Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Pomoc s výběrem substrátu a semen
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
GanjaDiss
Stálý Člen

Karma uživatele GanjaDiss - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 30  

Obecné Pomoc s výběrem substrátu a semen Příspěvek č. 1

Zdravim vsechny growery
Chtel jsem se zeptat,chci si letos hodit na balkon(balkon buhuzel na JIH) par kyticek a chtel sem se poradit jaky substrat byste mi doporucili a jaky seminka ? seminka bych chtel nejradeji naky mix abych nemel jen jeden model..
Predem diky za odpovedi
Zdravim cely Grower.cz

Old Post 13-02-2011 v 20:04 PM
GanjaDiss je offline   Profil uživatele GanjaDiss   Find more posts by GanjaDiss   Foto galerie člena GanjaDiss   Click here to Send GanjaDiss a Private Message   Add GanjaDiss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 2

zdravím

no substrát :-)

máš 2 možnosti bud si koupit hlínu v gr shopu tam ti už poraděj

a nebo

jít si ji koupit do zahradnictví, koupit tam něco pro pokojovky nebo něco podobnýho a přidáš nějakej perlit + upravíš ph (místo perlitu někdo přidává písek , ale já jsem spíš pro perlit) (smozřejmě lidi přidávaj i další věci , ale tohle je nejjednodušší :-)

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 13-02-2011 v 20:41 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šapša
Stálý Člen

Karma uživatele šapša - 76% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 318  

Příspěvek č. 3

Bohužel na JIH?

já si spíš myslím,že lidi tady málo hulej, kdyby víc hulili nemohli by si tolik lhát // kdo nebojuje - prohraje , kdo bojuje - může prohrát // pokud se budeme bát omylů nikdy nepříjdeme s ničím originálním
Nazdar Mazar a jiné písně o lásce // Ďábel s tváří anděla (projekt E.) // Šotkova bylinková zahrádka // Na krásu našich koní a rychlost našich žen // Hells Angels//
Sir Ken Robinson: Do schools kill creativity? // Permakultura - farmaření s přírodou

Old Post 13-02-2011 v 21:43 PM
šapša je offline   Profil uživatele šapša   Find more posts by šapša   Foto galerie člena šapša   Click here to Send šapša a Private Message   Add šapša to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GanjaDiss
Stálý Člen

Karma uživatele GanjaDiss - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 4

Nekde tady na foru sem cetl ze balkon na jih neni moc vyhodny kvuli svetlu..ale potreboval bych pomoc s vyberem seminek ,naky tipy na naky mix nebo seminka po 1ks ,hlavne odrud kterym by se darilo i pod rukami amatera.
diky za odpoved

Old Post 13-02-2011 v 22:53 PM
GanjaDiss je offline   Profil uživatele GanjaDiss   Find more posts by GanjaDiss   Foto galerie člena GanjaDiss   Click here to Send GanjaDiss a Private Message   Add GanjaDiss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od GanjaDiss
Nekde tady na foru sem cetl ze balkon na jih neni moc vyhodny kvuli svetlu..

no to dá rozum ne
substrát zkus plantanella balkonia - organický, levnější a lepší než z GShopu
semínka zkus třeba ultrahydrooutdoorskéro

Old Post 14-02-2011 v 06:34 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 6

Zdravim. Proč je balkon na jih problem? Pěstuju na balkoně, který je na jihozápad, ale spíš na jih, a fakt si nemůžu stěžovat. Slunko tam de od rána do večera, a katky tam rostou jako z vody...
No jinak mám stený podmínky jako Ty. Balkon, jenom tak 3-4 kytky. Já pudu letos do Special Queen #1 od RQS a ještě zkusim Royal Dwarf ( taky RQS). Pak eště naházim něco do lesa, a u kámoše na zahrádce budu mít jednu kytku. No a jestli chceš semena po jednom ks tak hledej tady http://www.growmarket.cz/katalog/pyramid-seeds-fem . Celkem zajímavý modely za slušný ceny.
Ať se Ti daří. frek.

Old Post 14-02-2011 v 07:50 AM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

kolega někde četl že balkon na jih neni výhodný kvůli světlu - jak chceš radit člověku co nepřemejšlí ! tak si aspon udělám menší prdel , no co

Old Post 14-02-2011 v 11:39 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šapša
Stálý Člen

Karma uživatele šapša - 76% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 318  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od GanjaDiss
Nekde tady na foru sem cetl ze balkon na jih neni moc vyhodny kvuli svetlu..ale potreboval bych pomoc s vyberem seminek ,naky tipy na naky mix nebo seminka po 1ks ,hlavne odrud kterym by se darilo i pod rukami amatera.
diky za odpoved
V tom případě by byli všichni vinaři na celým světě blbci situují svý vinice bohužel na jih, protože na severu svítí víc,ne? Když tu někdo napíše,že nejlíp klíčej semínka když je zavlní 5 minut v mikrovlnce tak je tam bezrozmyslu na těch 5 minut dáš? Na jih svítí od rána do večera teda pokud něco nestíní strom nebo zed atd.

já si spíš myslím,že lidi tady málo hulej, kdyby víc hulili nemohli by si tolik lhát // kdo nebojuje - prohraje , kdo bojuje - může prohrát // pokud se budeme bát omylů nikdy nepříjdeme s ničím originálním
Nazdar Mazar a jiné písně o lásce // Ďábel s tváří anděla (projekt E.) // Šotkova bylinková zahrádka // Na krásu našich koní a rychlost našich žen // Hells Angels//
Sir Ken Robinson: Do schools kill creativity? // Permakultura - farmaření s přírodou

Old Post 14-02-2011 v 12:02 PM
šapša je offline   Profil uživatele šapša   Find more posts by šapša   Foto galerie člena šapša   Click here to Send šapša a Private Message   Add šapša to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 9

2 GanjaDiss. Prosím Tě, kde si to čet, že to neni dobrý, když je balkon na jih...? . Hoď sem link pls

Old Post 14-02-2011 v 12:28 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šapša
Stálý Člen

Karma uživatele šapša - 76% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 318  

Příspěvek č. 10

Ještě jedna věc ty semínka kusovky se mi zdaj drahý + se něco může pokazit a dvě kila v pytli bych radši sehnal přes bazar řezany rychlej jedou a víc se větvěj a pokud chceš mít víc modelů tak bych to vzal s kámošema a přerozdělil je 1 řezan od každýho modelu Ti asi neprodá matkář.

já si spíš myslím,že lidi tady málo hulej, kdyby víc hulili nemohli by si tolik lhát // kdo nebojuje - prohraje , kdo bojuje - může prohrát // pokud se budeme bát omylů nikdy nepříjdeme s ničím originálním
Nazdar Mazar a jiné písně o lásce // Ďábel s tváří anděla (projekt E.) // Šotkova bylinková zahrádka // Na krásu našich koní a rychlost našich žen // Hells Angels//
Sir Ken Robinson: Do schools kill creativity? // Permakultura - farmaření s přírodou

Old Post 14-02-2011 v 15:40 PM
šapša je offline   Profil uživatele šapša   Find more posts by šapša   Foto galerie člena šapša   Click here to Send šapša a Private Message   Add šapša to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Nápad Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od šapša
Ještě jedna věc ty semínka kusovky se mi zdaj drahý + se něco může pokazit a dvě kila v pytli bych radši sehnal přes bazar řezany rychlej jedou a víc se větvěj a pokud chceš mít víc modelů tak bych to vzal s kámošema a přerozdělil je 1 řezan od každýho modelu Ti asi neprodá matkář.

Tady šapša má pravdu. Řezy jsou úplně to nejlepší. Dalo by se říct nejlevnější a nejjistější. Ale záleží jen na tobě.
frek.

Old Post 15-02-2011 v 08:10 AM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 12

Já mám venku taky problém se světlem, mam svažující se pozemek na jih, kde svítí od východu do západu slunce, v létě tam je jak na sahaře.. Tudíž nástup květu jsem nikdy neměl dřív než v 1. půlce září = když mám štěstí sklízím koncem října. Letos mám samý brzký odrůdy, tak jsem zvědav. Loni mi dozrál jako 1. chronic, ostatním to trvalo o poznání déle. Měl jsem za posledních 10 let různé modely od no name po shamany a nikdy to nebylo lepší.. Samozřejmě bych mohl zakrývat, ale to pro mě znamená denně ujet tam - zpět a večer tam - zpět = 400 km, dohromady za dobu květu cca 20 000 km... No v podstatě abych jim zajistil optimální podmínky (třeba loni v červenci 35*C ve stínu po dobu 14 dní - teplota u kytek tak 50*C a vlhkost počítám tak max 1%, při zalití 5l na kytku tam za půl hodiny nezbyl ani mokrej flíček..), tak bych jim musel postavit plně automatickej klimatizovanej samozatmívací skleník z nerozbitného skla... Loni mi navíc 3. - 4. týden květu nonstop pršelo 3 dny v kuse, palice měly konzistenci měsíc kompostovaný posečený trávy.. 8 kytek - 220 g listnatejch palic a paliček..
Pokud by na tom samym místě stál dům s balkonem, tak bych ten balkon mohl využívat spíš než k pěstování k pečení masa

Old Post 15-02-2011 v 10:00 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šapša
Stálý Člen

Karma uživatele šapša - 76% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 318  

Příspěvek č. 13

No s teplotou je problem trochu taky to mám na jih,ale fouká i vítr a kytky si zvyknou a taková teplota je jen pár hodin denně tak 3-4.Bejt Tebou tak tam udělám zavlažování petkou nebo tak něco. Ale zas pěstovat 200 km od baráku je extrém si myslím,že normál je tak 20-30 km od baráku já to mám u nosu a druhou část mám asi 7 km od místa bydliště. Na květ mi šly většinou od září a sklízel jsem v listopadu spíš je problém s plísní,chce to postříkat v růstu Kuprikolem a pro sichr každej den prohlížet. A mít to tak daleko udělám jednu jedinou věc a to skřín a ještě pošetřím ve finále náklady.

já si spíš myslím,že lidi tady málo hulej, kdyby víc hulili nemohli by si tolik lhát // kdo nebojuje - prohraje , kdo bojuje - může prohrát // pokud se budeme bát omylů nikdy nepříjdeme s ničím originálním
Nazdar Mazar a jiné písně o lásce // Ďábel s tváří anděla (projekt E.) // Šotkova bylinková zahrádka // Na krásu našich koní a rychlost našich žen // Hells Angels//
Sir Ken Robinson: Do schools kill creativity? // Permakultura - farmaření s přírodou

Old Post 15-02-2011 v 11:24 AM
šapša je offline   Profil uživatele šapša   Find more posts by šapša   Foto galerie člena šapša   Click here to Send šapša a Private Message   Add šapša to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 14

To je chata, jedu tam 1x za 14 dní, a mam to z domova 100 km. ráno tam a zpátky do práce, večer z práce tam a domů - nesmysl.. Skříň mam..
Jo a proti plísni mam vyzkoušeno, že ty přípravky jsou asi docela sračky, tak jima kytky vůbec nestříkám a místo toho postříkám všechno ostatní, celou zahradu. Tak se dá plíseň aspon částečně minimalizovat.
A pokud stříkáš proti plísni v růstu, třeba i začátkem září, jak zabezpečíš to, aby tam ten přípravek zůstal až do listopadu? Podle mě je za pár dní pryč, nejpozději do prvního deště nebo i rosy, ochranná lhůta v tomhle případě znamená, že se postříkaný plodiny nesměj konzumovat, ne že to po tu dobu chrání rostlinu. Pokud to plesniví už v růstu, tak to ani nemůže dokvíst, ne...
Problémy s plísní, navzdory tomu co sem psal v minulym příspěvku, skoro nemam, loni cca 5 % palic.

Old Post 15-02-2011 v 12:04 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šapša
Stálý Člen

Karma uživatele šapša - 76% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 318  

Příspěvek č. 15

No sračky to jsou i přípravky třeba na svilušky a co mám odzkoušený třeba na kytkách a rajčatech tak co jsem postříkal 2x v růstu bylo OK co jsem bral v květu nebo i v plodu tak to plísen sežrala. Ten přípravek by měl jít do kytky a nezůstat na povrchu. Ta ochraná doba je spíš na to kdy bys tu určitou věc neměl konzumovat. Zahrádku máš nádhernou.

já si spíš myslím,že lidi tady málo hulej, kdyby víc hulili nemohli by si tolik lhát // kdo nebojuje - prohraje , kdo bojuje - může prohrát // pokud se budeme bát omylů nikdy nepříjdeme s ničím originálním
Nazdar Mazar a jiné písně o lásce // Ďábel s tváří anděla (projekt E.) // Šotkova bylinková zahrádka // Na krásu našich koní a rychlost našich žen // Hells Angels//
Sir Ken Robinson: Do schools kill creativity? // Permakultura - farmaření s přírodou

Naposledy upravil šapša 15-02-2011 v 12:41 PM

Old Post 15-02-2011 v 12:18 PM
šapša je offline   Profil uživatele šapša   Find more posts by šapša   Foto galerie člena šapša   Click here to Send šapša a Private Message   Add šapša to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 16

Jasny, ono to pujde různě, tak to dělám já. Právě, že se bojim že to pujde do kytky a zustane to v ní, tak to radši nestříkám.. Jabloně a ovoce na zahrádce taky nestříkám, je toho hromada tak ať si červíci, strupovitost atd dá Já mám přípravek na plíseň v půllitrový sklenici, tak tam vždycky fouknu podle oka a kytky radši vynechávám. Jinak mam taky všechny jabloně plný svilušek, v srpnu když stříhám stromy a pak v září když sklízim jablka, tak se můžu udrbat. Zvláštní je, že ale na kytky nejdou. Nebo jsem si toho nikdy nevšim a kytkám nic nebylo..
A kdybych měl všechny ovocňáky a keře co mam stříkat tu proti sviluškám, strupovitosti, rzi, plísni tak bych si rovnou moh koupit protichemickej oblek a nic jinýho bych nedělal. Jen na jedný malý švestičce bojuju se sviluškama, dole je mraveniště a ty sviňáci si je pěstujou na jídlo, vždycky když je zlikviduju tak si tam nanosej další. Občas to sleduju a jsou to pěkný otrokáři.

Old Post 15-02-2011 v 18:22 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:51 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
16-05-2017 - Pomoc S Vyberom Semien!!! - 1 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6752740 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív