Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Outdoor Pěstování

Stránky: 1 2 [3] 
Pěstování alá kukuřice - Klikni zde pro originální téma
Fellan
Ako ti to v kukurici može niekto nájsť? Jedine, že si to dal niekde ku kraju, alebo si narobil stopy po daždi....
Maxeaux
ma pravdu Fellan, v kuku ked to najde dakto, musi mat kurevske stastie. Staci ked pojdes 3-4 rady okolo vlastneho fleku a nezbadas to. Inac vzdy ked vychadzam z kuku, tak si zapinam opasok, vytiahnem poklopec - akoze som tam sral. Uz to zabralo ked ma vycihal polovnik
majkl2644
fakt to najít nejde.. můžu potvrdit vlastní zkušeností:) buď to byl náhoďák nbo si tě vodněkaď ze stromu vyčíhal bo viděl stopy,zlámanou kukuřici.. je toho dost..
Jahu
zlámanou sem kuku měl ale až po delším useku jelikož byla nařádkována asi 5metrů kolem pole a pak měla jiné rádkování takže sem se tou hustou kuku musel udělat cestičku tak 3metry dlouhou i to mě možná prozradilo! Do budoucna tedy!! Žádné stopy jako polámana kuku nebo ještě hůř cestiška.
sony_blue
a jak letos kukuřice?užste neco rozjeli?Ja se chystam letos po 1x,ale jeste cekam kuli herbicidum.Taky az to trosku povyroste,zatim je mala,budu sazet sazenice uz predpestovany.Ted to pujdu se psem zkontrolovat,jak to vypada,jak poskocila pres vikend.
Maxeaux
tento rok vyzera kuku velmi bidne a nevim ci sa mi to len zda, ale akoby menej nasadili.
u nas je kukurice skoro kolem celeho mesta..ale zda se mi ze maji naky silnejsi herbicid. cca 14-20dni po postriku jsem zasadil rostlinky ve 3.patre, nerostou, jsou zlute.... takze na to POZOR! vyplati se zasadit 2-3 ks na zkousku..
matata
Přišel sem ted ke svymu kuku poli a vzdycky zhruba po 20 metrech podelne po řádcí se prohnalo naky velky zemedelsky hovado ,kuku má 3 metry ale stejne,i pres ztraty to asi pohnojily...nevite o co jde ? kytku nevzali,nahodou byla nejlip jak mohla :)
to spis postrikali nejakym pesticidem... taky mi provedli ochranu rostlin...
Volcano
ake velke mate rastlinky v kukurici moja najvacsia ma 1,8m.... ako ste na tom vy.... ?
emk
Regular Durban Poison od DP.
Na zaciatku ich bolo 5, potom 4 vykopali asi zajace alebo nejaky hrabos, neviem, ale ako opatrenie tam pribudol ten plot, tak dufam, ze uz ju nebudu obtazovat.

17.7.2011 cca 110cm:

http://imgupload.sk/viewer.php?file=29147207330164790576.jpg

http://imgupload.sk/viewer.php?file=69338936710294904243.jpg

http://imgupload.sk/viewer.php?file=51939862232557998523.jpg

3.8.2011 cca 175cm:

http://imgupload.sk/viewer.php? file=88344235474729876393.jpg

http://imgupload.sk/viewer.php? file=82737397463599718056.jpg

http://imgupload.sk/viewer.php? file=09940560594227149623.jpg
Volcano
pekne... take podobne mam aj ja ;)
emk
Dakujem, ved zaves sem aj ty nejake pic ked je to mozne.
kamil
to matata: ošetření proti zavíječi kukuřičnému
emk
Dutch Passion Durban Poison 16.8.2011

http://img109.imageshack.us/img109/7941/dscn4415e.jpg
Again
JA idem tento rok do kukurice sadiť autoflower NL neviete kedy sa kukurica sady?
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Again
JA idem tento rok do kukurice sadiť autoflower NL neviete kedy sa kukurica sady?


Pokud je púda prohřátá na min. 8°C. Většinou to je až po nasetí obilí.

Nalezeno na netu:Kukuřice je náročná na vláhu, preferuje záhřevné hluboké, hlinitopísčité půdy a potřebuje slunnou polohu. Rostliny si můžeme předpěstovat z osiva (sazeničky vyrostou za 5 týdnů, a tímto předpěstováním můžeme sklízet již o 3 týdny dříve) nebo vyséváme přímo na záhon což je častější postup. Půda musí byt prohřáta alespoň na 8 °C, u supersladkých o 2 °C více. Při výběru místa dáváme pozor na to aby nám kukuřice zbytečně nestínila, protože cca za měsíc a půl vytvoří stěnu.

Takže nejde ani tak o to co je za měsíc, ale jaké jsou teploty.
Again
A ha tak to snaď vide ja chcem sadiť na konci apríla
Again
A ešte mi poradte ze ake odroda je najviac vhodna do kukurice? ktora najrichlejsie zrie :)
Again
halooo
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Again
halooo


Máte špatný číslo.. sekce Autoflower.. tam bych hledal.
guarana
Pridam par poznatkov,minuly rok som nestihol sadit v kuku tak som aspon cihal co a ako: rozoznat silaznu a kukuricu na semeno dokaze rozpoznat kazdy: ta na silaz je sadena uplne na husto (ide o zelenu hmotu ktora sa potom silazuje) a na semeno je zasadena dalej od seba aby mali klasy dost priestoru., Dalej som si vsimol,ze pokusne policka oznacene cedulami s testovanym novym hybridom zostavali stat uplne najdlhsie,aspon 2011 to tak bolo,neviem ci je to kazdorocny zamer,alebo len vyuzivali to skvele pocasie. No a samozrejme zasadit dalej od kraja,zvyknu kosit cca 15 metrovy pas o nieco skorej.
Zemědělec
Zdravím všechny,taky přidám pár poznatků.
Minulý rok sem jel poprvé v kukuřici a ze začátku jsem se radoval jak to krásně jede,přišlo dokonce několik silných bouřek v době,kdy byly moje kytičky ještě docela slabé a hodně vytáhlé,protože jsem je měl doma a neměli tolik světla co by potřebovali,ale tohle vše přežili a krásně se začali košatit.Ale!Jednou si jdu zalívat jako obvykle, přijdu na první políčko.Všechny kytky požvýkané a vytrhnuté ze země, to stejné na dalších třech políčkách,zbyli mi jen oči pro pláč a jedna kytka doma v zahrádce.Z toho plyne kolem polí v přírodě natahat silon a hotovo!
WhiteShark
hele hoši co založit growe kukuřičný pole kde by sme měli každej něco a nebáli se že nám to někdo sklidí ? =D
pineapple
Zdarec, jsem tak trochu v pasti a nevím co s tím. Mám kytky v kukuřici ale už teď jsem si tak trochu jistej že nestihnou dozrát. Má smysl je ještě teď přesazovat než začnou kvést nebo to risknout a nechat je tam? Myslím že když to risknu tak moc dlouho nepokvetou. Jsou velké 120 - 150 cm. Díky za každou radu
Gorzan
Hlína na poli je ted už hodně tvrdá a u takto velkých kytek potrháš docela hodně kořeny, tak počítej tak dva týdny denodenního zalívání, k tomu trochu kořen. stimulátoru, jinak to nedají. Přesazoval jsem i větší kytky, ale je to fakt fuška a v tomto počasí ..... , všechny větve směrem dolů, přijdeš o všechny větší listy, budou bojovat o přežití. Na začátek květu by se už snad mohly tak nějak vzpamatovávat, ale záleží co jedeš za model, tzn. kdy začnou kvést. Pokud máš kam, tak jich pár přesaď a sám uvidíš, ale počítej i s nejhorším ;)
jestli je to kukurice na zrno a ne na cele stangle tak co ma dozrat dozraje jestli to teda neni nejaka super rychla kukurice na zrno made in china bo taak :-)
Gorzan
Kukuřice made in china :teef: Tak toho bych se doopravdy nebál. Kukuřice je spousty druhů od velmi ranné siláže až po pozdní zrno, ale na tom až tak nezáleží. Pokud má družstvo splnit nějaký plán ve výnosu a ten třeba na siláži nebo bioplynu neplní, tak pokosí i pozdní zrno na siláž nebo bioplyn už v září. Nakrmit dobytek má prioritu a štědré dotace od státu za ekoenergii taktéž ;)
Machoman
Ještě smysl určitě sázet má, ale kopat díry bych ted nechtěl. Pokud tam nepršelo je nutnost sebou vzít vodu.
JabaDuba
Já přesazoval kytku +- metr a půl vysokou, ze skleníku pod lampu, někdy mezi začátkem až půlí květu.
Bral jsem to tak 15-20cm do stran, dolů tak 30.. a kytka si toho skoro nevšimla :) bylo to AK47
pineapple
no je to jack 47 (jack h. + ak 47), mám kámoša kterej se zná s lidma ve statku takže už jsem ho zaúkoloval ať to zjistí a kdyžtak to asi risknu a skusím to přesadit. Jinak díky za všechny odpovědi :)
iabek
Ahoj, ted jsem resil, ostatne jako spousta z nas, zda je kukurice na zrno ci silaz. Jednak se to teda da poznat podle hustoty seti, ale pokud se chcete pod nejakou sikovnou zaminkou (vypracovavate nejaky skolni projekt, poradate orientacni beh, chcete pristat balonem a tak...) informovat primo u zemedelce, je treba nejdrive zjistit kdo pole vlastne obhospodaruje.

Zkusil jsem tedy sepsat par informaci a odkazu ktere by vam mohli pomoct.

Nejdriv me napadlo hledat na katastru nemovitosti (http://nahlizenidokn.cuzk.cz/), zde jsou volne dostupne informace o vlastnicich parcel. To nam ale bohuzel prilis nepomuze, protoze jako jediny kontakt je uvedena adresa. Je treba patrat dal, pole byva vetsinou na vice parcelach s ruznymi vlastniky. Ted muzete zkusit registr zivnostniku (http://www.rzp.cz/), když projedete vsechny vlastniky, je docela pravdepodobne, ze nekdo z nich podnika, proto se da vice infomaci (telefon, web firmy, email...) dohledat tam.

Ted mate tedy kontakt na vlastnika pudy, s nejvetsi pravdepodobnosti on sam pole neobdelava, ale jen ho pronajima nejakemu zmedelci, tady uz musite zapojit socialni citeni a pod nejakou zaminkou (resilo se to tusim vyse v tomhle foru) ziskat kontakt na konkretniho zemedelce hospodariciho na "vasem" poli.

No a pokud to chcete zjednodusit, zjistil jsem, ze existuje Verejny registr pudy (http://eagri.cz/public/app/lpisext/lpis/verejny/), velmi sikovny pomocnik, da se tam zjistit rovnou zemedelec/druzstvo. Dal uz to zase zavisi jen na tom, jak se sikovne zeptat.

A samozrejme, je tu i moznost ptat se osobne lidi, hlavne v okoli vesnic mivaji povedomi o tom kdo kde hospodari...
lubenc_
Zdravím všechny,
Tak věc se má tak, že mám v kukuřici, o které mi kamarád zjistil že je určená pro kravky, 4 kytičky a to jednoho Passiona a 3x Frisian Dew. Co byste radili ? Je možné že kytky stihnout dozrát před sklizní kukuřice coz by melo byt někdy v září( zemědělci tady jeste nemaji presný termín sklizne, ja počítam od druhe poloviny září ze budou sklizet) ? Passion by to mohl stihnout co sem tak tady sledoval. A jeste se chci zeptat jestli nekdo kytky presazoval? Jestli to má smysl vůbec..
Děkuji každému za radu a (S)mějte se ! :)
Maximum Fresh
Zdar, heleď s tímhle bojuju pořád, dá se říct že 99% veškeré kukuřice v okolí XY km kolem mě se sklízí v září. Začínají velmi pravidelně kolem 14.9. a končí do 1.10. maximálně a to opravdu maximálně. Jen zřídka kdy se mi stalo, že jsem viděl ještě v říjnu kuku na poli. Pohybuju se ve výškách kolem 500m n.m

Ty modely co tam máš dozrávají zhruba 30.9. - 7.10.
Passion#1 jsem jel dlouho, v kuku ho beru většinou od 21.9. protože mám extrémní strach že ho posekají. Pokouřit to jde docela v poho, ale rozdíl oproti Passionu z normálního pole sklizeným 7.10. tam prostě je. Zvášt na spodních větvích...
Frisian nevim, většinou byl hotový trochu později než Passion, tak asi tak.

Ad stěhování - musel bys vykopat nesmyslně velký množství hlíny s kořeny a stejně jich hroznou spoustu urveš. Někam to teda přeneseš a zahrabeš, ok, kytka nebude nějakou dobu (v závislosti na objemu zbylých kořenů) růst, rozhodně se jí nebude dařit a obecně to prostě není v týhle fázy jejího života vůbec dobrý nápad. Energii nutnou na přesazení bych se asi spíš snažil investovat do podchycení toho abys věděl že kombajny už vyjely a mohl na to pružně reagovat.
Holt kukuřice je svině, roste to krásně, ale kolikrát se v ní člověk šeredně spálí. :D
Tak přeji ať to sklidíš ty a ne kombajny.

MF
SMART
zdravím, taky jsem před pár lety řešil stejnej problém jako ty. zasadil jsem na blind do kuku a pak mi časem nějak docvaklo, že je větší šance že to skliděj jezedáci než já tak jsem přesazoval. btw byl to zrovna frisian a přesazoval jsem někdy začátkem srpna x)

já bych asi osobně neriskoval a přesadil bych to někam jinam, nebo alespoň část políčka. jak píše kolega nahoře, rozhodně to neni idální pro kytky takhle s nima manipulovat, ale s trochou opatrnosti a vynalézavostí tu nějaké šance jsou :) taky záleží jak je máš velký, čím větší, tím větší kořenovej systém a horší manipulace a naopak.
ať se daří :)
Prostě DEJF
Zdravím všechny pěstitele :)
Vím že toto téma se zde již před x lety probíralo, ale nenašel jsem tam vše, tak by jsem se chtěl zeptat znovu. Je rok 2015 a já začínam s pěstováním, tak by jsem se chtěl zeptat jak je to u vás s pěstováním outdoor v kukuřici ? To pro mě je nejideálnější možnost :)
Pište rady, návody, zkušenosti, zkrátka vše, co se týká "kukuřičného outdooru"
Za každý příspěvek budu vděčný :)
Atˇ Vám to roste :)
Maxeaux
http://grower.cz/forum/showthread.p...ght=%2Bkukurice
Prostě DEJF
To jsem taky už čet :D ale přece jenom už je to 14 let co to téma založili :D
Tak sem si říkal že by to chtělo trochu oživit tohle téma :D Jistě by to uvítalo víc lidí
Peace
tuffgong1
V kukuřici bych pěstoval jen AF odrudy, protože u klasickych odrud je šance na sklizení zemědělci z meho pohledu neúnosně vysoká.
Prostě DEJF
Ahoj, já mám semínka nějaký no name, spíš to bude nějaká sativa, je možné že by se to dalo sklidit do poloviny září? Nb i dřív? :D
tuffgong1
Kdo ví :D Třeba sklidí, v pulce září a nebo taky ani v pulce října nebudou zdaleka dozrálé...
Prostě DEJF
tuffgong1 : V loni bylo na konci září už pozdě, alwe to sem je nepěstoval já :D
Vůbec netuším, co by to mohlo být za druh, pošlu sem asi pár foto, tak poradtě :D
Díkes
tuffgong1
No fotky moc nepomůžou, spíš se zeptej člověka ktery to už pěstoval, ať ti řekne kdy to sklízel :-)
alesh
citace:
Původní příspěvek od tuffgong1
No fotky moc nepomůžou, spíš se zeptej člověka ktery to už pěstoval, ať ti řekne kdy to sklízel :-)

Hele já jsem nějaký no name pěstoval. Sklízel jsem to cca na konci září lol

a.
Prostě DEJF
Ten to ale měl na zahrádce za domem :D na konci září bylo pozdě, ale taky se o ní vůbec nestaral, měl to jen tak, že k němu naky ty seminka přišli :D
Já to budu mít v kukuřici, tak snad to bude brzo :D aby JZdáci nebyli rychlejší :D
Až bude mít corn metr-možná mín, tak je tam lupnu, 3 pole, po 2 kytkách plusminus
Až budu mít na konci srpna naky květy jistý, tak otrhám, a 1 kytku tam chci nechat co nejdýl a uvidím :D
MedvedBrtnik
Sloučeno s původním tématem, ať tady nemáme hokej.
jurkvic
Tak pište :)) už jste letos vysadily? Nevíte někdo kdy se letos
bude sklízet kukuřice? V kukuřici jsem zasadil poprvé.. Můžete mi napsat nějaké triky,tipy,navody,rady jak něco nepokazit atd. DÍKY Groweři :smoker:
jurkvic
Už někdo letos sadil? :D
R3dm4n
Nechcem tu napísať blbosť,ale mam dojem že všade to je inak .. treba si zistiť hlavne či sa pestuje ako krmna kukurica ... ta sa necháva aj do októbra ,možno dlhšie ... alebo sa pestuje kôli klasom ... každopádne keď si si neni istý by som to rozhodne neriskoval :)
cont3
Co mysliz podle šíření témat s datumem 2015 ve fotogalerii pod sluncem bych řekl ze možná jo :D :D
jurkvic
Můžu kytku z kukuřice před mlácením přesadit :D?
bennyykl
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, někde jsem vyčetl informaci, že kukuřice na zrno se pozná podle toho, že má mezi řádky minimálně 60cm, kdežto kukuřice na siláž je na husto nasázená, co si o tom myslíte?Ale když jsem koukal na českou agrární komoru, tak kukuřice na siláž se pěstuje v desetkrát větším množstvím, takže pravděpodobnost, že to mám spíše v té na siláž je dost vysoká, takže nevim co a jak.

dík
Zelínář
Taky jsem chtěl jít do kukuřice ale naštěstí jsem nešel. Mé podezření se potvrdilo, sedláci vše sešrotovali na siláž. U nás v okolí není jediné pole s kukuřici na semeno. Snad příště ;-)
furian
Ahoj, jestli zemědělci budou sklízet na siláž nebo na zrno velmi často záleží jestli je v blízkosti bioplynová stanice. Dnešní doba hold nabízí, aby se plodiny pěstovaly, pro výrobu elektřiny :-D Silážovaná kukuřice je jedna z nejlepších pochoutek takové bioplynové-stanice.
Hezký podzim!
nasavajtendym
Podílím se o svou zkušenost.
Pěstování v kukuřici je bezva kdyz víte, kdy přesně se bude sklízet( nebudu řešit záležitosti typu kukuřice na semeno, na silaz a další účely, protoze pokud se v tom clovek nevyzná, je zbytecne to rozebírat) ( od pracovníků z družstva pod které pole spadá, atd), a nebo když máte pole blízko baráku a slyšíte kombajny( což byl muj případ). Sadil jsem dvakrát ( kvůli mojí nevědomosti o postřicích)- první sazenice šli po prvním postřiku úplně do háje, takze doporučuju sadit až v druhé polovině června ( clovek ma cas si doma předpěstovat a neni pak tolik práce udržet malinkaté klony, či ještě hůř- sotva vyklicene semínka při životě), pak je menší pravděpodobnost postřiku a uhynu kytek.
Dalsi poznatek je nesadit víc kytek k sobě- az byla kukuřice velká, sam jsem mel problém všechny své pole najít, coz logicky nenahraje do karet ani ,,nezvaným hostům".
Dal bych poradil vysoké modely zastrihavat- preci jen je lepší mít kytku která ma 150cm a sklidite ji, nez kytku která ma tri metry a trčí z kukuřice jak telegrafní sloup.
Hnojit na rust je dle mého zbytečné- pole je dostatečně predhnojeno pro kukuřici, ale to je na vkusu každého zvlášť.
Dál bych doporučil podivat se kolem okolí kde budete sadit- myslivecke posedy, stozary vysokého napětí ci stromy na které se da vylézt a je z nich krásný výhled na pole taky přece moc nepotřebujete.
Toť vse co mě tak nějak z loňska napadlo jako stěžejní.
Snad jsem aspon trochu pomohl, ackoli jsou to informace opakovane neustale kolem dokola..At Vam to roste;)
JAHmaican
Na Mapy.cz jsou letecké snímky z minulého léta ( alespoň z mojí lokality).
Kdo jste měl minulý rok pole v kukuřici, jde pěkně vidět.

Na snímku je moje s automatama :).
Mard
Mě tam mrchy dali letos řepku :-(
demoneq
Mard, tak nějak...
nasavajtendym
JAHmaican: nová doba hold:).. Více než webových map se ale bojím lidí s drony.. Přeci jen ty kvalitnější vyletí dost vysoko a hd rozlišení na kamerách je dobré rozlišení. Ale kdo se bojí, nesmí do lesa:D
JAHmaican
citace:
Původní příspěvek od nasavajtendym
JAHmaican: nová doba hold:).. Více než webových map se ale bojím lidí s drony.. Přeci jen ty kvalitnější vyletí dost vysoko a hd rozlišení na kamerách je dobré rozlišení. Ale kdo se bojí, nesmí do lesa:D


Však já se toho nebojím, je to z minulého roku.
Jen mě to přišlo jako zajímavost, že kdo měl minulý rok pole v kukuřici, může se na něj krásně podívat. Popř. tady taky ukázat.
Murph
Vzpomíná si někdo, kdy zemědělci přibližně sekali kukuřici na siláž? V 5 let starém příspěvku někdo zmiňuje začátek září. Letošní léto bude pravděpodobně podobné jako to minulé (suché), takže by to mohlo být podobné.
Budu rád za každý názor, díky!
frek
citace:
Původní příspěvek od Murph
Vzpomíná si někdo, kdy zemědělci přibližně sekali kukuřici na siláž? V 5 let starém příspěvku někdo zmiňuje začátek září. Letošní léto bude pravděpodobně podobné jako to minulé (suché), takže by to mohlo být podobné.
Budu rád za každý názor, díky!

U nás se sklízela na přelomu září/řijna. ( Sever čech)
miravlak
už aby ta kukuřica byla větší,letos bych tam chtěl vyzkoušet AFka,ale zatím je to malé a musím počkat až po tom postřiku co provádějí... nebo zkoušel to tam někdo dávat a přežilo to postřik? :D
zelenymuz
citace:
Původní příspěvek od miravlak
už aby ta kukuřica byla větší,letos bych tam chtěl vyzkoušet AFka,ale zatím je to malé a musím počkat až po tom postřiku co provádějí... nebo zkoušel to tam někdo dávat a přežilo to postřik? :D


hle postřik proti 2Ď plevelům to nepřežije a proti 1Ď se neprovádí (proč asi), takže tak
Atara
No kolem Hk je kukuřice překvapivě dost takže tam zkusím letos hodit pár semínek z Tao mix, takže kdyby to nevyšlo, tak zase taková škoda to nebude, tak uvidíme...
HŘEBÍK
U nás se kukuřice sklízí v polovině až koncem října východní Čechy
shaggy
Dnes som bol skontrolovať a prave mi cez moje miesto prechádzal traktor postriekal to asi 5 min nato som 20cm rastliny polial 2ma krhlamy vody majú šancu to prežiť ?
Prostě DEJF
U nás v jižních čechách má kuku plus minus 5 až 15 cm, jestli už provedli postřik nevím, je nějaký způsob jak to zjistit? :D já tam vysadím asi tak 30 automatů syrupu a bublelicious a pár ákáček přibližně v půlce června takže by to sned mělo dojet než ju sklidí, nwm jesli je na siláž či zrno ale mělo by se stihnout obojí snad :D
shaggy
Zdravim chcem sa vás spítať že či rastlina ktora bola postriekana pred 18timi dňami a prežila 1 z 5 kusov bohužial ostatné vyschli aj táto čiastočne ale ma vela nových zelených listov ktore krásne začali rásť a zdá sa mi že sa prave prepla do kvetu je to automat a podla vyklíčenia mi mala dozrieť za 20 dní rátam že keď prežila a teras prepla do kvetu tak sa tým postrekom spozdila asi o 10 dní tak rátam že ak sa jej bude naďalej dariť a rásť bude hotová za 30dní cca a tá otazka je že či to nebude zdraviu škodlivé keď bola postriekaná či to stihne vyprchať. Poprosím normálne odpovede Ďakujem :)
kostakosta88
čau letos pojedu taky kukuřici tak doufám že to vyjde
kostakosta88
Čaute jaké máte zkušenosti ze slimákama v kukuřici?
Pítr90
citace:
Původní příspěvek od kostakosta88
Čaute jaké máte zkušenosti ze slimákama v kukuřici?


Nikdy nic ;) Ale možná mám jen štěstí

Spíš plíseň, ještě k tomu v tomhle počasí ;)
furian
Plzáci v kukuřici snad nejsou(?), není to pro ně zrovna hostinné prostředí.
Najít kukuřičné pole na zrno, je v dnešní době umění. Je to samá bioplynka a tak se to do ní sere fest.
Stříká se proti plevelu. Proto dnes vidíte řádkem až na druhou stranu pole, dříve byla kukuřice plná plevele.
Zemedělci musí střídat plodiny, proto není bežné, že je kukuřice na stejném místě. Někde se na to sere, pak se diví, že je plodina malá.
Navíc to sázej i v kopcích a pak jsou vyplavený pozemky bahnem. Ta zhutnělá půda na poli, která neviděla hnůj několik let moc vody nepojme a valí to po ní jak po asfaltu.
Pítr90
citace:
Původní příspěvek od furian
Plzáci v kukuřici snad nejsou(?), není to pro ně zrovna hostinné prostředí.
Najít kukuřičné pole na zrno, je v dnešní době umění. Je to samá bioplynka a tak se to do ní sere fest.
Stříká se proti plevelu. Proto dnes vidíte řádkem až na druhou stranu pole, dříve byla kukuřice plná plevele.
Zemedělci musí střídat plodiny, proto není bežné, že je kukuřice na stejném místě. Někde se na to sere, pak se diví, že je plodina malá.
Navíc to sázej i v kopcích a pak jsou vyplavený pozemky bahnem. Ta zhutnělá půda na poli, která neviděla hnůj několik let moc vody nepojme a valí to po ní jak po asfaltu.


Nevím kde bereš informace, ale pro kukuřici se musí zrovna hnojit fest.
A postřiky taky jak kde. U nás pomalu kukuřicí neprojdeš, jak je zarostlá plevelem
furian
Možná jsem to špatně zformuloval, ale myslel jsem to právě tak, že zúrodňovat HNOJEM pole je potřeba, po jakékoli plodině, nejen z hledisky živin, jako kvůli kyprosti půdy. Granulové hnojivo, které se rozpustí na poli půdu moc neprovzdušní, akorát se vytváří zhutnělá hlína, na rozdíl od takového hnoje, ve kterém je sláma apd.. V mém okolí jsou pole, kde se za posledních 30 let nikdy neotočila louka na zaorání a kde se za posledních 10 let se nedal hnůj na pole.
Když k tomu přidáte léta ujíždění technikou...Biodiverzita v polích dostává neskutečný pohul. Pokud se takhle bude dalších desítky let podobným stylem s půdou na polích hospodařit, moc nám ji nezbyde, přívalové deště hlínu, která nesaje vodu odplaví do narovnaných řek a odejde postupně do oceánu.
Nemluvím o komplexním hospodaření všude v ČR, ale pouze v jednom kraji, ovšem když tak projíždím republikou, přijde mi to dost podobné.
tgun
Hlavně zjistit kdy se sklízí a jestli se dohnojuje, postříky většinou kytky nesnesou, jinak v pohodě.. jo a neztratit se v kukuřici :D
Pelúsok
zdravim.prihodim moju minulorocnu skusenost s kukuricou.nikdy som do kukurice nesadil a preto som to chcel skusit.cital som tu na growery ako prebehlo kosenie kukurice v auguste.u nas som nikdy nic take nepostrehol a preto som sa to rozhodol skusit.u nas sa vzdy kukurica nechvala do neskorej jesene.vzdy som sa cudoval ked som tu cital o koseni v lete.
Takze 12 cerstvo vyklicenych sadenic automatu od Veverku z legalizace. Akurat vyklicili takze klasika dva klične listy a dva prave.cize miminko.urobol som dva miesta po 6ks.bolo to najhorsie podminky na sadenie.1 jún, vonku sucho ze vysychal miestny potok a dazd v nedohladne.okrem to ho ma zaskocilo ze zem v kukurici bola ako skala.narobil som sa ako kôň pokial som vysadil tych 12 sadenic.nemal som ani vodu na zaliatie.nedaval som tomu ziadnu sancu. Ku podivo z toho nakoniec boli slusne 4samice.najvia ma prekvapilo ze prezili to presadzanie v suchu bez vody.ale k veci.prisiel cas to zozbierat.bol koniec augusta a isiel som na miesto.hned za mestom kosili kukurici.hned som si spomenul co som tu cital a hovorim ze to je haluz.nikdy tu kukuricu nedavali takto skoro dole aa prave teraz ked som to chcel skusit.ale nevadi.hadam to je len haluz a na mojom poli bude vsetko po starom.ale mylil som sa. Z dialky uz bolo pocut kombajny.najhorsie na tom vsetkom bolo to ze moje pole nepokosili cele ale urobili si v nom len take 10 m pruhy ako pripravu na zber. Vzdy som teda este citil nadej.isiel som k miestu a oni sa krasne trafili.stacil 1meter a bolo by to ok.takze sadit v kukurici ...no moze sa stat ze nakoniec budete velmi smutny. U mna to bol nastastie len pokus s tao seeds ktore by boli len na mast.
centurion
Zdarec měl sem v plánu dát pár kytek do kukuřice, ale průser je, že kukuřice kvůli suchu zatím moc nenarostla, tak sem to zatím střelil i s květináčema do řepky a pak to přendám, ale potřebuju se voptat na něco zdejších jezedáků. Vím že se ty pole objíždí takovou cisternou a stříkají na to něco, ale nepamatuju si kdy se to dělá. Nechci aby mi to nějakej traktorista ukradl i s květináčema. Už se to letos na řepce dělalo a dělá se to pak někdy i na kukuřici?
Maxeaux
Centurion - jo, kukurica sa strika proti plevelu (nevim presne kedy), ale az bude cca po pas, kludne mozes vysadit. Podobne ako ty, som to daval najprv do kvetinacov do repky a potom vysadil do kuku.
centurion
a repku uz sprejovaly? u nas uz odkvetla a ma uz dost velky lusky. ja vubec nevim v jaky fazi se to strika a kdyby to delaly nekdy tedka, tak to to urcite vyhmatnou.
thx1138
Strika se to nejak ze zacatku cervna mam pocit ale kazde drusstvo podle sebe ale taky myslim jak to mas po pas zasad.to uz by melo byt davno postrikano.
centurion
na vedlejším poli řepky jsem našel právě čerstvě vyjetý koleje od stříkačky, takže to vypadá, že na moje políčko brzo dojde taky dojde. vůbec nevím co mám dělat. nemám to kam přendat. kukuřice je pořád malá, pšenice taky. vím o jednom poli s ječmenem, ten se taky stříká?
Pítr90
Zdar, zasaď rovnou do kukuřice, když to dáš dál od kraje, tak to vidět nebude. Sázet v podvečer, abys nebyl uprostřed pole vidět a hlavně si pamatovat, kam jsi zasadil 😉
centurion
já to mám právě v 15l květináčích a přendavám to v celku. přesazovat nemůžu, jsou to automaty. ten květináč je na holým poli vidět hodně z dálky, takže se to snažím dávat do něčeho už hodně vzrostlýho, aby to nebylo vidět. nevím co ti jezedáci furt blbou. stříkaly to 3 tejdny zpět, tedka už má řepka místama i 1,8 metru a lusky jako kráva a oni to zase stříkají. ted řepkovej olej z toho musí bejt lahůdka.
Pítr90
Tak je zakopej 😉 stačí do půlky a hlínu obhrnout kolem😉
PeterJozef
treba si dávať pozor lebo tu kukuricu dost casto sekaju skoro
Pítr90
citace:
Původní příspěvek od PeterJozef
treba si dávať pozor lebo tu kukuricu dost casto sekaju skoro



To už tu je milionjednakrát psané 😉
pineapple
že by ještě stříkali řepku to se mi teda nezdá, oni hlavně když má na poli něco kolem těch 80cm tak už tam stříkat nejezdí protože by to hodně poničili. Proti plevelu to můžou stříkat i víckrát než jen jednou takže lepší počkat o týden nebo dva dýl.
Ten postřik se tam stejně ještě drží ale není to tak hrozný jak když ti postříkají kytky to je konec většinou. Minulej rok se nám totálně zasekly a 2 měsíce sme je zalívaly a kytky se nehnuly ani o centimetr.. Ale po té práci nám bylo líto to tam jen tak nechat tak sme fůrt chodili a posledních 14 dní kytky začali růst, no nakonec bylo z každé 100g takže prodělečný to nebylo ale od té doby se budu držet pravidla že vždycky radši později než brzo.
TommyH
Vím že je to OT. Ale ať nezqkladam zbytečně téma tak rychlá otazecka... Má cenu ještě sadit automaty? Díky :)
marko48952
Ahoj, jasné že má , teraz je ideálny čas. Nebudú síce také vytiahnuté ako keď sa sadia na jar, ale budú husté , vetvy bližšie pri sebe a kvalita materiálu bude top!!! A zber budeš mať okolo konca augusta, najneskôr prvé dva septembrové týždne.
centurion
pineapple už to nestíkaly traktorem, ale vzali si na to takovou tu cisternu na vysokých kolech a stříkaly na to něco proti nějaký plísni, co jim napadla lusky. PS: kukuřice už je bezpečná? na některých polích jsou vidět vyjetý koleje a polámaná kukuřice od stříkání, ale jinde už má přes půl metru a nikdo to nestříkal. je možný, že se některý genetiky kukuřice se nestříkají vůbec? kdy je nějaký datum, že je to 100% bezpečný a už to nikdo stříkat nebude?
mejzy
Podle mě to co napsal Marko je naprostá blbina,nic ve zlým.... Pokud zasadis af teď,tak vyrostou,to je pravda,ale top to určitě nebude,budeš bojovat s plísní a ty květy taky nebudou nic extra, klidně vysvětlím kdyby ste chtěli
Pítr90
citace:
Původní příspěvek od centurion
pineapple už to nestíkaly traktorem, ale vzali si na to takovou tu cisternu na vysokých kolech a stříkaly na to něco proti nějaký plísni, co jim napadla lusky. PS: kukuřice už je bezpečná? na některých polích jsou vidět vyjetý koleje a polámaná kukuřice od stříkání, ale jinde už má přes půl metru a nikdo to nestříkal. je možný, že se některý genetiky kukuřice se nestříkají vůbec? kdy je nějaký datum, že je to 100% bezpečný a už to nikdo stříkat nebude?


Zdar, už jsem to tu jednou psal, u nás se třeba vůbec kuku nestříká. Zasejou a cca když začne kukuřice lézt z hlíny, tak sázím. Za nějakou dobu kuku trávu přeroste a pole schová. Sklízí cca 3 týden v září, takže jsou lepší nějaké rychlejší odrůdy a i tak sklízím nedozrálé
centurion
pitr ja jedu jenom automaty, takze se nebojim ze mi to posekaji, spis se prave bojim to tam nedat moc brzo, ale budu tomu verit a uz to prendam. v repce uz je stejne nejak dusno :D

mejzy vim ze automaty umis, takze me to zajima. klidne mi to napis do sz at to tu nezasirame. me to prijde na stejno. sice se moc nevytahne, ale zase se krasne vetvi takze obemove je zhruba stejna. pocasi v kvetu je taky zhruba stejny, jestli to kvete v cervenci a nebo srpnu. akorat perioda je o par minut kratsi, ale ne nijak zasadne.
pineapple
Zdarec borci potrebuju poradit. Mam nejaky kytky v kukurici je to GP F1. Preply se asi 6.8. a dostal sem info ze kukurici budou sekat priblizne 9.9. a nevim co s tim. Myslite ze pomuze treba vykopnout je s korenem a dat do vody na 14 dni nebo neco takoveho?
Pítr90
Vloni jsem takové přesazení absolvoval. Žádná prdel, kořenový bal pomalu nešel vykopat. Naštěstí kytka měla "jen" 1.5m a byli jsme dva. Kytka šla na zahradu, ztratila hodně listů a docela dlouho trvalo, než se vzpamatovala. Nakonec ale přece jen nějaký výsledek byl. Paldy menší, ale dozrály 😉
Ale jak říkám, je to pakárna s nejistým výsledkem 😉
pineapple
Chapu, necekam ani zadny zazrak spis se jen snazim cokoliv udelat kdyz uz tam 3 mesice chodim zalivat jak hnup :D minulej rok sem ho tam mel taky a sklizel sem cca v pulce zari zralej GP jenze nevim kdy se prepl, mohl se prepnout treba o tyden driv a v celku 14 dni je dost protoze ty palky jedou nejvic poslednich 14 dni. No letos je to spatny vsechno dozralo moc rychle takhle brzo nikdy nesekali
pineapple
Ale proste otrham spodky, dneska mi dojde ripen tak ho tam zacnu valit a uvidim zhruba toho 8. zari jak to bude vypadat ale stejne asi nebudu mit co ztratit tak to zkusim hodit do kyblu s vodou a uvidime.. jinak kytky maji taky cca 1,5m takze to neni tak hrozny
Karlík
Zdarec, přidám svůj poznatek: letos bylo brutální sucho...až takové, že u nás na Olomoucku třeba kukuřici původně určenou na zrno už v půlce srpna sklidili, předpokládám na siláž...s tím i moje 2 poctivá políčka...krom toho jsem ještě předtím pracně dosazoval, neboť mi dost klonů vytrhaly srnky( nechápu , jak to tam dycky nandou)...
Jestli bude takové sucho další roky pravidlem, nevidím to s kukuřicou moc slavně, leda na auťáky...jel jsem schválně fast verze a ranný odrůdy a stejně nakonec smolík.
Proti srnám se mi po jejich prvním ataku osvědčil pachovej ohradník, jak se používá kolem silnic, znova už na návštěvu nepřišly...


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma