplne evidentne, ze v praxi to nemoze fungovat, lebo iste mnozstvo ionov, ktore dramaticky ovplyvnuju pH je vzdy pritomne.

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 22-11-2007 v 23:54 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radoslav
Uživatel

Karma uživatele Radoslav - 85% PěstitelskáKarma uživatele Radoslav - 85% PěstitelskáKarma uživatele Radoslav - 85% PěstitelskáKarma uživatele Radoslav - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 384  

Příspěvek č. 99

2Splat: Tak takhle si představuju, že to nějak funguje.

Mimo jiné, včera jsem měřil Ph zálivky složenej z 10l pramenitej vody a dle návodu přidaného trojsl. hnojiva od AH + enzymů + akcelerator, a naměřil jsem Ph 6,6 ( lepší než destilka). Na pytli s hlínou (Plagron Royalty mix) uváděj Ph půdy 6-7, takže asi nemá smysl nadále Ph půdy řešit, protože ho zřejmě nemám čím skazit, ledaže by se snad něco v hlíně hromadilo, ale to snad z použitých hnojiv nehrozí.

Sodík 400W - můj první indoor
Kukuřice 2007
Plagron Royalty Mix - 400W


Pěstujte a budete mít vždy co kouřit.

Old Post 23-11-2007 v 06:27 AM
Radoslav je offline   Profil uživatele Radoslav   Find more posts by Radoslav   Foto galerie člena Radoslav   Click here to Send Radoslav a Private Message   Add Radoslav to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
matko291
Slovak Growers

Karma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% PěstitelskáKarma uživatele matko291 - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1129  

Příspěvek č. 100

ale ako vyriesit ph pody ked so si ju uz asi pokazil zaliekou zo zlym ph?

Môj 1.Indoor 250W SLOVAKIA ScroG

Môj 2.Indoor 400W WW+K2 Scrog SLOVAKIA

Môj 3.Indoor 400W NL Ebb&Flow SLOVAKIA


291 je späť, 400W,hlina,SSH,KM



Old Post 09-01-2010 v 23:19 PM
matko291 je offline   Profil uživatele matko291   Find more posts by matko291   Foto galerie člena matko291   Click here to Send matko291 a Private Message   Add matko291 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
farmer36
Stálý Člen

Karma uživatele farmer36 - 64% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 101

da sa daako odmerat ph hlyni s tohto ph testeru???

Old Post 06-04-2010 v 21:27 PM
farmer36 je offline   Profil uživatele farmer36   Find more posts by farmer36   Foto galerie člena farmer36   Click here to Send farmer36 a Private Message   Add farmer36 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
farmer36
Stálý Člen

Karma uživatele farmer36 - 64% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 102

na vodu

Old Post 06-04-2010 v 21:52 PM
farmer36 je offline   Profil uživatele farmer36   Find more posts by farmer36   Foto galerie člena farmer36   Click here to Send farmer36 a Private Message   Add farmer36 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xXx-cavimanus
Nový Člen

Karma uživatele xXx-cavimanus - 23% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 103

Zdar všchni mám problém s vysokým PH u dešťovky v 200l sudu. Sem naměřil 7.6-7.8PH a mě napadlo to snížit 2l octa. Viděl sem to tadyk na groweru že to dělá spousta lidí, tak to zkouším taky, ale nikde sem se nedočetl jestli se to dá hnedka stou smíchanou vodou zalít? Co myslíte dá se????

Old Post 03-07-2010 v 19:11 PM
xXx-cavimanus je offline   Profil uživatele xXx-cavimanus   Find more posts by xXx-cavimanus   Foto galerie člena xXx-cavimanus   Click here to Send xXx-cavimanus a Private Message   Add xXx-cavimanus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lapaj
Stálý Člen

Karma uživatele lapaj - 57% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 102  

Příspěvek č. 104

citace:
Původní příspěvek od xXx-cavimanus
Zdar všchni mám problém s vysokým PH u dešťovky v 200l sudu. Sem naměřil 7.6-7.8PH a mě napadlo to snížit 2l octa. Viděl sem to tadyk na groweru že to dělá spousta lidí, tak to zkouším taky, ale nikde sem se nedočetl jestli se to dá hnedka stou smíchanou vodou zalít? Co myslíte dá se????


ocet smrdí, já ph snižuji citronem. když ti nevadí octový smrad - nech to chvíly odstát, promíchat - netřepat, zalévat.

Old Post 04-07-2010 v 12:04 PM
lapaj je offline   Profil uživatele lapaj   Find more posts by lapaj   Foto galerie člena lapaj   Click here to Send lapaj a Private Message   Add lapaj to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nicker
Stálý Člen

Karma uživatele Nicker - 86% PěstitelskáKarma uživatele Nicker - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 161  

Příspěvek č. 105

No tak já to vidím takto xD
Když měříš pH pomocí kapek (mám koupené pH na měření půdy cca. 50 Kč), nasypeš do čtvrtiny kádinky co je k tomu hlínu a do tři čtvrtin zaleješ destilkou, nakapeš rroztok 1, zamícháš, nakapeš roztok 2, zamícháš a porovnáš... Neměl sem s tím žádné problémy a dá se s tím měřit i pH vody... Dál bych zveřejnil muj skromný názor na lakmusové papírky - totálně na hovno... Ještě tušim se tu někdo ptal na dobrou půdu... Mě se líbí půdy od firmy BioBizz a pak je tu ještě Canna Terra Prof, a jinak pH půdy bych moc neřešil, stačí upravit zalívku na 5,8 a máš to v pohodě... Growu zdar, Nicker

Edit: Tak pH půdy pomocí kapek na vodu se meří tak že vemeš tu hlínu, zaliješ destilkou, v poměru jak píšu výše... Promýcháš, necháš pár hodin odstát a měříš to jako vodu... Potom ke snižování vody... Zrovna před chvílí se mi to konečně podařilo dostat na ideální číslo, používám k tomu citrónku... Za pár korun skoro v každém obchodě no a snižoval sem ze 7,4 na 5,8 a na pul litru mě to vyšlo zhruba na 53 kapiček

Old Post 04-07-2010 v 14:35 PM
Nicker je offline   Profil uživatele Nicker   Find more posts by Nicker   Foto galerie člena Nicker   Click here to Send Nicker a Private Message   Add Nicker to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xXx-cavimanus
Nový Člen

Karma uživatele xXx-cavimanus - 23% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 106

tak mě ani ten ocet nijak nevadí, já sem na něj docela zviklej na praxi ho i vyvařujem a to už je jiný čajček Všem díky za radu Groweři!

Old Post 04-07-2010 v 15:02 PM
xXx-cavimanus je offline   Profil uživatele xXx-cavimanus   Find more posts by xXx-cavimanus   Foto galerie člena xXx-cavimanus   Click here to Send xXx-cavimanus a Private Message   Add xXx-cavimanus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alurisen
Nový Člen

Karma uživatele alurisen - 62% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 107

Potreboval by som poradit ci je nutne hlinu na ktorej je napisane ze ma ph 5.0 - 6.5 upravovat alebo je dobra??? Mam kupene dusíkaté vápno ktore by som tam v pripade nudze mohol zamiesat. Za odpoved vopred dakujem.

Old Post 04-08-2010 v 22:56 PM
alurisen je offline   Profil uživatele alurisen   Find more posts by alurisen   Foto galerie člena alurisen   Click here to Send alurisen a Private Message   Add alurisen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nicker
Stálý Člen

Karma uživatele Nicker - 86% PěstitelskáKarma uživatele Nicker - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 161  

Příspěvek č. 108

nech tak a upravuj jen zálivku

Sleduj, chval, kritizuj - předapokalyptický outdoor Apogrow 2012

"Není Tvým úkolem chápat cestu druhých nebo ji odsuzovat. Tvým úkolem je poznat svou vlastní cestu a s radostí po ní kráčet." B. Mohr

"The only dead bodies from marijuana are in the prisons and at the hands of the police." J. Herer

"Povaha rostliny se odráží v povaze Vás samých. Můžete tedy očekávat, že bude jen tak dobrá, jako jste Vy sami." Nicker

Old Post 09-08-2010 v 20:04 PM
Nicker je offline   Profil uživatele Nicker   Find more posts by Nicker   Foto galerie člena Nicker   Click here to Send Nicker a Private Message   Add Nicker to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aladin
Stálý Člen

Karma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 468  

Příspěvek č. 109

Zdravím. Mám z těch sedmi stránek co jsou tady hlavu jak poleno. Mám PH test pod názvem BEN-TEST,na asi stejné bázi jako tady Nicker. Nemám problém změřit ph samostatné vody,nýbrž jsem docela v koncích s měřením ph substrátu(hlíny). Nicker píše že mám nasypat jednu čtvrtinu hlíny a tři čtvrtiny des. vody,tohle chápu. Ale má otázka zní,zda-li neovlivní výslednou barvu po nakapání roztoku hlína kterou jsem přidal? Zkoušel jsem to jen tak nanečisto,ale zabarvení vody po substrátu mě docela mátlo. Nemám třeba přecedit vodu od toho substrátu přes sítko? Prosím někoho o odpověď.

Old Post 13-07-2011 v 12:50 PM
Aladin je offline   Profil uživatele Aladin   Find more posts by Aladin   Foto galerie člena Aladin   Click here to Send Aladin a Private Message   Add Aladin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 110

citace:
Původní příspěvek od Aladin
Zdravím. Mám z těch sedmi stránek co jsou tady hlavu jak poleno. Mám PH test pod názvem BEN-TEST,na asi stejné bázi jako tady Nicker. Nemám problém změřit ph samostatné vody,nýbrž jsem docela v koncích s měřením ph substrátu(hlíny). Nicker píše že mám nasypat jednu čtvrtinu hlíny a tři čtvrtiny des. vody,tohle chápu. Ale má otázka zní,zda-li neovlivní výslednou barvu po nakapání roztoku hlína kterou jsem přidal? Zkoušel jsem to jen tak nanečisto,ale zabarvení vody po substrátu mě docela mátlo. Nemám třeba přecedit vodu od toho substrátu přes sítko? Prosím někoho o odpověď.


Nebo počkej až si hlína sedne a pak vodu odsaj stříkačkou, filtr (kapesník, plenu) je taky možné použít.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 13-07-2011 v 12:55 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aladin
Stálý Člen

Karma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 468  

Příspěvek č. 111

Děkuji,s tím sednutím nevím,jelikož je to substrát a moc se mu sedat nechce,ale vyřeším nějakým tím sítkem,po případě něčím podobným.Ještě jednou díky.

Old Post 13-07-2011 v 13:07 PM
Aladin je offline   Profil uživatele Aladin   Find more posts by Aladin   Foto galerie člena Aladin   Click here to Send Aladin a Private Message   Add Aladin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aladin
Stálý Člen

Karma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% PěstitelskáKarma uživatele Aladin - 98% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 468  

Příspěvek č. 112

No ale když už tu tak píši,rovnou se zeptám. Mám pět rostlin všem až na Durban Poison se daří a bez problému rostou,ale jen na zmiňovaném D.P. se začaly objevovat hnědé tečky,měl jsem s tím problém i minulý rok,ale nějak jsem to nevyřešil. Je to určitě špatné PH,ale nevím jestli nízké nebo vysoké,uvidím až změřím,ale rád bych slyšel nějaký názor předem. Je možné že je tento druh choulostivější než ostatní? Jinak,hovořím rostlinách pěstovaných venku v kýblech.

Old Post 13-07-2011 v 13:16 PM
Aladin je offline   Profil uživatele Aladin   Find more posts by Aladin   Foto galerie člena Aladin   Click here to Send Aladin a Private Message   Add Aladin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:12 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 5 6 7 8  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4762350 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív