Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 2 3 [4] 
LED 300W, 8x SourDiesel RC, Wilma, Bcuzz - Klikni zde pro originální téma
odo
MocnyOkurek - Tak to som zvedavy a zároveň prekvapený, že nefičíš okamžite! :-) Budem sledovať!
Whoau
Hrdic co jako na LED panelu neopravis ? :) jasne kdyz odejde LED tak ji proste vymenis ... 200w panel ma 4 ... se 3 porad dojedes kolo nejak ... kdyz ti odejde zdroj tak bud opravis nebo vymenis ... je na tobe zda pro napr 200w panel zvolis 1 zdroj nebo jako ja 4 :))) ... cele to LED teleso je slozene z cipu, napajecich zdroju nebo zdroje a chladice s vetrakem ... co si na tom proboha neopravis jako elektrikar kerej se LED zabyval to by me vazne zajimalo ... tento argument tvuj te spis usvedcuje ze si o LED moc toho nestudoval ... doporucuju rozsirit obzory a pro srovnani se opravdu podivat na EBAY ci tak za kolik je mozne komponenty kopupit.
Hrdic
Pokud odejde zdroj například tak, že se prorazí filtrační kondenzátor, nebo přechod některého ze stabilizačních tranzistorů a na výstupu k diodě vznikne špička, poškodí se tím přechod diody. I kdyby po výměně zdroje svítila, nebude svítit tak efektivně, jako před tím a její vyzařované spektrum může být úplně jiné. Vzhledem k tomu, že zdroj pro ledky v panelu je spínaný, obsahuje celkem velké množství jak aktivních, tak pasivních součástek, které jsou v dnešní době celkem poruchové. Vzhledem k charakteristice diody, je zdroj zatěžován proudově a právě proud je hlavní příčinou poruch jak pasivních, tak aktivních součástek. Neprojevuje se to hned ale spíše až po určité době. Hodně také záleží na prostředí, ve kterém je panel.
Přirovnal bych to asi ke koupi nového auta. Koupíš auto, nějakou chvíli funguje spolehlivě a po čase do něj stejně sypeš pořád jen peníze. Nehledě na to, že vaše ušetřené peníze za sníženou spotřebu stejně časem budete muset vrazit zpět. Po čase elektrolit vyschne a bude mít vyšší ERS, což způsobí větší odběr ze sítě.
MocnyOkurek
Hrdic nebude jeste dlouho fanousek led :))
masuro
Hrdic jebes pekne picoviny. Asi moc hulis 😀
Mně odešel zdroj na panelu z NL. V sobotu. Pondělí posílali z NL náhradu. Do týdne to bylo vymeneny. Panel jede dál a je super. Asi tak 😀
Hrdic
Tak v současné době bych panel určitě nekupoval ale hlavně z toho důvodu, že HPS mám prostě zadara. :D
Masuro: Nikde jsem nepsal, že nemůže jet dál, otázkou je jak jede dál. Každopádně kdyby mě osobně odešlo nějaké ze světel ve fázy květu a trvalo to týden, nebyl bych moc rád.
Whoau
Hordic tak nacteno mas dobre. Kolik panelu si mel nebo zkusil ze vis ze to tak odchazi ?
masuro
Jede uplne normalne, jak by měl asi jet. To je debilni argument jako že ti odejde předřadník a koupíš nový tak ti HPS už nepojede jako dřív.
krobak
Chlapci bolo by Vám treba založiť vlákno: "Kvílenie HPS-károv vs LEd-károv" aby sa Okurkovi prestalo zasierať vlákno príspevkami mimo tému. Každý nech si hľadá svoje pre/proti... Podobným spôsobom ktorým sa to tu ubralo silno pochybujem.

PS:Parádny výsledok Okurku, len tak ďalej. Ešte zopár podobných pestov a aj Krobak si zoženie LEd na hranie :).
Hrdic
Já už s tím končím, protože jsem zjistil, jak se tady věci mají a že je to tu rozdělené na 2 tábory. Nebudu tu někoho zbytečně dráždit a ani jsem to neměl v úmyslu.
Whoau s LED systémy pracuji asi 6 let. Stavím i zdroje pro LED a zkrátka vím, že přístroje jsou poruchové. Zjišťuji i příčiny poruch a snažím se jim pak předcházet. V samotné architektuře systémů bych problém neviděl, problém je v tom, že výrobci často poddimenzují výkon součástek a pak to špatně dopadá. :)
masuro: Myslel jsem to tak, že ta LEDka už nemusí vyzařovat světelné spekrum, ke kterému byla určena a výhoda LED panelů má být právě přesné spektrum.

Každopádně proti uživatelům provozujícím LED nic nemám, jen se snažím upozornit na fakt, že situace nemusí být časem tak růžová, jak se zdá být.
Zefram Cochrane
Také jsem hodně bastlíval a to jak řešení od diskrétních součástek po spojování již vyrobených modulů. Mimochodem také sestavuji a dělám upgrade počítačů. Takže mám ponětí o spolehlivosti různých konstrukcí a sestav a vím také něco o MTBF čili střední době mezi poruchami.
Takže pokud si sestavím zdroj z mnoha modulů je to jiný stav než když koupím kompaktní specializovaný zdroj kde výrobce dá 3-5 let záruku. Nebo když abych ušetřil tak udělám overclock počítače nebo provozuji LED na hranici napětí či povoleného proudu. A nebo LED provozuji maximálně na optimu navrženém výrobcem či dokonce hluboko pod ním.
Dobře sestavené amatérské světlo s použitím špičkových komponent je téměř jistě spolehlivější než konečný výrobek za průměrnou cenu který má záruku 12 měsíců a ještě v Číně.
U domácí konstrukce tohoto typu hrozí nejčastěji studený spoj (snadno opravitelné) přepěťová špička v síti (dám ochranu) vyhození jističe (spouštění přes omezovač špiček nebo jen termistor). Takže nic tragického. LED technologie je už dost dlouho používaná a stále se jen zlepšuje co do účinnosti a spolehlivost a pozvolna sodík vytlačuje i z ulic.
masuro
Já bych to tak nedramatizoval :D
Hrdic
Já také ne, ale z ulic bych ho rozhodně nevytlačoval. :) Už jste někdy jeli vesnicí, kde je nainstalované led osvětlení? Světlo-Tma-Světlo-Tma........... :D
Bitir
No soda se v zime hlavne hodi misto topeni zejo , ve finale mi to zere min nez primotop :-D
fikus37
Hrdic,tak to nemyslíš vážně?
Na ulici je to povinnost mít LED místo HPS.
Už se to začíná montovat masivně.Naše město investovalo před 3 roky do LED osvětlení a teď si to nemůžou vynachválit.
Je to od firmy snagy s ČR a za 3 roky jsem neviděl ,že by něco měnily a svítivost je lepší než pod HPS.Dali tomu více bíle (asi 4000K) a na energii ušetří 60% energie.Při těch částkách to dělá stovky tisíc.
fikus37
Ještě foto jak to vypadá když se vymění 40 let stará technologie za novou s poloviční spotřebou.
Hrdic
Fikus tak to nevím, kde žiješ ale u nás na vesnici jsme zkoušeli 10 LED lamp, z toho do roka jich 5 nesvítilo. Jde o to, že LEDky jsou náchylné na jakékoli napěťové výkyvy a v distribuční síti jsou občas dost velké. Především, když do vedení uhodí blesk a nestačí zareagovat bleskojistka na VN vedení. Proto je také tak často nepotkávám a není divu. Na energii ušetříš v momentě, kdy ta lampa funguje nepřetržitě 5 let. Pokud musíš každé 2 roky měnit zdroj, nebo LED panel tak se to hezky rychle prodraží. Kdyby to bylo tak super výhodné, už by to bylo v každé druhé vesnici a ve městech běžně.
MocnyOkurek
tak se mi to klasicky komplikuje, pac guerila to mozna nestihne s temi rezy jak sme se domlouvali. Ja tma jedu tedka ct a pa na skoleni kvuli novy praci tak sem to chtel vzit jednim vrzem uz v patek. Ale guerila reportoval ze to asi nestihne (jeste uvidime co mi odepise). Takze to vypada ze zase budou rezy jine a to sem se uz tesil na moondance! ;)

Jinak dneska udelana objednavka na veci na pestovani zase v klasickym kokosovym mediu.

- 70 litrovou kokos susenou kostku s rhizou (houba co dela hyfovy plast a zvysuje savost korenoveho balu)
- perlit (na provzdusneni kokosu)
- netopyri hovna (na tuning chuti)
- a 1 air pot (doplneni plneho stavu)
- sada biobiz (aby meli co zrat) nevzal sem zatim jen veru, mate s tim nekdo zkusenosti jede to s tim dobre? bo se tam toho zase kurwa leje :( :)
Zefram Cochrane
Hrdic > no nevím, tady to svítí už pěkně dlouho, hezky a bez problémů:
http://www.lamberga.cz/reference/globus-brno
a je tu fakt pěkné světlo a nic takového že by každá druhá až pátá byla porouchaná a nesvítila. Zkuste to i u vás na vesnici.:goldcup:
Hrdic
U nás jsme to zkoušeli... :D Stačilo pár blesků do vedení a bylo rozhodnuto. :)
Whoau
Hrdic :)) jako ze si neumis udelat ochranu proti spicce? Zdroje se daji rozhodne koupit kvalitni o tom nemuze byt rec a co se spektra tyka jo tam je urcite HPS lepsi ta ho ztraci uz po prvnim kole :))) i bez jakekoli poskozene soucastky v predradniku ... ze si stavis sam LED to neni argument :))) jasne ty kompomennty koupis dneska za 320 kc ale taky treba za 8000 kc ... Z toho co pises jakej ses setril ani HPS nekupujes se mi zda ze si s tema lepsima vecma neprisel do styku :))) tady se nikdo nebavi o COB z EBAY za 320 kc :))) mej se
Hrdic
Vůbec to nechápeš. Měj se.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma