Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Outdoor Pěstování

Stránky: 1 [2] 3 
Pěstování alá kukuřice - Klikni zde pro originální téma
CAESAR
no myslim ze v kukurici ozaj neni problem ju prekvapit. a keby sa tak stalo neviem ci by si v tych gatiach mal len nasrane.
inac tu:
http://mojexplorer.sk/zobraz/clanok...6ce4a2027a6b9e8

je daco o diviakoch, a aj ako sa spravat, ked ich stretnes
Bonsai
Pěkný článeček...
No já netvrdím, že je nemůžeš překvapit, pokud máš příznivý vítr, ale prasata mají tak výborný čich, že už v drtivé většině daleko dříve o člověku vědí a raději se přesunou jinam a ještě, kukuřicí ani moc nejde jít, aniž bys nedělal nějaký lomoz, čímž tě také uslyší.
Tomu věř, že bych tam asi nasrané měl, kdyby se mi něco takového přihodilo, jen jsem měl na mysli, aby neměl z černé zvěře nikdo zbytečnou paniku nebo předsudky.
U nás jsou prasata přemnožené, tak jako skoro všude, osobně chodím do lesa hodně často, kytky, hřiby, procházky, zabřednout na posedy atd., ale prase jsem na vlastní oči viděl pouze při honech, určitě z nás mají větší lufty než my z nich.
Jinak takhle vypadala moje polehlá kytička po jednom z jejich útoků, jak jsem psal výše...
CAESAR
bonsai<vlastne hovorime o tom istom, mne islo len oto, viz moj 1. prispevok, ze manik chcel merat sili(branit sa) s prasatom za pomoci baseballky. to bolo cele
Millanm
jestli nevite kdy se bude kukurice zklizet tak se jednoduse zeptejte majitele jestli je to soukromnik ! Jdete za nim ze chcete vedet kdy sazi praskuje a sklizi ze to potrebujete na domaci ukol z ekologie . ale musite na to jit chytre ptat se mnoho dalsich veci okolo aby neco nepoznal (treba na jiny plodiny jako zito psenice atd)
loeX
no jasně pokud nevypadá od pohledu na největšího huliče z drdama a nepůjdete tam zhulení na šlupky neměl by to bejt problém...já sem chtěl sázet okolo 300 kytek do lesa ale ted sem se rozhod že něco naházím i do kukuřice...akorát zjistit toho majitele to budu muset jít asi na městký uřad a na katastr nebo jak se to menuje hmm?
Millanm
zeptej se mistnich ty to urcite budou vedet, aspon takhle sem to resil sam
HonzaProchy123
Do družstva-jezedáci,nebo soukromí pole mebo na úřad ale hlavně nenápadně!!!
Bonsai
To Caesar i ostatní
Takže se vám musím omluvit, že jsem vás tady mystifikoval v předchozích příspěvcích ne úplně pravdivými informacemi, včera jsem se bavil o prasatech se strikem, je to myslivec a ten mi vyvrátil mé mylné přesvědčení o maximální váze dospělých kusů.
Můžou prý vážně dosáhnout i těch 300k i když to nebývá nijak moc obvyklé, při dobrých podmínkách a dostatku potravy.
CAESAR
ospravedlnenie prijimam a som milo prekvapeny.
jack_cz
nechci vam to vseckym kazit, mam to letos v planu davat taky do kukurice (mimo jine), ale radeji fakt opatrne. Mam takove spatne tuseni, ale fakt silne spatne tuseni, spise kvuli policii CR. Nekde tady na 2. az 4. strane jsem cetl, ze ve zlinskem kraji maji na obletavani policek s kukurici (asi nejen kuk.) vrtulnikem 50.000 - stojim si za tim, ze letos to bude min. dvojnasobna castka, vzdyt, PODIVEJTE se na data techto prispevku. Letos chce totiz sadit uplne kazdej, KAZDEJ a verte ze ti fizli to čujou, svine. :mad:

!!! znamemu to obevili fizlove, mel u nich znameho a ten mu poradil jit to v noci vsecko znicit a nechat tam na poli - v takovem pripade to udajne neresijou.
Bonsai
Nevím, ale soudím, že pokud nebudete v kukuřičných polích vysekávat čtverce typu 10 x 10 m nebo nějaký obdobný či větší masakr zvrchu snadno zpozorovatelný, tak by to mělo být v pohodě, dávám raději menší množství rostlin (buňky kytek max 8ks po 2, radši méně) jen do jednoho řádku, které jsou zhora daleko méně nápadné, jestli vůbec, a protože se v kukuřičných polích tvoří samovolně takovýchto chluchých míst (i daleko větších) bez porostu kukuřice vlivem přirozených faktorů (eroze, zvěř atd.) zadosti, jsou také snadno zaměnitelné s našimi políčky, navíc ta zelená hmota těch našich kytek také opticky zaplní ten prázdný prostor (pokud to nejsou nějaké fialové brutalitky), a také se menší pole daleko hůře hledají různým čorkám atd. ze země.
Věř, že u nás létají celkem dost taková ta malá letadla (pomalu, níže při zemi), rogalisti a další jiný póvl :vampire: :) a zatím jsem neměl nikdy problém (klepu na dřevo), riziko máš úplně všude, žádné jedině když nezasadíš, můžeš si kupovat za těžké prachy...(ne ode mne :flick: )
Není třeba divočit, méně někdy znamená více, v našem případě dozajista. A každý tam sadit asi, řekl bych, nechce, u nás v ČR máme i nehuliče a indoor pěstitele... ;)
Každopádně trocha paronoie není nikdy nikomu na škodu :eek: :)
Good luck everybody, hlavně tam nedávejte žádné indoor modely :) :pimp:

Fermer
O práškování (kdy se provádí atd.) už tady je něco psáno na předešlých stránkách.
Setth
Zdravim.
Nějak nerozumim tomu, jak poznám tu kukuřici, co se sklízí dřív a co pozdějc. Třeba když půjdu v polovině května nebo jeho koncem okolo pole s kukuřicí, tak jak poznám, že ta kukuřice je ta, která se sklízí až pozdějc? Dá se to poznat třeba podle vejšky nebo tak něco?
Kyblik LopAtka
Setth: nejde o druh kukuřice, ale o to, zda ji skláízí na siláž, nebo na semeno - semeno je pro nás ideální, páč se sklízí až kolem října - alespoň u nás na Vysočině.

Bonsai: jo, sdílím stejný názor, taky chci jet letos políčka tak po 6ti kytích. No a letadýlek bych se vůbec nebál, páč to tu pěstuje každej a snad to tady nikdo nikdy nehlásil - horší jsou ovšem čorky, ale to už je jinej thread...
Setth
Což to já chápu, že to je ta samá kukuřice, ale moje otázka zní, jak můžu poznat, že ta kukuřice, kam se třeba chystám zasadit, jde na siláž nebo na semeno?
Sice tomu nerozumim, ale třeba se jedna sadí dřív a druhá pozdějc. To znamená, že na konci května bude jenda vyšší a druhá nižší. A teď která je která? Ale taky to tak třeba vůbec neni a já se pletu. Proto se ptám, zda-li to jde nějak rozpoznat, abych to nepíchnul do blbýho pole.
Millanm
Většinou to jde usoudit podle toho čí to pole je . Jestli je nakyho soukromnika a ten ma kravy tak to bude SPIS krmna protoze nema potrebu prodavat zrno kukurice a pak nakupovat senaz . To si radsi udela vlastni pole a senaz si udela svoji . V JZD pestujou spis zrno protoze jestli se nemylim ten podnik je statni a stat jde hlavne po penezich .:popcorn: TAK DO KUKURICE
Milanm: JZD není státní, možná tak před 16 lety, ale teď už to jsou ZD a jsou soukromý.
Taker
Setth - existuje jedinej zaručenej způsob jak to na 100% zjistit a to je zajít si za vlastníkem (soukromník nebo (J)ZD :D) a tam se optat co že to s kukuřičkou plánujou...

V našem okolí se snad kukuřice na siláž ani nepěstuje, takže tohle je fpoho. Mnohem věčí riziko je (jako to bylo předloni) když by bylo pravý tropický léto; to u nás sekali i tu kukuřici na semeno už koncem srpna!!!! Ale snad letos nebude tak zle :smoker:

Jinak ty policajti....trochu opatrnosti neni nikdy naškodu - takže bejt co možná nejvíc N-E-V-I-D-I-T-E-L-N-E-J :p:
nikis_marley
ono je opravdu divný když se člověk začne v prostředku skoro holýho pole vrtat do hlíny...ale jinak dobrý rady a díky za ně...budou opravdu potřeba
Millanm
Ja se na problemy se sklizenim muzu vykaslat mam kamose a jeho tata dela v JZD takze vzdycky presne vim kdy mam sklizet .
DR.VYPALENY
Tu kukuřici praškujou na100procent.už jsem to tu jednou psal.
Bonsai
U nás zase kukuřici už několik let vůbec nepostřikují proti plevelům, aplikaci postřiku jsem zažil jen jednou a to tak už před sedmi lety. Asi nejsou prachy bo co a stejně ta kukuřice nakonec ty plevely zahluší vzrůstem.
Nevím ale jak kde jinde.
Mno každopádně to kdysi kámošovi popráškovali a kytky to celkem v poho daly, i když byly trochu popálené, asi postřikovali nějakým slabším odvarem.
Pokud nemate nekoho znamyho v JZD nebo nejaky podobny organizaci tak je to loterie! ale neni lepsi adrenalinovy sport nez behat pred kombajnem....
eNDy
CrTekk: fu akoze ja som s kamom minule leto mal par rastliniek v kukurici, ale to bola makacka:D najlepsie bolo, ze ked sme tam hnojili rastliny..zrazu sa pristavilo auto s JZD-akom a bol presne oproti nam, ale asi tak 10 metrov od nas:) vystupil s auta, fajcil a pozeral na kukuricu...
po par okamihoch sme poculi sum. vykukli sme a k nam sa vali velky postrekovaci stroj....tak rychlo som este v zivote nezdrhal:D:D:D
styl a la vietnam... fakt jak keby nas vietcongaci honili... sme zdrhli do lesa a rozdychavali sme to niekolko dni.. ADRENALIN zaruceny:D:):D
DR.VYPALENY
Prasata ve dne moc nechodí,jsou vlese,ale když se setmi tak vylízaji se nažrat do kukuřice.Jenže problem je že se zaliva až k večeru abychom nespalily kviti,takže byste to prase mohly někdy potkat a zasportovat si snim
Bonsai
Prasata se pres den zdrzuji vsude tam, kde se citi bezpecne, takze i v porostu kukurice, ta jim skyta idealni ochranu nebo treba ve smrcinach ci lesnich skolkach atd. A rozhodne z nas maji vetsi lufty, nez my z nich, jsou velmi placha a bezduvodne cloveka nenapadaji, pouze pokud se citi ohrozeni ci chrani mladata nebo ranene ci nemocne kusy.
martyn1
divoky prase neni agresivní ale samice jsou pekny svine ta uz me jednou prohnala v kukurici,tak rychle jsem jeste nikdy neutikal
Taker
Takže
tenhle thread sem měl od začátku moc rád, patřil mezi moje oblíbený témata, nejen kvůli tomu, že sám v kukuřici pěstim, ale byl tak nějak pěkně sepsanej a přehlednej, lidi sem postovali nový infa...:smoker:

Ale to co se tady rozjelo tenhle rok...:rolleyes:
Nejvíc to tu dostalo na frak spojením s "duplicitním" threadem od Fanatica. Jelikož diskuze v jeho threadu probíhala ve stejným čase jako v tomhle a příspěvky v propojených tématech se automaticky řadí dle času postování, udělalo to tady takovej guláš že to tu už pomalu přestávalo dávat smysl. + do toho ještě OT diskuze o sklech, 100 dotazů na práškování ap.

Velký díky to Bonsai :bravo: kterej se to tu snažil usměrnit...:)

Dlouho sem plánoval s tim něco udělat, no a dneska sem na to vlítnul :D
Proč to píšu? De o to že sem absolutně diktátorsky postupně vymazával snad 50 příspěvků, který byly buď naprosto OT, nebo měly nulovou informační hodnotu (typu: Letos asi taky budu sázet v kukuřici; Prasata sou svině; Děda pije pivo ap. ) nebo to byly (stupid-)otázky na věci co už se tu dávno řešily atd.
Čili pokuď zjistíte že některý vaše příspěvky chybí, popř. sou mírně upravený tak to dávejte za vinu mě a nikomu jinýmu :mutant:

Navíc sem si ještě dovolil oddělit diskuzi o konkrétním letošním pěstování do zvláštního threadu, jelikož mi je jasný co by se tu zase začalo dít. Takže čerstvý zážitky z kukuřice postujte tam.

Tady bych byl rád kdyby se tu nadále debatilo o pěstování v kukuřici obecně - tzn. rady, vychytávky, konkrétní problémy ap.

No snad to tu teď bude přehlednější pro lidi co by rádi s kukuřicí začali nebo se zrovna chystaj...:smoker:
Setth
Tak včera jsem si byl takhle zaběhat a co to nevidim. Normálně nad kukuřičnym polem lítal nějakej vrtulník asi tak deset metrů nad zemí a systematicky z jedný strany na druhou prolítával po celý jeho velikosti. Fakt nevim co to bylo za shit. Jestli cajti nebo nějaký to práškování.
Nemáte někdo ponětí?
Přitom to nevypadalo, že by měl na sobě nějakou konstrukci umožňující hnojení ze vzduchu.
Taker
jo soráč Setth :angel: tenhle příspěvek sem určitě taky patří - no tak ho tu máš dvakrát no :)

Jinak si mě tim docela znepokojil - docela to odpovídá tomu jak tu někdo psal že na tohle letecký hlídání vyčlenil kraj nějaký prachy...:eek:
Co teď, teď je to ještě v pohodě ale kdyby se takhle nad zemí ten vrtulník proletěl 5.srpna tak myslim, že by téměř jistě kytičky rozpoznali - ještě že my sme chudej kraj a o ničem takovým u nás nevim, ale stejně - další věc navíc, co je třeba nějak vychytat...
Setth
Možná máš recht, ale ty cajti mi na to, když teď o tom přemýšlím, taky příliš nesedí. Myslím, že 10 cm kytičku by z takový vejšky nerozeznali. Ale na druhou stranu, co když... No, těžko říct.

Faktem, myslim si, ale zůstává, že efektivnější by bylo dělat něco takovýho až někdy pozdějc. No, ale fakt nevim.
Pakopalas
ted o vikendu jsem dal 5 kytek do kukurice tak doufam,ze to vyjde a taky ze prezijou praskovani(kdyz ma kukurice kolem 15cm tak to praskujou nejakejma kasema,kytky to na vrchu uple spali-zezloutnou a tak,takze takovy nuceny zastipnuti)...jinak obvykle sklizej tak v pulce zari a vzhledem k tomu ze ji letos u nas dali zemedelci o 11 dnu pozdeji nez minulej rok tak si dovolim typnout na konec zari.jinak oni to sklizej podle mnozstvi obsahu susiny kterou to obsahuje.doporucuju navozit svoji hlinu a bacha na srnky,jsou to pekny kurvy tak nechte pobliz nejaky vlasy,kelimek s chcankama,nebo kus masa-at se tomu mrsky zdaleka vyhnou...
Punkie
Zdravím=) tak u nás tady na Moravě ji postřikovali letos když byla asi půl metrů vysoká..Teď mám ale s kámošem větší problém..prasata..už nám zničily 1 lemon skunka, 2 nosororžce (mandala seeds) a jednu pěknou no name..a o pokusích zničit jiný ani nemluvim(min. 10 případů)..Tak proti tomu chceme skusit zakroči tím, že kolem stonku napícháme něco ostrýho a kolem kytky taky..Dál nějakej lidskej pach :P..zkusíme a dám potom info=) zatim
hermelín
punkie... co sa tyka divich svin, tak to musis dobre vychytat, pretoze oni su to poriadne klacky, len taky neaky zapichnuty konar v zemi ti nepomoze... castokrat vazia viac nez 150kg....... skus tam postavit neaku atrapu strasiaka alebo nieco take... si myslim ze to viac pomoze... ale kazdopadne drzim palce
suri
No c sa tika diviacov zverou byva problem ......Ale inak co sa tyka toho nicenia vasich raslin islo o to ze diviaky vam to znicili priamo ze isli po rasline alebo isli po kukurici a mimo toho znicili aj vase rasliny?
Punkie
no 2 kytky byly zlomeny v pulce..to sem nepochopil..ostatni vyhrabany ze zeme u stonku..a pripadalo mi to jako by to delal z hodne velkou zurivosti :o)..dneska se du podivat, a jestli bude neco poskozenyho, beru M4 a jdu se zlobit:D:D
suri
Tak ma to zaujimalo preto ci idu po tych paliciach alebo po kukuricu....Pokial viem ak idu po kukurici tak len po sulkoch a mozno by stacilo ich oblamat v nejakom okruhu okolo no ..lebo stavat nejaku zabarnu proti diviakom pokial ty idu po paliciach bude asik dost narocne no......
suri
No tak dnes som bol sam na svojom policku a cestou som sa uz videl bez urodi ..Cesticka zoslapana ..Pice som si uz myslel ze nejaky corkar a pridem na policko a secko tam .....Potom som zacal studovat ze co to tam islo a zistil som ze diviaky teda kance...ale podla stop ktore mali tak 10 cm to bol riadny kusok ......Normalne keby to nebolo v takom hustom krovisku tak si clovek mysli ze to bol kon ...:D-----Ale na policku sa nic nestalo ....nevim mozno nahoda ale mam tam dost vela psich chlpov a flasky z nejakov chemikaliov no mozno preto...,Ale inak ako som tak pozeral tu spust potom okolo tak takeho kanca nezastavi len tak nieco ...Ti pne co tam boli vyvalane by dali zabrat aj 2 chlapom no..Preto som ty pisal ze ohradu proti sviniam postavit nie je jednoduche....A co si taky tych diviakov a srn som sa rozpraval z jednim horarom ze tie zveri casto vyuzivaju nase chodnicky cez kroviska a hustiny...Proste kade prejdeme mi tak teda aj oni a potom ich sami dovedieme tam kam nechceme......
MadEGGA:()
tez mame kyticky v kukurici. mno vetsinou se kukurice sazi pozde, takze nam nestihnou uplne dozrat a taky zvirata nam toho hodne pozrali. ale na druhou stranu takovej podelavac nema jen tak sanci vam to najit, pac je to jak hledat jehlu v kupce sena :) jo a prosim nevite nekdo priblizny terminy kdy se ktera kukurice sklizi?nechce se mi procitat celou diskuzi a celkem by mi to pomohlo. nevim esi je tam muzu nechat do pulky zari. kdyztak mi pisnete PM. diky
Hostage
No akurat som sa vratil z navstevy kukuricneho pola (este nepestujem, tento rok len odkukavam terminy) a pokosene. Cize rozmedzie kedy to bolo skosene je 2.9-9.9 Niako tu kukuricu nekosili vo fazach, cize je to vsetko asi silaz :(
Je podla vas realne aby som do konca augusta/srpna dokazal rastlinky skosit?
gona
citace:
Původní příspěvek od Hostage
No akurat som sa vratil z navstevy kukuricneho pola (este nepestujem, tento rok len odkukavam terminy) a pokosene. Cize rozmedzie kedy to bolo skosene je 2.9-9.9 Niako tu kukuricu nekosili vo fazach, cize je to vsetko asi silaz :(
Je podla vas realne aby som do konca augusta/srpna dokazal rastlinky skosit?
to je zbytocne kazdy rok zavysi kosenie na niecom inom,, pocasie,typ kukurice...
Hostage
Tak teda diky za odpovede, asi zacnem zhanat nove miesto :(
kamil
zdravim, kukuřice není příliš vhodná volba. Leda tak na Passion1, nebo tak podobně. Třeba letos se sklízí kvůli suchu dost brzy, ale je to rok od roku jiný. Chce to vědět, kde se bude sklízet na zrno, tak se nechává tak do konce října, nejmíň. Ale to se odhadne velice špatně i pokud máte přesné informace.

Jinak zmiňovaný přelety vrtulníkem: buď fakt fízlovina, ale to nedává smysl v květnu, červnu. Postřiky to taky nebudou, sice by mohly, ošetřuje se takhle proti zavíječi, ale to dělaj většinou letadla. Takže bych to viděl na souhru náhod, nebo nějaký manévry či co, pač to by bylo krutě drahý i kdyby někoho chytli.
berrea
ty přelety budou jenom náhodný vyhlídkový lety... pokud se teda jedná o cessny, pokud de o vrtulníky, tak tam bych se nebál vůbec, protože hodina letovýho času je příde na nějakejch 50-100k, takže by se jim to těžce nevyplatilo
Punkie
Zdravím :) tak co, má ještě někdo něco v kukuřici? :o) u nás se zatim kukuřice nesklízí...a mám tam ještě 3 kytky :o) ale to počasí teď, hrůza :P
Punkie
Zdravím :) tak co, má ještě někdo něco v kukuřici? :o) u nás se zatim kukuřice nesklízí...a mám tam ještě 3 kytky :o) ale to počasí teď, hrůza :P uvidíme kdy se na to vrhnou =)
mlikavec
hele mam dotaz..kde si mohu zjistit kdy by se mnela udajne sklizet kukurice na nejakem policku??na uradu??tam mi to reknou nebo kde???je to blba otazka ale vubec netusimm jak to zjistit
Efx
Heh na úřadě ti řeknou prd jak by to mohli vědět :) Chce to holt informátora co dělá v místním jzd.
kamil
No pokud to někdo máte v kukuřici a nemáte informace, že se bude sklízet na zrno, tak bych to už seknul, pač siláže se dostávají na špičku.

Jinak informace o sklizni vám může dát pouze místní zemědělské družstvo, ale oni sami to často nevědí, záleží to finanční situaci, počasí, lidech, atd... a vědí to třeba jen chvíli před vjezdem. No každopádně jestli to někomu vrtá hlavou, tak bych tam zavolal, nechal se přepojit na agronoma, a vymyslel si něco o tom, že jsem z místního mysliveckého spolku, apod...
Zenga
Ja to jeste v kukurici mam a se strachem to chodim kontrolovat kazdy 2 dny.Doufam,ze to nechaj aspon do konce zari.Zatim se mi zda,ze ta kukurice neni uplne vyschla.
Otázka zní:
Vybýraj zemědělci kuk. pole na siláž nebo na zrno každej rok stejný???
kamil
to Mara69: Těžko odpovědět, když člověk nezná místní poměry. Ale můj názor je, že spíš ne. Kukuřice se po sobě snáší, takže se často pěstuje dva roky za sebou, ale o účelu sklizně většinou rozhodují ostatní faktory, jako hybrid, množství siláže, cena, zralost, choroby a napadení atd...
citace:
Původní příspěvek od kamil
to Mara69: Těžko odpovědět, když člověk nezná místní poměry. Ale můj názor je, že spíš ne. Kukuřice se po sobě snáší, takže se často pěstuje dva roky za sebou, ale o účelu sklizně většinou rozhodují ostatní faktory, jako hybrid, množství siláže, cena, zralost, choroby a napadení atd...

To je škoda, protože takhle bych si krásně ještě letos vytipoval pár políček na příští rok a měl bych větší jistotu že sklidim.
Hašulda
Staci kdyz si vyjedete najit policko jak bude kukurice mala, flek mate najity hned az kukurice vyroste tak se kytky nedaj temer najit jestlize nepokacite pul kukuricnyho pole kolem kytek. Letosni rok sem dal do kukur par kytek. 3 sem dal na haluz jen zasadil a prijel na sklizen 1 se povedla a pak 8 do lajny asi 3 neco pozralo nebo nevim byl tam jen 30cm stonek urvanej a zbylich 5 mi nestihlo dokvist kvuli rychle sklizni kukurice. Zemedelci nejdriv posekali kraj pole a po dvou tydnech zbytek a kytky v kombajnu :D lol no nic pristi rok do kukur jen na haluz jinak leda s poradnym predstihem kytky
Maly Buu
musite vychytat potravinarskou kukurici, ta se sklizi pravidelne pozdeji a nepouziva se ani na silaze ... pole byva po bokach oznaceno cedulemi s odrudou kukurice... tam vam vase konopi dozraje ... ja kdyz ven tak pouze no name modely(to potom tak nemrzi), zbytek mam doma na dvorku :-D
riki
příští rok taky plánuju do kukuřice,jelikož dělám v jzd tak vím kdy budou sklízet kukuřice a potom vím já kdy sklidit své políčko
_Dr.Skunk_
no ja nevim pokazdy kdyz sem mel krasnou plantz v kuku tak me ji pokosily od ty doby uz do ni nasazim ale pestovat se v ni da skvele vedet kdy ji kosej by byla mrte velka vyhoda pro grow
Jablko
citace:
Původní příspěvek od Setth
Tak včera jsem si byl takhle zaběhat a co to nevidim. Normálně nad kukuřičnym polem lítal nějakej vrtulník asi tak deset metrů nad zemí a systematicky z jedný strany na druhou prolítával po celý jeho velikosti. Fakt nevim co to bylo za shit. Jestli cajti nebo nějaký to práškování.
Nemáte někdo ponětí?
Přitom to nevypadalo, že by měl na sobě nějakou konstrukci umožňující hnojení ze vzduchu.


A co člověku vubec za to hrozí když to cajti najdou? Budou se dohledavat čí to je? Nebo to skosí odjedou a nazdar bazar?.. Možná to patří spíš do zákonu a práva ale když sem to videl tak me to nedalo se nezeptat...
4fun
dobrej způsob by mohl bejt, zasadit tam lowrydera, nebo jinej druh co brzo plodí ;)
4fun
citace:
Původní příspěvek od Jablko


A co člověku vubec za to hrozí když to cajti najdou? Budou se dohledavat čí to je? Nebo to skosí odjedou a nazdar bazar?.. Možná to patří spíš do zákonu a práva ale když sem to videl tak me to nedalo se nezeptat...


asi záleží na povaze policajtů, spíš na lenosti asi tak :D
krast
Jak je to s přesazováním kytek z kukuřice? Docela rád bych do ní pár kytek dal, ale nechci mít kytinky v kombajnu.

A jestli bych je z kukuřice přesazoval, jak velké je nebezpečí, že to kytinky nepřežijou? Dále asi přesazovat ještě před květem a nebo rovnou sázet do velikých květináču v zemi, jenž by se potom jenom vyndali a někam jinam prskly.

Větší zkušenosti s tím někdo z vás má, popř. jestli jste to takhle už dělali víckrát atd. Za všechny rady děkuji.:angel:
4fun
bratránek zasadí do kýble, a podle světla to nosí na různá místa, furt to má v tom kýblu, ale měl bys ho zakrýt popř. trošku zakopat aby kořeny neměly moc vedro
Mr.Bong
Zdravim vsechny pestitele
Jsem tu novy sice jsem uz jednou v kukurici mel ale nejak mi to tam nevydrzelo. Byl to muj prvni outdoor..
a z 8kytek jsem mel 3g a 90 seminek.(fialky)
jak mam zjistit kdy se tak kukurice bude sklizet...?
pres zimu jedu indoor zatim uspesne...
bohuzel si sem nemuzu dat fotky protoze mi nefunguje mobil...
na letosni outdoor planuju 70kytek fialky...
a 10kytek blueberry.
jeste newim kde to vsechno dam ale na to se casem prijde..
mate uz nekdo zkusenosti s pestovanim takoveho mnozstvi kytek..?
jestli jo poradte.. diky
s pozdravem..
Mr.Bong
Hašulda
Ja sem sazel letos do kukur ale bohuzel nam v pulce kvetu posekli kraj pole docela sem myslel ze to do par dni zmizne vsechno tak sme 3 v nejlepsi fazy kvetu presadily do kyblu prezily dve jedna byla zcorena a z tech dvou stihla dozrat jedna :) kdyz to dobre udelas tak muzes jak v kyblech to dat do kukur nebo muzes do zeme a pak vykopat ale v zemi se ti koreny moc roztahnou a pri kopani je muzes dost narusit ale zvladne to nesmi byt uz moc zima jinak se ani nevzpamatuje z presazeni a umre
_Dr.Skunk_
s kuku mam jen spatny zkusenosti pokazdy me to sesekaly jzdaci nebo jeste naky horsi prasata... tam uz nikdy...
krast
Tak jsem se nakonec rozhodl, že do kukuřice hodim lowridera, abych měl něco brzo a ostatní dám do kýblů a ve vhodnou dobu přendám na nějaké jiné místo.
matata
Letos chci jet v kukurici,precetl sem si vetsi cast tohodle fora a este par dalsich,ale porad mam par dotazu,,,
Z casovich duvodu muzu zasadit tak kolem 20 cervna-Jak bude kukurice cca vysoka v tyhle dobe-? pojedu ze rovnou seminek,predpestovat nemam moznost.takze kdyz hodim toho 20.6 semena do hliny,jak budou zhruba velky kytky a vynos?Model mi dozrává tak ke konci první pulky zari...dik ,mejte se
kamil
to matata: kolem 20.6. bude mít kukuřice tak dvacet, třicet cm, záleží na závlaze a ostatních podmínkách. A co se týče druhé části dotazu: záleží na genetice, tvých schopnostech a počasí. Odhadem něco mezi 0 m, 0 g a 2m a 150g.
krast
Zdar, nevím jestli to tady už bylo, ale geneticky upravovaná kukuřice se nestříká proti plevelům, jelikož je odolnější a docela rychle je přehluší.
A mimo jiné získání informace, jestli je vaše kukuřice geneticky modifikovaná by nemělo být až zas tak těžké.
Slick-ace
krast:
pravda.. už pár let si všímám, když jedu kolem kukuřičných polí jakýchsi cedulí, kde by to snad bylo možno vyčíst(?) příp. pomocí označení posléze dohledat.
kamil
citace:
Původní příspěvek od krast
Zdar, nevím jestli to tady už bylo, ale geneticky upravovaná kukuřice se nestříká proti plevelům, jelikož je odolnější a docela rychle je přehluší.
A mimo jiné získání informace, jestli je vaše kukuřice geneticky modifikovaná by nemělo být až zas tak těžké.


Nepravda, GMO kukuřice je proti zavíječi, na plevele to nemá žádnej vliv. A u GMO plodin, které sou zaměřené na problematiku plevelů: nefunguje to tak, že plevele přerostou a já nevím co ještě, ale tak že sou odolné totálním herbicidům. Kukuřice se ošetřuje proti plevelům nejčastěji ihned po zasetí, a přípravky fungují tak měsíc na klíčící plevele, takže když tam sázíte svoje kytičky je už v poli z hlediska herbicidní ochrany bezpečno.
stanley
No kukuřice..........základ je vždy ve správnou dobu kyti zasadit, ja davam kyti do kuku, když má 15cm.........pak stihnout kytky(většinou dozrát)
Jediný co mě na kukurici vydi jsou prasata, ty to dycky strasně rozsekaj.
shakes*89
Ja mam na kukurici docela spatny pohled. Jednou jsem sadil u sloupu a fsechno mi vyslo, ale tenhle rok bylo vsechno spatne. Byla asi pulka srpna a kdyz sem prisel, tak z 2,5 metrovych kytek zustaly jenom spodni vetve, a zbytek visel z kytky nb lezel na zemi...totalni ztrata, totalni hruza, ale z toho co zbylo jsem sklidil aspon tech 20procent. Jelikoz jsem celkem nedavno poridil auto, tak tenhle rok zajedu nekam do brutalnich lesu, najdu nejake vhodne mistecko a soupnu to tam. Jinak jsou paradni koprivy ve kterych se da celkem dobre pestovat, ale jen u min frekventovanych lokalit...Proste fsechno zarostle a zadne stopy po nejakych lidskych aktivitach...jak rikam, nejlepsi je pro pěst je bydlet na wesnici! PEACE!!!
stanley
Jj vesnice forever, ja bydlím ve zkur. městě ( plno cigánů atd. prostě hrůza )
Kdyz si chcu zajet na ryby tak musim tlapat na kole 2hodiny :( taktéž s kukurkou.
Sezona 06 totalne v prdely od nájezdu prasat
sezona 07 nějakym čur..... totalně mačetou rozsekane a udupane kytky
sezona 08 se povedla 5 kytek cca 600g cistyho

Za tu dobu jsem se uš poučil ....... zkontrolovat, jestli myslivci nemaj někde poblíž posed ( seděj nahoře a maj rozhled, čekaj na prasata v kukuřici )
RTW
Já má zatím špatné zkušenosti,už to tam ani nezkouším.Nemáte špatné zkušeností s brigádnikáma,co "protrhávají " kukuřici?Chórky?
Maxeaux
Sadim jedine do kukurice, lepsie miesto som este nenasiel. Sadim asi zaciatkom 6. mesiaca predpestovane asi 20 - 25 cm planty. To ci to je silazna alebo norm. kukurica zistim podla modrych stitkov ktore sa (vacsinou) valaju na poli po zasadeni. (uz som to dakde pisal) Staci to potom viguglovat. Inac silaznu kukuricu sadia na husto, v norm. kukurici mas min. 2 stopy medzi radami. Neoplati sa sadit ku kraju, lebo asi mesiac pred zatvou skosia asi 15 - 20 m z krajov. Tiez nesadte vedla seba do jednej linie, vidiet to zo vzduchu (poznam corky ktori takymto sposobom sleduju polia - zaplatia si asi 15 - 20 min let v malej Cessne, nafotia a idu na to). My tu na juznom slovensku mame obrovske polia, kde kukurica ma aj 3+ metre, tym padom tazke je najst orientacne body, preto casto pouzivam gps. (uz sa stalo ze som vlastnu ganju nenasiel) Takze growers, s kuku len tie najlepsie skusenosti. Jediny problem by mohol byt zdroj vody a pojebani polovnici (myslivci). Smoke dope
stanley
Jop, presne tak, oni dycky nechaji okraj kuku zemědelci skosit.......take sazim skoro aš doprostřed.

Já mám vedle kuku řeknu na kterou chodím chytat :) tak s vodou problém nemám.
acheron
tiez skusim tohto roku asi par kyticiek dat do kukurice.

s kamosom sme sli do toho ich hospodarskeho centra a so zamienkou ze robime pracu do skoly sme si odchytili tam nejaku uradnicku , aby to nebolo okate tak ja osm robil o kukurici a kamarat o repke olejnej...vsetko sme z nej dostali: vymera na ktorej pestuju, kolko vypestovali za poslednych 10rokov ako to hnoja proste vseetko...a zakoncil som to tim ze potrebujeme do prilohy aj fotodokumentaciu a ze by som chcel spravit fotky kukurice na SILAZ (tu kosia tak v septembri) a aj tej na ZRNO (sklizen az niekedy koncom oktobra ... tak mi pekne povedala kde presne tohto roku aku kukuricu sadia :)
Underground ZP
neviete ci je nejaky rozdiel v oblasti kde je kukurica pestovana ako napr. ze na silaz pestuju viac v nizinach a na zrno vo vyssie polozenych oblastiach alebo tak
Smah
a co říkáte na přesazení cannabisu z kukuřice před sklizní na jiné místo venku třeba do křáčů aj kde je mín světla trochu aspon to bude bezpečné a tam to dokvete co vy na to ? šlo by to tak
Maxeaux
IMHO 2 metrovy monster sa tazko bude presadzat + ked s tym pojdes cez kuku, moze sa dolamat. to radsej vybrat dake "skore" odrody.
Slick-ace
imho prostě a jednoduše je to prasárna :pig: :teef: a né že ne.
WAMParjan
Tiez nesadte vedla seba do jednej linie, vidiet to zo vzduchu (poznam corky ktori takymto sposobom sleduju polia - zaplatia si asi 15 - 20 min let v malej Cessne, nafotia a idu na to)

. . .sorry za OT ale tohle mně dostalo :D
_Dr.Skunk_
me to v kuku dycky sesekaly JZDaci mam s ni jen spatne zkusenosti
kamil
no co si budem povídat, za předpokladu, že nepěstujete passiona1 apod..., tak nemáte v kukuřici šanci. Pro časné zasazení je kukuřice příliš malá, moc zvědavé zvěře a hlavně naprostá většina kukuřice se dělá na siláž. A se současnými propady cen komodit a brutálními náklady ohledně sušení zrna bude zrnovky ještě míň. A většinou je to stejně otázka krmné základny (nekde nevyjde na siláž, tak se do jámy šoupne hybrid na zrno, atd...)

Takže kukuřici jenom s interními informacemi, jinak to nemá cenu...
growesweden
citace:
Původní příspěvek od Slick-ace
imho prostě a jednoduše je to prasárna :pig: :teef: a né že ne.



Dovolím si souhlasit,a proto když už přenášet z kukuřice tak zasadit do kýble,nebo jiné nádoby.
Ovšem než bych dělal toto,mám za oknem 1xG13 + 1x DD.
A u docenta na balkóně taky 10 krasavic od mistrů h a C.Vždycky se najde možnost.Tímto rovněž děkuji.Možná tu kuk zkusím na rok,Purpurea,dožiju-li se.
Sorry za Ot.
Punkie
Minulej rok sme to sadili do pytlů, ale v pohodě nám to dozrálo, tak sme to nikam nepřenášely...Letos je to natvrdo v poli a pořád luxus:) Spíš ti divočáci no, náš úhlavní nepřítel :o)
stanley
Jo jo divočáci sou svině i když dáš ke kuku strašáka, tak je to nesere zničej vše v okolí......celkem se me osvědčilo vzít si pořádný kusy hader......postříkat to sprejem (barvou) a rozmístit to okolo kytek....potom vám tam bude chodit zvěř jenom zřídka.

Nevíte jaká je dobrá odrůda do kukuřice? Která má zároven velkou výšku, slušnej výnos a brzy kvete?
GhostFace
Jo a taky bacha na Míru Sedláčka z tv prima.

http://archiv.newton.cz/tvr/2009/08...ad812cf6f31.asp

Bych se chtěl dožít doby, kdy se už nebude huličům říkat narkomani.

'' Jedeme, kukuřice veliká, že jo, najednou kukuřice zmizí a koukáme, tam ty velký rostliny konopí. '' :)
Dobby
čus je možný že už se někdo ptal ale kdy přibližně sekají tu kukuřici..? v září?
martyDJ
citace:
Původní příspěvek od GhostFace
Jo a taky bacha na Míru Sedláčka z tv prima.

http://archiv.newton.cz/tvr/2009/08...ad812cf6f31.asp

Bych se chtěl dožít doby, kdy se už nebude huličům říkat narkomani.

'' Jedeme, kukuřice veliká, že jo, najednou kukuřice zmizí a koukáme, tam ty velký rostliny konopí. '' :)

no tak to je moc jakože...prej Narkomani se zde scházejí,Narkomani mají novou fintu...
a dostalo mě že
Dopadnout pachatele je skoro nemožné. K nalezené pěstírně v kukuřici se většinou nikdo nehlásí, a tak jediný, koho můžou policisté vyšetřovat, je majitel pole. Ten ale většinou o ničem neví.:D
jeden z důvodů proč nesleduju české televize..
No já bych měl z kukuřice nervy v kýblu...strašně schýzuju a to pořád:D
majkl2644
já do kukuřice zasadil a už nenašel.. ae taky je nahovno,že nvíš kdy to jezeďácí budou kosit..
Jahu
Takže máme 27.srpna ted chci zjistit co nejvíce o sklizni kukuřice!!!!! a ne o p..ovinách.
Vzhledem k tomu jaké je datum usuzuji že kukuřice ve ktreré pějstuji je určena na zrno (pozdější sklizeň) Ikdyž člověk neví. Proto prosím znalce a zemědělce o report!

faktory které bych zahrnul k určení sklizně kuku
- počasí v létě se mi zdálo převázně teplé a suché je to znát i na kuku ve spod je oschlá
- plody velké avšak ještě né uplně žluté až oranžové zatím ani nelesklé
- aktivita zěmědělců zatím žádná ale to je stejně jedno, když vyjedou tak zkosí. Tady bych měl jeden DOTAZ: mohou kombajnem osekat kus pole dokola a nechat prostředek?? a pak se k němu třeba po 14 dnech vrátit a dílo dokonat??
- poslední věc, spíš kravina: Při přijetí k mému místu kam lezu do kuku, vidím zaparklý auto, v tu chvíli sem si říkal že to bude nějaký dobrák co se mi stárá o holky v kuku, no ale po chvilce vyčkávání a zbrojení vylezl z kuku synek s tatou a plným pytlem načorovaných .....???? kukuřic :)) Ted otázka?? lze z toho usoudit jestli je to kuřička na siláž či zrno?? jestli je na zrno tak bych řekl že asi nebude moc dobrá?? A ted vlastně jak je to s tou kuku? kuku na siláž je jiný druh než na zrno?? nebo jde jen o to kdy ji zemědělci sklidí??(dřív-siláž, později-zrno) Děkuji za zodpověznené otázky
4fun
no vona ta kuku na siláž je jiná a ještě k tomu se sklízí dřív, když tam čórovali tak je určitě na zrno, zemědělci ti to pole nebudou objížděl dokola, oni to vemou z jedný strany a pokud možno posekaj za jeden den, nemáš možnost si kytky přemístit? docela by se to hodilo, protože budeš jen čumět jak to pole zmizí :D až bude kuku zralá
kamil
Je potřeba mít stále na paměti, že zrnové kukuřice je desetkrát míň než silážní (včetně bioplynu). Hybridy sou samozřejmě vytvořeny dle užítí rostliny, ale určitě se na to nedá spolehnout. Spíše se sklízí dle potřeby a prostě jak to narostlo, atd... Jako lajci nemáte šanci na poli hybridy poznat, maximálně dle vřetena, silážní mají většinou širší vřeteno.

Ke sklizni: silážní se ještě neseká, většinou se čeká na první mrazy, nebo dle sušiny, no každopádně ještě je nějaký ten týden rezerva. Seče se normálně, napřed ouvratě, pak zbytek. Nedodělané se to nenechává. Ale je to případ od případu, třeba se něco rozbije, nebo v některých podnicích opravdu sekají dříve ouvratě (na zelené krmení, atd...)

Takže prostě doporučuju zjistiti co nejvíce informací z podniku, nejlépe od nějakého chytrého traktorysty v hospodě a máte co potřebujete...
Jahu
je to tak chce to mít někoho známého, který to prostě bude vědět a možná ještě lepší když vám dá vědět že se de na to!! Protože sem se ptal jednoho zemědělce, a ten taky prostě neví, záleží na více faktorech, na druhu kukuřice (ty hybridní atd) asi i na náladě.

Prostě to tam chi ještě 2 týdny nechat. Radši ganžu v ruce než na siláži.
kubis12345
nevíte jak je to s šířkou řádku?? protože některá má řádky od sebe 75 cm a některá jen cca35. známej říkal že ta 75 je na zrno... nemáte s tim někdo zkušenost??
kamil
šířka řádku, je většinou na pevno dána sečkou, ale 35 je málo a 75 moc. Ale pokud to takhle mají v jednom podniku! Pak je opravdu větší šance, že více širokořádková bude na zrno.
majkl2644
bacha na prasata a na hajný na posedech :D sou to svině vobojí!!
kubis12345
no tak to je divný, ale tak to tady maji.. doufám že to je tak jak jsem myslel a jak říkáte a vše dobře dopadne:) pěstu zdar
Jahu
nemám slov!!! moji holku někdo stříhal. ČOOORKKA. Do prd..e. Moje teorie: muselo to být někdy o víkendu 29.30.8 ponevaž sem tam byl 1.9. a to už je školní den takže zloděj evidentně chvátal na intr nebo někam a nečekal a ostříhal ji. To si myslím že je pravděpodobný. Udělal to co nejdřív! Ikdyž to nebylo 100% zralý! jestě to chtělo tak 2-3 týdny. Sere mě že nenechal nic. Ze sedmi kusů mi jich 4vyváleli prasata 1uschla 1rostla pořád asi pozdější sklizěn nebo vůbec žádná. Tak mi zbyla jen jedna. Bez palic jen stonek a větve. KAŽDOPÁDNĚ DĚKUJI VŠEM ZA INFORMACE

jinak kukuřici už asi příští rok ne! zůstanu radši u zahrádky doma. Jednak mě viděli u kuku včelaři, myslím že neškodní ikdyž kdo ví. A pak mě viděli ještě otec ze synem, kteří čorovali kuku tak možná tam bude problém!


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma