Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Původní příspěvek od yara ....Dám vědět jak dopadlo s lupy.
Čau Yara Vím,žeje to uz 2roky zpet co si totu psal,ale zajimal by me vysledek.Jelikoz mam velke problemy ohledne vysouseni pokozky na hlave (nemuzu met dlouhe vlasy),tak mam problemy s lupy.Pomaha me hodne sampon z lekarny Nizoral (ten slavny smejd HedenŠoudrz,je katastrofa,hovno pomoze a este ti udela vic lupu nez sem mel).Jelikoz ten Nizoral neni zrovna levny,tak jsem premyslel o konopnem samponu nebo oleji na v masirovani na pokozku hlavy.
Zajimalo by me,jak to dopadlo a zda neni drazdivy na pokozku.Diky Kambu
Pridanim oleje ze semen niceho velkyho nedosahnes. Radeji naloz do glycerolu konopi, tak do samponu dostanes o neco vic a navic nebudes mit tolik mastny sampon kvuli oleji ze seminek
Mam stejnej problem, mam kudrnaty vlasy, hodne husty a hrozne moc lupu, az drsne moc, vlasy si meju jen vodou.....resim to tak, ze na to seru :-). zkus tuhle metodu, jsou horsi problemy. A kdyz to nepujde, takvyvar z koprivy a mesicku.
Původní příspěvek od benjichaouat Mam stejnej problem, mam kudrnaty vlasy, hodne husty a hrozne moc lupu, az drsne moc, vlasy si meju jen vodou.....resim to tak, ze na to seru :-). zkus tuhle metodu, jsou horsi problemy. A kdyz to nepujde, takvyvar z koprivy a mesicku.
Myslel jsem to vazne, neni to sranda. Opravdu nepouzivam zadny kosmeticky pripravky, lupy jsem mel i s pripravky. Co si meju vlasy jen vodou, je to lepsi. Vyvar z koprivy mesicku pomaha, ale kdo si ho ma varit obden ze? Takze jsem se s tim smiril a seru na to, je to nejlepsi prostredek.
jde o to že čím agresivněji vlasy odmašťuješ tím více se samovolně mastí....vlasy se mastí přirozeně , aby si vytvořily ochranou slupku . Chce to jít více do hloubky problému
citace:
Původní příspěvek od redyth Vodou přece z vlasů moc mastnoty a bordelu nedostaneš? Ale proti gustu... :-)
Obecně pomáhá jíst méně tučného, sladkého, tak i smaženého....a ten stres v tom taky může hrát do určité míry roli.
Pár lidí mi doporučovalo proti lupům namazat na hlavu vazelínu. Co nejvíc na pokožku a nechat chvíli působit a smýt dolů. Ale dostat to z hlavy asi nebude hračka, proto jsem nezkoušel, ale prej to pomáhá.
Mně se nevíc osvědčil šampon od Trompetolu -CANNABIOS bio konopný šampon & sprchový gel. Obsahuje CBD. Už jsem zkoušel od těch drahých po levný značky včetně šamponu od Canadermu, ale ten se vůbec neosvědčil, svědila mě po něm hlava.
Už je to snad rok dva možná víc a nedám na ten od Trompetolu dopustit.
Vazelínu bych na hlavu nepatlal rozhodně. Právě například pro lidi, kteří mají lupénku ve vlasech a nechtějí si vlasy ostříhat, vyrábím konopný oleje. Olej z vlasů dostanou lépe. Ale potom si hned ještě vlasy umývají šamponem, aby je neměli mastný
Tak šampon mám hotový. Je naprosto luxusní, přidal jsem do něj i d-panthenol a kofein pro růst vlasů a výživu pokožky. Je i s kondicionérem a je super. Pokud by jste měli někdo zájem, napište ;-)
Původní příspěvek od redyth Tak šampon mám hotový. Je naprosto luxusní, přidal jsem do něj i d-panthenol a kofein pro růst vlasů a výživu pokožky. Je i s kondicionérem a je super. Pokud by jste měli někdo zájem, napište ;-)
a podělíš se s receptem a postupem jak takový šampon připravit? Já už jsem nějaký šampon udělal ale celkem mě z toho pak svědí hlava. Svědění dávám za vinu 80% lihu, který do šamponu přidávám.
Jinak já jsem šampon dělal z konopno-olivového oleje, konopného lihu 80%, glycerinového mýdla a klasického šamponu. To vše slil dohromady a protřepal.
Nj všichni jsou spokojený,ale na jak dlouho. Máte dlouhodobější testy? Někteří lidé mi připadají dost odvážný když jsou schopni si to dát na hlavu. Raději vám napíšu recept od své babičky, tento recept už je osvědčený po mnoho let. Nepotřebujete glycerinové mýdlo, líh, d-panthenol, a kdo ví co všechno tu v komentářích padlo za svinstvo. Není zde ani konopí, přece ho nemusíte mít ve všem, a neznamená to že ostatní byliny nemůžou mít sílu vám pomoci. Je to čistě přírodní. ----->Převařte hrnek destilované vody vmíchejte do ní nastrouhané olivové mýdlo, přidejte 2 kapky esenciálního oleje(na internetu je nepřeberné množství už dnes, jde jen o vůni takže dle libosti) a hrst bylinek (mastné vlasy:kopřiva,pampeliška/ suché vlasy:meduňka,černý bez/ proti lupům:máta). Vše nechte luhovat do druhého dne, poté sceďte, přelijte do lahvičky a je to. Skladujte v chladu, bez konzervantů vydrží týden. (Pro prodloužení trvanlivosti 1 kapka na 1 gram výsledného produktu kalium sorbátu)- osobně jsem nikdy nedával ale ta možnost tam je.
Máme dlouhodobější testy, samozřejmě. Stejně jako reference od více jak 100 lidí. Složení je dost podobné tomu, co najdeš v 99% šamponů v obchodech. Většinu chemických látek jsem nahradil přírodními. Neobsahuje žádne barviva, parabeny ani parfémy. Je v něm 100% přírodní konzervant, který jej udrží více jak 16 měsíců. Šampon je dělaný na mastné vlasy a funguje tak, jak má. Nepoužívám žádné esenciální oleje, protože můžou např. při lupénce ve vlasech kůži dráždit. Šampon je primárně pro lidi s lupénkou ve vlasech a těm pomáhá. Takže výsledek 100%. Na každodenní používání je naprosto bezproblémový. Do nikoho se nenavážej, když si nic neměl v ruce a nevíš o co jde.
Vyrobte si vlastní sprchový gel s olejem a esencemi (konopí si musíte přidat sami :-)
Budete potřebovat:
250 ml neutrálního mýdlového základu
10-20 ml rostlinného oleje lisovaného za studena (slunečnicový,sezamový, arašídový, lněný, meruňkový, mandlový, jojobový) nebo Aloe Vera gel 50ml
7,5 ml esenciálních olejů (může být kompozice více druhů)
Smíchejte 10-20 ml rostlinného oleje lisovaného za studena s 7,5 ml esenciálních olejů. Tuto směs vlijte do lahvičky s neutrálním mýdlem a protřepejte.
Před každým použitím je nutno přírodní mýdlo protřepat, jelikož olej má tendenci se od mýdla oddělovat.
Doporučené esence pro sprchové gely:
Citron: vhodný pro mastnou a nečistou pleť, kožní vyrážky, má antiseptické účinky, obnovuje přirozené PH.
Levandule: je vhodná pro každý typ pleti, podporuje obnovu epitelu, má antiseptické a hojivé účinky.
Litsea cubeba: vhodná pro mastnou a aknózní pleť.
Máta peprná: osvěží unavenou pokožku, pro antiseptické vlastnosti je vhodná pro aknózní a nečistou pleť.
Meduňka: vhodná k ošetření mastné a problematické pleti, má čistící účinky.
Rozmarýn + levandule: rozmarýn se odpradávna používá k ošetření nečisté pleti, brání vzniku jizev a je vhodný při celulitidě, levandule ho vhodně doplňuje pro své mnohostranné účinky.
Růžové dřevo + levandule: růžové dřevo je vhodné pro suchou a unavenou pleť, levandule podporuje jeho účinky.
Skořice+santalové dřevo: tato kombinace je vhodná pro zvláčnění a hydrataci pleti. Upozornění: skořice může u některých jedinců působit podráždění pleti, proto je potřeba provést nejprve test snášenlivosti, zejména u dětí.
Šalvěj muškátová: vynikající antiseptické vlastnosti předurčují šalvěj pro zanícenou pokožku, vhodná pro zavodněnou pleť. Oproti šalvěji lékařské neobsahuje jedovatý thujon.
Tea tree: jako nejúčinnější přírodní antiseptikum je čajovník vhodný pro citlivou a problematicku pleť, při akné, lupénce, diabetu, má tišící a hojivé účinky.
Červený pomeranč: vhodný pro zralou, unavenou nebo rozpraskanou pleť.
Kadidlo + pomeranč: tato kombinace regeneruje aknózní a mastnou pleť, pro výrazné stahující, antiseptické a hojivé vlastnosti je vhodná k prevenci strijí.
Heřmánek: heřmánkové mýdlo je vhodné pro citlivou dětskou pokožku, suchou a svědivou pokožku, kterou zklidňuje a hojí.
Pokud nebudete mýdlo používat jako sprchový gel ale pouze k umývání rukou, nepřidávejte rostlinný olej lisovaný za studena, ale pouze esence.
Vyrobte si vlastní přírodní šampón s olejem a esencemi
Tak jako si vybíráme šampóny podle typu našich vlasů, je třeba podle téhož volit i ingredience pro přípravu domácího šampónu. Zatímco suché vlasy vám poděkují za odvar z černého bezu, mastným vlasům vyhovuje spíše kopřiva nebo arnika. Lupy nejlépe redukuje březová kůra a kopřiva. Na normálně se mastící vlasy můžete použít prakticky jakoukoliv jinou bylinku. Doporučujeme přesličku. Na problém s vypadáváním vlasů volte odvar z tužebníku.
Ingredience do domácího šampónu volte také podle barvy vlasů. Blondýnkám a světlovláskám jednoznačně prospívá heřmánek, tmavovláskám zase kopřiva. Obojí zvyšuje lesk barvy. Zrzky by měly sáhnout po měsíčku, který barví malinko do červena.
Budete potřebovat:
250 ml nádoba / lahvička na šampón
1 ml vašeho oblíbeného esenciálního oleje
2 polévkové lžíce sušených bylinek
(1 lžíce sušených bylinek je cca 2g)
200 ml vody (lepší je destilovaná)
5 ml jemného lihu 96% nebo 5 ml konzervantu Sensiva
50 ml neutrálního mýdlového základu
4 ml rostlinného oleje jojobového nebo mandlového (množství regulujte podle míry maštění vašich vlasů)
Postup:
Přiveďte vodu k varu a vhoďte do ní bylinky. Na mírném plameni vařte dvě minuty, odstavte a louhujte 15 min. pod pokličkou. Poté sceďte. K odvaru přidejte glycerinové mýdlo a míchejte dokud se mýdlo nerozpustí, pak přidejte rostlinný olej (pro silně se mastící vlasy není rostlinný olej třeba) Mezitím vmíchejte do lihu 1 ml esenciálního oleje (např.z máty, levandule, šalvěje, tee trea nebo eukalyptu) a vše přidejte do mýdlového roztoku. Přelijte do uzavíratelné láhve. Před samotným použitím nechejte 4 dny stát v chladu. Šampon vydrží po dobu cca 5-6 týdnů v lednici. Před použití protřepte.
Alkohol se přidává pro zvýšení životnosti šamponu. Dalšími možnými přísadami do domácích šamponů mohou být třeba vejce, aloe vera gel nebo vitamín E v olejové formě.
Olejová kůra na konečky vlasů
Budete pořebovat:
25 ml jojobového nabo mandlového oleje
1 ml Levandiule úzkolistá
1 ml Myrta
1ml Benzoe
Postup:
Všechny přísady dobře promísíme. V rukou si rozetřeme trošku oleje a nanášíme ho tak, že konečky vlasů opatrně stlačíme (vlasy jsou vlhké a umyté). Překryjeme potravinovou folií a necháme 20 - 90 min působit (podle toho kolik máte času). Po té vlasy umyjeme přírodním šampónem a poslední spláchnutí provedeme vodou s trochou jablečného octa.
Jojobové zábaly vlasů
Jojobový olej je výborným přípravkem pro vlasy. Vnější vrstvou pokožky dokáže proniknout přes vlasové folikuly a následně se hromadit pod keratinovou vrstvou. Takovou schopnost vnitřně vlasy vyživit nemá žádný jiný prostředek. Při pravidelných 30 min. zábalech s potravinovou folií docílíte brzy opravdové zázraky,
Vlasové tonikum
Budete potřebovat:
100 ml skleničku
50 ml jemného 96% lihu
40 ml destilované vody
3 ml esenciálního oleje (myrta, máta peprná nebo kadeřavá, šalvěj, heřmánek, tea tree, levandule)
2 polévkové lžíce některé z vlasových bylin (nebo směs dvou bylin např. přeslička + černý bez, nebo heřmánek + tužebník, nebo měsíček + arnika atd...)
1 ml konzervantu Sensiva
Bylinnou směs zalijeme jemným lihem a necháme 14 dní na teplém místě louhovat (ve skle!). Každá ráno skleničku protřepeme. Po uplynutí 2 týdnů přecedíme přes plátno, či kávový filtr, přidáme 3 ml esenciálního oleje, jemně protřepeme a na závěr přidáme 40-45 ml destilované vody, dobře uzavřeme. Touto tinturou si denně před spaním po dobu 3-4 měsíců masírujeme vlasovou pokožku.