Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Lipi's 1st 250w ScroG
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
lipi
Stálý Člen

Karma uživatele lipi - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 565  

Lipi's 1st 250w ScroG Příspěvek č. 1

Zdravím indooristy!!!

Po několikaletých zkušenostech s outdoorovým pěstováním jsem se rozhodl, že vyzkouším co se dá dostat z „prádelníku“. Není to moje uplně první taková zkušenost, protože jednou jsem zkoušel nechat dokvést jeden Early Skunk po dvěma sedmadvaceti watovýma úsporkama, což mě tak nějak chytlo,ale tomu se dá říkat indoor jen s velkou nadsázkou. Teď jsem tu s prvním vážnějším pokusem.

Prostor:
Ze dvou prádelníků, který zevlovali na půdě jsem za pomoci kamaráda truhláře udělal jeden, který má vcelku ideální rozměry (postup viz. foto).

Slunce:
Už před pár měsíci mi poštou přišel 250w komplet, jen nebyl čas to rozhejbat a janca.cz měla nějaký problém s odesíláním kondíku, na který jsem čekal do minulého týdne. Teď už je všechno doma a momentálně i zapojený. Stínítko je homemade, je připevněný napevno a posunovat se bude foch s rostlinkama, na což využiju dirky po straně prádelníku a takový ty čudlíky, který foch drží.

Vítr:
Na odtah od lampy jsou tam dva PC ventilátory průměru 8cm a jeden stejný je jako aktivní přítah. Všechny tři jsou osazený nad sklem, které je pod lampou. Dva odtahy jsou na levý straně a přítahový je na pravý a žene k těm odtahovým teplý vzduch od lampy. Není to konečné řešení. Určitě přijdou lepší ventilátory (EURO), ale momentálně nejsou money a tak musim čekat na výplatu. Jako prozatimní řešení to funguje dobře a v úrovni vrcholků rostlin je okolo 27 stupňů. Ještě jeden PC přijde do prostoru na cirkulaci vzduchu. Otáčky reguluju trafem od vláčků. Na zvlhčení klimatu jsem použil svojí vychytávku, která se osvědčila pod úsporkama (sklenice+4 knoty), tak uvidím jak bude fachat ve větším prostoru.

Médium:
Pro tento první pokus to bude hlína s vermikompostem a perlitem. Určitě bude připravená i ScrOG mřížka nejspíš 4x4 cm. Až pochytám nějaké vlastní zkušenosti, tak bych ráz zkusil vodu, ale to je hudba budoucnosti.

Hnojivo.
Růst – wuxal + vermesfluid
Květ – Plagron Alga Bloom

Obyvatelé:
To je otázka. Momentálně jsem tam dal dva Early Skunky, který jsou z řízků z matky ze semen z loňské out sklizně, ale pod úsporkama mám 4 řízky, který chystám na venek a zvažuju, že bych je tam šoup a na ven bych si z nich uříznul z každý řízek, bo času je ještě dost. No uvidíte jak se rozhodnu, každopádně teď jsou tam ty ES.

Nedodělky:
Vnitřní povrch je ještě v barvě dřeva, ale ještě dnes nebo zítra bude bílý.
Otvory pro pasivní přítah do spodní části skříně budu v nejbližší době dodělávat. Slibuju si od nich víc chladnýho vzduchu do prostoru okolo rostlin, tuďíž nižší teplotu a tudíž menší kravál od ventilátorů, protože budu moct snížit otáčky.
Utěsnění prostupů – přes ventilátory přijde aluflex. roura, aby skrz ně nešlo do skříně a z ní světlo. Mezery mezi dveřmi utěsním kartáčema, který mi daruje kamarád truhlář a který se používaj na dojezdy u vestav. skříní.

To by mohlo být tak asi všechno, pokud vás zajímá něco dalšího, tak se klidně ptejte, rád odpovím a pokud máte nějaké výtky, tak samozřejmě sem s nima, rád se poučím!
Zdárek

Old Post 15-03-2007 v 09:03 AM
lipi je offline   Profil uživatele lipi   Find more posts by lipi   Foto galerie člena lipi   Click here to Send lipi a Private Message   Add lipi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lipi
Stálý Člen

Karma uživatele lipi - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 565  

Fotečky.... Příspěvek č. 2












1. Dva prádelníky na sobě.









2. Odstranění stropu a dna a spojení prádelníků v jeden objekt.











3. Namontování dveří












4. Dveře zůstali otvírací dle původního rozdělění (tudíž na čtvrtiny). Mohlo by se to hodit při zalejvání, že neuteče tolik klimatu zevnitř.











5. Montáž stínítka







6. Montáž + zapojení elektriky... svítí!!!











7. Detail zapojení elektiky. Nepovedlo se mi uzemnit stínítko:-( Asi je to uchycením objímky bo co, ale jakmile ho připojím k uzemění, tak to vylítne.











8. Přítah








9. Odtahy + trafo













10. Momentální záběr do prostoru

Naposledy upravil lipi 15-03-2007 v 09:20 AM

Old Post 15-03-2007 v 09:04 AM
lipi je offline   Profil uživatele lipi   Find more posts by lipi   Foto galerie člena lipi   Click here to Send lipi a Private Message   Add lipi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Papek
Stálý Člen

Karma uživatele Papek - 87% PěstitelskáKarma uživatele Papek - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 374  

Příspěvek č. 3

čau
Chtěl jsem se zeptat, jestli tam budeš dávat nějakou reflexní fólii nebo jestli to je nabarvíš. Mohl bys vysvětlit tu techniku zvlhčování pomocí těch knotů? Jinak GL

Papkův tabáček
PapTab - Výroba cigaret + SMOKE REPORTs

Největšími nepřáteli tabáku mezi živočichy jsou, kromě člověka, slimáci.

Před potokem pět kopek konopí, za potokem .... čórka .

Old Post 15-03-2007 v 13:49 PM
Papek je offline   Profil uživatele Papek   Find more posts by Papek   Foto galerie člena Papek   Click here to Send Papek a Private Message   Add Papek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lipi
Stálý Člen

Karma uživatele lipi - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 565  

Příspěvek č. 4

Papek: Reflexní folii zatím nee, na to nemám. Teď se chystám vystlat skříň listy kalendáře. Jsou z druhý strany pěkně čistě bílé a lesklé a v "matkárně" se osvědčili. S primalexem se mi vůbec sviňit nechce. Musim mít taky do budoucna co zlepšovat Co se týče toho zvlhčování, tak jde o to, že do sklenice s vodou dám knoty, teď jsou tam 4 a před to PC ventilátor. Jak skrz ně proudí vzduch tak je suší, tím se zvlhčuje a knoty si zase sajou ze sklenice a tak je to pořád do kola. Tady je fotka,ale to tam byli ještě jenom dva knoty.(http://grower.cz/home/potw.php?acti...w&photoid=91350) V tom malym prádelníku to vytvořilo dobrý klima, ale nevím, jak to půjde v tom velkym. Třeba tam přidám ještě jednu nebo dvě takový sklenice. No počkáme a uvidíme

Old Post 15-03-2007 v 14:08 PM
lipi je offline   Profil uživatele lipi   Find more posts by lipi   Foto galerie člena lipi   Click here to Send lipi a Private Message   Add lipi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Papek
Stálý Člen

Karma uživatele Papek - 87% PěstitelskáKarma uživatele Papek - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 374  

Příspěvek č. 5

Tak to je dobrá vychytávka. Je vidět, že to je už trochu profi.

Papkův tabáček
PapTab - Výroba cigaret + SMOKE REPORTs

Největšími nepřáteli tabáku mezi živočichy jsou, kromě člověka, slimáci.

Před potokem pět kopek konopí, za potokem .... čórka .

Old Post 15-03-2007 v 14:26 PM
Papek je offline   Profil uživatele Papek   Find more posts by Papek   Foto galerie člena Papek   Click here to Send Papek a Private Message   Add Papek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lipi
Stálý Člen

Karma uživatele lipi - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 565  

Příspěvek č. 6

Profi moc né, právě spíš takový to domácí kutilství. Za co nejmíň peněz co nejvíc muziky

Old Post 15-03-2007 v 21:16 PM
lipi je offline   Profil uživatele lipi   Find more posts by lipi   Foto galerie člena lipi   Click here to Send lipi a Private Message   Add lipi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

lipi: zdarec pane Natřel bych to alespoň primalexem. Levná a celkem účinná záležitost.

Old Post 15-03-2007 v 21:46 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lipi
Stálý Člen

Karma uživatele lipi - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 565  

Příspěvek č. 8




Tak vnitřek skříně jest býlý. Stalo se tak pomocí toho papíru o kterém jsem mluvil.
Dneska v noci mě potkala nepříjemná komplikace!!! Dva ze tří PC ventilátorů odešli a tak mám ve skříni 33 i víc stupňů, což je nepřípustný a tak to vypadá, že kytky vrátím pod úsporky a počkám do výplaty, abych moh koupit EURO a do tý doby možná podniknu nějaký upgrade(utěsnění otvorů a dveří, zakrytí ventilátorů, pasivní přítahy). Možná bych se i pustil do toho vymalování primalexem, jen mě zajímá jestli je to účelnější než to co tam mám teď (viz.foto).

Old Post 16-03-2007 v 06:56 AM
lipi je offline   Profil uživatele lipi   Find more posts by lipi   Foto galerie člena lipi   Click here to Send lipi a Private Message   Add lipi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lipi
Stálý Člen

Karma uživatele lipi - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 565  

Příspěvek č. 9


Tak problém s ventilátorem jsem na chvilku zažehnal.... Včera jsem vykuchal ventilátor z nefunkční mikrovlnky a dal ho dovnitř na cirkulaci vzduchu. Jedinej PC ventilátor, který mi zbyl (původně fungoval jako aktivní přítah) jsem otočil a dělá mi aspoň nějaký odtah ze skříně. bez problémů udržujou teplotu mezi 29 a 30 stupni. Do výplaty to tahle nějak přežijou a pak pokoupím něco pořádnýho na odtah aby si holky pochutnaly na čerstvym vzduchu

Old Post 17-03-2007 v 11:55 AM
lipi je offline   Profil uživatele lipi   Find more posts by lipi   Foto galerie člena lipi   Click here to Send lipi a Private Message   Add lipi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Papek
Stálý Člen

Karma uživatele Papek - 87% PěstitelskáKarma uživatele Papek - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 374  

Příspěvek č. 10

Jaký to má výkon ten větrák z mikrovlnky? Z toho obrázku to vypadá jako docela velká a silná věcička.

Papkův tabáček
PapTab - Výroba cigaret + SMOKE REPORTs

Největšími nepřáteli tabáku mezi živočichy jsou, kromě člověka, slimáci.

Před potokem pět kopek konopí, za potokem .... čórka .

Old Post 17-03-2007 v 20:31 PM
Papek je offline   Profil uživatele Papek   Find more posts by Papek   Foto galerie člena Papek   Click here to Send Papek a Private Message   Add Papek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lipi
Stálý Člen

Karma uživatele lipi - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 565  

Příspěvek č. 11

Jediný co je na něm napsáno je 230V - 25W ... Ztím plní účel ale určitě bude vyměněn...

Old Post 18-03-2007 v 00:48 AM
lipi je offline   Profil uživatele lipi   Find more posts by lipi   Foto galerie člena lipi   Click here to Send lipi a Private Message   Add lipi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 12

Jestli máš teď 29-30 stupňů tak přez léto počítej tak s 36°. Ještě bych přidal něco na cirkulaci vzduchu, kytky by se měly furt hejbat

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 18-03-2007 v 18:55 PM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lipi
Stálý Člen

Karma uživatele lipi - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 565  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od Erixon
Jestli máš teď 29-30 stupňů tak přez léto počítej tak s 36°. Ještě bych přidal něco na cirkulaci vzduchu, kytky by se měly furt hejbat


Myslim, že ten ventilátor, kterej tam na cirkulaci je zatím dostačující a fučí tak, že kytky skoro letěj. Tohle řešení s PC ventilátorama je dočasný a v příspěvcích výš jsem psal, že po výplatě koupím 2 EURO tak doufám, že to postačí i na to léto. V nejhorším udělám pasivní přítah z garáže, kde se drží chládek

EDIT: No jak jsem tak koukal na tvuj thread, tak ten ofuk budu muset pořešit lépěji, ale zatím je na to čas

Naposledy upravil lipi 19-03-2007 v 13:55 PM

Old Post 19-03-2007 v 13:35 PM
lipi je offline   Profil uživatele lipi   Find more posts by lipi   Foto galerie člena lipi   Click here to Send lipi a Private Message   Add lipi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lipi
Stálý Člen

Karma uživatele lipi - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 565  

Upgrade:) Příspěvek č. 14






Zdárek!
Trochu jsem zapracoval a nakupoval, tak se s váma podělím o ty novinky...
Takže koupil jsem ventilátor na odtah (typ viz. foto). Má průměr 100mm a airflow 100m3/hod. Aby neprosvítalo světlo, tak jsem ho pořešil flexorourou 100mm. Ve spodní části skříně jsem šukačkou vyříz dva otvory 15x5cm. (stačí, nebo radši větší?)Teplota je okolo 26.
Jako bonus jsem si udělal radost a pořídil na růst metlu, jsem zvědav na ten rozdíl! Hlavně jsem zvědavej na to jak to bude s teplotou, protože po důkladném HLEDÁNÍ jsem se tu dočet, že MH se sodíkovou tlumivkou víc hřeje
ES jsem oba přesadil do větších květníků a rozhod se, že je nechám ještě pár dní růst a pak půjdou do květu,protože by mi mrchy přerostli a s tím nemám moc zkušeností Na vyzkoušení květu pod lampou a vychytání much to bude stačit a příští grow bude na ostro:-)
To by asi tak mohlo stačit

Old Post 21-03-2007 v 21:24 PM
lipi je offline   Profil uživatele lipi   Find more posts by lipi   Foto galerie člena lipi   Click here to Send lipi a Private Message   Add lipi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Papek
Stálý Člen

Karma uživatele Papek - 87% PěstitelskáKarma uživatele Papek - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 374  

Příspěvek č. 15

Kdyžtak písni, kolik tě stály ty ventilátory.Mě by to docela zajímalo.

Papkův tabáček
PapTab - Výroba cigaret + SMOKE REPORTs

Největšími nepřáteli tabáku mezi živočichy jsou, kromě člověka, slimáci.

Před potokem pět kopek konopí, za potokem .... čórka .

Old Post 22-03-2007 v 14:55 PM
Papek je offline   Profil uživatele Papek   Find more posts by Papek   Foto galerie člena Papek   Click here to Send Papek a Private Message   Add Papek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lipi
Stálý Člen

Karma uživatele lipi - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 565  

Příspěvek č. 16

Papek : Ten odtahovej stál rovný 200 a ty PC jsou grátis od kámoše, kterej dělá zprávce sítě;-)

Naposledy upravil lipi 24-03-2007 v 12:01 PM

Old Post 23-03-2007 v 11:51 AM
lipi je offline   Profil uživatele lipi   Find more posts by lipi   Foto galerie člena lipi   Click here to Send lipi a Private Message   Add lipi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:06 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-10-2008 - Lipi's 2nd 250W - soil - 92 odpovědí
04-02-2007 - Môj 1st Indoor 250W ScroG SK - 45 odpovědí
14-01-2008 - 150W ScroG - 92 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2534600 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív