Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Ešte ma napadlo to s tou zmenou periódy.Potrebuje rastlinka bezprostredne na tvorbu živice fotosyntézu,alebo ju tvorí aj v tme?Samozrejme,že rastlinka potrebuje svetlo aby prežila,takže sa nedá pestovať len potme,koľko ale potrebuje svetla,aby normálne žila?Samozrejme by som ich netýral,ani kvôli vyššiemu obsahu THC.
Tak sem se vrátil z hor a mám nový poznatky ohledně kvetení... ale byl sem 13h v autobuse, takže si teď trochu odpočinu a pak poreferuju...
Takže sem s tim. Kvetení rostlin určujou Fytochromy, jsou to vlastně fotorecepotry (něco jako chuťový buňky na světlo), které se dělí do dvou skupin (Pr a Pfr). Pr abasorbuje nejvíc světlo o délce 660nm a absorbcí světla se přeměňuje na Pfr. Pfr absorbuje nejvíce na 730nm a absorbcí se zpátky mění na Pr (viz graf). Pfr se mění zpět na Pr i za tmy.
A teď to nejdůležitější: poměr mezi Pr a Pfr určuje v jakym ročním období se kytka nachází a kdy má kvést (geneticky zakódovaný). Pro krátkodenní kytky, jako je canabis, je potřeba, aby bylo více Pr než Pfr (takže méně světla a více tmy=více Pr=květ, více světla a méně tmy=Pfr=růst).
A teď k tomu důležitýmu, protože sodík neni při 660nm dostatečně silnej a vyzáří i nějaký spektrum přes 700nm, tak se nevytvoří tolik Pfr a tim pádem se nemusí tak dlouho rozkládat zpátky na Pr a k dobrýmu květu stačí kritickej cyklus 12:12, ale pro ostatní světelný zdroje (který například optimalizovaný zářivky nebo ledky) je lepší, aby byl pomě den noc menší než 12:12 (těžko říct kolik přesně, ale bude to chtít vyzkoušet).
Toť zatim vše, případný dotazy vysvětlim a kdyby bylo něco nesrozumitelnýho, tak použiju ještě edit... celou noc sem pořádně nespal, takže taky to tak vypadá, ale snad to je docela pochopitelně vysvětlený.
Tak to vyzerá fakt zaujímavo(ten odkaz som ešte nečítal).Takže toto by mohlo byť fakt vysvetlenie,prečo pod tými oceánikmi to tak dlho kvitlo a vyzeralo,že sa im nejako nechce dozrieť
Podle mě to tak je určitě, protože kytka měla moc Pfr ku Pr a tim pádem si myslela že ještě neni úplnej podzim. To žloutnutí listů pod sodíkem je způsobený podzimnim efektem kdy kytka podle poměru Pr ku Pfr usoudí že je podzim a připravuje se na svoji smrt.
Takže řešení podle mě je, že první 3 tejdny květu bych jel klidně 12:12, pak bych přepnul 2 tejdny na 10:14 a zbytek bych dojel na 8:16. Podle těchhle studií by to mělo kytku na 100% přesvědčit o tom, že je podzim a měla by uzrát a mělo by to nahradit podzimní sodíkový podmínky. (možná by se tim trochu snížil výnos (oproti předpokladům), protože by fotosyntéza neprobíhala takovou dobu, ale zas na druhou stranu by klesla spotřeba elektriky, takže by se to nákladově vyrovnalo)