Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Vhodná ventilace ? Ventilátor ventilace ventilátory jak řešit odtah ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 10 11 12 13 14 »
Co používáte na odtah z boxu ??
UFO
PC větrák
Ulitu
TD
Potrubní
Žádnej
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
brekeke
Stálý Člen

Karma uživatele brekeke - 37% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 177

Zrovna jsem si koupil tenhle TT 150 http://www.elektro-paloucek.cz/vent...i-tt-150-p-4112 na odvětrávání HPS 400 W,1m x 1m x 2m,pacháč 297/m3.Předtím jsem měl jen tenhle slabý http://www.elektro-paloucek.cz/vent...ckovymi-lozisky a používal jen v zimě kde stačil.Teď jsem chtěl provozovat skříň i v létě a proto jsem koupil TT 150.Ale jsem dost zklamaný,žádný velký zázrak se nekonal:trochu odtah zesílíl ale nic zásadního oproti tomu o kolik je lepší parametrově nový odtah.O hluku se ani nebudu bavit,zběsilost...nedokážu si představit silnější odtah k vůli hluku...a nebo je fígl v tom koupit o dost silnější a stáhnout ho regulací??V čem je u tohoto odtahu problém?Mam spíš tlačit vzduch ven a dát ho na začátek odtahu a nebo na konec odtahu a that vzduch ven?Nebo je to marnej odtah a proč?Doporučte prosím a zkuste mi poradit v čem je chyba.Moc děkuji...zahrádka trpí...

Old Post 23-04-2011 v 07:04 AM
brekeke je offline   Profil uživatele brekeke   Find more posts by brekeke   Foto galerie člena brekeke   Click here to Send brekeke a Private Message   Add brekeke to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chily
Stálý Člen

Karma uživatele chily - 99% PěstitelskáKarma uživatele chily - 99% PěstitelskáKarma uživatele chily - 99% PěstitelskáKarma uživatele chily - 99% PěstitelskáKarma uživatele chily - 99% PěstitelskáKarma uživatele chily - 99% PěstitelskáKarma uživatele chily - 99% PěstitelskáKarma uživatele chily - 99% PěstitelskáKarma uživatele chily - 99% PěstitelskáKarma uživatele chily - 99% PěstitelskáKarma uživatele chily - 99% PěstitelskáKarma uživatele chily - 99% PěstitelskáKarma uživatele chily - 99% PěstitelskáKarma uživatele chily - 99% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 248  

Příspěvek č. 178

Zdar, potreboval bych se trosku poradit a trosku tady pokecat, jak vyresit ventilaci v komore (VxŠxH) 265x180x130. Pestebni plocha bude 130x120, nejspis zatim 400w. Vzduch se bude vymenovat mezi komorou a pokojem pres stenu, v tom pokoji je okno, bohuzel na jizni stranu... V lete to nebude nejlepsi.

Prvni varianta je na odtah UFO, tak 800m3/h, koupil by se nejaky regulator, aby nemusel valit porad naplno, lepsi mit rezervu ze... Pritah by byl pasivni, pocitam, ze by stacily tak ctyri 125mm diry na pasivni pritah, mozna radsi i pet (co myslite?).

Druha varianta je taky UFO 800m3/h na odtah, pripojene na regulator, s tim, ze do jedne z tech dir na pasivni pritah by se soupnul nejaky vetrak. Vykon tak 250m3/h, nejake 2rychlostni TDcko nebo tak neco. Jeden otvor by byl aktivni pritah, zbyle by zustaly pasivni. Ten pritahovy vetrak bych tam dal, aby to odtahove UFO nemelo tolik prace s tlakem. Zas tezko rict kolik by bylo treba tech pasivnich pritahovych der, aby tam nevznikal pretlak a smradek neunikal bokem...

Jasne ze druha varianta je lepsi, asi to tak i dopadne, ale zajimaly by me vase nazory a zkusenosti, nejaka ta finta nebo tak. Zkousel jsem tu treba hledat (nenasel jsem), jak velke by mely byt otvory pro pasivni pritah v zavislosti na vykonu nebo prumeru ventilatoru. Je treba to nejak naplanovat, at pak nemusim delat dalsi diry kvuli podtlaku

Old Post 23-09-2011 v 00:48 AM
chily je offline   Profil uživatele chily   Find more posts by chily   Foto galerie člena chily   Click here to Send chily a Private Message   Add chily to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mašťák
Stálý Člen

Karma uživatele Mašťák - 49% PěstitelskáKarma uživatele Mašťák - 49% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 178  

Příspěvek č. 179

Na kolik procent se da stahnout vetrak aby jeste sel ? Mam v planu neco co bych pojmenoval "students box". Koleje jsou neuprosne a budu mit prostor 40*60*70 a 150W s CT. Mam v planu sehnat neco mezi 250-350m3 a stahnout to co nejvic to pujde, tak aby to bylo neslysitelny. Ventas bude v krabici omotanej AirRockem(nejsem si jistej, proste RW proti hluku).

Zoomuj: http://internet-map.net/grower.cz

Old Post 09-11-2011 v 15:08 PM
Mašťák je offline   Profil uživatele Mašťák   Find more posts by Mašťák   Foto galerie člena Mašťák   Click here to Send Mašťák a Private Message   Add Mašťák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZkourenejPes
Stálý Člen

Karma uživatele ZkourenejPes - 83% PěstitelskáKarma uživatele ZkourenejPes - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 180

Moje zkusenost s odtahem je takova ze , mam na 600W odtah 800M3 a at ho mam pustenej na 100 nebo 50 % , tak se teplota prakticky nemeni . Dulezity je podle me mit dost vykonejch cirkulacnich ventilatoru s ohledem na velikost boxu . PRutok vzduchu je dulezitejsi je prutok vzduchu u odtahu spise na odvetrani vlhkosti v kvetu.
PS nerikam zase , ze na 600W staci na odtah PC vetracek . ale ten vykon zas ta dulezitej nebude

Old Post 09-11-2011 v 15:35 PM
ZkourenejPes je offline   Profil uživatele ZkourenejPes   Find more posts by ZkourenejPes   Foto galerie člena ZkourenejPes   Click here to Send ZkourenejPes a Private Message   Add ZkourenejPes to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pája
Nový Člen

Karma uživatele pája - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 181

ahoj kluci, prosimVás udělal jsem si skřínku a potřeboval byc vědět, jak mam zapojit do sítě větrák z PC....

Old Post 07-01-2012 v 14:33 PM
pája je offline   Profil uživatele pája   Find more posts by pája   Foto galerie člena pája   Click here to Send pája a Private Message   Add pája to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fejkhell2
Stálý Člen

Karma uživatele fejkhell2 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 34 

Dotaz Ventilace Příspěvek č. 182

Zdarec. Chtěl jsem se zeptat jaká by byla nejlepší ventilace pro 400W? Skřín bych měl v pokoji, tk bych celkem bral nehlučnost. A zase za to nechci sázet 4k. Je to vůbec reálný? Díky moc)

Fejkr&Mrhell2

Old Post 22-01-2012 v 19:34 PM
fejkhell2 je offline   Profil uživatele fejkhell2   Find more posts by fejkhell2   Foto galerie člena fejkhell2   Click here to Send fejkhell2 a Private Message   Add fejkhell2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Orsek
Stálý Člen

Karma uživatele Orsek - 72% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 40  

Příspěvek č. 183

Na přítah by to chtělo něco kolem 250-330m3/h + pasivní otvory
a na odtah bych volil o 50-100m3/h víc než přítah, záleží na rozměru skříně. Nejlepší varianta by bylo pro tebe asi UFO, jenže to by ses nejspíš do 4tisíc nevlezl. Pokud to máš v pokoji, tak bych šel určitě do filtru. ;-) Do 4tisíc ale nevím jestli se vlezeš.. Chtělo by to víc informací ohledně skříně a kolik tam budeš mít kytek apod.

Old Post 22-01-2012 v 21:37 PM
Orsek je offline   Profil uživatele Orsek   Find more posts by Orsek   Foto galerie člena Orsek   Click here to Send Orsek a Private Message   Add Orsek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fejkhell2
Stálý Člen

Karma uživatele fejkhell2 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 34 

Příspěvek č. 184

Shit, já myslel že max do 2k to bude(..no k tomu by mohl navazovat další dotaz jaké jsou podle vás nejlepší rozměry pro 400W? A kytek cca 10. Koukal jsem na tohle téma: http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1
By nemuselo být hlučné ne? Ale koukam že to má jen nějakých 100m3/h. To by nezvládalo? Uvažuju, že snad pujdu do 250W.

Fejkr&Mrhell2

Naposledy upravil fejkhell2 23-01-2012 v 04:47 AM

Old Post 23-01-2012 v 04:13 AM
fejkhell2 je offline   Profil uživatele fejkhell2   Find more posts by fejkhell2   Foto galerie člena fejkhell2   Click here to Send fejkhell2 a Private Message   Add fejkhell2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Koumak
Nový Člen

Karma uživatele Mr.Koumak - 20% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 185

na 400w mas idealni 1x1m, 16ks v 6,5l kvetinacach na odtah mam obicejny vkacko 160m/h napojeny na pachac 270m/h a jedeto bezprobldmu za 15stovek

Old Post 23-01-2012 v 05:25 AM
Mr.Koumak je offline   Profil uživatele Mr.Koumak   Find more posts by Mr.Koumak   Foto galerie člena Mr.Koumak   Click here to Send Mr.Koumak a Private Message   Add Mr.Koumak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
doxenon
Stálý Člen

Karma uživatele doxenon - 99% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 779  

Příspěvek č. 186

Zdar, mám taky 400W a skříň jak píše Mr.Koumak. 100 x 100 x 160cm. 8x Super Skunk v 6.5l květináčích, přítah malej skříňovej ventilátor 90x90cm 220V 90m3/h, odtah trubkovej TT 100 182m3/h a uvnitř ofuk. ventilátor 23cm.
V pohodě mi to stačí, teplota den max. 28st. noc min 19st. ale spíš většinou 21st. záleží jak dlouho večer topím, skříň mám vedle kotelny. Teď to mám vychytaný kvůli vlhkosti (jsem dvacátý den na květu) že když mají holky noc, tak jim vypíná jen soda a přítah, odtah + ofuk běží nepřetržitě a v almaře luxusních 22 - 24 st. a vlhkost 35 - 40%.

Po trávě se nešlape, po trávě se směje !!!
#1 - 8x Super Skunk (400W),
#2 - Jack Herer + Ultimate (400W),
#3 - 9x Super Silver Haze (400W),
#4 - 8x Power Skunk + 8x Super Skunk (600W),

Old Post 29-01-2012 v 08:24 AM
doxenon je offline   Profil uživatele doxenon   Find more posts by doxenon   Foto galerie člena doxenon   Click here to Send doxenon a Private Message   Add doxenon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anonym9711
Nový Člen

Karma uživatele anonym9711 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 187

citace:
Původní příspěvek od pája
ahoj kluci, prosimVás udělal jsem si skřínku a potřeboval byc vědět, jak mam zapojit do sítě větrák z PC....


Vetrak z PC napojis na lubovolny adapter/ nabijacku s vystupnym napatim 12V a prudom aspon na urovni odberu ventilatora (pisu na nalepke). Bezny vetrak- do 500mA. Sposob spojenia drotov je na tebe. Ak najdes silnejsi adapter, mozes zapojit viac vetrakov paralelne.

Old Post 08-02-2012 v 20:13 PM
anonym9711 je offline   Profil uživatele anonym9711   Find more posts by anonym9711   Foto galerie člena anonym9711   Click here to Send anonym9711 a Private Message   Add anonym9711 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frydrych
Stálý Člen

Karma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% PěstitelskáKarma uživatele Frydrych - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 430  

Regulator teploty a otáček Příspěvek č. 188

cus Lidstvo mam menší problém koupil jsem si

Koncový filtr 160m3/hod Home

Ventilátor 125VKO 185m3/h, 57Pa, D-125, D1-129 mm

Ventilátor VK 125–365m3/h

Dark Street M II. 90x90x160cm


když jsem všechno zapojil tak jsem zjistil že všechno jde jak nemá ten Ventilátor VK 125–365m3/h je moc silnej o proti Ventilátor 125VKO 185m3/h, 57Pa, D-125, D1-129 mm a box je vturanu vcuclej dovnitř
poradtě prosím nejakej regulátor otáček i teploty děkuju moc

tohle mě přišlo docela vhodne za dobrou cenu ne http://www.growshop-ok.cz/products/...mostatem-1000w/

Mandala 2012

Sklep

Old Post 04-03-2012 v 15:27 PM
Frydrych je offline   Profil uživatele Frydrych   Find more posts by Frydrych   Foto galerie člena Frydrych   Click here to Send Frydrych a Private Message   Add Frydrych to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
adosan
Nový Člen

Karma uživatele adosan - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 1  

Obecné Ventilace Příspěvek č. 189

Zdravím prosím o radu ohledně ventilace..home made box 2x2x2m,ovšem čistý growplac 120x100..jak zapojit ventilaci?mám 2x ufo 250m3/h,nebo možná výměna za prima klima 160mm,dvourychlostní 400-800m3/h..

stačí jedno ufo?
nebo dát dvě?,jedno na přívod druhé odtah?
vyměnit za větší?
jak to máte vy?
reulaci otáček s termostatem tady mám z minula,tak no problem..

Chlapi díky moc za případné rady ,budu moc rád.

Pěstu zdar

Old Post 18-12-2012 v 10:22 AM
adosan je offline   Profil uživatele adosan   Find more posts by adosan   Foto galerie člena adosan   Click here to Send adosan a Private Message   Add adosan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hy3nA
Stálý Člen

Karma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 1129  

Příspěvek č. 190

vyměn za větší a použij tu regulaci, díky tomu můžeš docílit relativní tichosti a ohlídat si ideální teplotu + naddimenzovaná ventilace se ti bude hodit třeba v létě.
taky si nenapsal, jakou máš wattáž,což je docela základní údaj, prootže jestli třeba svítíš ú sporkou tak ti bude stačit jedno to ufo, co už máš..což samozřejmě na 1,2m2 nepředpokládám


a kdybys pohledal, tak bys určitě na nějakou odpověď přišel, je tu toho fůry, pro začátek si projeď http://grower.cz/pestovani/navody/? , zodpoví většinu tvých případných otázek

Hyena je nedotáčivá!

http://www.stop-rybam.unas.cz

Old Post 18-12-2012 v 13:58 PM
Hy3nA je offline   Profil uživatele Hy3nA   Find more posts by Hy3nA   Foto galerie člena Hy3nA   Click here to Send Hy3nA a Private Message   Add Hy3nA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tovalec
Nový Člen

Karma uživatele tovalec - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 191

zdravim. precet jsem si tuhle diskuzi i jine dalsi ale porad nevim proc se stolni vetrak dava zpravidla na vrch tak at fuci vzduch dolu. ja pojedu cooltube a myslel jsem si ze vzduch povedu od pasivnich pritahu ze zdola na vrch k odtahu. zatim jeste nevim jak to udelam. snad mi nekdo poradi.

a pak take nevim jak velke maj byt pasivni pritahy. nekteri uvadeji treba 7 cm a nebo mluvi o tom ze nejlepsi je mi tak 2x vetsi nez je otvor pro odvod vzduchu. to nechapu. znamenalo by to ze je budu mit velke treba i 32 cm. to je blbost ne? poradte.

budu mit svetlo 400W s ufo odtahem 450m3/h v mistnosti 1x1x2 m

diky

Old Post 18-02-2013 v 09:44 AM
tovalec je offline   Profil uživatele tovalec   Find more posts by tovalec   Foto galerie člena tovalec   Click here to Send tovalec a Private Message   Add tovalec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Connoisseur
Stálý Člen

Karma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 192

to: Tovalec
Ventilátor potřebuješ na dvě věci:
A) Výměna vzduchu
1. pasivním přítahem do skříně
2. projde skříní odspoda nahoru
3.odchází, zpravidla přes filtr, odtahem ven ze skříně
B) Míchání vzduchu ve skříni
Prostě víříš vzduch v boxu, s tím, že proud vzduchu je dobré směrovat na lampu, kvůli jejímu ochlazování.

K těm přítahům:
nic nezkazíš, když uděláš dvě díry velikosti odtahu, 16cm, na spodku skříně a pak sleduj teplotu a v případě potřeby uprav rozměr.

PS: jde o plochu, takže 2*16 je sice 32, ale ta díra je více než 2* větší... no snad víš, co myslím(průměr kruhu, obsah kruhu, piiii, atd. 8.tř. ZŠ)

Pěstu zdar

Naposledy upravil Connoisseur 18-02-2013 v 11:12 AM

Old Post 18-02-2013 v 10:19 AM
Connoisseur je offline   Profil uživatele Connoisseur   Find more posts by Connoisseur   Foto galerie člena Connoisseur   Click here to Send Connoisseur a Private Message   Add Connoisseur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:11 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 10 11 12 13 14 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8398800 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív