Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz - Grower.cz » Návody na pěstování » Než začnete...

Stáhni si kompletního průvodce Jak pěstovat marihuanu:
FAQ ve verzi pro tisk - [ http://prirucka.grower.cz ]

Kde koupit vybavení pro pěstování? - [ http://grower.cz/rozcestník ]


Zpět na Kategorie FAQ | Slovník Pojmů
Otázky v kategorii Než začnete... Poslední Aktualizace
 • Kolik budu mít výnos v gramech? [7/10]
 • 28-07-2008 v 04:06 AM
 • Jaké místo mám zvolit jako pěstírnu? [5/10]
 • 17-05-2002 v 14:02 PM
 • Jakou techniku pěstování mám zvolit? [4/10]
 • 18-05-2005 v 15:13 PM
 • Mám začít s řízky, značkovými semeny nebo stačí noname? [6/10]
 • 24-02-2005 v 17:18 PM
 • Kde mohu sehnat kvalitní semena? [3/10]
 • 08-07-2003 v 10:49 AM
 • Návod na objednávku u Dutch Passion [7/10]
 • 28-07-2008 v 04:16 AM
 • Výběr semene podle mateřské kytky,vzhledu a tlaku... [4/10]
 • 29-05-2002 v 21:04 PM
 • Jaký spínač cyklů si mám pořídit? [4/10]
 • 11-03-2003 v 07:43 AM
 • Některé knihy o konopí a marihuaně [7/10]
 • 23-06-2006 v 08:48 AM
  Veškerá data jsou evropského formátu; časy jsou GMT +01:00 (CZ).

  Kolik budu mít výnos v gramech?
  Výnos je spolu s kvalitou hlavním ukazatelem schopností pěstitele. K vyvrácení jedné z nejrozšířenějších pověr bychom měli uvést především: Výnos nezávisí na počtu rostlin na jednotku plochy.


  Výnos je určen především genetickou kvalitou rostlin, úzkostlivým dodržením veškerých faktorů ovlivňujících život rostlin, volbou pěstební metody, kvalitou vstupů (voda, vzduch atd.) osobností pěstitele a dalšími.


  Nezáleží jestli máme pod 1000W šedesát kytek, nebo jednu - pokud je prostor využit efektivně (což při extrémně malém počtu rostlin může znamenat využití komplexnější pěstební techniky, např. pletiva). Čas potřebný pro vegetativní fázi je nepřímo úměrný počtu rostlin.


  Kolik tedy bude tvůj výnos v gramech?
  Obecně platí že při úzkostlivém dodržení veškerých požadavků rostlin, za použití kvalitních technických prostředků, nekompromisní péči a dostatku času, péče a osobního vztahu k rostlinám by měl KAŽDÝ PĚSTITEL být schopen docílit výnosu kolem 1g/Watt výkonu výbojky - tedy okolo 400 g z jedné 400 W výbojky - svojí roli v takové kalkulaci samozřejmě hraje i čas viz GE Index V optimálních až ideálních podmínkách je možno samozřejmě dosahovat i lepších výsledků


  Jaké místo mám zvolit jako pěstírnu?
  Musíš dopředu počítat se třemi hlavními faktory:
  • Bezpečnost - vše musí být dostatečně skryté před nechtěnými zraky. Nikdy nikomu nevěřte! Za žádných okolností se nezmiňujte o tom, že pěstujete indoor!
  • Dostupnost elektřiny - lampy a další vybavení spotřebují dost elektrického proudu, který musí být po ruce. A pozor! Velké zvýšení spotřeby (tisíc wattů a výše) by někomu mohlo být nápadné.
  • Větrání - velký problém s uzavřenými pěstírnami je teplo. S tím souvisí i vůně marihuany, která je posledních několika týdnech kvetení velice výrazná. Proto je třeba dopředu promyslet, jak zařídit větrací systém včetně odstranění pachu. A počítej také s hlučností větracího systému.

  Myslete také na to, že vytvoříte umělé životní prostředí, které probudí v místnosti všechny přítomné organismy (škůdce, plísně a někdy i predátory). Proto je vhodné vybrat čistou místnost s menším požadavkem na důkladnou desinfekci. Pro větší procento ůspěšnosti a klidný průběh života vašich rostlinek.

  Jakou techniku pěstování mám zvolit?
  Principem je mít co nejstejnorodější zelenou masu. Všechny vrcholky by měly být ideálně stejně daleko od lampy, což umožňuje zavěsit ji co nejníže a beze zbytku využít světelný výstup. Protože více světla = větší palice.


  Obecně řečeno, styl pěstování je obvykle podřízen použité lampě.

  Bush style

  Vhodný od 600W lampy výše, jelikož ta dokáže prosvítit hustou zelení i do rozumné hloubky. Bush (aka Supercropping) spočívá v tom vytvořit jeden hustý "keř" a pěstovat jeden případně dva pod každou lampou. Toho dosáhneme tím, že řízek zastřihneme okamžitě jak zakoření a místo jednoho vrcholu necháme vyrůst dva. Tyto vrcholy necháme vyrůst o tři kolénka a nad třetím znovu zastřihneme. Vytvoříme tak čtyři hlavní vrcholy mohutně podporované sekundárním růstem, prostě velkou "kouli".

  Monster-bush

  Prakticky Bush style pod tisícovkou. Velký světelný výkon umožňuje růst nezastřižený vysoký keř (podobně jako outdoor). Je třeba květník (nebo bubbler) o velkém objemu. Také je třeba mít připravený nějaký mechanismus k ochraně před zlomením větví obtěžkaných palicemi (to je ostatně občas potřeba i při klasickém bush stylu). Přivazování ke stropu nebo joja z growshopu fungují bezvadně.

  Sea of Green

  Nejuniverzálnější technika efektivní už od 150W a výše. Veškeré potřebné informace jsou v Carlosově článku SOG & ScrOG.

  Screen of Green

  Vhodný již od 70W lamp. Veškeré potřebné informace opět v článku SOG & ScrOG.


  Mám začít s řízky, značkovými semeny nebo stačí noname?
  Ideální variantou je začínat s kvalitními řízky. Kvalitní řízek je malá rostlina vysoká cca 10 - 12 cm i se sadbovací kostičkou, ze které čerstvě vyrůstá několik tlustých sněhobílých kořínků - tyto by něměly být delší než 0,5 - 1 cm než dojde k zasazení do větší kostky nebo jiného substrátu. Listy řízku by měly být tmavě zelené, bez zažloutlých nebo zahnědlých míst, stonek by měl být velmi jemně lignifikovaný (zdřevnatělý) a v sadbovací kostičce by se neměl viklat. Optimální je pokud máte možnost svého dodavatele klonů (řízků) navštívit v jeho pěstírně. Čistota, hygiena, pečlivost, koncepční způsob práce a v neposlední řadě vybavení a hlavně VÝSLEDKY by pro vás měly být dobrým vodítkem při posuzování kvality produktů toho kterého pěstitele. Nejlepší je pochopitelně doporučení kvalitního pěstitele o kterém víte že ze stejných řízků pravidelně produkuje cca 1g/Watt kvalitního produktu.
  Co se týká semínek - pěstování z nich má svoje výhody i nevýhody. Semínka jsou v podstatě dvojího druhu - nefeminizovaná (poměr samci x samice cca 50 : 50 a lepší ve prospěch samic) a feminizovaná (ze všech semen budou samice) přičemž feminizovaná semena bývají až 2x dražší. Obecně rostliny pěstované z feminizovaných semen jsou citlivější k šokům v pH, EC, teplotě, vlhkosti atd a mají větší sklony na tyto šoky reagovat tvorbou hermafroditů - tedy samčích květů na samičích rostlinách - a tím mohou znehodnotit celou úrodu. Pokud si věříte že jste schopni udržet veškeré podmínky v optimálních rozmezích a pokud jste se rozhodli pro nižší počet rostlin v pěstírně (cca do 15 na lampu) mohou pro vás feminizovaná semena být vhodnou volbou - je to v podstatě největší jistota kvalitního genetického materiálu zvolíte-li kvalitní seedbanku. U nefeminizovaných semen je potřeba odstranit samčí rostliny dříve než dojde k opylení samičích - z toho plyne potřeba stálé kontroly v kritickém období od 1. do cca 3. týdne po přepnutí na květový režim v závislosti na odrůdě, způsobu pěstování a dalších okolnostech. Co se týká noname semínek (to znamená - čertvíco od kámoše) dá se spolehnout na osobní doporučení avšak výsledek je vždy nejistý - investovat peníze, práci a hlavně čtvrtroku času do něčeho nespolehlivého můžu doporučit jenom v opravdu specifikých případech.
  A nyní pár informací o výběru odrůd. Zcela zjednodušeně platí následující:
  Indica - odolnější, vyšší výnosy, kratší doba květu, účinky "stoned" neboli "do mrtva"
  Sativa - choulostivější, nižší výnosy, delší doba květu, účinky "high" neboli "do vesela"
  Informace udávané seedbankami berte s rezervou a spíš jako informativní a porovnávací - místo nízké/střední/vysoké výnosy se většinou udává vysoké/velmi vysoké/obří výnosy :)
  Další věcí na kterou byste si měli dát pozor je současný trend ke stále novým a novým odrůdám s údajně "novými špičkovými" vlastnostmi - NEPODLÉHEJTE TRAPNÝM MÓDNÍM TRENDŮM - všechny krásně znějící názvy jsou jenom jména a všechny "nové" odrůdy jsou pořád jenom kříženci cannabis sativa a cannabis indica

  Kde mohu sehnat kvalitní semena?
  Jakéhokoliv distributora nebo seedbanku nejprve před nákupem zkontroluj na Greenmanových stránkách: www.seedbankupdate.com.


  Tento business totiž není právě znám pro svou etiku ;-).


  Návod na objednávku u Dutch Passion
  Pro neznalé angličtiny, sepsal člen cannabio:

  Tento návod slouží jen pro informaci, v žádném případě nikoho nenabádám k nákupu.
  Takže tento návod je pro platbu cash (hotově) na stránkách

  http://www.dutch-passion.nl/home.php?l=en

  1.Vybrat v horní liště Outdoor či Indoor.

  2.Po najetí nabídky vybrat ze dvou možností Regular (obyč.) nebo Feminised (feminizovaná) modelu o kterej je zájem a kliknout na tento nápis. Je to jedno, páč stejně najede nabídka obou forem.

  3.V tabulce modelů vybrat ten o kterej je zájem a do kolonky, kde je u toho modelu 0 (nula) napsat počet balíčků (každej 10 semen). V první tabulce jsou obyč semínka tzn Regular. V tabulce pod ní sou Feminised. Po vybrání a napsání počtu kusů se uplně dole objeví v kolonce Subtotal, kolik euro bude potřeba.

  4.Klikneme na „(Help: Payment in cash)“ u nápisu „Payment in cash (Help: Payment in cash)“ a zobrazí se instrukce, kde jsme nabádáni ke kompletnímu vyplnění objednacího formuláře. Uplně dole je pak velmi důležitá adresa na kterou posíláme vytištěnou objednávku i s hotovostí. Po opsání adresy nápovědu uzavřeme.

  5.Označíme kolečko u nápisu „Payment in cash (Help: Payment in cash)“ a hned pod tím tlačítko Continue. V zápětí se objeví onen objednávkový formulář s automaticky vypsanou objednávkou i s celkovou sumou, kterou je nutno poslat.

  6.V tomto formuláři poctivě vyplníme svoji adresu:
  Name: jméno
  Street: ulice
  Postal code: PSČ
  Town: město
  Country: stát (czech republic , slovak republic)
  E-mail: e-mail
  a takto vyplněnou objednávku vytiskneme pomocí tlačítka Print (tisk).

  7.Vytištěnou objednávku vložíme společně s částkou (v eurech) uvedenou v kolonce Total a odešleme doporučeně na předtím z nápovědy opsanou adresu.

  Kapiš. To je snad pochopitelný i pro .....

  Výběr semene podle mateřské kytky,vzhledu a tlaku...
  Semínka vybírajme podle pořekadla: jablko nepadne daleko od stromu.Doporučuji keře, i malé, ale zato propracované stavbou a květy.Stačí pohled na kytku, která vytváří struktury, jež bych rád ocenil při vytváření květin, podívám se na květ a tato květina, i když má venku květy malé (relativně), pod lampou se rozvine při zachování několika pravidel v bonsai. Je ale nutné vědět, že některé modely jsou vhodné pouze pro outdoor!!!Doporučuji prostudovat weby prodejců semínek.
  Tedy, jaké další parametry je třeba při výběru semínka : struktura matky a otce, tvar, barva, vůně a velikost květů, výnos, chuťové kvality, doba květu atd. tedy analogie se šlechtěním je na místě. Pro pěstování pod umělým světlem se hodí především modely, které nerostou příliš vysoko a tvoří keře. To dělají modely, které jsou především druhu cannabis indica. Sázím semínka, jež mívají žlutohnědou až hnědou či šedou lesklou barvu se zajímavými kresbami,tj. žilkami. Zelená nebo bílá jsou nedozrálá. Zkouším, jestli vydrží určitý tlak mezi prsty.Je-li k dispozici velká zásoba semínek a omezená pěstovatelská plocha, vyberu pouze velká, tmavá a zaokrouhlená. Nezapomeňme na barvy a kresby na semínku.Podobné vzory-podobné tvary.Každé semínko mluví svojí symbolickou řečí o svém původu, tj. například semínka z jedné paličky mají podobné vzhledové vlastnosti.

  Jaký spínač cyklů si mám pořídit?
  Na světlo a na ventilátory Ti budou stačit pouze mechanicke spínací hodiny,které pořídíš třeba v Baumaxu za 200,- .Spínají po čtvrt hodině
  a to je to co potřebuješ.
  Na zavlažování pro drip system budeš potřebovat digitální spínací hod.Pořídíš je třeba v elektru asi za 650,-.
  U drip systemu je potřeba aby se dávkovalo min. po 1 minutě.

  Některé knihy o konopí a marihuaně
  - Doležal J.X.: Marihuana

  - Doležal J.X.: Marihuana 2000

  - Ratsch Christian : Konopí jako lék
  Anotace:
  Přes 6 000 let se konopí používá k výrobě vláken, k léčitelství, k výživě, ale i jako omamný prostředek – a to nejen ve starověkém Egyptě, ale i u Asyřanů, v Antice, v islámském a středověkém lékařství. Zejména u asijských léčitelů se dodnes těší velké oblibě. U tibetských lékařů se používá jako antidepresivom k vyvolání euforistických nálad či jako afrodisiakum, nemluvě o germánských a keltských předcích. Ovšem odborná publikace známého vědce a etnobotanika Ch.Rätsche si všímá i současnosti, která těží z poznatků minulosti a snaží se je účinně aplikovat.


  - Ratsch Christian: Konopí - léčebný prostředek lidstva
  Anotace:
  Tímto kvalifikovaným a interdisciplnárním dílem o konopí prezentuje autor nejen rozsáhlý soubor poznatků z taxonomie, biochemie, sociální historie, psychofarmakologie a dějin práva, ale i originální interpretaci role, kterou tato rostlina hraje.


  - Conrad Chris: Konopí pro zdraví - fakta o léčivých účincích marihuany
  Anotace:
  Fakta o léčivých účincích marihuany. Marihuana je zdaleka nejlepší a stále nejefektivnějším lékem užívaným pro úlevu od symptomů provázejících AIDS, rakovinu, glaukom, artritidu, epilepsii, roztroušenou sklerózu a mnohá další onemocnění. Konopí pro zdraví je první knihou, která objasňuje všechna fakta o této zajímavé rostlině. Chris Conrad zkoumá všechny aspekty vlastností rostliny Cannabis sativa, od jejího tradičního použití ve starověké Číně a Indii až po současné znovuobjevení výživné hodnoty, na psychiku nepůsobících konopných semen. Semeno konopí sestává z proteinů, vlákniny a esenciálních mastných kyselin, které podporují imunitní systém. Informace o vlivu konopí na zdraví přináší i oddíl věnovaný receptům, takže budete moci tuto ideální potravinu ihned zařadit do svého jídelníčku. Kromě toho, že prochází stovky vědeckých studií věnovaných marihuaně a vysvětluje její terapeutické působení na veškerá tělesná ústrojí, připojuje autor i praktické informace o tom, jak začít s cannabisovou terapií, jak se stát jedním z pacientů zařazených do rozsáhlého výzkumu uživatelů a jakým nebezpečím - ze strany zákona i jiným - budete pravděpodobně čelit.


  - Lynn Zimmerová, John P. Morgan: Marihuana - mýty a fakta
  Anotace:
  Oba autoři (profesor farmakologie a profesor sociologie působící na newyorské lékařské fakultě City University New York) podnikli rozsáhlý průzkum v oblasti vědecké literatury, která vznikla na téma účinků marihuany na člověka. Systematicky fakta seřadili a porovnali se zažitými tvrzeními o této droze. Populární formou podaný vědecký přehled ukazuje, že užívání marihuany bezpochyby může být škodlivé – ale zdaleka ne tolik, jak škodlivé jsou falešné mýty, které ji obklopují. Kniha je určena dospívajícím i jejich rodičům, školním protidrogovým koordinátorům, policistům i široké veřejnosti. Měli by ji znát lidé, kteří marihuanu milují, i ti, kteří ji nenávidí.


  - Gottlieb Adam: Vaříme s konopím
  Anotace:
  Kniha pro všechny kulinářské poživače zmašťujících pokrmů.


  - Robinson Rowan: Velká kniha o konopí
  Anotace:
  Kniha přináší komplexní pohled na konopí v dějinách lidstva jako na kulturní rostlinu všestranného využití.


  - Robinson Rowan: Konopný manifest
  Anotace:
  Konopný manifest se týká dvou rozdílných záležitostí, jejichž směšování už způsobilo mnoho problémů. Jak konopí, tak marihuana patří ke stejnému rostlinnému druhu, Cannabis sativa. To však ještě neznamená, že je to jedna a táž rostlina. Vezměte si třeba jezevčíka a bernardýna - oba patří ke druhu Cannis familiaris, ale svým vzhledem a svými schopnostmi se od sebe výrazně liší. Stejně je to i s konopím a marihuanou. Konopí je štíhlé obilí, které se pěstuje už po tisíciletí pro vlákno a jedlá semena. Rozhodně se jím nemůžete zfetovat. Marihuana je keřovitá forma téhož druhu, která se pro své psychoaktivní a léčivé vlastnosti pěstuje stejně dlouho. Konopí a marihuana jsou dvě různé rostliny, které se od sebe natolik liší, že se je za dvě minuty naučí bezpečně rozeznávat i státní policista. Aby se předešlo nedorozumění, soustřeďuje se první část knihy na konopí bez psychoaktivních vlastností a na způsoby, kterými už pomohlo, kterými pomáhá nebo kterými může pomoci světu. Druhá část se věnuje marihuaně. Tyto dvě rostliny se od sebe liší, takže klidně můžete zcela podporovat jednu a zároveň být odpůrcem druhé. Na Cannabis sativa je však nejpozoruhodnější, že jedna její forma slouží utilitárním potřebám lidstva, zatímco druhá působí na naší duchovní a intelektuální podstatu. Proto je záhodno uctít dvojí podstatu této prastaré rostliny v jedné knize.


  - Dupal Libor: Kniha o marihuaně
  Anotace:
  Publikace shrnuje poznatky o konopí, přináší návody jeho pěstování, zpracování a užívání. Odborně erudovaná kniha, která by neměla scházet v knihovně žádného milovníka marihuany.


  - Benhaim Paul: Konopí-zdraví na dosah - holistická kuchařka
  Anotace:
  Až si tuto knihu budete číst, začnete mít nechuť nakupovat a konzumovat průmyslově
  upravené potraviny. Velká pravda o výrobě potravin a jak tyto upravené potraviny
  nahradit přírodními.


  - Grinspoon Lester, Bakalar James B.: Marihuana-zakázaná medicína
  Anotace:
  Kniha se zabývá léčebným využitím konopí v historii a současnosti vč. léčení epilepsie, depresí a rakoviny.


  - Herer Jack: Spiknutí proti konopí aneb „Císař nemá šaty“
  Anotace:
  Nezkreslený výklad o cannabis - konopí, konopné prohibici a o tom, jak může marihuana zachránit svět.


  - Charles Baudelaire: Báseň o hašiši

  - Allen Ginsberg: Velký marihuanový podvod

  - McKenna: Pokrm Bohů

  - Velká encyklopedie psychedelických látek

  - Martin Booth: Dějiny konopí (Praha 2004)

  - The Marijuana Grower's Guide by Mel Frank and Ed Rosenthal - ke stazeni zde.


  Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
  Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

  Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
  Page generated in 0.0334090 seconds with 13 queries.
  Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív