Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » DRIP vs BUBBLER
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Czilum
Stálý Člen

Karma uživatele Czilum - 47% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 74 

Dotaz Příspěvek č. 1

Ahoj lidičky,dlouho se přu s kamarádem co je lepší a efektivnější,zda drip systém nebo bubbler.Předpokládejte,že nejste omezeni místem a můžete si postavit oba systémy.Který z těchto systému by jste si vybrali?Předem dík za odpovědi.

Old Post 22-01-2003 v 09:05 AM
Czilum je offline   Profil uživatele Czilum   Find more posts by Czilum   Foto galerie člena Czilum   Click here to Send Czilum a Private Message   Add Czilum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 2

Moje odpoved na otazku, co bych si postavil, zni jednoznacne bubbler - jsem totiz velmi liny (a mam malo casu): na bublak, kdyz se vysperkuje, nemusim sahnout velmi dlouho. Kdyz jsem zkousel drip, co chvila bylo neco ucpany.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 22-01-2003 v 11:14 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mičurin
Nový Člen

Karma uživatele mičurin - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 7 

Příspěvek č. 3

ja si myslim ze bubler rozhodne neni varianta dripu jelikoz treba ja nemam zadny čerpadlo ale vzduchvani. Jinak mam stejnej nazor jako viridis, kdyz sou kyti vetsi tak na ne nemusim 14 dni vubec smatat - mam 50l bubler asi 40cm vysokej na 6 kyti a dyz maj koreny na dno tak sou v pohode. Jedinej problem je se vzduchovacima kaminkama ktery vydrzej jenom na jednu sklizen a pak se asi kvuli solim v roztoku rozpadnou nebo skoro nebublaj

Old Post 16-02-2003 v 09:31 AM
mičurin je offline   Profil uživatele mičurin   Find more posts by mičurin   Foto galerie člena mičurin   Click here to Send mičurin a Private Message   Add mičurin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr168
Nový Člen

Karma uživatele petr168 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2002
Příspěvků: 17 

Příspěvek č. 4

A co tak trochu obojí?

Já používám kombinaci dripu a bubleru. Mám nádobu (zednická nádoba na maltu) má asi 90l a dávám tam tak 50 l. Dole mám vhozený čerpadlo který je napojený na soustavu kohoutků (používá se na rozbočování CO2 u výčepního zařízení )) a ke každé kytičce jde od kohoutku 7 mm vinilanka (potravinářská, průhledná, tlustostěnná hadička). Teďka co mi to přináší... V zásadě největší výhoda je při růstu u nálo zakořeněných kytiček kdy kořeny nedosahují až tak moc do vody. Samozřejmě používám i vzduchovadlo na lepší přísun kyslíku ke kořenům, ale čerpadlo zajišťuje docela dobré míchání roztoku. No co jinak říct. Snad jen že můžu čerpat roztok až do nuly, vydrží to docela dlouho a hlavně... hlavně, že kytičky rostou jako z vody p Teda z general hydroponics.... Ocením názory )

Old Post 28-02-2003 v 08:22 AM
petr168 je offline   Profil uživatele petr168   Find more posts by petr168   Foto galerie člena petr168   Click here to Send petr168 a Private Message   Add petr168 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lemarc
Stálý Člen

Karma uživatele Lemarc - 41% PěstitelskáKarma uživatele Lemarc - 41% PěstitelskáKarma uživatele Lemarc - 41% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 145  

Příspěvek č. 5

petr 168 ....... ty průhledný hadičky vyměň za tmavý, zabráníš možné tvorně zelených řas
?? píšeš že můžeš čerpat roztok až do nuly ?? ...... to ti pak kořeny visí ve vzduchu ??

Moje volba hydra je BUBLER

Lem

Summer Queen - MODRÁ kytka

Old Post 02-03-2003 v 10:36 AM
Lemarc je offline   Profil uživatele Lemarc   Find more posts by Lemarc   Foto galerie člena Lemarc   Click here to Send Lemarc a Private Message   Add Lemarc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr168
Nový Člen

Karma uživatele petr168 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2002
Příspěvků: 17 

Hydroponie Příspěvek č. 6

No samozřejěmě, že až do nuly to nejde... ale moc tam toho nezbývá... a kořeny, jak říkáš, mi v klidu vysí ve vzduchu... a myslím, že jim to jde docela k duhu..

Old Post 10-03-2003 v 08:45 AM
petr168 je offline   Profil uživatele petr168   Find more posts by petr168   Foto galerie člena petr168   Click here to Send petr168 a Private Message   Add petr168 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ganjik
Stálý Člen

Karma uživatele ganjik - 60% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 7

Zkušenosti s bubblerem nemám žádný,ale s dripem jsem absolutně spokojen.

Například před 14 dny jsem byl týden na horách a nebál jsem se kytičky nechat bez dozoru - a teď už se ani bát nebudu - nic se neucpalo, Ph stouplo minimálně (takže jsem ho upravil) a kyti vypadaly skvěle.

Takže zmíněné nedostatky dripu ze svých zkušeností nepotvrzuji.

No a velký kytky? Nemyslím, že by to byla výsada bubbleru.

Ganjik

Old Post 17-03-2003 v 10:37 AM
ganjik je offline   Profil uživatele ganjik   Find more posts by ganjik   Foto galerie člena ganjik   Click here to Send ganjik a Private Message   Add ganjik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alennka
Stálý Člen

Karma uživatele Alennka - 47% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 70 

Příspěvek č. 8

Drip je uplně na pohodu.Čerpadlo,vzduchování,ph a ec metr.Starostí málo a kyti se usmívaj. Změnu neplánuji,no maximálně za out a k tomu 24hochranku.

Hmmm...........

Old Post 19-03-2003 v 23:30 PM
Alennka je offline   Profil uživatele Alennka   Find more posts by Alennka   Foto galerie člena Alennka   Click here to Send Alennka a Private Message   Add Alennka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ganjik
Stálý Člen

Karma uživatele ganjik - 60% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 9

2 Alennka: Sakra, vzduchovani nemam ...
2 E_D: To nepochybne. To je nepopiratelna vyhoda bubbleru - cena.

Jinak wono to pestovani bude vubec na pohodu - hi, hi.

Ganjik

Old Post 20-03-2003 v 10:13 AM
ganjik je offline   Profil uživatele ganjik   Find more posts by ganjik   Foto galerie člena ganjik   Click here to Send ganjik a Private Message   Add ganjik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mmed
Stálý Člen

Karma uživatele mmed - 92% PěstitelskáKarma uživatele mmed - 92% PěstitelskáKarma uživatele mmed - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 74  

Příspěvek č. 10

Celkem se taky zastávám bubblátka.
Začal jsem si v něm jen tak zkušebně pjestovat, abych viděl jak ten indórovej zázrak vlasně fachá. Zezačáku jsem měl pocit, že když se bude dařit, na druhou sklizeň zkusim drip. Ale zatim u bublátoru zůtavam, neb jsem si na něj už zvyk a první sklizen byla velmi obstojná.
Kromě nízkejch nákladů je výhodou i poměrně pohodlná obsluha. A kytky rostou "jako z vody"
Na druhou stranu, je hlučnější. Vzduchátka vetšinou dost vrněj.

Old Post 03-04-2003 v 00:48 AM
mmed je offline   Profil uživatele mmed   Find more posts by mmed   Foto galerie člena mmed   Click here to Send mmed a Private Message   Add mmed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MUT
Stálý Člen

Karma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 180  

Příspěvek č. 11

Pěstuji v substrátu. Nyyní přecházím od hlíny k kokosu.
Jednou skoušel bublák a moc mi to nevyšlo. co chybí...
Teď sem si nainstaloval micrp-drip od Gargeny. je to sice něco jinýho než drip o kterým se tu bavíte. Halvní rozdíl je v tom že nemám uzavřený okruch živného roztoku = kapu do kokosu a co je jaksi navíc proteče na podlahu.....to ale nepříliš vadí.
No drip o proti zalejvání rukou má tu výhodu že je pravidelně a víckrát , se to už projevuje ---------OOOO palicema jak prase.
Já tvrdím že v substrátu je jim líp. Možná ještě aero, ale nejsou náhodou kořeny odjektěživa zvyklí že sou v pevné látce a né v tekutině (voda i vzduch) ?
Taqk ahoj

P.S. Myslím že rozhodující je umístění pěstírny, provoz, nároky,..... podle toho se vybere optimální systém heh

Old Post 03-04-2003 v 08:14 AM
MUT je offline   Profil uživatele MUT   Find more posts by MUT   Foto galerie člena MUT   Click here to Send MUT a Private Message   Add MUT to your buddy list     Navštiv homepage uživatele MUT! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lSlUlPl
Stálý Člen

Karma uživatele lSlUlPl - 82% PěstitelskáKarma uživatele lSlUlPl - 82% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 127  

Příspěvek č. 12

Hele jaka ma bejt teplota v bubleru?

LED skrin

Old Post 21-08-2003 v 17:29 PM
lSlUlPl je offline   Profil uživatele lSlUlPl   Find more posts by lSlUlPl   Foto galerie člena lSlUlPl   Click here to Send lSlUlPl a Private Message   Add lSlUlPl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lSlUlPl
Stálý Člen

Karma uživatele lSlUlPl - 82% PěstitelskáKarma uživatele lSlUlPl - 82% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 127  

Příspěvek č. 13

ok

LED skrin

Old Post 22-08-2003 v 09:12 AM
lSlUlPl je offline   Profil uživatele lSlUlPl   Find more posts by lSlUlPl   Foto galerie člena lSlUlPl   Click here to Send lSlUlPl a Private Message   Add lSlUlPl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kouZelnik
Stálý Člen

Karma uživatele kouZelnik - 35% Pěstitelská

Registrován: Aug 2003
Příspěvků: 27 

Příspěvek č. 14

Teplota musí být hlavně stálá. A pochopitelně rozumná - kolem těch 20-25 je to akorát.

Old Post 22-08-2003 v 09:40 AM
kouZelnik je offline   Profil uživatele kouZelnik   Find more posts by kouZelnik   Foto galerie člena kouZelnik   Click here to Send kouZelnik a Private Message   Add kouZelnik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:46 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
12-01-2015 - modifikovany bubbler - 36 odpovědí
29-08-2003 - Proudeni vody v Bubbleru - 3 odpovědí
29-08-2003 - Škodci v bubbleri - 1 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0814280 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív