Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Marihuana zhoršuje prokrvení mozku
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Hašišák
Stálý Člen

Karma uživatele Hašišák - 50% PěstitelskáKarma uživatele Hašišák - 50% PěstitelskáKarma uživatele Hašišák - 50% PěstitelskáKarma uživatele Hašišák - 50% PěstitelskáKarma uživatele Hašišák - 50% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 164  

Palec dolů Marihuana zhoršuje prokrvení mozku Příspěvek č. 1

Zase jeden štvavej článek proti ganje
Tu je odkaz:
http://zdravi.idnes.cz/koureni.asp?..._jpl&r2=koureni
Myslím si že to není tak vážný jak si myslej!
Jinak tu je odkaz na původní článek v English:
http://news.bbc.co.uk/2/low/health/4244489.stm
Nechcete to někdo kompletně přeložit?Já si na to netroufám.

Old Post 12-02-2005 v 08:37 AM
Hašišák je offline   Profil uživatele Hašišák   Find more posts by Hašišák   Foto galerie člena Hašišák   Click here to Send Hašišák a Private Message   Add Hašišák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dub-Teaser
Stálý Člen

Karma uživatele Dub-Teaser - 68% PěstitelskáKarma uživatele Dub-Teaser - 68% PěstitelskáKarma uživatele Dub-Teaser - 68% PěstitelskáKarma uživatele Dub-Teaser - 68% PěstitelskáKarma uživatele Dub-Teaser - 68% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 285  

Příspěvek č. 2

No vidiž,já kouřim trávu 5 let a tlak mam furt nízkej,tagže protidrogový instituty melou Ale přiznejme si,že ta hlava to opravdu odnáší nejvíc,ale to je pochopitelný,když je receptor,který na sebe navazuje THC umístěn v mozkovém komplexu,že Něgdo tomu říká "hovna v hlavě" nebo zatměno atd. Ale když si uvědomíš,co se ti v tý hlavě běžně děje za věci,tag pro mě je to "prázdno v hlavě" něco jako pro psychedelika ztráta ega. Prostě oprostit ten mozek od přebitečného vypětí! když budete koukat na televizi,bude váš mozek vystaven elektomagnetickým vlnám,když budete poslouchat nahlas rádio vaše uši jsou vystaveny strašnému tlaku,když nedostatečně přežvýkáte sousto,bude vás bolet břicho,protože větší kousky se špatně tráví. Každá všední věc má svoji reakci. Pokud se tedy nemýlim,tag aktivní látky v lysohlávkách roztahují cévy,protože mozková činnost se rapidně zvyšuje. Tyhle výzkumi nikdy k ničemu nevedou!

Swět se zbláznil,držte se. Protože než si ty prachama zaslepený,zkorumpovaný sviňe,který okrádaj už tak dost zuboženou zemi uvědomí,že jejich nový vily a super moderní komplexy obchoďáku na jejichž místě rostla vegetce kyslík nevyrobí,tak bude pozdě...

Old Post 12-02-2005 v 11:50 AM
Dub-Teaser je offline   Profil uživatele Dub-Teaser   Find more posts by Dub-Teaser   Foto galerie člena Dub-Teaser   Click here to Send Dub-Teaser a Private Message   Add Dub-Teaser to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lordWilliam
Pěstitel jejího Veličenstva

Karma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 519  

Příspěvek č. 3

Problémem tadytěch článků je povětšinou to že ty co kouřej MJ nepřestanou a pro odpůrce to je zase jen o argument víc. A naopak, pokud hodíme do placu protiargument tak pochybuju že se někdo z těch odpůrců sebere a půjde si zahulit :-°) A pokud to někomu vadí tak ať pije třeba čaj to ten tlak zase snižuje ;-°)

Paní Schrödingerová říká manželovi: "Cos dělal s tou kočkou? Vždyť je napůl mrtvá!"
Vědí vaši rodiče že hulíte?|Přesazení větší kytky do RW|Marihuana má velká rizika :-°)|Jaké činnosti si nedovete představit bez hulení?|Podivné listy x Fotoperioda|2005 - HPS 150W Magic Crystal + Nebula|250W + 115W CFL Box - ScroG|

Old Post 12-02-2005 v 11:55 AM
lordWilliam je offline   Profil uživatele lordWilliam   Find more posts by lordWilliam   Foto galerie člena lordWilliam   Click here to Send lordWilliam a Private Message   Add lordWilliam to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lordWilliam! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dude
Shpongler

Karma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% PěstitelskáKarma uživatele Dude - 50% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 2582  

Příspěvek č. 4

no puvodni clanek dale uvadi:

"uzivatele, kteri kouri do 70 jointu tydne vykazovali znaky lepsiho krevniho obehu" - bych rekl ze to viz vis plati spish pro ty co vykourili do 35O (!) speku tydne a popravde receno, ten kdo vykouri 350 speku tejdne, tak asi nezije celkove moc aktivni zivot...

OBČANÉ VŠECH ZEMÍ, UVOLNĚTE SE!!!

Marijuana nezabíjí Marijuana není přestupní drogou * Úspěšnost represe
Grow #2 * Grow #3 - Everybody can grow * MUSHROOM GROW

OUTSIDER BY CHOICE

Old Post 12-02-2005 v 13:48 PM
Dude je offline   Profil uživatele Dude   Find more posts by Dude   Foto galerie člena Dude   Click here to Send Dude a Private Message   Add Dude to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Galen Aldaron
Stálý Člen

Karma uživatele Galen Aldaron - 63% PěstitelskáKarma uživatele Galen Aldaron - 63% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 150  

Příspěvek č. 5

... tak už se to objevilo i na oslovi: http://www.osel.cz/index.php?clanek=1127 ... kdo má sílu a čas, může diskutovat

Inability to accept the mystic experience is more than an intellectual handicap. Lack of awareness of the basic unity of organism and environment is a serious and dangerous hallucination. (Alan Watts)

Old Post 18-02-2005 v 14:01 PM
Galen Aldaron je offline   Profil uživatele Galen Aldaron   Find more posts by Galen Aldaron   Foto galerie člena Galen Aldaron   Click here to Send Galen Aldaron a Private Message   Add Galen Aldaron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bubik
grandpappy

Karma uživatele bubik - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 473  

Re: pls, nezabte mě, já fakt nejsem angličtinář Příspěvek č. 6

[
Výzkumníci testovali 54 uživatelů marihuany, kteří kouřili 2-350 jointů za týden, a 18 nekuřáků. [i](sorry, ale to znamená až 50 jointů denně - 350/7 dny=50 denně, 2 jointy za hodinu, dva mi ještě visí plonkové, není na ně čas, průměrně.

kdyby potřebovali pokusnýho králíka...

Old Post 18-02-2005 v 16:51 PM
bubik je offline   Profil uživatele bubik   Find more posts by bubik   Foto galerie člena bubik   Click here to Send bubik a Private Message   Add bubik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
weed is my life
Nový Člen

Karma uživatele weed is my life - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 18  

Obecné jo jo Příspěvek č. 7

je uplne jasny ze gdyz negdo jenom hypoteticky da 50 jointu za jeden kratkej den (18hod ) negdy taky spi gdyz se tak strasne vyhuli ne ?
taxe mu v hlave asi neco trochu zpomali ... mluvi pomalejc .. vubec IQ v tydle dobe je tak polovicni ....
(to mam z vlastni zkusenosti)
Pak ale treba tejden nebo mesic janevim ... to je asi jedno
ale nakou dobu nehuli (teda ne tolik) .... pake je zase uplne normalni .... co chci rict ..... ze ten nasledek je kratkodobej ....
rozhodne se z hulicu po par letech nestanou mentalowe ne ???
jinak by bylo tech mentalu uz asi docela hodne ....

je to jednoduchej pokus kterej si muze kazdej zkusit sam ....

staci jenom treba vynechat brko pred skolou a uz se hlasite porad a vsechno vite a
bla bla bla ..... bla .....
................................ proste nigdo nevi ze ste negdy vubec marihuanu zkouseli nebo snad ... hulili 50 denne ....

Satta-man

Old Post 31-05-2005 v 17:54 PM
weed is my life je offline   Profil uživatele weed is my life   Find more posts by weed is my life   Foto galerie člena weed is my life   Click here to Send weed is my life a Private Message   Add weed is my life to your buddy list     Navštiv homepage uživatele weed is my life! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8

Tak jsem zjistila, že sice jsem ten článek s pomoci UdL překládala, za což mu tímto znovu děkuji, ale jaksi to se mnou zmizelo. Takže tentokrát překlad bez supervize UdL, snad jsem tam nic nezvorala.

http://news.bbc.co.uk/2/low/health/4244489.stm

8.2.2005

Marihuana postihuje cévy

Marihuana má dlouhodobé účinky na průtok krve v mozku, potenciálně zvyšuje riziko poškození paměti a mrtvice, zjistili vědci.

NIDA (National Institute on Drug Abuse) v Baltimore zjistil, že uživatelé mají rychlejší průtok krve v mozku – i po měsíci nekouření.
Toto zjištění naznačuje, že užívání marihuany zužuje cévy způsobem, který je podobný nálezům u srdečních onemocnění.

Detaily studie byly publikovány v časopisu Neurology.

„Toto naznačuje, že užívání marihuany vede k abnormalitám v malých cévách v mozku.“ Dr. Ronald Herning

Vědci zkoumali 54 uživatelů marihuany, kteří kouřili mezi 2-350 jointy týdně, a 18 nekuřáků.
Použili sofistikovanou ultrazvukovou technologii k měření průtoku krve v mozku dobrovolníků na začátku studie a potom po měsíci abstinence.

Kuřáci marihuany měli rychlejší průtok krve, jak na začátku studie, tak i po 4 týdnech abstinence.
Kuřáci také měli vyšší index pulsatility (PI). Ten měří odpor průtoku krve.
Výzkumníci věří, že vyšší PI byl způsoben zúžením cév.

Abnormality
Vědec Dr. Ronald Herning řekl: „PI uživatelů marihuany byl poněkud vyšší než u lidí s chonickou hypertenzí a diabetem. To naznačuje, že užívání marihuany vede k abnormalitám malých cév v mozku.“

Výzkumníci také zjistili, že po měsíci nekouření se u lidí, kteří byli středně silnými kuřáky (vykouřili až 70 jointů týdně), průtok krve upravoval.
Nicméně měsíc abstinence neměl pozitivní vliv na průtok krve u těžkých uživatelů, kteří kouřili až 350 jointů za týden.

Dr. Herning řekl BBC News, že jestliže je zásobování mozku krví sníženo, pak jeho buňky mají nedostatek kyslíku a nejsou schopny plně fungovat.
„Z dlouhodobého hlediska mohou být pozorovány kognitivní obtíže, jako např. problémy s pamětí a myšlením,“ řekl.

Uvedl, že je také možné, že užívání drog zvyšuje riziko mrtvice, která je způsobena poškozením cév v mozku. Existují zprávy o případech mrtvice mezi mladými uživateli marihuany.
„Mé doporučení by znělo Zdržte se užívání drog,“ řekl Dr. Herning.

Vědci z týmu McGill University v Montrealu zjistili, že dlouhodobí uživatelé marihuany ztrácejí molekuly zvané CB1 receptory v jejich mozkových arteriích. To snižuje průtok krve v mozku, což způsobuje poruchy pozornosti, ztrátu paměti a zhoršení schopnosti se učit.

Profesor Peter Weissberg, vedoucí medicínské sekce Britské kardiologické nadace (nebo možná Britské nadace Srdce, British Heart Foundation), řekl: „Tato zpráva se přidává k rostoucímu počtu důkazů, že marihuana má významné a trvalé fyziologické účinky na průtok krve v mozku, což může mít dlouhodobé důsledky.“
„To, společně s pravděpodobností, že uživatelé marihuany jsou často také kuřáci tabáku, vede k potenciálním dlouhodobým rizikům u častých uživatelů.“

Old Post 18-08-2005 v 10:05 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wolverin
Stálý Člen

Karma uživatele wolverin - 73% PěstitelskáKarma uživatele wolverin - 73% PěstitelskáKarma uživatele wolverin - 73% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 509  

Příspěvek č. 9

Vědci zkoumali 54 uživatelů marihuany, kteří kouřili mezi 2-350 jointy týdně, a 18 nekuřáků.
350 jointov za tyzden, to sa aj da???? ty vole to je hadam zaznamenane aj v guinesovej knihe

Old Post 18-08-2005 v 10:51 AM
wolverin je offline   Profil uživatele wolverin   Find more posts by wolverin   Foto galerie člena wolverin   Click here to Send wolverin a Private Message   Add wolverin to your buddy list     Navštiv homepage uživatele wolverin! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 10

stale na tie testy pouzivaju FAJCIAROV marihuany. ale doprdele, ved vacsina problemov po huleni su prave z toho zasraneho dymu! co tak zobrat ako pokusnu skupinu aj ludi, ktori uzivaju marihuanu pravidelne, dlhodobo, ale nehulia ju, nefajcia cigarety, neberu ine drogy, caj a kavu v rozumnej miere a ziju inak normalnym zdravym zivotom. ved takto mozu kludne prehlasit, ze uzivanie marihuany sposobuje ukladanie dechtu na plucach, lebo vacsina z reprezentativnej vzorky uzivatelov marihuany mala pozitivny nalez dechtu na plucach.

Uvedomme si, prosim, ze verejnost vnima "fajcenie marihuany = uzivanie marihuany", nejake varenie a vaporizovanie je zatial nezname, tym padom nasledky fajcenia beru ako nasledky marihuany. Moja priatelka pracovala v protifajciarskom hnuti zastresenom nejakou plucnou klinikou a hojne ma zasobovala lekarskymi spravami a vysledkami vyskumov zdravia fajciarov. Fakt mam dojem, ze samotne inhalovanie dymu ma viac skodlivych ucinkov ako trava samotna.

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 18-08-2005 v 11:34 AM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11

infecti: bohužel musím souhlasit, u nás ještě snad loni se prohlašovalo něco ve smyslu "marihuana nemůže být lékem, protože se kouří"

takže jsem zahájila soukromou osvětu marjánka se sice TAKY hulí, ale TAKY se může baštit nebo třeba inhalovat z vapíku. Mno zatím to má sice malé, leč pro mě vcelku důležité výsledky .

Mě by taky zajímal výzkum lidí, kteří v posledních deseti letech nevzali cigáro do huby, marjánku inhalujou nebo si dělaj bramboráčky apod., jak teda je to s nima. Aby se konečně oddělilo působení marjánky jako takové a vdechování zplodin hoření.

Old Post 18-08-2005 v 12:13 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lordWilliam
Pěstitel jejího Veličenstva

Karma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 519  

Příspěvek č. 12

Ještě mě napadla jedna věc co nějako mi asi nějako unikla. Když pominu fakt že vykouřit 350 špeqů týdně je prakticky nemožný, tak jestli pokusný dobrovolníky :-°) drželi v nemocnici nebo je volně pouštěli. Mám totiž takový neblahý tušení že pokud někdo delší dobu kouří 50 špeqů denně že toho ze dne na den asi nenechá ;-°)

Paní Schrödingerová říká manželovi: "Cos dělal s tou kočkou? Vždyť je napůl mrtvá!"
Vědí vaši rodiče že hulíte?|Přesazení větší kytky do RW|Marihuana má velká rizika :-°)|Jaké činnosti si nedovete představit bez hulení?|Podivné listy x Fotoperioda|2005 - HPS 150W Magic Crystal + Nebula|250W + 115W CFL Box - ScroG|

Naposledy upravil lordWilliam 19-08-2005 v 19:05 PM

Old Post 18-08-2005 v 13:51 PM
lordWilliam je offline   Profil uživatele lordWilliam   Find more posts by lordWilliam   Foto galerie člena lordWilliam   Click here to Send lordWilliam a Private Message   Add lordWilliam to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lordWilliam! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 13

lordWilliam: no já jsem z toho docela zmatená, celej text si na Neurology nemůžu otevřít, neb nejsem člen AAN a nemám ani zaplacený přístup k článkům na Neurology . Dala jsem si tam hledat Herning a našlo mi to výtah z textu (abstract), ten je přístupný na http://www.neurology.org/cgi/conten...code=neurology. IMHO je to ono. Tam píšou o monitorované abstinenci, jak ji monitorovali, nevím.

Ale pod tím je napsáno Cerebrovascular perfusion in marijuana users during a month of monitored abstinence, Joseph W McSherry, a tam full text (na http://www.neurology.org/cgi/eletters/64/3/488#2598) funguje. Jsem trochu zmatená, vypadá to, že Dr. McSherry má nějaký připomínky a Dr. Herning mu odpovídá, no moje anglina je fakt děs běs, takže se pokusím zase někoho na Groweru otravovat, jestli by mi s tím pomohl a pak sem šoupnu překlad.

Hlavně bych ráda zjistila, proč se rozcházejí v počtu jointů - v tom původním článku se tvrdí, že těžcí uživatelé vyhulí až 350 jointů týdně. V reakci Dr. McSherryho se ovšem píše The light users (3.5 joints per week) have Perfusion Indices (PI) similar to the heavy users (70 joints per week), tzn. těžcí uživatelé 70 jointů týdně, nikoli 350 . Asi jsem to blbě pochopila .

Old Post 18-08-2005 v 20:24 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:51 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
04-05-2009 - marihuana nezpůsobuje rakovinu ! - 4 odpovědí
26-02-2007 - Marihuana zřejmě způsobuje růst nových buněk v mozku - 36 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2271390 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív