Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » elektricka zapojeni vseho mozneho II. pokračování
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 18 19 20 21 22 »
Autor
Téma 
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 305

sorry za mystifikaci, jednu fotku jsem si neotevřel Ten ventilátor tedy má 2 vstupy na fázi a každý spustí ventilátor jinou rychlostí. Každopádně kabel k ventilátoru tomu neodpovídá.

Takže:
a) nevidím důvod, proč spínat nulák (N). Modrý kabel přívodu připoj přímo na třetí kontakt na ventilátoru (N).
b) přívod fáze by měl jít na správný kontakt spínače. Nevím, který to je chce to schéma
c) Spínané kontakty I a II na spínači by měly vést na první a druhou svorku ventilátoru L1 a L2. Co na tom spínači je I a II je opět otázka

Pokud máš nějaký multimetr, proměř, které dvojce kontaktů jsou na spínači propojené v jednotlivých polohách. Ale tak nějak tuším, že multimetr nemáš

P.S.: hádám, že jsem ti neodpověděl hlavně na to, na co ses ptal

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 19-09-2014 v 12:09 PM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 306

Panove mam dotaz. Predtim mi odesel po cca 14 dnech odtahovy vetrak. Vse jsem poridil znovu a koupil i regulator otacek. Jenze ubehl cca mesic a regulator dopadl tak ze uz nefunguje. Pri nastaveni maximalnich otacek to pres ten regulator jen nahlas bzuci. Tohle presne se delo i predtim u odpaleneho vetraku. Muze byt neco v proudu co mi to takhle ty zarizeni likviduje? da s etomu predejit treba prepetovkou? Vetrak je to TT160 aregulator je to tenhle http://www.growway-garden.cz/fancon...ermostatem-4571 . Vetrak bez regulatoru bez s nim uz ne. Nerad bych odjebal i ten stavajici vetrak. Prosim o radu nejakyho elektro borce. Diky

Kvalita predevsim!

Old Post 29-09-2014 v 12:24 PM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lebanner
Stálý Člen

Karma uživatele lebanner - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 307

citace:
Původní příspěvek od Hanyz
sorry za mystifikaci, jednu fotku jsem si neotevřel Ten ventilátor tedy má 2 vstupy na fázi a každý spustí ventilátor jinou rychlostí. Každopádně kabel k ventilátoru tomu neodpovídá.

Takže:
a) nevidím důvod, proč spínat nulák (N). Modrý kabel přívodu připoj přímo na třetí kontakt na ventilátoru (N).
b) přívod fáze by měl jít na správný kontakt spínače. Nevím, který to je chce to schéma
c) Spínané kontakty I a II na spínači by měly vést na první a druhou svorku ventilátoru L1 a L2. Co na tom spínači je I a II je opět otázka

Pokud máš nějaký multimetr, proměř, které dvojce kontaktů jsou na spínači propojené v jednotlivých polohách. Ale tak nějak tuším, že multimetr nemáš

P.S.: hádám, že jsem ti neodpověděl hlavně na to, na co ses ptal


Sry že píšu až ted, byl jsem trochu vyvětrat hlavu na dovolený Hele z toho jsem ještě víc v lese na ten přepínač kašlu, mohl bys mi prosim říct jak to tam mam zapojit aby to jelo pořád na MAX?

Old Post 02-10-2014 v 08:40 AM
lebanner je offline   Profil uživatele lebanner   Find more posts by lebanner   Foto galerie člena lebanner   Click here to Send lebanner a Private Message   Add lebanner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 308

Dle prvního obrázku:
Fázi (hnědý) na druhou svorku L2
Nulák (modrý) na třetí svorku N

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 02-10-2014 v 15:19 PM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lebanner
Stálý Člen

Karma uživatele lebanner - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 309

citace:
Původní příspěvek od Hanyz
Dle prvního obrázku:
Fázi (hnědý) na druhou svorku L2
Nulák (modrý) na třetí svorku N


Funguje, super.. díky moc

Old Post 02-10-2014 v 18:12 PM
lebanner je offline   Profil uživatele lebanner   Find more posts by lebanner   Foto galerie člena lebanner   Click here to Send lebanner a Private Message   Add lebanner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Midor
Nový Člen

Karma uživatele Midor - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 6  

Předřadník Příspěvek č. 310

Ahoj, prosím o radu.
Mám předřadník Lumatek 250 ( s regulací ) + HPS 250 a poslední dva měsíce mi zlobí spínání světla.
Jednou za cca čtyři dny se mi nezapne světlo. Dával jsem to za chybu časovači, už jsem vyměnil čtyři, ale problém se stále opakuje.
Můžete mi někdo poradit co bych měl zkontrolovat nebo udělat děkuji

Old Post 14-11-2014 v 10:53 AM
Midor je offline   Profil uživatele Midor   Find more posts by Midor   Foto galerie člena Midor   Click here to Send Midor a Private Message   Add Midor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Sordo
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 761 

Příspěvek č. 311

Zdravím!
Na Lumateku se nemá prakticky co posrat,ten buď,jede nebo nejede.
Takže hledej chybu ,v "kabeláži".

Old Post 14-11-2014 v 11:02 AM
Mr.Sordo je offline   Profil uživatele Mr.Sordo   Find more posts by Mr.Sordo   Foto galerie člena Mr.Sordo   Click here to Send Mr.Sordo a Private Message   Add Mr.Sordo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Midor
Nový Člen

Karma uživatele Midor - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 312

Dík za radu, to mě nenapadlo.
Zkusím vyměnit kabel k HPS.

Old Post 14-11-2014 v 11:19 AM
Midor je offline   Profil uživatele Midor   Find more posts by Midor   Foto galerie člena Midor   Click here to Send Midor a Private Message   Add Midor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanz23
Stálý Člen

Karma uživatele Hanz23 - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 313

ČAAU Midore, Hlavně ten kabel zkrať na co mozna nejmíň, idealně dej lumatek do boxu aby to bylo třeba jen půl metru a budeš mít po problému, rozepisovat se mi to ted nechce, proc je to tak. Měj se

Jsem elektrikář (s vyhl. 50 §6 .. a nově i vyhl. 100 §5 ), od malička mě fascinují světelné zdroje, jsem sběratel všeho okolo výbojek a V.O. můžete se zeptat na cokoliv, budu se vám to snažit vysvětlit jak nejlíp dokážu

Old Post 14-11-2014 v 14:09 PM
Hanz23 je offline   Profil uživatele Hanz23   Find more posts by Hanz23   Foto galerie člena Hanz23   Click here to Send Hanz23 a Private Message   Add Hanz23 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hanz23! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Midor
Nový Člen

Karma uživatele Midor - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 314

Ahoj, dnes upravím kabel, tak snad to bude ok.
Ještě mám jednu nevyřešenou otázku a to je použití funkce Lumateku "super lumen" která by měla zvednout výkon světla o 10%. Mohu mít předřadnik takto nastaven nonstop aniž bych něco pokazil?
Dík

Old Post 15-11-2014 v 11:35 AM
Midor je offline   Profil uživatele Midor   Find more posts by Midor   Foto galerie člena Midor   Click here to Send Midor a Private Message   Add Midor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanz23
Stálý Člen

Karma uživatele Hanz23 - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 315

JJ můžeš to mít přeplé jakkoliv, nic tím nezkazíš, je to k tomu určené.. při tom super lumen módu to do výbojky pere o cca 20W víc, mám předřadník od NTS s regulací 250-250SL-400-400SL, naměřil jsem pri obou superlumen módech o cca 20W větší příkon takže si to představ jako 250-270-400-420 W na výstupu jinač témata tu o tom jsou ale dovolím si napsat i sem že celkový příkon na 400SL ze sítě byl 440VA při účiníku 0,99 tudíž cca 435W.. na 400 byl 420VA (0,99) - 415W (VA - voltampér - zdánlivý výkon - napětí krát proud ... W - watt - činný výkon - napětí krát proud krát účiník (cosFÍ) )

Jsem elektrikář (s vyhl. 50 §6 .. a nově i vyhl. 100 §5 ), od malička mě fascinují světelné zdroje, jsem sběratel všeho okolo výbojek a V.O. můžete se zeptat na cokoliv, budu se vám to snažit vysvětlit jak nejlíp dokážu

Old Post 15-11-2014 v 15:08 PM
Hanz23 je offline   Profil uživatele Hanz23   Find more posts by Hanz23   Foto galerie člena Hanz23   Click here to Send Hanz23 a Private Message   Add Hanz23 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hanz23! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Midor
Nový Člen

Karma uživatele Midor - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 316

Ahoj, tak jsem vyměnil kabel. Lumatek má natvrdo kabel ke světlu, který má tak 1,5 m a je zakončen euro koncovkou na kterou jsem nastrčil nový kabel cca 30 cm dlouhý. Včera ve stanovéný čas světlo sepnulo poté zase světlo zhasnulo ve stanovený čas. Dnes světlo opět sepnulo, ale šel jsem to ještě v průběhu dne omrknout a světlo nesvítilo. Tak nevím co by mohlo být ještě špatně. Jestli někoho něco napadne, tak díky za radu.

Old Post 17-11-2014 v 16:04 PM
Midor je offline   Profil uživatele Midor   Find more posts by Midor   Foto galerie člena Midor   Click here to Send Midor a Private Message   Add Midor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanz23
Stálý Člen

Karma uživatele Hanz23 - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 317

Napodruhé ti světlo zaplo rozjelo se, svítilo a v pruběhu dne samo vyplo? tak leda by mohla být špatná výbojka ale spíš jestli se teda rozjelo a zhaslo až po nějaký době tak se obávám aby nešel do kopru ten lumatek nebo výbojka... zkus jinou výbojku jestli máš.. nebo ještě šmikni ten kabel od lumateku a dej ho přímo na objímku ať má třeba metr nebo míň.. ale spíš tam zkus dát jinou tu sodíkovku.. jestli máš son t pia plus nebo nav t 4y nebo jinou "lepší" sodíkovku tak u těch může někdy být problém se startem, potřebujou tvrdší a vyšší startovací vysokonapěťový impulzy než ty "obyčejnější" .. toho docilis právě co nejkratsim kabelem.. nejdriv vymen tu výbojku

Jsem elektrikář (s vyhl. 50 §6 .. a nově i vyhl. 100 §5 ), od malička mě fascinují světelné zdroje, jsem sběratel všeho okolo výbojek a V.O. můžete se zeptat na cokoliv, budu se vám to snažit vysvětlit jak nejlíp dokážu

Old Post 17-11-2014 v 19:12 PM
Hanz23 je offline   Profil uživatele Hanz23   Find more posts by Hanz23   Foto galerie člena Hanz23   Click here to Send Hanz23 a Private Message   Add Hanz23 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hanz23! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Midor
Nový Člen

Karma uživatele Midor - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 318

Ahoj,
přesně tak, v průběhu dne se mi to vypnulo. Zkusím koupit nový sodík.

Old Post 18-11-2014 v 05:28 AM
Midor je offline   Profil uživatele Midor   Find more posts by Midor   Foto galerie člena Midor   Click here to Send Midor a Private Message   Add Midor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petis__
Stálý Člen

Karma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 357  

Příspěvek č. 319

Potřebuju poradit s následujícím problémem. Odjel jsem cca 30 dnů květu na 600w HPS. Přestala mi svítit výbojka, předřadník bzučel. V domnění že odešel předřadník jsem koupil nový http://www.e-grow.cz/products/predradnik-lumii/ v kombinaci s výbojkou 600w hps http://www.e-grow.cz/products/sunma...-dual-spectrum/ vše jsem zapojil, výbojka se rozsvítí a cca po minutě zase sama zhasne a předřadník začne bzučet,napadá někoho čím to je? Jsme z toho už docela zoufalý a musím na ně už čtvrtý den svítít bludičkou 125cfl

Edit: Výbojka je taky nová, nejetá. Jaký by měl být nejmenší průměr kablu? Mám asi 2mm.

Edit2: zkusil jsem dát hrubší kabel předřadník - sodík, cca 2,5-3mm průřez a pořád stejné. Zítra zkusím koupit flexo kabel 3x2,5mm a pokrátím je na minimální délky.

Edit3: Koupil jsem flexokabel 3x2,5mm a zapojil to přes něj. Kabel předřadník cca 40cm. Předřadník výbojka cca 1,5m. Při rozjezdu svítila výbojka o něco déle a zdá se mi že se víc rozsvítila, ale i tak potom zablikala a zhasla - předřadník začal bzučet. Zítra další pokus se stínidlem. Mám tohle http://www.e-grow.cz/products/reflektor-hammer-komplet/ a jsou tam "integrované" kabliky od výbojky k čokoládě od oka 1,5mm průřez, akorát objímka je k plechu přinýtovaná tak ji odvrtám a zkusím vyměnit kabliky za hrubší 2,5mm.

Edit4: zapojil jsem od prodlužky až po objímku kabel s 2,5mm průřezem a možná svítila o něco déle, ale po minutě a půl zablikala a zhasla, teď už fakt nevím. Zkusil jsem dva předřadníky a oba to samé. Takže zbývá asi jen zkusit jinou výbojku. A napadlo mě, může to být velká zátěž na panelákový pokoj?

HM pacháč levně a funkčně
70W 2x Power widow
150W 3x Special queen
150W 4x_ERSB_3x_AK47_3x_WR
150W/250W 7x ERSB 1x BB
250w_WW_SS_MMxGG_DWCh



Naposledy upravil petis__ 22-11-2014 v 15:07 PM

Old Post 19-11-2014 v 16:47 PM
petis__ je offline   Profil uživatele petis__   Find more posts by petis__   Foto galerie člena petis__   Click here to Send petis__ a Private Message   Add petis__ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Midor
Nový Člen

Karma uživatele Midor - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 320

Ahoj,
Tak už týden mám nový sodík a zatím žádná chyba.
Po odšroubování původní žárovky jsem zjistil, že vnitřní část žárovky byla uvolněná.
Nová je pevná.
Takže je snad problém vyřešen.
díky za rady

Old Post 01-12-2014 v 05:45 AM
Midor je offline   Profil uživatele Midor   Find more posts by Midor   Foto galerie člena Midor   Click here to Send Midor a Private Message   Add Midor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:25 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 18 19 20 21 22 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
03-04-2011 - elektricka zapojeni vseho mozneho I. - 1165 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6999300 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív