Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » ZÁŘIVKA??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 4 5 6 7 8 »
Autor
Téma 
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Příspěvek č. 81

to RED TORNÁDO: musím souhlasit... a to myslím tu barvu listů - původně jsem si myslel že je to buď světelem, nebo je dána ta světlejší barva kytek pěstovaných pod sodíkem jen náhodou a nebo že to je tím jsem začal používat jiné hnojivo WUXAL - ALGAN (biostimulátor - nějaká novinka: hormony, protieny, vytamíny, minerály...atd.), ale teď vidím že máš stejnou zkušenost.... Co se týče velikosti rostlinek, myslím že za to může lepší rozptyl světla vyzařovaný zářivkou - všimnul jsem si že u kytí pod sodíkem je rozptyl o něco horší - spodní lístečky jsou huře osvětleny nežli pod zářivkou - což dle mého nízoru nahrává metodě Scrog.

Jinak chci zkusit pěstovat jen čistě pod zářivkou a to:
2x Warm, 1x cool (uprostřed) zářivky 1,2m dlouhé,
Pokud seženu vhodný truhlík nebo nádoby tak i hydroponicky 2 x Mazar 1x NL - zatím se držím poučky: 1kytka - 1 trubice 1,2m (uvidíme jak budou reagovat). Teď právě testuju hydoponii na jedné kytce, takže bych měl mýt už nějaké zkušenosti a nedopouštět se chyb jako nyní (hlavně co se týče hnojení) Nevlastním EC metr a zatím to chci zkusit bez něho. Trochu jsem si osvojil metodu s CO2 - takže dojde i na něj. Součástí pokusu bude i metoda H Scrog (skušenosti mizivé). Počítám že do měsíce to rozjedu. Chci taky použít spešl. odrazovou foilii - z growshopu, abych řádně utěsnil prostor, před nežádoucím únikem světla - což je u zářivek větší problém než u sodíku. Jsem dohodnutý na zapůjčení digifoťáku, tak snad bude i foto.......
Pokud někoho napadne jiné řešení nebo vychtávka - sem sní.... dík!


GROW.....GROW...... HIGH TIME.... HIGH LIVE......
PS: pokud to co jsem napsal, nedává smysl nebo je to nesrozumitelné..... tak jsem zhulenej já...(!) nebo vy....(!!!)

Old Post 16-12-2001 v 14:50 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 82

to red tornado: díky za (dle mě) cenné poznatky, moje kytky mají také tlustější stonky než obvykle (porovnávám s outdoorem, protože pod sodíkem sem ještě nepěstoval) a barva listů je taky tmavší, tak že to bude asi těma zářivkama

to luckyfree: chtěl sem přidat sodík na květ ale díky vánocům a výdajům na dárky a silvestra a podobné oslavy, budu asi nucen odzkoušet květ jen na zářivkách, moc si od toho neslibuji ale za pokus to stojí, potom můžem porovnat výsledky
možná ale Ježíšek dovalí nějaký prachy :-)) a ještě sodík dokoupím, no rozhodně na příští úrodu už budu kombinovat slabší sodík + zářivky
růstu a květu zdar, Oton

PS: příjemné svátky všem, kdyby sme se už do tý doby neviděli (nebo snad nečetli :-)

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 16-12-2001 v 15:05 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Příspěvek č. 83

mno lidi tak jsem pokročil:
takže od hydra upouštím, zatím jsem se rozhodl v rámci zachování jednoduchosti pěstovat v substrátu - ale mé rozhodnutí padlo na dva samozavlažovací květináče 60 cm (z obchodu) a to především proto že s nimy mám dobré zkušenosti.
Taky jsem dnes přestříkal zářivkový set na leskle bílou - prodavač říkal že je to nějaká tisícovka - bílá barva na felície....
Trochu si pohrávám s myšlenkou, vytvořit speciál skřínku na pěstění a to proto aby neunikl ani trošek světla. Chci taky abych měl ve skříni stálou potřebnou teplotu - což je u zářivek takové malé mínus...
Taky jsem upustil od alobalu - na pěstění se fakt nehodí - takže už zbývá jen ta folie....... až budu mít konečný nákres tak ho sem hodím....toť zatím vše.

Jinak přeji hezké svátky!!!!!!


GROW.....GROW...... HIGH TIME.... HIGH LIVE......
PS: pokud to co jsem napsal, nedává smysl nebo je to nesrozumitelné..... tak jsem zhulenej já...(!) nebo vy....(!!!)

Old Post 18-12-2001 v 18:58 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kralik
Nový Člen

Karma uživatele kralik - 33% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 7 

Dotaz Vlhkost pod zarivkamy Příspěvek č. 84

Zdravim
O vikendu jsem rozsiril pocet zarivek na 4 o nejake grow-lux pro pestovani protoze osram flora nebyly k sehnani!

Ale mam jeden problem v inkubatoru pro kyticky je vlhkost jen 40% to je malo jak se vlhkost zvisit?
Taky musim inkubator vetrat protoze uz je tam docela hic tak 35 C. Tlumivky topi poradne! Asi budu muset vymenit kondik!

Lidicky ja fakt nefim :-)

Old Post 18-12-2001 v 20:06 PM
kralik je offline   Profil uživatele kralik   Find more posts by kralik   Foto galerie člena kralik   Click here to Send kralik a Private Message   Add kralik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele kralik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
monk
Stálý Člen

Karma uživatele monk - 15% PěstitelskáKarma uživatele monk - 15% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 86 

dalsi otazky =) Příspěvek č. 85

1. tak sem koupil 2 osram - coolwhite a warm white a videl sem tam este Philips TLD 18W/830 Fluotone Made in Holland je dobra ? jaky ma spektrum svetla ?

2. budu mit matkovnu i rizkovnu ve stejny skrini (rozdeleny) a vlhkost pude do ty rizkovny, je videt ze vlhkost tam je velka, protoze tam prsi ze stropu =) nebude to vadit zarivkam ? nechci vybouchnout... =)

Old Post 19-12-2001 v 21:16 PM
monk je offline   Profil uživatele monk   Find more posts by monk   Foto galerie člena monk   Click here to Send monk a Private Message   Add monk to your buddy list     Navštiv homepage uživatele monk! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
farky
Stálý Člen

Karma uživatele farky - 46% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 37  

Nápad tak kurva co? Příspěvek č. 86

Fčera sem si dočetl tenhle debat o zářivce.Rozhodl sem se že do nich jdu.Ale keždej mi říká že je to na hovno,že je lepší sodík.Já nemám na sodíkovou spotřebu moc prachů protože žiju u rodičů.Když si koupim 3x modrou osram L18W/67 a 2x červenou osram L18W/60 bude z toho něco?nebo to sou vyhozený prachy?Zajímá mě jestli s tím má už někdo zkušenosti.a jestli to má smysl.
a ještě bych potřeboval orientační ceny těhle zářivek.Díky moc

Old Post 20-12-2001 v 08:55 AM
farky je offline   Profil uživatele farky   Find more posts by farky   Foto galerie člena farky   Click here to Send farky a Private Message   Add farky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

vlhkost & teplota Příspěvek č. 87

to lackyfree: no s tou nestálou teplotou už sem to taky vypozoroval, u vrcholu kytek mám 27°C ale dole u květníků jen 20°C, ale myslim že to kytkám moc nevadí, hlavně podle toho jak si pěkně rostou, a na scrog je to myslim v pohodě, protože všechny palice budou stejně vysoko, tak že stejná teplota pro všechny

no a s tou vlhkostí to nevim, protože to zatim nemám čim měřit, ale myslim, že na ní zase tolik nezáleží, nebo jí mám v pohodě, protože kytky rostou jako z vody

dnes přepínám z 18/6 na 12/12, myslel sem, že přepnu až tak za 14 dní ale rychlost a mohutnost (větvení) růstu mě donutila k tomu přepnout již dnes (kytky jsou 33 dní starý)

tak uvidim, bude to můj první scrog, tak sem zvědavej jak se mi podaří vyplnit pletivo a jak sem načasova přepnutí na květ

zatim vše, všem přeji pěkný svátky

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 20-12-2001 v 09:40 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
0X0da
Stálý Člen

Karma uživatele 0X0da - 92% PěstitelskáKarma uživatele 0X0da - 92% PěstitelskáKarma uživatele 0X0da - 92% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 45 

Barevny zarifky for Farky Příspěvek č. 88

To Farky:
S kombinaci osram L18W/67 (1x) a L18W/60 (2x) mam velice pozitivni skusenost, ted sem pod tim mel kytku tak do 50tyho dne a rostla deesne huste a hrozne se wjetvila. Rozhodne bych dal vic cerveny pomer 1:2 se mi celkem oswjedsil. Lepsi by asi bylo prvni tejden az 14 dnu tak 1:1 pak pridat druhou cervenou a po mesici nejmin este jednu. Kdyz maj moc modry tak rostou takovy srazeny listy a este se za ni natahujou, pridanim cerveny se zvetsujou listy a kytka sili.
Ale Osram je docela drahej a zbytecne dlouhej. Stoji necely 2kila jedna. Ted' jdu do Tesly DZS 11W/18 (modra) a DZS 11W/15 (cervena) kompaktni zarivky. Ty jsou totiz za 21,- v Teslampu. Navic jsou kratky a maj intenzivnejsi svetlo. Zajimava je taky barva /19 fialova, ta mi prijde tak 1:1 cervena s modrou.
Ale do kwjetu nevim nevim, zvlaste tech cervenejch by to chtelo mraky. To spis porid 75W sodik, nejlip son-t plus, ale SHC taky dobry, ktomu dve modry 11W a mas necelejch 100W fakt supr svetlo, vypada to jako vod Son-t Agro. A kytce faakt chutna.
Zdar

Old Post 20-12-2001 v 12:06 PM
0X0da je offline   Profil uživatele 0X0da   Find more posts by 0X0da   Foto galerie člena 0X0da   Click here to Send 0X0da a Private Message   Add 0X0da to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
farky
Stálý Člen

Karma uživatele farky - 46% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 37  

Nápad Příspěvek č. 89

uvidim co nadelam.Stejne to je jeste furt takova nerozhodnost mezi zarivkou a sodikem.asi si hodim korunou.stejne dik za rady moc ste mi helpli

Old Post 20-12-2001 v 18:17 PM
farky je offline   Profil uživatele farky   Find more posts by farky   Foto galerie člena farky   Click here to Send farky a Private Message   Add farky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyBoy
Bud Krusher

Karma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 656  

Nápad Nepřemejšlej Příspěvek č. 90

Nepřemejšlej nad tim a kudp si SODIK...
To je ma rada.

Skankin` on and on.... Tmmy

Old Post 21-12-2001 v 21:43 PM
TommyBoy je offline   Profil uživatele TommyBoy   Find more posts by TommyBoy   Foto galerie člena TommyBoy   Click here to Send TommyBoy a Private Message   Add TommyBoy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele TommyBoy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
farky
Stálý Člen

Karma uživatele farky - 46% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 37  

Nápad Příspěvek č. 91

TO OTON:::
Čus otne, tak si tak pročítám tn tvůj pěstitelskej deník a mám z tebe radost ty kluku ušatá.Mám už zamluveny OSRAMKY 18W modrou, červenou, biolux a floru.Tak jako ty.Ale nevim jak je mám rozmísti ve skříni.Jestli mám dát modrou a biolux dát doprostřed a ty zbylí dvě po stranách.Nebo jak?Aby se mi ty kytky nějak nekroutili do stran a nebyly nějak světelně diskriminovaný.A měl bych si pořídít spíš samostatný těleso pro každou zvlášt nebo mám koupit double tělesa pro dvě zářivky?A nebo si mam koupit jen patice,tlumivku a startéry a vyrobit si celou konzoly?
Dík

Old Post 22-12-2001 v 08:09 AM
farky je offline   Profil uživatele farky   Find more posts by farky   Foto galerie člena farky   Click here to Send farky a Private Message   Add farky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

to farky Příspěvek č. 92

no hele já to mam takhle: od kámoše sem si nechal uříznout plech cca 65cm × 40cm a na něj sem přidělal rovnoměrně 12 patic na 6 zářivkovejch trubic, a rzmístěný to mam takhle (viz nákres), na druhý straně mám přidělaný startéry na trubice a bude tam i zapalovač na sodík, vejde se tam toho dost, pak je tam čokoláda, ze který mi vedou dráty nahoru na poličku skříně, kde mám plechovou krabici od počítače a v ní všechno ostatní, jako tlumivky na zářivky,spínací hodiny,zdroj ke větrákům a bude tam i příslušenství pro sodík, je to takovej malej rozvaděč :-)
čokoláda na svítidle je praktická, když potřebuju sundat světlo jen odmontuju dráty a z čokolády a světlo je venku
jinak světlo vysí ce skříni na dvou řetízlách, vše šlo krásně přidělat na ten plech (pár hodin vrtání a šroubování) na tom plechu to chce mít třeba ve prostřed nějakej vingl, aby se ten plech neprohejbal a náhodou z toho ty zářivky nevypadaly,taky by měl bejt trochu silnější,já mám asi 1mm (hlavní plech)

dělám to poprvé tak že to nemusí bejt nejlepší ale zatim kytky rostou bezvadně, s tim květem nevim, jestli z toho jenom pod zářivkama něco bude, ale snad vyšustim po silvestru nějaký prachy a přidám k těm zářivkám tak 150W sodík a třeba uberu 4 nebo 2 trubice,z prostředka svítidla a tam plesknu ten sodík
chápeš takový universální svítidlo na zářivky i na sodík, až budu zase začínat, sodík dám do prdele a vrátim se k trubicím a tak dál

se sodíkem a trubicema se dá pěkně manipulovat, např na začátek květu, kdy kytky ještě hodně rostou, můžeš dát jen dvě trubice COOL plu sen sodík, a nebo zase sodík nasadit až tak po 14ti dnech květu a zatim tam mít 6 trubic, chce to pořádně otestovat...
doufám, že sem ti pomoh

tady je nákres jak sem to vymyslel: (je to zespoda kde jsou trubice)


[Edited by oton on 22-12-2001 at 11:18 AM]

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 22-12-2001 v 10:12 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sunset
Stálý Člen

Karma uživatele sunset - 34% PěstitelskáKarma uživatele sunset - 34% PěstitelskáKarma uživatele sunset - 34% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 339 

Příspěvek č. 93

Oton: Hele, napada me neco, s cim jsi asi nepocital - sodik hreje urcite vic nez zarivky. Kdyz das sodik do jedne vysky se zarivkama, budes to cely muset zvednout. Podle toho, jak moc budes odvetravat ten sodik, tak moc budes muset zvednout i zarivky a zbytecne prijdes o cast jejich vykonu. Uplne reseni neexistuje, ale pocitej s tim, ze do toho plechu nad lampu budes muset vyriznout diru, dat tam harmonikovy rukav a do nej odtah jako prase, jinak to neuchladis (malem jsem napsal neuchlastas )

sunset

usmivejte se, bude vam lip

Old Post 22-12-2001 v 11:05 AM
sunset je offline   Profil uživatele sunset   Find more posts by sunset   Foto galerie člena sunset   Click here to Send sunset a Private Message   Add sunset to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Příspěvek č. 94

Takže lidi etšě jednou - pokud začínáte s INDOOREM pořiďte si raději sodík - pod zářivkami to eště není dotažený - roste to OK ale zatím se přesně neví jak dobře to pokvete, ono to kvete ale pro dobrý výnos to chce eště vymakat, počkejte raději na zkušenosti OTONA a nebo na moje...... jinak si uvědomte že světlo není vše - je potřeba si hlídat teplotu, vlhkost, přísun vzduchu s dostatečným CO2, hnojiva, kvalitní vodu, půdu či hydro, odrazové plochy - toto jsou faktory které silně ovlivňují kvalitní růst a především výnos........
Pokud chcete nějaké zářivky - no probléma (nekupujte je - je to dražší nežli sodíková sestava). Pošlete mi PM - jeden set na 3 zářivky tak za 100Kč.

Jinak nemám dobrou zkušenost se zářivkamy OSRAM (a to především biolux) - PHILIPS mi připadá lepší - teď jsem navíc objevil zářivku WARM WHITE s 3350 lumeny (BAUMAX) a vyžší životností - je však dražší - asi 150Kč což znamená že:
3Xzářivka s 3350 lumeny = 10 050 Lumenů : 108w
1 x Sodík SHLP 110 = 7500 lumenů : 100w Bílá eliptická
1 x Sodík SHCP 110 = 7800 lumenů : 110w čirá eliptická
1 x Sodík SHLP 210 = 18000 lumenů : 210w eliptická
1 x Sodík SHLP 340 = 33000 lumenů : 340w eliptická
1 x Sodík SHC 70 = 6000 lumenů : 70 w
1 x Sodík SHC 100 = 9800 lumenů : 100w válcová
1 x Sodík SHC 150 = 14500 lumenů : 150w válcová
1 x Sodík SHC 250 = 27000 lumenů : 250w válcová
1 x Sodík SHC 400 = 48000 lumenů : 400w válcová
eliptické výbojky jsou starší konstrukce a používají se ve veřejným osvětlení, nejvíce však SHLP 110 - bílá baňka: bílé světlo.
údaje TESLAMP

Dříve nežli začnete pěsrovat, musíte si důkladně rozmyslet jak a kolik chcete do toho investovat - energie - zařízení: estli malowtážově (jako Karlos - který však s pokusy končí) a nebo ve velké stylu - 400w a výše...............


[Edited by Lackyfree on 22-12-2001 at 03:29 PM]


GROW.....GROW...... HIGH TIME.... HIGH LIVE......
PS: pokud to co jsem napsal, nedává smysl nebo je to nesrozumitelné..... tak jsem zhulenej já...(!) nebo vy....(!!!)

Old Post 22-12-2001 v 12:08 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

chlazení Příspěvek č. 95

jo s tim chlazením to nějak vychystám, taky mě to už napadlo, že to nebude moct bejt tak nízko jako samotný zářivky, ale ten 150W sodík, zase tak moc netopí, vzhledem třeba k 400W
ty zářivkový patice mám přidělaná na L plechovým profilu, tak že nebude problém udělat delší profil a posadit zářivky tak o 10cm níž od sodíku, tim by se to mělo korigovat + dobré chlazení

ale i tak dík za připomínku

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 22-12-2001 v 12:45 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Příspěvek č. 96

to OTON: máš to hezky vymyšlený, ale budeš muset chladit jako blázen - jinak se ti zářivky upečou (příliš velká teplota snižuje životnost světelných těles). Takto jsem přemýšlel taky, ale trohu mě trápí to - že kdybych to řešil tak jak to zamýšlíš ty, musely by být zářivky dost vysoko (kvůli výhřevnosti sodíku) a to s dosahem zářivek nejni úplně ono. Snad je pořádně vymalovaná skříň na bílo to spravý - nebo pořádně chladit sodík a mít výšku asi tak 20cm u 150w sodíku (nemám představu kolik to má být ale u 400w sodíku je to 45cm).
Jinak já jsem přemýšlel mýt zářivky bokem (ze strany) a blíže ke kytí - na palice by pálil sodík(ze zhora) a na listy zářivky (z boku) - nevím však nakolik je to reálné a vhodné k pěstění.

Jinak jsem zatím pokusně ke dvou matkám přidal jeden set zářivek 3x36w, na které svítí 70wsodík a je znát že jim lepší spektrum svědčí (nejde o rychlost růstu ale o vitalitu rostlin - soudě dle jejich tmavší barvy a hustějšího růstu)

Jinak pro zajímavost, uvedu hodnoty které je nutno dodržet ve skříni:
Teplota:
v květináči - min 18C / max 25C/optimální 22C
ve vzduchu - min 18C/ max 28C/optimální 26C
relativní vlhkost vzduchu:
min 55% / max 75% / při klonování, či začátek růstu až 80%
Na 1m2 je potřeba asi 45000 lumenů a výše - dle normálního způsobu pěstění (ne SOG, H/V SCROG)
Větrání: min 100m3 na m2 / hod.
Protože kytky přijímají vzduch pasivně je potřeba zajistit vnitřní cirkulaci vzduchu (!!!) - např. otočný větrák.
Průměrné místo na kytku: 20cm - 25cm (ne SOG, H/V SCROG - jiný druh pěstění)
Dobrý odraz stěn - odrazová groow folie, či bílé stěny (čím bělejší tím lepší): kvalitní odraz platí více u zářivek a dobrý odraz stěn šetří výkon lampy.


GROW.....GROW...... HIGH TIME.... HIGH LIVE......
PS: pokud to co jsem napsal, nedává smysl nebo je to nesrozumitelné..... tak jsem zhulenej já...(!) nebo vy....(!!!)

Old Post 22-12-2001 v 15:02 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:10 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 4 5 6 7 8 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
22-02-2011 - Zálivka - 4 odpovědí
25-01-2010 - ZÁŘivky - 14 odpovědí
11-04-2004 - Zářivka - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6842200 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív